مقالات آموزشی

بیان ۱۰ نکته پر اهمیت در خصوص تهیه لیست برتر

مفید بود؟

تهیه لیست برتر تقریبا مورد علاقه همه می‌باشد. چه زیباترین افراد شناخته شده، پولدارترین افراد دنیا و چه ویژگی‌های مهمی که درباره یک محصول جدید باید بدانید، تهیه لیست برتر یک قالب برنده می‌باشد. در اینجا نکات مهم تهیه لیست برتر عالی آورده شده است.

تقریبا همه افراد دوست دارند درباره تهیه لیست برتر بدانند. خواه لیست زیباترین افراد مشهور، ثروتمندترین افراد جهان، ویژگی‌های مهمی که باید درباره یک محصول جدید بدانید، یا حتی گربه‌هایی که شبیه مایلی سایرس هستند باشد، تهیه لیست برتر یک قالب برنده است.

چرا تهیه لیست برتر بسیار مفید و خوب می‌باشد؟ در اینجا فقط چند دلیل وجود دارد:

  • پست های همراه با “لیست برتر” در عنوان، کلیک می‌شوند.
  • خواندنشان/ سطحی خواندنشان آسان می‌باشد. خوانندگان می‌توانند به هر قسمت از لیست که بیشتر آن را دوست دارند بپردازند.
  • مباحث پیچیده می‌توانند به قسمت‌های کوچکتر تقسیم شوند تا مطالب راحت‌تر درک شوند.
  • قالب، بدون در نظر گرفتن موقعیت مناسب شما بسیار انعطاف پذیر می‌باشد: تهیه لیست برتر می‌تواند طولانی یا کوتاه باشد؛ می‌توانید از متن، عکس یا فیلم استفاده کنید؛ و می‌توانید برای سرگرمی، اطلاع رسانی یا آموزش مخاطبان خود از آن استفاده کنید.

به خاطر تمام این دلایل و بیشتر، مشاغل و بازاریاب‌ها توجه کرده‌اند و لیست‌های بیشتر و بیشتری را ایجاد می کنند.

روش‌های مختلفی برای نوشتن لیست‌هایتان وجود دارد و در خیلی از موارد، بیشترین موفقیت به تولید محتوا برای لیست بستگی دارد. در اینجا 10 نکته درباره چگونگی تهیه لیست برتر آورده شده است.

1-موضوع و سبک مناسبی را انتخاب کنید

بزرگ ترین تیکه پازل ارائه موضوعی برای تهیه لیست برتر شما می‌باشد که واقعا آن را در میان بقیه برجسته خواهد کرد. بعضی از رایج ترین پست‌هایی که امروزه می‌بینیم شامل 10 ابزار برتر برای X، X روش برای تسلط بر X، و 10 نکته برای کمک به شما X می‌باشند. پس چگونه می‌توانید چیز بهتری پیدا کنید؟

بهترین تولید محتوا برای لیست به یک سوال پاسخ می‌دهد. خوانندگان یا مشتریان شما چه سوالاتی می‌پرسند؟ از آنجا شروع کنید. احتمالات بی پایان می‌باشند.

خوب است بخوانید: آموزش تولید محتوا در سال 2021 (قسمت اول)

درباره لحن، اگر می‌توانید آن را سبک نگه دارید. لیست برتر جای خوبی برای شوخ طبعی می‌باشد زیرا افراد معمولا در جستجوی مقاله ای بسیار جدی و دقیق نیستند- آنها احتمالا هنوز در اولین مراحل تحقیق خود هستند یا فقط در جستجوی پاسخ سریع می‌باشند.

2-عنوان‌ها و زیر عنوان‌های عالی بنویسید

به محض اینکه موضوع را دریافت کردید، به تیتر یا (عنوانی) نیاز دارید که خوانندگان را جلب خود کند. اگر تیترهای خوبی نداشته باشید، لیست شما هر چقدر که عالی باشد باز هم خوب نخواهد بود. یک عنوان قوی و ارزشمند برای کلیک، ضروری می باشد.

عناوین بسیار چالش برانگیز هستند. بهترین عناوین برای جستجو و در عین حال برای رسانه های اجتماعی  بهینه شده اند. تهیه لیست برتر عالی، پیوندهای ارزشمند و اشتراک های اجتماعی را به خود جلب می کنند.

زیر عنوان ها (یا زیر نویس ها) چندان مهم نیستند، اما (مگر اینکه شما به سادگی از اعداد استفاده می کنید) باید به سرعت به خواننده بگویید که هر نقطه یا بخش درباره چه چیزی می باشد. به همین دلیل زیر عنوان این قسمت “عنوان ها و زیر عنوان های عالی بنویسید” می باشد.

منابع

تحلیل های راهنمای نهایی ایجاد پیوند انجمن در سال 2020                    تحلیل های 5 اشتباه برتر سئو

توسعه بهبود سئو و روابط توسعه دهنده                تحلیل چگونگی انجام تجزیه و تحلیل رقبا به صورت آنلاین

3-نسبت به قالب بندی خود جسور باشید

زیرنویس های خود را بیرون بیاورید. این کار قابلیت خوانایی را افزایش می دهد.

در شرایط این مقاله، هر زیر عنوان روی خط خود نشسته که پر رنگ است و دارای اندازه قلم بزرگتر از بقیه قسمت های مقاله می باشد. این کار به هر یک از نکات شما تاکید بیشتری می‌بخشد و خواننده را به قسمت‌های مورد علاقه اش راهنمایی می کند.

در قسمت زیر نمونه هایی از اینکه چگونه www.searchenginewatch.com، روش های تهیه لیست برتر را منتشر کرده، آورده شده است. همان طور که می بینید، تفاوت کمی بین آنها بر اساس نویسنده و موضوع وجود دارد:

10 پیش بینی برتر ویدیو در سال 2014:

1.بازاریابی ویدیویی سریع یک چیز “عادی جدید” خواهد شد 

از بازاریابان بسیار انتظار می رود که محتوای ویدیویی را در پرواز ایجاد کنند، و در زمان واقعی به داده های جدید، روندهای متناوب، رویدادهای خبری جاری و بازخورد مصرف کنندگان پاسخ دهند. در انتظار سال 2014، این روند سریع بازاریابی ویدیویی یک چیز “عادی جدید” خواهد شد.

این نوع پاسخ سریع باعث خواهد شد که آژانس هایی که بر اساس علامت های اجتماعی و مارک های تجاری بیشتر شبیه به اتاق خبر می باشند، به ارزیابی و همچنین تولید محتوا برای لیست بپردازند زیرا آنها سعی در ارائه محتوای به موقع، پرطرفدار و جذاب دارند که مخاطبان آنها را دوست خواهند داشت. سرعت بیشتر از همیشه مهم خواهد بود و تبلیغ کنندگان به دنبال ابزاری هستند که به کشف خودکار محتوای پرطرفدار کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند در سریع ترین زمان ممکن به اخبار فوری پاسخ دهند.

2.خطوط تار بین موزیک ویدیوها و تبلیغات ها 

در سال 2013، بینندگان شروع به دیدن ویدیوی بیانسه برای H&M، مشارکت لیدی گاگا با کیا همسترز، خواننده ایتالیایی آریانا و موزیک ویدیوی خواننده رپ پیت بول برای “The FIAT Song” و همچنین شراکت ولوو با مافیای خانه سوئدی کرده اند.

اگر به این موضوع فکر کنید، گام منطقی بعدی این است که خط بین موزیک ویدیوها و تبلیغات در سال 2014 محو شود. چرا این اتفاق می افتد؟

موزیک ویدیوها در حال حاضر به اشتراک گذاشته شده ترین فیلم ها در همه زمان ها می باشند. فقط به نمودار ویدیویی Unruly Viral نگاه کنید که ویدیوها را بر اساس تعداد اشتراکاتی که در توییتر، فیس بوک و بلاگاسفر جذب می کنند، رتبه بندی می کند. فقط یک ویدیو از بین 100 ویدیوی برتر همه زمان ها، یک موزیک ویدیو نیست و آن Kony 2012 است که در رتبه 93 قرار دارد.

موسیقی و تبلیغات یک ترکیب جادویی به وجود می آورند. اگر به نمودار تبلیغات جهانی ماشابل (Mashable) نگاه کنید، بیشتر 100 مارک برتر ویدیوهای اجتماعی در همه زمان ها دارای یک آهنگ باورنکردنی یا یک صدای جیرینگ جیرینگ جذابی می باشند. فهمیدن علت آن سخت نیست. گذشته از همه اینها، تحقیقات علمی اخیر نشان داده است که بیشترین تبلیغات به اشتراک گذاشته شده، تبلیغاتی است که قوی ترین احساسات را از مخاطبان استخراج کند. و چه راهی بهتر از ایجاد احساسات قوی شادی، غم یا نشاط از طریق موسیقی می باشد؟

3.(Super Bowl 2014) یک پیروزی دیگر ایجاد خواهد کرد 

بعد از پرداخت 4 میلیون دلار برای یک لحظه 30 ثانیه ای در جریان Super Bowl 2014، بعضی از تبلیغ کنندگان برنده “بازی بزرگ” معرفی می شوند. اما نظرسنجی در زمان واقعی توسط React Labs (آزمایشگاه های واکنش) نشان می دهد که این فقط یک پیروزی دیگری است.

بلافاصله بعد از Super Bowl سال گذشته، React Labs و فرانک ان مگید (Frank N. Magid) اعلام کردند که مصرف کنندگان قوی ترین پاسخ را نسبت به Budweiser Super Bowl Ad 2013- The Clydesdales Brotherhood داشته اند- به طور قابل توجهی از همه موارد دیگر بهتر عمل می کنند. ارتباط عاطفی قوی که توسط یک آهنگ موسیقی قوی مهار می شود، به وضوح پاسخ دهندگان آنها را جلب کرده و آنها را همراهی می کند. با وجود این قدرت، پاسخ دهندگان آنها هنگام تماشای محل، قصد خرید بسیار کمی داشتند.

10 روند برتر در تلفن همراه در سراسر رسانه های پرداخت شده، تحت مالکیت و درآمد:

روندهای کلان 

1.محتوا + زمینه 

در تلفن همراه، تمرکز زیادی بر ایجاد و ارائه محتوایی بود که با توجه به زمینه کاربر مناسب بوده است. زمینه در  تلفن همراه شامل زمان روز، مکان، قطعه، کلمه کلیدی یا سایت می باشد. این می‌تواند شامل طراحی پاسخ دهنده، کلیک برای تماس یا بسیاری از روش های دیگر باشد.

کلید اصلی، درک و در نظر گرفتن این نکته است که حتی اگر کاربری در جستجوی “کفش های ورزشی” باشد، ممکن است در ساعت 6 بعد از ظهر واکنش متفاوتی نسبت به همان جستجوی کلمه کلیدی نشان دهد، در نزدیکی فروشگاه شما برخلاف ساعت 9 شب در خانه روی کاناپه اش.

2.همین الان گوگل کن 

قدرت گوگل اکنون به عنوان حرکتی در جهت پیش بینی نیازهای کاربر، به جای واکنش در برابر آنها، یک تغییر بزرگ در سال 2013 می باشد. گوگل اکنون زمان شروع کار خود را بدون وارد کردن آدرس یا وارد کردن اطلاعات پرواز برای رویدادهای برنامه ریزی شده در تقویم خود را به شما نشان می دهد. پیشرفت کلیدی در نحوه تعامل ما با دستگاه هایمان.

پرداخت شده 

3.AdWords کمپین ها را تقویت کرده است 

کمپین های تقویت شده AdWords، توانایی هدف قرار دادن کمپین های تلفن همراه را به طور جداگانه از بین برد و تبلت و دسک تاپ را گرد هم آورد. در حالی که این تغییر اجباری گوگل، فریبکاری زیادی را ایجاد کرده است همان طور که اعلام شده بود، از آن زمان بهتر درک شده است. CPC (ها) در ابتدا برای حساب های مشتریان ما به اندازه 33 درصد افزایش یافت، اما از آن زمان بیشتر آنها عادی سازی شده اند.

به طور کلی، این تغییر باعث ایجاد تمرکز بهتر برای مدیران PPC درباره تجربه کاربر مشتری شده است و اکنون قسمت مثبتی از زندگی روزمره مدیر جستجو می باشد.

10 قطعنامه برتر سال های جدید سئو برای یک 2014 موفق:

1.کول اید سئو کمتری را بنوشید 

در دنیای سئو، یک شلنگ آتش نشانی از اطلاعات وجود دارد. نوشیدن کول اید متخصصان صنعت محبوب آسان است.

 

با اینکه افرادی هستند که شایسته نقل قول کردن و دنبال کردن می باشند، من تا زمانی که شما در واقع توصیه های “متخصص” را آزمایش نکنید و نتایج را برای خود مشاهده نکنید، مشروبات الکلی زیاد را کنار می گذارم.

سر مست بودن با سئو دو روزه آسان است، اما وقتی سعی می کنید نتیجه بد را برای مشتری توجیه کنید با گفتن اینکه “اما (نام متخصص سئو را اینجا وارد کنید) گفتید که این برای (وارد کردن اسم وب سایت برند بزرگ در اینجا موثر بوده است).

2.خوراک سئو سالم بخورید 

اینترنت از طریق تولید محتوای عالی برای لیست تامین می شود و سالم ترین محتوای آن بی نظیر، ارزشمند، معتبر و شایسته اشتراک می‌باشد.

 

مت کاتس گوگل اخیرا گفته است که 30-25 درصد از محتوای وب کپی می باشد. اگر چه ممکن است برای برخی از مقالات طولانی احساس دزدی کنید، شما باید در میان خوراک های سالم، محتوای ایجاد شده توسط کاربر برای ایجاد پیوند، آموزش نثر، نظرات تخصصی، مونچ های چند رسانه ای و دسرهای محتوای مطالبه گر، بر روی بهترین موارد تمرکز کنید.

3.آموزش سئو بهتری داشته باشید 

با داشتن منابع عالی مانند Search Engine Watch (تماشای موتور جستجو)، Search Engine Land (سرزمین موتور جستجو)، Moz و خود گوگل، هیچ دلیلی وجود ندارد که خود را بهتر در مورد روند و به روز رسانی در صنعت سئو آموزش ندهید.

 

خوراک RSS از منابع مورد علاقه خود را تنظیم کنید و 15 دقیقه اول روز را با مرور کردن، تعامل، سوال پرسیدن و کمی بیشتر در مورد چشم انداز در حال تکامل دائمی جستجو، جستجوی اجتماعی، بیان و جستجوی پرداخت شده آموزش ببینید.

آینده انتساب بین کانال است و یادگیری بیشتر در مورد بیشتر راهی مطمئن برای ماندن در لبه برش و مطالبه می باشد.

4. سایت خود را مناسب کنید، وزن کد اضافی خود را کم کنید 

سال 2014 مطمئنا (بالاخره) سال تلفن همراه خواهد بود، دقیقا بعد از سال تلفن همراه که 2013 بوده است. و اگر تجارت شما متکی به مشتریان محلی، بسیج و متمرکز می باشد، در این صورت یک سایت بهینه سازی شده تلفن همراه ضروری است!

5.لیست برتر خود را سازمان دهی کنید 

اگر تهیه لیست برتر شما لیستی نمی باشد که شامل مراحل یا مواردی باشد که لازم است به ترتیب آموخته شوند (که من این مقاله را به این شکل دسته بندی می کنم)، در این صورت شما این آزادی را دارید که تصمیم بگیرید کدام نکته را اول و کدام نکته را آخر بگذارید.

با این اوصاف در تولید محتوا برای لیست، شما همیشه باید قوی ترین نکات خود را در اولویت قرار دهید. افراد معمولا لیست ها را به صورت سطحی می خوانند، بنابراین شما می خواهید بلافاصله توجه آنها را جلب کرده و تا آنجا که ممکن است آنها را در صفحه خود نگه دارید. این بهترین شانس شما برای این است که خواننده دست از سطحی خواندن بردارد و در واقع مقاله شما را بخواند.

6.لیست های خود را لیست نکنید 

در تهیه لیست برتر، همیشه از ایجاد لیست در لیست دوری کنید به خصوص اگر لیست های خود را شماره گذاری می کنید. خوانندگان شما می توانند به راحتی شروع به خواندن کنند و فکر کنند، “آیا من الان شماره 1 را نخوانده ام؟”

این می تواند گیج کننده باشد و باعث شود مقاله شما، از قضا، غیر سازمان یافته به نظر برسد (یا خیلی گیج کننده می شود زمانی که در بخش 5، زیر مجموعه 2.1 را قرار دهید). یک لیست در لیستی دیگر چیزی شبیه به این می شود:

• خوب، مردم، لیست ها را در لیست های خود قرار ندهید.

1. واقعا، این فقط عجیب و گیج کننده به نظر می رسد.

 لیست در لیست می شود. آیا این “آغاز” یک نسخه جدید است؟

2. به طور جدی. نه. فقط نه.

7.مطمئن شوید که لیست شما شروع مقاله شما می باشد. 

در تهیه لیست برتر، اگر لیست شما برجسته ترین قسمت مقاله شما باشد، معمولا بهترین عملکرد را دارد. به عبارت دیگر، لیست خود را زیر یک مقدمه چهار پاراگرافی و چند زیر عنوان متفاوت دفن نکنید.

خوب است بخوانید: بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا

مقدمه خود را کوتاه کنید طوری که افراد بتوانند بلافاصله لیست شما را ببینند. اگر قرار نیست تهیه لیست برتر جنبه اصلی مقاله شما باشد، بنابراین این موضوع ممکن است به همان اندازه مهم نباشد، اما هنوز هم راه خوبی برای شروع و جلب توجه افرادی با فاصله توجه کوتاه می‌باشد.

8.از تصاویر استفاده کنید 

دقیقا همان طور که تهیه لیست برتر خوانندگان را تحت تاثیر قرار می دهد، باید این را بدانید که خوانندگان تصاویر را نیز دوست دارند. در تولید محتوا برای لیست از تصاویر استفاده کنید. باز فید (BuzzFeed) یکی از سایت هایی است که در هنر ترکیب لیست ها با تصاویر تسلط دارد.

با این حال، تصاویر شما باید به موضوع ربط داشته باشند، حتی اگر این یک استعاره باشد. شما باید از استفاده از یک دسته از عکس های تصادفی که هیچ ارتباطی با موضوع لیست شما ندارند، دوری کنید.

شما حتی می توانید در تهیه لیست برتر از تصاویر شگفت انگیز استفاده کنید، بدون نیاز به متن (در صورت لزوم، فراتر از یک زیر نویس و انتساب کوتاه).

9.ثابت قدم باشید 

در تهیه لیست برتر، هر چه بتوانید سازگاری بیشتری با لیست های خود داشته باشید، خواندن آنها راحت تر می‌شود.

به عنوان مثال در تولید محتوا برای لیست، اگر لیستی از 10 محصول را تهیه می کنید و در زیر یک زیر عنوان، لیستی از قیمت یا لیستی از دامنه وسیعی از قیمت ها را مطابقت می دهید، این کار را برای هر 10 بخش خود به طور مداوم انجام دهید. یا اگر می خواهید زیر عنوان های خود را به صورت لینک پیوند (مانند نام 10 کتابی که بررسی می کنید) اضافه کنید، این کار را برای همه زیر عنوان های خود انجام دهید.

نگه داشتن یک قالب ثابت باید بدون هیچ مشکلی باشد. این کار باعث می شود که خوانندگان بدانند که کجا باید بروند و از بقیه لیست چه انتظاراتی دارند.

10.نظر داشته باشید 

در تولید محتوا برای لیست، باید این را بدانید که هر یک از لیست های برتر یک نظر می باشند. همه افراد نظر دارند. تهیه لیست برتر می تواند باعث مکالمه در بخش نظرات شما شود، به ویژه هنگامی که خوانندگان با رتبه بندی مخالف هستند یا زمانی که موضوعی روی اعصاب باشد.

به عنوان مثال، SEW “10 روش قدیمی سئو را که باید متوقف شوند” را منتشر کرده است که باعث ایجاد چندین نظر و اختلاف نظر در بین خوانندگان شده است. صرف نظر از این، یکی از جذاب ترین پست های سال 2012 بوده است.

11.ویرایش را فراموش نکنید 

در تولید محتوا برای لیست، به محض اینکه کار نوشتن را به پایان رسانده اید، دستور زبان و هجی خود را بررسی کنید. خطاهای واقعی را بررسی کنید. و مطمئن شوید که این پست با دستورالعمل های سبک شما مطابقت دارد.

اگر ویراستار حرفه ای در بین کارکنان ندارید، از شخصی که به او اعتماد دارید بخواهید قبل از انتشار یا زنده کردن محتوای خود، مطالب شما را بررسی کند.

اشتباهات می توانند به اعتبار شما لطمه بزنند، یا حتی برای خوانندگان یا مشتریان هزینه داشته باشند.

به خاطر داشته باشید 

در تولید محتوا برای لیست، نوشتن لیست ها اغلب می تواند آسان تر از نوشتن انواع دیگر مقاله ها باشد، درست همان طور که خواندن آنها راحت تر است. بهترین لیست ها مرکز مقاله شما که بسیاری از نویسندگان آن را “گوشت” مقاله نامیده اند، می باشد. شما باید در مورد محتوای خود و اینکه آیا لیست مناسبی تهیه کرده اید نگران باشید، اما به محض اینکه یک موضوع عالی پیدا کردید، فکر می کنم خواهید دید که لیست ها چند کلیک ایجاد می‌کنند.

آیا نکاتی برای تهیه لیست برتر موفق در نظر دارید؟ آیا شما خواننده هستید و قالب های خاصی را پیدا کرده اید که بهترین عملکرد را برای شما دارند؟ بگذارید ما از تفکرات شما در نقطه نظرات آگاه شویم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.