مقالات آموزشی

بیان چند نکته از مهارت های ضروری برای تولید محتوا

مفید بود؟

مهارت های لازم برای تولید محتوا در دنیای امروز بسیار مهم ارزیابی می شوند. این روزها مردم در قالب برنامه های اینترنتی، فعالیت های بسیاری انجام می دهند. با افزایش علاقه افراد به خریدهای اینترنتی، استفاده از فضای مجازی و… میزان تولید محتوا نیز در سر تا سر کشور ما افزایش یافته است. به همین خاطر برای این که به یک تولید محتواکار حرفه ای تبدیل شوید، باید با برخی نکات و مهارت های مربوط به این عرصه آشنایی داشته باشید. در این مطلب به برخی از نکات مربوط به تولید محتوا اشاره می کنیم. با رعایت این قوانین بی شک کیفیت محتواهای شما بسیار بیشتر خواهد شد.

آیا تا بحال به سوال منظور از تولید محتوا چیست؟ فکر کرده اید؟

 

آشنایی با مهارت های لازم برای تولید محتوا

برنامه ریزی و مدیریت زمان : در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا، برنامه ریزی زمان یک اصل اساسی به شمار می رود. برای یک تولید کننده حرفه ای، مدیریت زمان یک مسئله حیاتی است. برای تولید هر محتوایی، باید ابتدا مطالعات لازم را پیرامون موضوع مورد نظر انجام دهید و سپس ساختار اصلی متن خود را طراحی کنید. در ادامه باید متن خود را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهید تا ایرادات آن برطرف شوند.

این پروسه نیاز به وقت دارد و چندان کار ساده ای نیست. به همین خاطر باید برنامه ریزی دقیق را در این زمینه انجام دهید. به علاوه برنامه ریزی در رابطه با نوع محتوا، تعداد کلمات به کار رفته در آن و عناوین و زیر مجموعه آن ها نیز بسیار مهم هستند. برخی از تصاویر مربوط به این متون نیز باید به دقت جمع آوری شوند.

تایپ ده انگشتی : در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا، مهارت تایپ ده انگشتی نیز بسیار اهمیت دارد. شما باید از هر ده انگشت خود برای تایپ کردن استفاده کنید. به این ترتیب سرعت عمل شما برای ساخت و تولید محتوا افزایش می یابد و از کار و فعالیت تولید محتوا لذت بیشتری خواهید برد. با تایپ ده انگشتی به یک محتوا نویس حرفه ای تبدیل خواهید شد. این مسئله مستقیما به میزان درآمد و بهره وری شما از این شغل مرتبط می شود.

مهارت در استفاده از فتوشاپ: در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا، تسلط به برنامه فتوشاپ نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. هر فردی که در عرصه تولید محتوا فعالیت می کند باید در رابطه با این نرم افزار حرفه ای نیز اطلاعاتی به دست آورد. ویرایش و اصلاح برخی از عکس های مورد استفاده در این زمینه با این نرم افزار حرفه ای انجام خواهد شد. در صورتی که محتوای ویدیویی و تصویری تولید می کنید نیز به این نرم افزار نیاز خواهید داشت. یک محتوا نویس حرفه ای با استفاده از مهارت های لازم برای تولید محتوا و نرم افزار حرفه ای در طولانی مدت پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

شبکه سازی در تولید محتوا: شبکه سازی نیز یکی از مهمترین مهارت های لازم برای تولید محتوا به شمار می رود. در هر شغلی ایجاد شبکه و ارتباط بیشتر با همکاران یک مسئله مهم تلقی می شود. تولید محتوا نیز از این قاعده مهم پیروی می کند. در این شغل، نیاز به گردآوری اطلاعات، اشتراک و توزیع محتوا و… دارید که کلیه این فعالیت ها با انزوا از دیگر افراد انجام نخواهند شد. به همین خاطر در بین مهارت های لازم برای تولید محتوا، شبکه سازی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در نظر داشته باشید که ارتباط موثر با مدیر سایت و سایر محتوا نویس ها، شما را در موقعیت های به خصوصی قرار می دهد که امکان پیشرفت شما را بیشتر فراهم می کند.

رعایت قوانین سئو : در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا، سئو و قوانین آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. در میان تولید محتوا و نگارش های سنتی، تفاوت های بسیاری وجود دارد که یکی از مهمترین آن ها، قوانین سئو هستند که در نگارش محتواهای متنی تاثیر به سزایی بر جای می گذارند.

یک محتوا نویس حرفه ای باید با آپدیت های جدید هر سایت آشنایی داشته باشد و در رابطه با این مسائل مهم اطلاعات خود را تکمیل کند. آشنایی با الگوریتم های گوگل نیز در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا جای می گیرد.

تسلط به سیستم وردپرس : یکی از مهمترین مهارت های لازم برای تولید محتوا آشنایی با سیستم سی ام اس است که برای تبدیل شدن به یک محتوا نویس حرفه ای به آن نیاز دارید.در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا تسلط بر وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. قوانین مربوط به این سیستم از مهمترین بخش های مهارت های لازم برای تولید محتوا محسوب می شود.

در کشور ما بخش بزرگی از سفارشات تولید محتوا، با استفاده از وردپرس انجام می گیرد، به همین خاطر تسلط به این سیستم از جمله مهارت های لازم برای تولید محتوا محسوب می شود. مهارت های لازم برای تولید محتوا به همین جا ختم نمی شوند! گاهی لازم است با سیستم بارگذاری محتوا نیز آشنایی داشته باشید. به این ترتیب مهارت های لازم برای تولید محتوا را تکمیل خواهید کرد.

تسلط بر زبان انگلیسی : در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا، آشنایی با زبان انگلیسی نیز بسیار اهمیت دارد. در صورتی که در میان مهارت های لازم برای تولید محتوا، آشنایی نسبی با زبان انگلیسی را نیز جای دهید، دیگر نقصی در کار شما به وجود نمی آید. بخش بزرگی از مطالب سایت های امروزی به صورت ترجمه ای تولید می شوند. این مطالب از وب سایت های خارجی ترجمه شده اند.

دانستن زبان انگلیسی یکی از مهارت های لازم برای تولید محتوا کار حرفه ای محسوب می شود. اگر به این زبان تسلط ندارید، بهتر است در رابطه با کوئری در این سیستم اطلاعاتی به دست آورید.

 

آشنایی با کد نویسی برای سایت

مهارت های لازم برای تولید محتوا هر یک از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. اما مهارت کد نویسی یکی از مهمترین نیازهای هر کارشناس تولید محتوا به شمار می رود. داشتن اطلاعات در زمینه css و html  به شما برای درک بهتر زوایای موتورهای جست و جوی گوگل کمک می کند. به این ترتیب بازدهی محتوای شما هر روز بیشتر می شود.

در صورتی که از این مهارت های لازم برای تولید محتوا برخوردار شوید بی شک زاویه دید ربات های گوگل را نیز عمیق تر درک خواهید کرد و این مسئله سبب پیشرفت شما خواهد شد. در این زمینه باید برچسب ها و کدهای مربوط به طراحی سایت را به دقت بررسی کرده و با آن ها آشنایی داشته باشید.

آشنایی با سیستم گوگل آنالیتیکس 

در بین مهارت های لازم برای تولید محتوا Google Analytics نیز بسیار مهم تلقی می شود. این مهارت استراتژی شما را برای محتوا نویسی در گوگل مشخص می کند. در سیستم گوگل رعایت این مهارت های لازم برای تولید محتوا کار بسیار اهمیت دارد. در نظر داشته باشید که هر یک از مهارت های لازم برای تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در نظر گرفتن آن ها برای کار حرفه ای بسیار مهم تلقی می شود.

 

هدف از داشتن مهارت های لازم برای تولید محتوا

داشتن این مهارت ها برای کسانی که می خواهند، در پلت فرم ها و کانال های ارتباطی اجتماعی فعالیت کنند، بسیار مهم تلقی می شود. در این خصوص برخی از نرم افزارهای پیشنهادی نیز توان عملکردی یک محتوا کار حرفه ای را افزایش می دهند. نرم افزارهای موشن گرافی، مدیریت اکانت ها و… در این میان جای می گیرند.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.