مقالات آموزشی

توضیحاتی در خصوص نوشتن FAQ برای اجناس فروخته شده

مفید بود؟

نحوه نوشتن FAQ برای اجناس فروخته شده

نحوه نوشتن FAQ به شما آموزش های لازم جهت طرح سوالات مناسب را می دهد. با بیان این نمونه سوالات و پاسخ به آنها شما می توانید اولین قدم را برای مشتری مداری برداشته و به سوالات احتمالی کاربران خود پاسخ دهید. در این مقاله قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که چگونه سوالات FAQ را بنویسیم و در تهیه سوالات متداول به چه نکاتی توجه نماییم.

شاید من باهوش یا شاید هم تنبل باشم اما همیشه به دنبال انجام کارهای تکراری هستم لذا نیاز نیست تا همواره دست به انجام کارهای جدید بزنید. جالب است که بدانید بسیاری از افراد به همین شکل می باشند.

نحوه نوشتن FAQ  همانند یک قیف فروش عمل می نماید. با تهیه و تولید محتوای FAQ در واقع شما به عنوان فروشنده یک گام اساسی برای رسیدن به اهداف خود بر می دارید. تقریبا تمام افراد مایل هستند تا در زمان خواب نیز بتوانند محصولات خود را بفروشند. اما یک فاکتور مهم برای رسیدن به این هدف آشنایی با نحوه نوشتن FAQ است زیرا باعث خواهد شد تا مشتریان شما به راحتی پاسخ سوالات خود را دریافت کرده و با چالش های پیش رو به آسانی کنار آیند. این مورد به راحتی نرخ فروش شما را افزایش می دهد.

باید در نظر داشته باشید که بسیاری از کسب و کارهای بین المللی دقیقا با نحوه نوشتن FAQ آشنایی دارند. این قسمت زمان زیادی نیاز ندارد تا به سایت شما اضافه شود اما می تواند بر فروش شما تاثیر بسزایی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه طراحی سوالات متداول آشنا نموده و 10 نکته مهم در این راستا آشنا نماییم.

شما می توانید نمونه های زیر را کپی نموده یا به نحوی دیگر بازنویسی کرده و در سایت خود بهره ببرید. همچنین در ادامه تکنیک های لازم پس از نحوه نوشتن FAQ ، برای بهینه سازی صفحه نیز آموزش داده می شود. لذا این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

آشنایی با رایج ترین اشتباهاتی که افراد در نحوه نوشتن FAQ مرتکب می شوند:

شاید شما هم جز افرادی باشید که تصور نمایید تهیه سوالات متداول نمی تواند به شما یا کسب و کار آنلاین شما کمک زیادی نماید اما در واقع این بخش بسیار مهم است. شما باید پاسخ سوالاتی را گاها در صفحه اصلی وب سایت خود قرار دهید که اکثر کاربران ممکن است در خصوص آن پرسش نمایند. این مورد باعث تعامل راحت تر کاربران با شما می شود. اما در نظر داشته باشید که قرار دادن پاسخ سوالات در بخش های نامناسب سایت باعث آزار کاربر نشود. به طور مثال در عموم وب سایت ها در صفحه اول بخشی وجود دارد که خوانندگان را به صفحه FAQ هدایت می نماید. این مورد بهترین مکان برای قرار دادن سوالات خواهد بود.

یک اشتباه بزرگ وبمستران این مهم می باشد که صفحات وب سایت خود را با تهیه محتوای FAQ پر می نمایند باید در نظر داشت که در نحوه نوشتن FAQ بسیار مهم است که یک صفحه خاص برای کاربران خود در نظر داشته باشید. با این کار می توانید نرخ جذب را در وب سایت خود افزایش دهید.

در زیر یک نمونه از نحوه نوشتن FAQ مربوط به شرکت شرکت B2B SaaS LinkPoint360 درج شده است که بهتر بود این مورد در صفحه “درباره ما” قرار می گرفت.

اما این یک اشتباه اساسی است.

 

 

همانگونه که تا به اینجا مطرح شد، نحوه نوشتن FAQ می تواند تاثیر زیادی در جذب مشتری شما داشته باشد. در نظر داشته باشید که در این بخش نیاز نیست تا کل محصولات خود را تشریح نمایید بلکه تنها از عبارات و سوالاتی استفاده نمایید که مشتری شما را به موضوع جذب می نماید و آنها را درگیر می کند. با این توضیح می توان دریافت که در تهیه سوالات متداول باید مواردی را بیان دارید که با مطرح نمودن آنها، نگرانی مشتری شما برطرف می شود.

هدف شما از تهیه سوالات فوق این مهم است که فروش خود را آسان تر نمایید. شما می توانید از این بخش به سایر افراد چشم انداز لازم را ببخشید و به آنها در خرید کمک نمایید.

چرا بخش طراحی سوالات متداول در یک سایت الزامی است؟

ممکن است در زمینه طراحی سایت یا خدمات فروش هدفون فعالیت می کنید، حتما باید در سایت خود بخش FAQ را داشته باشید. به عبارت دیگر تفاوتی نمی نماید که شما در چه حرفه ای فعالیت می کنید، حتما باید در نظر داشته باشید که نحوه نوشتن FAQ دارای اهمیت بالایی است. زیرا زمانی که مشتری به سایت شما وارد می شود، لازم است تا به هر سوال و دغدغه احتمالی وی پاسخ داده شود.

در کسب و کارهای آنلاین برخلاف فروش حضوری، شخصی وجود ندارد که در زمان ورود مشتری، از وی استقبال نماید لذا شما از دو طریق می توانید نظر مشتری خود را جلب نمایید. در گام اول می توانید گزینه چت آنلاین را فعال نموده و در گام دوم نیز می توانید از بخش سوالات متداول تمام سوالات احتمالی وی را پاسخ دهید.

 

 

اگر شما با نحوه نوشتن FAQ آشنا باشید به راحتی می توانید نظر مثبت کاربران و مشتریان خود را جلب نمایید. برای تهیه محتوای  FAQخود را جای مشتری قرار داده و تلاش نمایید تا به موارد زیر دقت نمایید:

1- توجه کنید که آنها هیچ چیز در مورد شرکت شما نمی دانند.

2- مشتری شما مملو از ابهام است و تمایلی به خرید ندارد.

3- مشتری عموما تنبل است و مایل نیست تا با شما تماس بگیرد یا به شما ایمیل ارسال کند.

4- مشتری قبل از اینکه هزینه ای پرداخت کند، لازم است تا اطلاعات کافی را از شما دریافت نماید.

اگر مشتری بتواند تمام سوالات خود را از بخش FAQ پاسخ دهد، احتمال خرید برای وی بسیار بالا خواهد رفت. اجازه دهید تا این قسمت را با یک مثال توضیح دهیم.

بخش سوالات متداول یک وب سایت فروشگاهی کفش را در نظر بگیرید.

در زمان خرید حضوری، قطعا مشتری فروشنده را به کناری کشیده و از او جویا می شود که آیا کفش مد نظر او را در سایز X موجود دارد یا خیر در بخش FAQ شما باید بتوانید به این بخش از سوالات کاربر پاسخ دهید. در غیر این صورت به احتمال زیاد مشتری از خرید منصرف خواهد شد. هر اندازه سوالات شما دقیق تر باشند، احتمال جذب مشتری بیشتر است در زیر 10 نکته طلایی در خصوص نحوه نوشتن FAQ ذکر شده است.

 

10 نکته مهم در نحوه نوشتن FAQ:

نکته شماره 1:

در نحوه نوشتن FAQ اگر مطمئن نیستید از کجا آغاز نمایید، با چند نمونه سوال راحت و رایج کار خود را آغاز نمایید. حتما به کسب و کار خود و حوزه فعالیت رقبایتان نظری داشته باشید تا ایده بگیرید. در نظر داشته باشید که نباید از فعالیت های آنان کپی برداری نمایید بلکه به عنوان منبع ایده از آنها بهره ببرید. بررسی نمایید که مشتریان از رقیبان شما چه سوالی می پرسند؟ آنها چه جوابی به وی ارائه می دهند؟ ایا این سوالات را از شما نیز می پرسند؟ همه موارد را یادداشت نمایید تا در لیست خود 6 الی 10 سوال داشته باشید.

اگر سوالات بسیار واضح هستند، باز هم آنها را در سایت درج نمایید.شما باید کاری نمایید تا کار برای هر مشتری با هر نوع دانشی آسان شود لذا در نحوه نوشتن FAQ به اصول پایبند باشید. مشتری جدید شما هیچ ذهنیتی از شما ندارد و شما را نمی شناسد، پس باید اعتماد وی را به دست آورید. سوالات متداول در صفحات فرود می توانند بسیار پرکاربرد باشند لذا برای روشن شدن قضیه می توان به مثال زیر توجه نمود:

کاربر از سوالات موجود در یک صفحه فرود چه انتظاری دارد؟

وقتی توانستید به این پرسش پاسخ دهید، نوبت به آن است که ذهن مشتری خود را روشن نمایید. از لحن مشتری برای پاسخ به این سوالات بهره ببرید زیرا این کار اثربخشی را بیشتر می نماید.

 

نکته شماره 2:

در سریع ترین زمان ممکن با مشتریان صحبت کنید! یکی راه آسان در نحوه نوشتن FAQ این است که با مشتریان خود صحبت نموده تا متوجه سوالات مهم آنها شوید. دریافت بازخورد از کاربر بهترین راه برای این است که متوجه شوید، چه چیزی در ذهن او می باشد. اگر این کار را انجام ندهید، چگونه متوجه خواهید شد که چرا آنها خرید نمی نمایند؟ با این توضیح باید تمرکز اصلی خود را بر روی تهیه سوالات متداول صرف کنید. حتما از تعامل برای درک بهتر و بیشتر مشتری خود استفاده نمایید.

نکته شماره 3: 

یک شماره تماس برای برقرار ارتباط در صفحه سوالات متداول خود قرار دهید. مقالات زیادی در خصوص ضرورت دکمه های CTA در سایت وجود دارد. در همین راتا یکی از ساده ترین راه ها برای بالا بردن نرخ تبدیل استفاده از شماره تماس در صفحه FAQ است. حتی شما می توانید دکمه های CTA را در این صفحه نیز قرار دهید.

اگر از این روش استفاده می نمایید لازم است تا به کنتراست رنگ ها بسیار توجه نمایید.زیرا خواننده شما باید سریعا آن را مشاهده نموده و به آن واکنش نشان دهد.

اگر در صفحه FAQ شما کاربر مجبور شود تا صفحه را به پایین اسکرول نموده تا متوجه دکمه CTA شود، کاربرد کمتری خواهد داشت. از همین رو پس از طراحی باید بارها صفحه خود را بررسی نمایید که آیا مود قبول می باشد یا خیر.

 

شما می توانید با یک بنر جذاب دکمه CTA را در صفحه FAQ خود بسیار جذاب و پررنگ نمایید. یکی دیگر از روش های کارآمد برای بالا بردن میزان نرخ تبدیل، توجه به این مورد است که می توانید در این صفحه از پیوند داخلی نیز استفاده کنید.

نکته شماره 4:

یکی دیگر از موارد مهم قرار دادن بخش مربوط به اثبات اجتماعی  در کنار سوالات متداول است.

بیشتر افرادی که سوالات متداول شما را می خوانند به دنبال دریافت اطمینان بیشتر هستند. آنها می خواهند بدانند که ویژگی X چگونه کار می کند. لذا با نحوه نوشتن FAQ و تایید کاربران دیگران که از آن بهره برده اند، می توانید این اطمینان را به وی بدهید. به یاد داشته باشید، مردم ذاتاً ریسک پذیر هستند. برای بدست آوردن فروش بیشتر، محتوای وب سایت شما باید از هر بایت حتی نحوه نوشتن FAQ بر تمام ریسک های موجود غلبه نماید.

برای اینکه شما بتوانید بهتر نظر مثبت کاربران خود را به دست آورید لازم است تا از نظرات و اثبات اجتماعی استفاده نمایید. اثبات اجتماعی می تواند به سادگی قرار دادن چند آمار در صفحه سوالات متداول شما باشد. البته بسیار مهم است که آنها را در چه بخشی قرار می دهید. برای اینکه این بخش دارای اثر گذاری بهتری باشد، بهتر است از نظر افرادی استفاده نمایید که کمترین نفع را در سایت شما دارند لذا اشخاص ثالث گزینه های خوبی خواهند بود.

مشتریان برجسته قبلی شما، افراد راضی که از خدمات شما بهره برده اند، بهترین گزینه ها در این بخش محسوب می شوند.

 

 

برای اینکه بیشترین بهره برداری را از این بخش داشته باشید، بهتر است تا از نقل قول های افراد مشهور در خصوص کسب و کار خود استفاده نمایید یا مقالات زیادی در این خصوص بنویسید. در نقل قول ها و تصاویری که درج می کنید، بهتر است تا نام و آرم شرکت شما نیز وجود داشته باشد.

نکته شماره 5:

همواره در نحوه نوشتن FAQ به ابن موضوع دقت داشته باشید که این سوالات متداول از دید بسیاری از افراد خسته کننده هستند. با انجام ایده های خاص همانند درج نمودن گفتگوهای معمولی می توانید این بخش را جذاب تر نمایید. سوالات متداول شما می توانند همانند مکالمه های روزمره یا تلفنی باشند.

در نحوه نوشتن FAQ بهتر است تا از دیدگاه “ما” صحبت کنید تا خواننده یا مشتری شما حس نزدیک تری بیشتری با کسب و کار شما بدست آورد. زبان و لحن نوشته شما باید بسیار صمیمی باشد زیرا این مورد درک را آسان تر می نماید. همواره توصیه می شود تا سوالات را به گونه ای بیان کنید که از دید مشتری باشد (مثلاً از گفتاری مانند “من” و “ما” استفاده کنید). در این شرایط مشتری به طور اتوماتیک  فکر خواهد کرد، “این من هستم که صحبت می کنم”.

از سوی دیگر باید همواره در نحوه نوشتن FAQ تلاش بیشتری انجام دهید تا سوالات شما به یادماندنی تر گردند. داستان فیدلیس کلور را به عنوان یک منبع الهام در نظر بگیرید.

 

فیدلیس در مستند Bulletproof Salesman نقش پررنگی ایفا می کند.این مستند داستان نحوه فروش اتومبیل های زرهی فیدلیس در زمان جنگ را بیان می کند. در بخش از این داستان، یک مشتری از فیدلیس سوالاتی می نماید که آیا او به محصول خود ایمان کافی دارد تا وقتی که مورد اصابت گلوله قرار گرفت در آن بوده و رانندگی کند؟ فیدلیس که کاملاً به کیفیت و محکم بودن محصول خود ایمان داشت، سریعاً برای اثبات حرف خود موافقت خود را اعلام نمود.

در نمایش این شجاعت و اعتماد به نفس ، فیدلیس در حالی که در ماشین حضور داشت با شلیک گلوله نشان داد که محصول وی به خوبی از راننده محافظت می کند. در پایان این نمایش نیز، فیدلیس کاملاً سالم از ماشین خود خارج شد.

باید در تهیه سوالات متداول در نظر داشته باشید که مشتری در نهایت یکی از محصولات را خرید می کند.

عموما استفاده مهمانان زنده و لایو برای نمایش محصول توصیه نمی شود، اما می توانید با خلاقیت بیشتری قسمت سوالات متداول خود را یکتا سازید. به طور مثال شما می توانید گارانتی برگشت وجه 30 روزه را برای متمایز بودن انتخاب نمایید. هدف این است که صفحه سوالات متداول شما نباید خسته کننده به نظر برسد. شما می توانید از این صفحه برای تاثیر گذاری بیشتر استفاده نمایید و میر حرکت مشتری را روشن سازید.

نکته شماره 6: 

یک نکته مهم در طراحی سایت و نحوه نوشتن FAQ این است که بلافاصله قبل از ثبت نام باید صفحه سوالات متداول را در صفحه قیمت گذاری خود قرار دهید تا کاربر به آن جذب شود. صفحه سوالات متداول شما قطعاً باید در صفحه قیمت گذاری سایت باشد. اینجا است که مشتریان شما سوالات بیشتری خواهند پرسید و البته به پاسخ آنها نیز دست می یابند.

 

 

در گذشته، بیشتر وبمستران بخش مربوط به سوالات متداول را در صفحه اصلی و صفحه قیمت گذاری خود قرار می دادند. اما در هر بخش سوالات متفاوتی قرار داده میشد و با یکدیگر یکسان نبودند. لذا مشتری گاها به آنها رجوع نمی کرد. اما استفاده از سوالات مختلف این فرصت را به مشتری می داد تا آگاهی بیشتری به دست آورد.

یک وب مستر در زمان طراحی صفحه مربوط به سوالات متداول باید به این مهم توجه نماید که این بخش می بایست متمرکز بوده و سوالات آن در یک راستا باشد. باید در نظر داشته باشید که نحوه قیمت گذاری آخرین موضوعی است که خواننده قبل از خرید به  آن می پردازد لذا می توانید در بخش های آخر به این بپردازید.

نکته شماره 7:

برای پشتیبانی و نوشتن سوالات متداول از متن، شکلک های تصویری و مواردی از این قبیل استفاده نمایید. این کار متون شما را قابل فهم تر می نمایند. حتما بخش مربوط به سوالات متداول رقبای خود را بررسی نمایید. یک روش کارآمد در طراحی اینگونه سوالات این است که آنها را به صورت سازمانی دسته بندی نمایید و هر کدام را در بخش مربوط به خود قرار دهید. اما فراموش نکنید که در هر بخش دکمه های مخصوص به قسمت مورد بحث را قرار دهید تا کاربر بتواند از آن طریق لاگین نماید. این کار آسان و راحت خواهد بود.

وقتی شما از تصاویر برای ارتباط متن و مفهوم استفاده می کنید، مغز آسان تر آنها را رمزگذاری می نماید. لذا ارتباط راحت تری بین مفهوم و متن برقرار می شود. با این توضیح سعی کنید تا از تصاویری بهره ببرید که بیشترین ارتباط را به سوالات سما خواهند داشت.

نکته شماره 8:

در نوشتن سوالات متداول خلاقیت داشته باشید، از کپی نمودن کار سایر افراد بپرهیزید. اگر تصور می نمایید که برای نوشتن FAQ به الهام نیاز دارید، حتما از وب سایت های اینترنتی و ایده های موجود در آن بهره ببرید. در نظر داشته باشید که یک موسیقی ساده نیز می تواند به شما الهام دهد. سعی کنید خود را در قالب شخصیت های مختلف قرار داده و سوالات مختلفی مطرح سازید. این کار بسیار خلاقانه بوده و سریعا نیز پاسخ می دهد.

نکته شماره 9: 

به دست آوردن اطلاعات از طریق لیست کشویی و یا متونی که شماره گذاری شده اند، برای بازدیدکنندگان بسیار آسان است. هیچ شخصی دوست ندارد تا متن های طولانی را مطالعه نماید. این مورد در خصوص بخش سوالات متداول نیز صادق است. اگر شما در نحوه نوشتن FAQ بتوانید با رنگ های مختلف سوالات و جواب ها را از یکدیگر تفکیک نمایید، فهم و درک آن برای خواننده بهتر خواهد بود.

 

نکته شماره 10:

اگر تصور می نمایید که سوالاتی وجود دارند که بسیار پر کاربرد هستند آنها را مشخص نمایید. در مقابل سوالات دشوار را نیز که احتمال درک آنها کم است را نیز باید مشخص نموده و سعی در توضیح آنها نمایید.

برای اینکه از عهده این کار بر بیایید، لازم است تا در خصوص سوالات خود فکر کنید. باید نیاز کاربران خود را شناسایی نمایید و دقیقا بدانید که آنها به دنبال چه مواردی می باشند. با این کار به راحتی می توانید تجارت خود را از رقبای خود جدا نموده و باعث پیشرفت آن شوید.

برای مثال تصویر نمایید که شما در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می نمایید. یک سوال خوب در بخش سوالات متداول شما می تواند این مورد باشد که ” آیا می توانید در زمینه بهبود موقعیت سایت از نظر موتور های جستجوگر به من کمک کنید؟” با مطرح نمودن اینگونه سوالات در واقع شما نظر مثبت کاربر خود را به دست آوردید.

پیشنهاد می کنیم مقاله بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا را نیز بخوانید.

بررسی برخی از نکات حرفه ای برای نوشتن صفحه سوالات متداول

بعد از اینکه در مورد همه موارد بالا فکر نمودید و یک تصمیم اجرایی گرفتید، سعی کنید از برخی از نکات پیشرفته زیر برای افزایش فروش یا تولید خود استفاده نموده و نتیجه آنها را آنالیز نمایید.

پس در گام اول لازم است تا 10 نکته ذکر شده در بالا را به صورت دقیق اجرا نمایید، پس از آن می توانید ایده های خلاقانه خود را به آنها اضافه نمایید که در زیر برخی از تجربه ها و نکات حرفه ای در این رابطه ذکر شده است:

نکته حرفه ای شماره 1: 

از ویدیو ها استفاده نموده و آنها را با سوالات خود ادغام کنید.

یکپارچه سازی و قرار دادن فیلم ها در صفحه سوالات متداول یک روش عالی برای شخصی سازی بیشتر و جلب نظر مشتری است. به عنوان مثال، یکی از طرفداران مک دونالد از آنها سوال نمود، “چرا غذای شما از نظر تبلیغات متفاوت است؟ و هر شخص یک تجربه جدیدی دارد؟” البته توجه داشته باشید که به جای پرداختن به سوالات با یک پاسخ ساده و خشک، می توانید آنها را در قالب یک فیلم بازگو نمایید.

 

نمی توان منکر این موضوع شد که دیدن یک شخص واقعی در پاسخ به سوالات ذهنی کاربر، باعث افزایش شناخت و اطمینان مشتری می شود. همچنین این روش نشان می دهد که افراد واقعی پشت این وب سایت فروش هستند، همین مورد نیز اعتبار آنها را افزایش می دهد!”

نکته حرفه ای شماره 2:

از بهترین مشتریان خود بخواهید که سوالات مد نظر خود را یادداشت نموده و برای شما ارسال نمایند.

هنگامی که 10 تا 20 نفر محصول شما را خریداری کردند و از آن تجربه خوبی نیز به دست آورند، برای هر یک از آنها یک فرم نظرسنجی ارسال نمایید که در آنها سوالات مد نظر شما قرار داد، سپس از آنان بخواهید تا فرم را تکمیل نموده و برای شما ارسال کنند. شما می توانید در ایمیل به آنها اطلاع دهید که قصد دارید تا بخش سوالات متداول را از زبان مشتری ارائه دهید. البته این کار می تواند باعث تعجب آنها نیز شود.

نکته حرفه ای شماره 3:

در نحوه نوشتن FAQ می توانید سوالات متداول را به افرادی که هیچگاه خرید خود را تکمیل ننموده اند، آغاز نمایید. این مورد تاکتیکی است که عموما بازاریاب ها از آن بهره می برند. شما می توانید سوالات احتمالی خود را مطرح نمایید. همچنین در انتهای ایمیل اطلاع دهید آیا سوال دیگری کاربر دارد تا از شما جویا شود؟ این مورد یک روش جالب برای جذب مشتری و اعتماد وی است.

نکته حرفه ای شماره 4:

شما می توانید برای درج سوالات از جانب یک شخص پاداشی در نظر بگیرید. این کار تعامل کاربران را با سایت شما افزایش می دهد. شما حتی می توانید برنامه ای بنویسید که بر اساس تعداد کلیک های یک مشتری بر روی این سوالت برای وی جایزه ای در نظر بگیرد.

با انجام اقدام فوق شما قادر خواهید بود تا سوالات خوب موجود در بخش FAQ را شناسایی نمایید. شما حتی قادر خواهید بود تا پستی در وبلاگ خود را برای پاسخ به سوالات مشتری در نظر بگیرید و با او تعامل بیشتری داشته باشید. این مورد یک راهکار عملی برای جذب بالای بازدید می باشد.

 

نکته حرفه ای شماره 5: برای هر سوال که مشترکی بیان می دارد یک صفحه فرود در وردپرس ایجاد کنید. سپس از سوالات مربوط در در بخش FAQ وب سایت خود به آن لینک دهید. در اینجا عموما در نحوه نوشتن FAQ پیشنهاد می شود تا ابتدا یک توضیح کوتاه در خصوص سوال ارائه شود و سپس به صفحه فرود کاربرد لینک داده شود. با این روش اگز بازدیدکننده شما نیاز به پاسخ های دقیق تری باشد در این بخش می تواند آنها را مشاهده نماید. با انجام این روش می توانید بهترین نتیجه را در جهان به دست آورید.

جمع بندی:

بخش FAQ قسمت جدایی ناپذیر از هر وب سایت و قیف فروش می باشد. همه می دانند که این بخش چه کاربردی دارد، اما آنها در حد توان این قسمت از آن استفاده نمی کنند.

این بخش می تواند به نفع شما باشد. لذا سعی کنید حداقل یکی از موارد بالا را اجرا کنید تا ببینید چگونه بر فروش شما تأثیر مثبت می گذارد.

مرور سریع:

– سوالات متداول با پاسخ دادن واضح و قطعی، خرید را برای مشتری آسان می نماید و انعطاف پذیری فروشگاه را افزایش می دهد.

– اگر بتوانید از صفحه سوالات متداول به صفحه فرود هر مشتری که در خصوص محصول شما صحبت نموده است، لین دهید، نرخ فروش و تبدیل خود را افزایش می دهید.

 

– با افزودن فیلم و تصویر به بخش FAQ به جذاب بودن آن بیفزایید.

– در نظر داشته باشید که اگر صفحه مربوط به سوالات متداول شما دیواری از متن باشد نمی تواند هیچ سیگنال مفیدی برای کاربر ارسال کند. هدف شما جذب مشتری است لذا به گونه ای عمل نمایید که کاربر مشتاق محصولات شما شود.

– در سوالات متداول خود حتما در خصوص نحوه پرداخت، لغو صورت حساب، گارانتی بازگشت وجه یا شرایط غیر قابل پیش بینی توضیحات لازم را ارائه دهید.

در این مقاله تلاش شد تا فاکتور های مهم در خصوص نحوه نوشتن صفحه مربوط به سوالات متداول توضیح داده شود و ایده های گوناگون آن بیان گردد تا به عنوان یک منبع الهام برای شما عمل نماید. با این توضیح فراموش نکنید که این صفحه نیاز به تحقیق و فکر دارد لذا می بایست  بر روی آن زمان لازم را گذاشته و از تکنیک های سئو برای جذاب شدن آن استفاده نمایید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.