مقالات آموزشی

توضیحاتی درباره تبدیل مقاله به صفحه وب

مفید بود؟

اگر این توانایی را دارید که آدرس یک وبسایت را در مرورگر وارد کنید، پس به لطف پلتفرم‌های انتشار آنلاین مقاله می‌توانید ضمن تبدیل مقاله به صفحه وب آن را منتشر کنید. این پلتفرم‌ها معمولا شامل غلط‌‌‌‌‌ گیر دستور زبان، غلط‌ گیر املای کلمات و قالب‌بندی متن هستند. اگر ترجیح می‌دهید که  تولید محتوای  مقاله خود را با کمک کمتری از سوی دیگران منتشر کنید، می‌توانید از ویرایشگرهای ساده متون استفاده کنید. برای استفاده از ویرایشگر متن برای منتشر کردن صفحه وب، باید با HTML، وبسایتهای موجود برای پست کردن یک مقاله، نحوه استفاده از برنامه FTP و یا یک صفحه آپلود آنلاین آشنا باشید. با ما همراه باشید تا روش‌های تبدیل مقاله به صفحه وب را یاد بگیریم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیش از 100 ایده تولید محتوا را بخوانید.

پلتفرم‌های انتشار آنلاین مقاله

 

1. به سایت وردپرس (www.wordpress.com) بروید.

به سایت وردپرس (www.wordpress.com) بروید. روی گزینه «ثبت نام» کلیک کرده و دستورالعمل‌های صفحه را دنبال کنید تا به صورت رایگان ثبت نام کنید. حالا با استفاده از فرم ورود به سیستم در گوشه بالا سمت چپ وارد حساب وردپرس خود شوید. برای ورود و استفاده از ویرایشگر متن، روی لینک «پست جدید» کلیک کنید. عنوانی برای مقاله خود انتخاب کنید و سپس مقاله را در جای خود بنویسید. حالا گزینه «انتشار پست» در گوشه پایین سمت راست ویرایشگر متن را انتخاب کنید تا مقاله خود را به صورت یک صفحه وب در سایت منتشر کنید.

2. به وب سایت بلاگر (www.blogger.com) بروید.

به وب سایت بلاگر (www.blogger.com) بروید. روی گزینه دکمه «شروع» در قسمت بالای صفحه کلیک کنید. طبق دستورالعمل‌های موجود در صفحه یک حساب رایگان باز کنید. حالا با استفاده از فرم ورود به سیستم در سمت راست صفحه وارد حساب خود شوید. برای رفتن به بخش ویرایشگر متن، روی گزینه «پست جدید» در قسمت پایینی داشبورد کلیک کنید. عنوانی برای مقاله خود انتخاب کنید، سپس در قسمت اصلی مقاله را وارد کرده، دکمه «انتشار پست» را انتخاب کنید تا مقاله شما به عنوان یک صفحه وب در سایت منتشر شود.

3. به وب سایت Tumblr بروید

به وب سایت Tumblr به آدرس (www.tumblr.com) بروید. گزینه ثبت نام در گوشه سمت راست بالا را انتخاب کنید و طبق دستورالعمل‌های موجود یک حساب رایگان باز کنید. حالا با استفاده از دکمه «ورود به سیستم» در قسمت گوشه بالای سمت راست صفحه وارد صفحه خود شوید. برای رفتن به قسمت ویرایشگر متن، روی گزینه «متن» در گوشه بالای سمت چپ صفحه کلیک کنید. برای مقاله خود عنوانی وارد کرده و سپس مقاله‌تان را بنویسید. حالا با کلیک بر روی گزینه «ایجاد پست» در گوشه پایین سمت چپ ویرایشگر متن مقاله خود راه صورت یک صفحه وب در سایت منتشر کنید.

ویرایشگرهای متن ساده

1. توصیه سایت smallbusiness این است که برای تبدیل مقاله به صفحه وب می‌توانید سند جدیدی را در برنامه Notepad (کاربران مایکروسافت)، TextEdit (کاربران Mac) یا HTML Kit (یک برنامه رایگان برای تک تک افراد) باز کنید. مهم نیست که از کدام برنامه استفاده می‌کنید، دستورالعمل‌ها یکسان هستند. البته برنامه HTML Kit احتمالا از قبل جای کدهای HTML را پر می‌کند.

2. متن خود را به صورت زیر در سند خالی جایگذاری کنید.

عنوان صفحه

بند یک

بند دو

3. متن را بین دو پرانتز، عنوان مقاله خود را در قسمت «عنوان مقاله» قرار دهید. این متن در نوار عنوان در بالای مرورگر و در نوار مرورگر دیده خواهد شد.

4. متن را در بین دو پرانتز، عنوان مقاله را در قسمت «عنوان صفحه» قرار دهید.

5. هر پاراگراف از مقاله خود را بین پرانتزهای مخصوص خودش قرار دهید.

6. روی «File» کلیک کنید، سپس گزینه «Save As» را انتخاب کنید. نام کامل فایل شامل پسوند «html» (page.html) را در کادر «File name» تایپ کنید. حالا گزینه «save» را انتخاب کنید.

7. با استفاده از میزبان وب خود که از «File Manager» پشتیبانی می‌کند و یا با استفاده از برنامه FTP فایل خود را تبدیل به صفحه وب کنید. اگر در مورد نحوه آپلود فایل متنی سوالی داشتید، با پشتیبانی میزبان وب خود تماس بگیرید، چون ممکن است دستورالعمل‌ها برای تبدیل مقاله به صفحه وب متفاوت باشند. پیشنهاد می کنیم که مقاله چگونه می‌توان حتی بدون استعداد نوشتن، مقاله‌های عالی نوشت

را مطالعه کنید تا برای تبدیل مقاله اطلاعات کافی داشته باشید.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.