مقالات آموزشی

نکاتی کلی در خصوص لیست وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا

مفید بود؟

برای تولید محتوای با کیفیت علاوه ‌بر مهارت و تسلط، ما باید از وسایل باکیفیتی نیز استفاده کنیم. این وسایل تولید شده‌اند تا بتوانند روند کار را برای ما راحت‌تر کنند و به ما کمک کند تا محتوای با کیفیتی تولید کنیم. در ادامه قصد داریم برای شما در در رابطه با و وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا صحبت کنیم. این وسایل هر کدام ویژگی ‌های مختص به خودشان را دارند و در انواع گوناگون و متفاوتی طراحی می‌شوند‌. براساس محتوایی که تولید می‌شود، ابزار های گوناگونی مورد نیاز می‌باشند‌. برای مثال برای تولید محتوای متنی، شما به ابزار خاصی نیاز ندارید و می‌توانید در نرم‌افزار ورد به نگارش محتوا بپردازید. اما برای تولید محتوای ویدیویی شما علاوه‌ بر یک سیستم برای تحقیق و ادیت ویدئو به دوربین، میکروفون، منبع نوری و در مواردی پرده سبز نیاز دارید.

پیش از مطالعه این مطلب پیشنهاد میکنیم سری به مقاله مراحل ساخت اتاق تولید محتوا بزنید این مقاله میتواند اطلاعات خوبی رو در اختیار شما قرار بدهد

بررسی وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا

اگر میخواهید بدانید  که به‌ عنوان یک تولید کننده محتوا، باید چه لیستی از وسایل را خریداری کنید؛ ما را همراهی کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که برای تولید هر نوع محتوا، بهتر است که شما مناسب ترین و با کیفیت ترین ابزارها را خریداری کنید. ما در ادامه به‌ صورت جداگانه ابزار های تولید محتوای متفاوت را برای شما نام خواهیم برد. هر کدام از انواع محتواهای متنی، صوتی، ویدیویی و تصویری نیاز به ابزار های خاص خودشان دارند. این ابزار ها باعث می‌شوند تا شما بتوانید راحت‌تر روند تولید محتوا را طی کنید.

 

تولید محتوای متنی 

فضای آرامش‌بخش 

اولین موردی که می‌تواند در لیست وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا قرار بگیرد، فضای آرامش ‌بخش میباشد. شما برای تولید محتوای  متنی نیاز به تمرکز دارید. این تمرکز زمانی می‌تواند به شما کمک کند که در یک فضای آرامش‌بخش قرار داشته باشید. توجه کنید که هر چه شما استرس کمتری را تجربه کنید، راحت‌تر می‌توانید از اطلاعات موجود در ذهن خود و آن دسته از اطلاعاتی که مطالعه می‌کنید؛ استفاده کنید. پس اولین اولین چیزی که در زمینه تولید محتوای متنی شما به آن نیاز دارید، یک فضای آرامش‌بخش است.

یک رایانه رومیزی 

در کنار یک فضای آرامش‌بخش، برای تولید محتوای متنی به یک رایانه رومیزی نیز نیاز دارید. این مورد از وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا یکی از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین نیاز های شما می‌باشد. برای نگارش محتوا و تحقیق، شما به یک لپ‌تاپ نیاز دارید. دقت کنید که نیاز نیست رایانه شما بیشتر از حد حرفه‌ای باشد. گزینه‌ای که شما را اذیت نکند و سرعت خوبی داشته باشد برای شما کافی می‌باشد.

اینترنت پرسرعت تولید محتوا

شما به‌ عنوان یک محتوا نویس باید تحقیق و توسعه زیادی داشته باشید. پس از دیگر مواردی که می‌تواند در لیست وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا قرار بگیرد، دسترسی به اینترنت پر سرعت است، شما به‌ عنوان یک محتوا نویس باید منابع گوناگونی را بگردید تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید. کسب این اطلاعات تنها با استفاده از اینترنت پرسرعت امکان‌پذیر است.

 

تولید محتوای صوتی 

اتاق عایق تولید محتوا

اولین مورد از لیست وسایل مورد نیاز برای تولید محتوای صوتی، اتاق عایق می‌باشد. اگر قرار است که به‌ صورت جدی به تولید محتوای صوتی بپردازید، مطمئن باشید که فعالیت در یک اتاق عایق تا حد بسیار زیادی می‌تواند کیفیت محتوای شما را بالاتر ببرد. بخش ‌های گوناگون و متنوعی وجود دارند که می‌تواند دسترسی شما به اتاق عایق را امکان‌پذیر کنند. شما می‌توانید خودتان اتاق مد نظر خود را عایق کنید، یا می‌توانید از استودیو های موجود بهره ببرید. به ‌هر حال نکته مهمی که باید به آن توجه نمایید این است که برای رسیدن به موفقیت و تولید پادکست‌ های مناسب، شما نیاز دارید تا در یک فضای آرام و بدون سر و صدا فعالیت داشته باشید.

کوچک‌ترین صدایی که از محیط بیرون در پادکست شما ضبط شود، می‌تواند نشان ‌دهنده بی‌کیفیتی پادکست شما باشد. وقتی شما زمان و انرژی زیادی را صرف می‌کنید تا بتوانید برای خود درآمد داشته باشید، بهتر است این کار را به ‌نحو احسن انجام دهید‌. به ‌هر حال شما باید وقت بگذارید، پادکست ضبط کنید و آن را ویرایش کنید. چه بهتر که پادکست مورد نظر را در یک اتاق عایق‌ شده ضبط کنید تا بتوانید کیفیت کار خود را تا آنجا که می‌شود بالا ببرید.

میکروفون 

مورد دیگری که می‌تواند به ‌عنوان وسایل مورد نیاز برای تولید محتوای صوتی شناخته شود، میکروفون‌ می‌باشد. شما برای تولید محتوای صوتی، علاوه ‌بر حضور در یک اتاق عایق صدا، باید از میکروفون ‌های حرفه‌ای نیز استفاده کنید. به ‌طور کلی سه نوع میکروفون وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند به ضبط صدا بپردازید. این موارد شامل میکروفون‌ های یو اس بی، میکروفون‌ های  شات‌گان، و میکروفون‌های یقه ای می‌شوند. هر کدام از این میکروفون‌ ها ویژگی ‌های منحصر به‌ فرد خودشان را دارند و برای اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میکروفون‌ های یو اس بی به ‌عنوان میکروفون ‌های اکسترنال شناخته می‌شوند که به ‌صورت جداگانه به کامپیوتر وصل می‌شوند. این مورد بیشتر توسط یوتیوبر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میکروفون ها ساختار ساده‌ای دارند و شما می‌توانید با کمترین هزینه آن ‌ها را تهیه نمایید. میکروفن ‌های شات‌گان ضد نویز هستند، به ‌طور کامل صدا های اضافه را می‌گیرند و برای تمرکز روی صدای اصلی، گزینه بسیار خوبی می‌باشند. میکروفن ‌های یقه ای نیز از دیگر ابزار های کاربردی ضبط صدا می‌باشند. این میکروفون ‌ها  روی یقه شما نصب می‌شوند و کارکرد نسبتاً ساده‌ای دارند. اگر می‌خواهید در کلاس متوسط به تولید پادکست بپردازید، این نوع میکروفون‌ ها گزینه خوبی برای شما می‌باشند.

نرم‌افزار مناسب ادیت پادکست 

برای این‌ که صدای ضبط‌ شده خودتان را به پادکست تبدیل کنید و تغییرات مورد نظر را روی آن اعمال کنید؛ به نرم‌افزار های حرفه‌ای در این زمینه نیاز دارید‌. قاعدتاً این نرم‌افزار ها باید روی رایانه شما نصب شوند. اما در این پاراگراف تمرکز ما روی نرم‌افزار هاست. شما برای این ‌که بتوانید تولید پادکست را نهایی کنید، باید افکت‌ های گوناگون روی صدای خودتان قرار دهید. علاوه‌ بر این موضوع، شما نیاز دارید تا آهنگ را نیز با صدای خود سینک کنید. برای تمامی این موارد شما به نرم‌افزار های حرفه‌ای نیاز دارید که می‌توانند به شما کمک کنند به هدف خودتان برسید.

نرم‌افزار های گوناگون و متنوعی وجود دارند که در زمینه تولید پادکست می‌توانند به شما کمک کنند. تنها کاری که شما باید انجام دهید کمی تحقیق و توسعه و انتخاب باکیفیت‌ترین و مناسب‌ترین نرم‌افزار ها و استفاده از آن ها می‌باشد. برخی از این نرم‌افزار ها به دلیل قابلیت ‌های شگفت ‌انگیزتر ممکن است که پولی باشند. یعنی شما برای استفاده از قابلیت ‌های باکیفیت‌تر باید اشتراک‌ های این نرم‌افزار ها را خریداری کنید. به ‌طور کلی این اقدام ضروری نیست، یعنی شما با نرم افزار ساده نیز می‌توانید به تولید پادکست بپردازید. اما اگر به ‌دنبال پادکست حرفه‌ای هستید، ممکن است که در مواردی به این نرم افزار ها نیاز داشته باشید.

 

تولید محتوای ویدیویی 

اتاق دکور شده 

مورد اول از لیست وسایل مورد نیاز برای تولید محتوای ویدیویی، اتاق دکور شده می‌باشد. شما برای این که به تولید محتوای ویدیویی بپردازید، به فضایی نسبتاً مرتب و دکور شده نیاز دارید تا بتوانید ویدیو های حرفه‌ای‌تری را تولید کنید. بهتر است که دکوراسیون اتاق شما مطابق با فعالیتی که انجام می‌دهید باشد. برای مثال اگر در زمینه گیمینگ به تولید محتوای ویدیویی می‌پردازید، بهتر است که دکوراسیون خودتان را کمی با حال‌ و هوای بازی‌ های رایانه‌ای هماهنگ‌ سازید. این موضوع باعث می‌شود تا شما به‌ صورت حرفه‌ای‌تری به تولید محتوای ویدیویی بپردازید. توجه کنید که برای دکوراسیون اتاق شما نیاز ندارید تا از ابزار های فوق پیشرفته استفاده کنید.

با ساده‌ترین روش‌ ها نیز شما می‌توانید یک دکوراسیون مناسب روی اتاق خودتان پیاده کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید به ‌کارگیری خلاقیت برای زیباتر کردن اتاق و کم کر دن هرچه بیشتر هزینه‌ ها می‌باشد. اگر در این زمینه موفق باشید، می‌توانید با صرفه‌ جویی در هزینه‌هایتان در زمینه تولید باکیفیت‌ترین محتوا های تصویری به موفقیت برسید.

دوربین 

از دیگر وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا دوربین ‌ها می‌باشند. بی‌بروبرگرد، برای این‌ که شما بتوانید یک محتوای ویدئویی با کیفیت تولید کنید باید دوربین مناسب داشته باشید. شما می‌توانید حتی از دوربین تلفن ‌همراه خودتان نیز برای این منظور استفاده کنید. اگر تلفن هوشمند شما دوربین باکیفیتی دارد، هیچ منعی برای شما در زمینه استفاده از دوربین تلفن‌ همراه نیست. اما اگر به ‌دنبال تولید محتوای ویدئویی حرفه‌ای هستید، نیاز دارید تا از دوربین های حرفه‌ای استفاده کنید. انواع متفاوت این دوربین‌ ها در قیمت ‌های گوناگونی برای شما وجود دارند. شما می‌توانید با توجه به بودجه ای که در دسترس دارید و همچنین ویژگی‌ های دوربین مد نظرتان، به خرید یک دوربین با کیفیت بپردازید. نکته‌ای که باید به آن توجه نمایید، که این است که دوربین از ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز برای محتوایی ویدیویی می‌باشد. پس سعی کنید که تا آنجا که می‌توانید روی کیفیت این ابزار دقت داشته باشید تا بتوانید به تولید محتوای ویدیویی با کیفیت بپردازید.

 

منبع نور 

از دیگر وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا می‌توانیم به منبع نور اشاره کنیم. برای این ‌که شما ویدیو های با کیفیتی را ضبط کنید باید نورپردازی خوبی داشته باشید. برای نورپردازی حرفه‌ای شما به ابزار های گوناگون و متفاوتی نیاز دارید. این ابزار ها به شما کمک می‌کنند تا نور را به‌ صورت یکنواخت پخش کنید و از ایجاد سایه‌ های زننده در ویدئو جلوگیری کنید. انواع مختلف و متفاوتی از منابع نور در دسترس شما وجود دارند. شما می‌توانید از رینگ لایت های ساده و یا سافت باکس ‌ها استفاده کنید. براساس اندازه اتاق بهتر است که شما از یک منبع نور با ظرفیت مناسب بهره ببرید‌.

پرده سبز 

شاید پرده سبز در دسته ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا قرار نگیرد؛ اما به ‌هر حال ابن مورد یکی از ابزار ها و وسایلی است که می‌تواند کیفیت محتوای شما را بالاتر ببرد. اگر شما قرار است از جلوه ‌های بصری ویژه در محتوای ویدئویی خودتان بهره ببرید، نیاز به پرده سبز ضروری و غیر قابل‌ انکار می‌باشد. این ابزار به شما کمک می‌کند تا پشت صحنه ویدیوی خودتان را دقیقاً همان ‌طور که می‌خواهید ویرایش کنید. این‌ موضوع می‌تواند جذابیت و هیجان ‌انگیزی ویدیوی شما را بالا ببرد. استفاده و یا عدم  استفاده از این ابزار، به سلیقه و زمینه فعالیت شما بستگی دارد.

 

نتیجه گیری

در این محتوا به‌ طور کامل برای شما لیست وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا را نام بردیم، و برای شما گفتیم که به ‌عنوان یک تولید کننده محتوا به چه ابزار ها و وسایلی نیاز دارید تا بتوانید انواع گوناگون محتوا ها را تولید کنید. مواردی  که ما در این محتوا برای شما بیان کردیم موارد کلی می‌باشند که شما قطعا به آن ‌ها نیاز دارید. علاوه ‌بر این موارد، گزینه ‌های جزئی دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا کیفیت محتوای شما را بیشتر کنند. اگر در هر زمینه‌ای شما به‌ دنبال تولید انواع گوناگون محتوا هستید؛ می‌توانید با سایت رایا مارکتینگ ارتباط بگیرید. این سایت در زمینه تولید انواع گوناگون محتوای متنی، صوتی، تصویری فعالیت می‌کند. برای تولید انواع گوناگون محتوا، شما نیاز ندارید که خودتان دست ‌به ‌کار شوید. با برون سپاری تولید محتوا می‌توانید در هزینه ‌های خود صرفه‌جویی بسیار زیادی داشته باشید و دیگر نیازی به تهیه وسایل مورد نیاز برای تولید محتوا نداشته باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.