مقالات آموزشی

توضیحاتی درباره طراحی مجدد وب سایت( لطفا با متخصص بهینه سازی مشورت کنید)!

مفید بود؟

یکی از بزرگترین کابوس های متخصصین سئو زمانی است که یکی از مشتریان قبلی با آن ها تماس گرفته و بگوید یک سایت جدید بارگزاری کرده ایم لطفا شما از نظربهینه بودن برای موتورهای جستجو سایت جدید را بررسی کنید!

هنگامی که وارد سایت جدیدی مشتری می شوید با صفحه و طراحی بسیار زیبایی مواجه هستید که همه عکس یا فلش است برای منو از Ajax استفاده شده و یک مدیریت محتوای جدید نصب گردیده و گرامر URL آن کاملا با سایت قبلی متفاوت است،عنوان ها و متادیتاها همه کد نویسی شده حتی نیمی از مطالب و صفحات قبلی حذف شده است . چون مثلا مدیر بازاریابی شرکت در  سمیناری شنیده است هرچه مطالب سایت کمتر باشد دقت مشتریان به محتوا بیشتر است یعنی هرچه مطالب کمتر بازدید بیشتر!که البته هرگز چنین مطلبی صحت ندارد و تنها زمانی این اتفاق رخ می دهد که با متخصص سئو مشورت نشده است زیرا مدیر بازاریابی شرکت در مورد آمار ترافیک سایت و میزان بازدید و استقبال از سایت اطلاعات درستی ندارد.

با یک ارتباط مناسب بین مسئول SEO یا قسمت بازایابی آنلاین شرکت، باید طراحی مجدد یک سایت با درنظر گرفتن تمام موارد مربوط به بهینه سازی انجام شود . مطمئن باشید اگر بعد از طراحی وب سایت وارد مباحث بهینه سازی شوید، هزینه ی خیلی زیادتری را برای این کار متقبل می شوید.

فریم سایت برای سایت جدید و همچنین نقشه سایت جدید باید در اختیار تیم بهینه سازی قرار گیرد تا پیشنهادات لازم برای بهینه سازی از ابتدای فرآیند طراحی مجدد سایت اعمال گردد.هنگامی که یک سایت جدید طراحی می کنید مواردی که لازم است مورد بررسی مسئول سئو قرار گیرد عبارتند از:

1. ساختار سایت

2. مدیریت محتوای سایت

3. دسته بندی ها

4. عناوین دسته ها

5. لینک های داخلی

6. متون محتواها

7. رسانه ها(عکس و فیلم)

8. منوها

9. متادیتا ها

10. نوع استفاده و تغییرات آن

تاثیر لینک های خارجی بر صفحات داخلی  در سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و البته این لینک ها باید برای کاربر و موتورهای جستجو قابل فهم باشند.

چرا برای طراحی مجدد سایت باید هزینه ی اضافی بهینه سازی را پرداخت کرد؟

مطمئنا تغییر مجدد محتوای سایت شما هزینه بر خواهد بود و افزون بر آن، هزینه بهینه سازی از ابتدا باعث صرفه جویی در کل هزینه ها برای شما می گردد.اگر شما شرکتی با چشم انداز بلندمدت باشید یکی از موارد مهمی که حتما باید در سایت خود در نظر بگیرید میزان بازدید کنندگان سایت است و اگر URL های سایت تغییر کرد باید سیستم جابجایی مناسب در محل آن قرا گیرد باید دقت کرد که کدام لینک های داخلی و کدام لینک های خارجی بیشترین ترافیک را برای سایت  به همراه دارند.

یک نقشه سایت به روز به موتورهای جستجو کمک می کند  آدرس های جدید را به راحتی پیدا کنند در واقع قرار دادن به موقع فایل XML سایت  در محل مناسب باعث پیدا کردن سریع ترآدرس ها می شود.

بعد از اینکه سایت جدید بار گزاری شد می توانید با بررسی و تحلیل موارد جدیدی که ممکن است به وجود آید را پیدا کنید،صبوری در این مواقع از اهمیت زیادی برخوردار است زمانی که شما تغییرات زیادی در ساختار و مدیریت محتوا می دهید باید بدانید که تا به جایگاه اطمینان نزدیک شوید یک روند زمان بر پیش روی شماست. ولی اگر یک متخصص بهینه سازی از ابتدای این روند همراه شما باشد این زمان بسیار کوتاه تر خواهد بود.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.