مقالات آموزشی

توضیحات کلی در خصوص نوشتن سوالات متداول موثر

نحوه نوشتن سوالات متداول موثر: با 10 نمونه کامل کامل کنید

نوشتن سوالات متداول 

اگر به دنبال نکاتی در مورد چگونگی نوشتن سوالات متداول هستید ادامه مطلب را بخوانید.

سوالات متداول مشتریان شما را به سمت پاسخ های مورد نیاز راهنمایی می کند. همچنین این موضوع یک لحظه مهم در قیف تبدیل است. از آنجا که سفر به صفحه سوالات متداول شما بدان معناست که بازدید کننده نشان می دهد که علاقه مند است درباره جزئیات محصول یا خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کند.

بنابراین ، اگر از صفحه پرسش و پاسخ خود غافل شده اید ، اکنون زمان آن است که به آن توجه لازم را داشته باشید.

در این مقاله ، ما بحث خواهیم کرد:

• صفحه سوالات متداول چیست

• آنچه باید در یک صفحه پرسش و پاسخ گنجانده شود

• بهترین نمونه سوالات متداول

در این مطلب بدون نگرانی ، بیاموزید که چگونه می توانید یک صفحه سوالات متداول تهیه کنید تا فروش بیشتری داشته باشید و رضایت مشتری خود را همزمان افزایش دهید.

صفحه سوالات متداول چیست؟

صفحه سوالات متداول بخشی از وب سایت شما است که پاسخ  سوالات متداول را ارائه می دهد ، نگرانی ها را برطرف می کند و بر اعتراضات غلبه می کند. این موضوع فضایی است که مشتریان می توانند به جزئیات دقیق محصول یا خدمات شما بپردازند.

به عنوان مثال در Helpjuice

، صفحه سوالات متداول ما به کاربران ما کمک می کند تا بیشترین بهره را از محصول ما ببرند.

نمونه صفحه سوالات متداول از Helpjuice

سوالات متداول اگر بخوبی نوشته شوند ، به ابزاری قدرتمند تبدیل می شود که می تواند:

با از بین بردن نگرانی ها و نگرانی های مشتری قبل از خرید ، فروش خود را افزایش می دهد. با کاهش بخش عمده ای از درخواست های خدمات مشتری ، در وقت صرفه جویی می کند.

با بهبود قابلیت جستجو در سایت خود ، به سایت شما بازدید بیشتری می دهد.

با نوشتن سوالات متداول تجربه کلی لذت بخشی تری به مشتریان خود بدهید

در نحوه نوشتن سوالات متداول همانطور که می بینید ، یک صفحه سوالات متداول خوب دارای پتانسیل های زیادی است. این موارد فراتر از مکانی است که مشتریان می توانند سیاست بازگشت شما را بررسی کنند. اما چطور می توانید یک سوالات متداول درجه یک ایجاد کنید؟

چگونه یک صفحه سوالات متداول موثر بنویسیم

ایجاد یک صفحه سوالات متداول ممکن است مانند قدم زدن در پارک باشد. اما اگر بدون برنامه فقط وارد کار شوید ، در نهایت با نتایج زیرمجموعه مواجه خواهید شد.

خوشبختانه ، نوشتن سوالات متداول خوب علم زیادی نمی خواهد و با چند نکته ساده در مورد مواردی که باید در سوالات متداول شما گنجانده شود ، می توانید صفحه سوالات متداول خود را به سوالات متداول در ارتفاعات عالی برسانید!

1. سوالات متداول واقعی را وارد کنید

در نحوه نوشتن سوالات متداول این سوالات کورکورانه واضح به نظر می رسد. اما از تعداد بخش های سوال متداول که به این اصل ساده پایبند نیستند متعجب خواهید شد.

در نوشتن سوالات متداول خود اطلاعات واقعی به مشتریان خود بدهید. هیچ چیز بدتر از سوء استفاده کردن از سوالات متداول برای جذب بیشتر نیست زیرا مردم باور نمی کنند.

شما بجای دادن اطلاعات غللط به مشتریان، اطلاعات درست را به آنها راجب وب سایت خود بدهید و نتیجه را ببینید.

 

 

کانال های رسانه های اجتماعی شما نیز می توانند منبع مفیدی برای ناامیدی مشتری باشند. اگر تازه کار هستید و نمیدانید چه سوالاتی برای وب سایت خود بنویسید نگران نباشید چون شما می توانید به سایت های مشابه سایت خود بروید و از آنها ایده بگیرید.

هنگامی که تحقیق خود را انجام دادید ، بفهمید چه سوال هایی خود را بارها و بارها ارائه می دهند.

آنها را به صفحه گسترده بیندازید و از نظر اهمیت رتبه بندی کنید. اینها اساس صفحه سوالات متداول شما هستند.

2. آن را ساده و منظم نگه دارید

در نحوه نوشتن سوالات متداول مردم برای پر کردن نثرهای زیبا به صفحه سوالات متداول شما نمی آیند. آنها پاسخ کوتاه و واضح برای سوالات مربوط به تجارت شما می خواهند.

بنابراین ، راه حل های خود را مختصر و دقیق بیان کنید.

به جای پر کردن هرچه بیشتر جواب ها در یک صفحه ، به فکر تجزیه و تحلیل بخش سوالات متداول خود در بخش های قابل حذف باشید.

 

دسته بندی سوالات معمول به کاربران کمک می کند تا سریعاً آنچه را که می خواهند پیدا کنند. از موضوعاتی مانند “صورتحساب” یا “تحویل” استفاده کنید تا کاربران را به توصیه های مربوطه راهنمایی کنید ، شما با اینکار در وقت خود و مشتریان صرفه جویی می کنید و مشتریان شما پاسخ را از سوالات متداول سایت شما می گیرند و با شما تماس نمی گیرند.

برای ساده سازی صفحه سوالات متداول هر کاری که لازم است انجام دهید. کاربران شما از تلاش های شما قدردانی خواهند کرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا و استراتژی تولید محتوا را بخوانید.

3. آن را قابل جستجو کنید

در نحوه نوشتن سوالات متداول آیا تا به حال در صفحه سوالات متداول قرار گرفته اید که مجبور شوید صدها سوال بی ربط را جستجو کنید تا آنچه را که می خواهید پیدا کنید؟

 

نگران نباشید. شما میتوانی برای پیدا کردن سوال از نوار های جستجو استفاده کنید و یک کلمه کلیدی را در آن نوار سرچ کرده و در نتیجه شما سوالات متداول خود را پیدا می کنید و میتوانید ایده بگیرید.

4. بهینه سازی برای سئو

در نحوه نوشتن سوالات متداول علاوه بر کاهش اصطکاک بازدیدکننده برای خرید ، بخش سوالات متداول شما همچنین می تواند به شما کمک کند تا یک وب سایت مناسب تر برای موتور جستجو ایجاد کنید.

با پیوند دادن هر یک از سوالات خود به یک صفحه جداگانه ، به Google کمک می کنید تا پاسخ های خود را به افرادی که به دنبال آنها هستند نشان دهد.

به عنوان مثال ، اگر شخصی Googles «نحوه نصب Helpjuice» مستقیماً به صفحه سوالات متداول ما هدایت شود:

 

 

در نحوه نوشتن سوالات متداول حتی اگر افراد مستقیماً به دنبال کسب و کار شما نباشند ، ممکن است به دنبال کمک در مورد مشکلی باشند که می توانید حل کنید. یک صفحه سوالات متداول بهینه شده با کلمات کلیدی مناسب می تواند آنها را به سمت درب منزل شما هدایت کند.

5. به طور منظم به روز کنید

در نحوه نوشتن سوالات متداول ما می خواهیم بگوییم که : صفحه سوالات متداول منسوخ شده از نداشتن صفحه سوالات متداول بدتر است.

در نحوه نوشتن سوالات متداول بنابراین ، متعهد شوید که به طور منظم بخش سوالات متداول خود را به روز کنید. هر سه ماه یکبار خوب است یا هر زمان که ویژگی ، محصول یا به روزرسانی جدیدی را ارائه می دهید.

با گذشت زمان ، متوجه خواهید شد که برخی از سوالات از محبوبیت بیشتری نسبت به سوالات متداول دیگر برخوردار هستند و بنابراین باید بیشتر جابجا شوند تا بیشتر دیده شوند. در مواقع دیگر ، برخی از سوالات اضافی می شوند و باید حذف شوند.

ویرایش ها و بروزرسانی منظم برای ارائه بهترین تجربه به مشتریان شما ضروری است.

در ادامه ما انواع صحفه های متداول وب سایت های معروف را آوره ایم :

1. Airbnb

Airbnb مدتهاست که در دنیای UX یک تیتان است. بنابراین جای تعجب نیست که بخش سوالات متداول آنها نمونه دیگری از یک طراحی زیبا با تمرکز بر انسان است.

 

Airbnb هم به مسافران و هم به میزبانان پاسخ می دهد بنابراین حرکت با بخش دکمه های متحرک بزرگ و قابل کلیک به قسمت مربوطه را بسیار آسان می کند.

در زیر آن ، آنها برای مقالات جداگانه برای متداول ترین سوالات عمومی پیوند دارند. به شما امکان می دهد سریع اسکن کرده و آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

سوال شما مشاهده نمی شود؟ جای نگرانی نیست ، به راحتی آن را در نوار جستجو در بالای صفحه و voila قرار دهید.

2. فضای سر

 

برنامه مدیتیشن هدف Headspace  برای از بین بردن استرس و ایجاد آرامش است. و مطمئناً می توانید این هدف را در بخش سوالات متداول آنها منعکس کنید.

آنها قبل از دسته بندی منظم سوالات  در 13 گروه برای طراحی ساده ، مانند zen ، با یک نوار جستجو هدایت می شوند.

روشی که آنها از مارک تجاری خود استفاده کرده اند ، حس تداوم را ایجاد می کند بدون اینکه حواس شما را پرت کند.

حتی اگر توجه متمرکز یک راهب بودایی را جلب نکرده باشید ، مرور این صفحه سوالات متداول آسان است

3. Pinterest

 

Pinterest مفهوم سادگی را به سطح کاملاً جدیدی می رساند. آنها بسیار مشتاق هستند که شما از نوار جستجوی آنها استفاده می کنید (که بسیار عالی است).

در نحوه نوشتن سوالات متداول یکی از ویژگی های جالب ، برگه های جداگانه برای “عمومی” و “تجارت” است که مانع از گرفتار شدن کاربران در سوالات غیرمرتبط می شود.

4. Spotify

 

در نحوه نوشتن سوالات متداول در حال حاضر ، احتمالاً شما رو به داشتن یک نوار جستجو در الگوی سوالات متداول خود پیدا کرده اید.

اما Spotify با پیوند دادن محبوب ترین مقالات سوالات متداول مستقیماً در زیر نوار جستجو ، یک گام جلوتر می رود و باعث می شود کاربران بدون دردسر تایپ کنند.

 

با طبقه بندی روی نقطه ، Spotify همچنین از آموزش های ویدئویی استفاده گسترده می کند.

کمک به کاربران در دیدن نحوه انجام دقیق عملکردهایی مانند ایجاد لیست پخش و بارگیری موسیقی برای گوش دادن آفلاین.

5. واتس اپ

 

در نحوه نوشتن سوالات متداول طراحی صفحه سوالات متداول WhatsApp از فلسفه “کمتر بیشتر است” پیروی می کند. طرح ساده بدون حاشیه هر آنچه را که قرار است انجام دهد انجام می دهد: به کاربران کمک می کند تا مشکلات خود را حل کنند.

با دسته بندی سوالات با استفاده از دسته های گسترده مانند “Android” و “iPhone” ، می توانید فوراً جستجو را محدود کنید.

سپس با پیوند دادن 3 سوال برتر در هر بخش ، رفتن به راه حل مناسب است.

6. نایک

 

شبیه به واتس اپ ، نایک با الگوی پرسش و پاسخ خود رویکردی مینیمالیستی را انتخاب کرده است.

در بالا ، آنها قبل از اینکه سوالات خود را در زیر “کمک های سریع” قرار دهند ، با یک نوار جستجو قابل اعتماد شروع می کنند.

در نحوه نوشتن سوالات متداول اگر جنبه های ورزشی را کنار بگذاریم ، تخمین می زنیم که حدود 90٪ بازدیدکنندگانی که به دنبال کمک هستند پاسخ خود را در صفحه سوالات متداول بهینه شده نایک با 2 کلیک یا کمتر پیدا می کنند

7. مک دونالد

 

مک دونالد در ایجاد یک صفحه سوالات متداول از نظر زیبایی ظاهری عالی عمل کرده است.

با پیمایش به پایین می توانید سوال خود را جستجو کنید ، فیلتر را با یک یا چند دسته فیلتر کنید یا به سادگی مقالات را مرور کنید.

در نحوه نوشتن سوالات متداول آنها همچنین از جنبه SEO استفاده می کنند تا قطعه هایی از این Google را مطالبه کنند ، کاری است که شما نیز می توانید انجام دهید:

 

8. Soundcloud

 

تا به حال قسمت سوالات متداول را جستجو کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید؟ بسیار ناامید کننده Soundcloud یک یادآوری خوب برای استفاده از کلمات کلیدی برای نتایج بهتر به نوار جستجوی خود اضافه کرده است.

در نحوه نوشتن سوالات متداول این باعث می شود این صفحه برای افرادی که ممکن است عادت به استفاده از موتورهای جستجو نداشته باشند ، بیشتر در دسترس باشد.

با نمادهای بزرگی که درست در زیر نوار جستجو نشسته اند ، لیستی از دسته ها در سمت راست و مشهورترین مقالات آنها ، حرکت در صفحه سوالات متداول آنها کاملاً شهودی است.

9. PrettyLittleThing

 

اگرچه نمی توانیم کمبود نوار جستجو را تأیید کنیم ، خرده فروش مد PrettyLittleThing در طراحی بخش سوالات  متداول خود کار خارق العاده ای انجام داده است.

آیکون های بزرگ و طبقه بندی هوشمندانه تجربه کاربری فوق العاده ای را ایجاد می کند و آنها به راحتی رنگ مارک (و صدای صدا) خود را ترکیب کرده اند بدون اینکه حواس بازدیدکنندگان را از کار مورد نظر منحرف کنند.

 

استفاده آنها از جعبه سوال های کشویی ، امور را مرتب نگه می دارد ، در حالی که نمادهای ناوبری بدون توجه به بخشی که در آن قرار دارید ، قابل کلیک هستند.

10. بافر

 

در نحوه نوشتن سوالات متداول بخش سوالات متداول بافر نمونه ای کامل از چگونگی عدم نیاز به طراحی های دقیق برای ایجاد یک صفحه سوالات  موثر است.

الگوی سوالات متداول اصلی آنها (یک نوار جستجو و یک شبکه متشکل از دسته های مستطیل شکل) یکی از ثابت ترین و کاربرپسندترین تنظیماتی است که می توانید استفاده کنید. پر زرق و برق نیست ، اما کار می کند.

استفاده از پایگاه دانش برای ایجاد صفحه سوالات متداول خود

در این مرحله ، ممکن است فکر کنید ” بخش های پرسش و پاسخ عالی هستند ، اما وب سایت فعلی ما توانایی تولید چنین طرح های عالی را ندارد”

نگران نباشید نیازی نیست که کل سایت خود را تعمیرات اساسی کنید یا یک توسعه دهنده گران قیمت استخدام کنید. درعوض ، می توانید از یک دانش بنیان برای تأمین انرژی بخش سوالات متداول خود استفاده کنید.

در نحوه نوشتن سوالات متداول مسلماً ، ما در این زمینه کمی مغرضانه عمل می کنیم ، اما استفاده از پایگاه دانش به شما مزایای فوق العاده بیشتری نسبت به یک صفحه سوالات  متداول سنتی می دهد.

برای مبتدیان ، نرم افزار دانش بنیان خوب به شما امکان می دهد بدون نیاز به درگیری با کد ، به راحتی صفحاتی به سبک سوالات متداول بسازید. تنظیم و دسته بندی سوالات متداول خود را آسان تر از همیشه خواهید یافت.

به علاوه به شما امکان می دهد قسمت سوالات  متداول خود را نیز کاملاً شخصی سازی و مارک کنید تا کاربران شما فوراً از مکان خود مطلع شوند.

در نحوه نوشتن سوالات متداول همچنین به شما امکان می دهد مقالات مفصلی را در سوالات متداول خود ایجاد و پیوند دهید. اگر محصولی دریافت کرده اید که به پاسخ های پیچیده تری نیاز دارد ، مخصوصاً برای نگه داشتن سوالات متداول پرسش و پاسخ بدون شلوغی بسیار ارزشمند است.

شما حتی می توانید کارهای جالب مانند عیب یابی چند پاسخ را بر اساس تعامل کاربر انجام دهید.

علاوه بر این ، یک نرم افزار دانش بنیان با کیفیت شما را به ابزاری برای تجزیه و تحلیل نحوه تعامل کاربران با محتوای پرسش و پاسخ شما مجهز می کند. این موضوع  بسیار جالب است زیرا اگر می خواهید نحوه تنظیم و بهبود را داشته باشید ، تجزیه و تحلیل جامع ضروری است.

سرانجام ، استفاده از نرم افزار دانش بنیان به شما امکان می دهد به راحتی یک پایگاه داده جستجو برای پاسخ ها ایجاد کنید. به کاربرانتان اجازه می دهد دقیقاً همان چیزی را که می خواهند پیدا کنند.

به طور خلاصه

در نحوه نوشتن سوالات متداول داشتن یک صفحه پرسش و پاسخ عالی می تواند به معنای واقعی تفاوت مشتری خوشحال و ناامید کننده باشد.

افراد زیادی صفحه سوالات متداول خود را به تلاش لحظه آخری منتقل می کنند. آن را با گوشه ای از جزئیات ناچیز درباره ساعات کار و سیاست های بازگشت ، در گوشه ای تاریک از سایت خود قرار دهید.

برخورد با بخش سوالات متداول خود مانند یک دارایی ارزشمند به شما امکان می دهد تا به مشتریان خود آموزش دهید ، به چشم اندازهای خود اعتماد کرده و درخواستهای پشتیبانی غیرضروری را کاهش دهید.

و اگر می خواهید بازی سوالات متداول خود را به سطح بالاتری برسانید ، با استفاده از آن با استفاده از نرم افزار دانش بنیان ، می توانید در رقابت خود گام بردارید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.