مقالات آموزشی

رعایت نکاتی برای طراحی بنر ایستگاه صلواتی

مفید بود؟

طراحی بنر ایستگاه صلواتی، با بوجود آمدن بنر و اصول طراحی مربوط به آن دنیای جدیدی در طراحی و گرافیک بوجود آمد. خلاقیت و ایده پردازی به اندازه ای در این هنر بروز کرد که به نوعی زبان گویای طراح شده است. با طراحی یک بنر در هر زمینه ای شما روایت کننده یک داستان یا معرف یک محصول هستید. در هنگام برگزاری مراسم و بزرگداشت های مذهبی و یا در شرایط خاص بسیاری از هیئت ها و ادارات اقدام به برپایی چادرهایی برای ارائه خدمات رایگان یا صلواتی می نمایند.

در این مواقع برای اطلاع رسانی مناسب و همچنین بیان نوع خدمات نیاز به پوستر و بنرهایی است که این اطلاع رسانی را به شکلی مناسب انجام دهد.طراحی بنر ایستگاه صلواتی از موارد ویژه ای است که بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. متن های مورد استفاده در بنرهای صلواتی می تواند شامل متن های ادبی کوتاه یا شعر نیز باشد به طور کلی طراحی بنر ایستگاه صلواتی بر اساس چند نکته انجام می شود:

 1. طراحی بنر ایستگاه صلواتی برای بزرگداشت مقام شهید
 2. طراحی بنر ایستگاه صلواتی برای بزرگداشت سالگرد فوت شخص
 3. طراحی بنر ایستگاه صلواتی برای  خدمات رسانی به زائرین در یک مناسبت مذهبی
 4. طراحی بنر ایستگاه صلواتی متناسب با ایام تولد و شهادت ائمه بزرگوار برای  پخش نذری

با توجه به این موارد طراحی بنر ایستگاه صلواتی متفاوت می باشد.حتی قالب طرح ها نیز با توجه به نوع برنامه و مناسبتی که برای آن در نظر گرفته شده است متفاوت می باشد.

 

در طراحی بنر ایستگاه صلواتی توجه به چه مواردی اهمیت دارد

در طراحی بنرها با توجه به موضوعی که در ارتباط با آن باید بنر را طراحی کرد رعایت چند نکته مهم الزامی است:

1- مخاطب هدف شما کیست

2-برای چه مراسمی و به چه قصدی طراحی صورت می پذیرد

3-  استفاده صحیح از تصاویر و متون در کنار یکدیگر

4- استفاده از رنگ در طراحی ها با توجه به موضوع بنر 

5-طراحی قالب بنر

طراحی قالب بنر با توجه به نوع برگزاری مراسم،هدف از برگزاری مراسم و نظر مشتری تنوع پیدا می کند.این نمونه قالبها می تواند از یک طرح ساده و بدون متن تا طرح هایی که روایت کننده یک واقعه هستند و متن هایی با طراحی ویژه تغییر کند.طراحی صحیح یک بنر باعث می شود تا اگر فردی هیچ پیش زمینه ذهنی از کاری که شما در حال انجام آن هستید نیز نداشته باشد، با توجه به بنر اطلاع پیدا کند. شکل طراحی  بسیاری از بنرها به گونه ای صورت می پذیرد که محل برگزاری برنامه و مراسم را نیز برای اطلاع رسانی ذکر می کنند.

6- سایز و اندازه بنر

به این بخش از طراحی بنر باید توجه کنید ودر هنگام طراحی آن را در نظر بگیرید زیرا در هنگام چاپ بر کیفیت تصاویر و رزولوشن آن تاثیرگذار خواهد بود. سایز و اندازه بنرها با توجه به محل برگزاری و مکانی که قرار است نصب شود متفاوت می باشد. در هنگام طراحی باید ارتباط بین طراحی و اندازه به درستی رعایت شود تا  بنر چاپ شده از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

خوب است بخوانید: طراحی بنر زیارتی چه ویژگی هایی دارد

گروه رایا مارکتینگ با بهره مندی از گرافیست های با تجربه و با آگاهی از نحوه طراحی این نمونه بنرها آماده ارائه خدمات مشاوره و تهیه و طراحی بنر ها برای مراسم مختلف مذهبی و مناسبت های خاص می باشد.

 

7- فونت و سایز متن بنر

با توجه به اندازه بنر می توانید از انواع  طرح های متفاوت نوشتاری برای این نمونه بنرها استفاده کنید.

نمونه هایی از متن بنر ایستگاه صلواتی با توجه به مراسم

برای آشنایی بیشتر با نمونه متن هایی که در طراحی بنرهای مختلف به کار می رود چند مثال بیان می شود:

 • غدیر روز جدایی حق از باطل است
 • پای کار حسین ایستاده ایم
 • این عشق پر بهاست به عالم نمی دهم     من طعم چای روضه به زمزم نمی دهم
 • کربلا همچنان جاریست
 • ایستگاه صلواتی سردار شهید/ شهید
 • ایستگاه تعمیرات صلواتی
 • مقدم زائرین عزیز را گرامی می داریم
 • زنده نگهداشتن یاد و خلطره شهدا کمتر از شهادت نیست
 • سلام بر حضرت فاطمه معیار خشنودی و خشم خدا
 • شهادت هنر مردان خداست
 • میلاد نور مبارک
 • ایستگاه صلواتی نذر ماسک/ کتاب/ نان
 • از وجود توست نان سفره ی ما، مهدی جان  امروز به مناسبت غدیر خم نانهای این نانوایی  نذر آمدنت شدند.

اگر به متن ها دقت کنید، متوجه خواهید شد که با توجه به شرایط برگزاری مراسم و برنامه ها متن ها نیز تغییر کرده است. بسیاری از افراد با توجه به زمان و شرایط اجتماعی با استفاده از برپایی ایستگاههای صلواتی اقدام به خدمات رسانی به افراد در شرایط خاص می نمایند.

 

طراحی بنر ایستگاه صلواتی با استفاده از طرح های لایه باز و طرح خام

اگر برای اولین بار اقدام به طراحی بنر صلواتی می کنید بهتر است برای نوع و نحوه طراحی این نمونه بنرها از نمونه های آماده و لایه باز آن که در سایت های فرهنگی و مذهبی قرار دارد استفاده کنید. حسن استفاده از این طرح های لایه باز این است که شما با ترتیب و نوع طراحی آشنا می شوید و به راحتی به اصولی که در این طراحی ها به کار رفته است دست پیدا می کنید. استفاده از طرح های لایه باز نوعی آموزش مرحله به مرحله برای رعایت اصول صحیح طراحی می باشد.

همچنین طرح های خام بنر های ایستگاه صلواتی این امکان را در اختیار مخاطبان قرار می دهد تا در کوتاهترین زمان با توجه به اندازه و سایز مورد نظر خود فقط متن و موضوع برنامه خود را مشخص کرده و در داخل بنر قرار دهند. استفاده از بنرهای خام برای زمان هایی که با توجه به پیک کار  در مناسبت های مختلف به راحتی نمی توان بنر را طراحی کرد از نمونه های آماده برای انجام کار استفاده کنیم.

از آنجا که طراحی بنر یک کار تخصصی است بهتر است برای مراسم و برنامه های خود از تجربیات یک طراح و گرافیست با تجربه استفاده کنید. طراحان با تجربه رایا مارکتینگ با توجه به تنوع کارهایی که در این زمینه انجام داده اند می توانند شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری و همراهی کنند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.