نوعی تبلیغات آنلاین از طریق بنرها صورت می‌گیرد.  بنرها دارای انواع مختلف‌اند. تبلیغات بنری را تبلیغات نمایشی نیز می‌نامند (برخلاف تبلیغات فقط متن) به دلیل بصری بودن تبلیغات بنری. هدف از تبلیغات بنری، تبلیغ برند است. تبلیغ بنر می‌تواند بازدید کننده را از وب‌سایت میزبان به وب‌سایت تبلیغ کننده یا یک صفحه فرود خاص هدایت کند.

تبلیغ بنر استاتیک می‌تواند یک تصویر ساده یا تصویری باشد که دقیقاً مانند یک تبلیغ عمل می‌کند، اما در اکوسیستم دیجیتال می‌توانید بر روی آن کلیک کرده و به وب سایت یا صفحه اصلی تبلیغات بروید. تبلیغ بنر متحرک (یا بنر وب) نوعی تبلیغات دیجیتالی است که توسط سرور تبلیغ ارائه می‌شود. هدف همان هدفی است که برای تبلیغ بنر استاتیک در نظر گرفته شده است: این که در وب سایت مورد توجه قرار بگیرید و کاربر را وادار کنید تا روی آن کلیک کند.

 

بنرهای اجتماعی

بنرهای اجتماعی نیز آگهی‌های تبلیغاتی در حوزه بازاریابی هستند. اگر شغلی دارید – کوچک یا بزرگ – تصاویر شما قطعاً باید با نام تجاری شما مطابقت داشته باشد. اگر به تازگی مشاغلی را شروع کرده‌اید، در طراحی بنر آن ابتدا با نام تجاری خود شروع کنید، سپس آن را به رسانه‌های اجتماعی انتقال دهید. برای آنکه بنری خاص و زیبا طراحی کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • 1.    قرار دادن نمادهای مذهبی در طراحی زیبا بنر باعث می‌شود تا این بنر برای مخاطبان شما معنادارتر باشد.
  • 2.    بدون طراحی بنر خلاق، دستیابی به موفقیت و طراحی زیبا بنر غیرممکن است. آنها ارزان و ساده‌ترین راه برای جلب توجه هستند. با استفاده از طراحی زیبا بنر می‌توانید برند خود را ایجاد کنید. آنها نیز برای پاسخگویی به نیازهای گسترده قابل تنظیم هستند. جنبه مهم دیگر این است که می‌توانید بنرها را چندین بار مورد استفاده قرار دهید.
  • آشنایی با نحوه طراحی بنر خلاقانه
  • 3.    برای سازماندهی رویدادهای خاص خود می‌توانید، طراحی زیبا بنر را از طریق طراحی بنر رویداد را امتحان کنید. این بنر شامل تمام اطلاعات لازم در مورد این رویداد خواهد بود. علاوه بر این، مخاطبان مورد نظر را در مورد مکان، میهمانان، انواع تبلیغات و سایر موارد به افراد اطلاع می‌دهد. در روزهای اخیر تعداد زیادی از برگزارکنندگان مراسم از چنین بنرهایی استفاده می‌کنند.
  • 4.    طراحی زیبا بنر از طریق طراحی بنرهای شرکتی میسر است. برای تبلیغات شرکتی و سایر نیازهای خود، باید این سرویس را داشته باشید. این خدمات تبلیغات با کیفیت بالا را با الگوهای سفارشی ارائه می‌دهند. اکنون بسیاری از آژانس‌های شرکتی طراحی بنر شرکتی را ترجیح می‌دهند، زیرا برخی از راه‌های موثر برای تبلیغ محصولات و خدمات با هزینه طراحی بنر ارزان تر در آن ارائه می‌شوند.

 

  • 5.    آیا برای فروشگاه خود به یک بنر احتیاج دارید؟ بسیار خوب، طراحی زیبا بنر فروشگاه با برخی از رویکردهای خاص همراه است. آنها متناسب با چندین سیستم عامل طراحی شده‌اند. طیف گسترده‌ای از مشتریان و مصرف کنندگان بالقوه، بنرهای پیشگامانه‌ای را تجربه خواهند کرد. در پایان، آنها نسبت به خرید کردن احساس علاقه می‌کنند که به رشد تجارت شما کمک می‌کند.
  • 6.    با استفاده از طراحی بنر انتزاعی، می‌توانید تغییری در کل چشم انداز سایت خود ایجاد کنید. علاوه بر این، این طرح‌ها دارای یک ویژگی ابتکاری هستند که توجه بازدیدکنندگان را جلب می‌کند. بنابراین، طراحی زیبا بنر به شکل انتزاعی، می‌تواند یک گزینه عالی برای استفاده شما باشد.
  • 7.    در طراحی زیبا بنر بنر با کیفیت بالا طراحی شده است: به گونه‌ای که توجه همه را به خود جلب کند. در طراحی زیبا بنر از بنرها برای اهداف مختلف استفاده می‌شود. این نوع طرح ها پیام درستی دارند. اگر پیام دقیق و مخاطب خود را نشناسید، فقط یک تصویر بصری ارائه کرده‌اید. در طراحی زیبا بنر از انواع رنگ‌ها استفاده می‌شود تا بنرها زرق و برق دار به نظر برسند. اما تُن رنگ‌ها به خوبی کنترل می‌شوند تا یک اثر جذاب ایجاد کنند، نه اینکه گنگ به نظر برسد. در طراحی زیبا بنر برای اهداف حرفه‌ای طراحی شده‌اند. می‌توانید از آنها به عنوان ابزار حرفه‌ای برای رشد محصول یا خدمات خود استفاده کنید.

معرفی سایت طراحی بنر

بنر از شیوه‌های انتقال پیام‌های تبلیغاتی طرح گرافیکی، تصاویر و متون است. از جمله سایت طراحی بنر:
https://www.mybannermaker.com
می‌باشد. جهت طراحی بنر ابتدا وارد این سایت شوید. گام اول آن است که انتخاب نمایید بنر شما در کجا و چه مکانی قرار است مورد استفاده قرار گیرد؟

پس از انتخاب یکی از گزینه‌های ارائه شده به شما قالب‌ها، تصاویر و عکس‌هایی پیشنهاد می‌شود و یا می‌توانید از موارد سفارشی شده خودتان استفاده نمایید.
برای مثال پس از انتخاب عکس، سایت به شما این امکان را می‌دهد تا متن، لایه ها، افکت ها و موارد دیگر را اضافه کنید و با تغییرات این بخش‌ها به راحتی بنر دلخواه‌تان را ایجاد نمایید.
برای مثال ما عکس زیر را از تصاویر موجود سایت برگزیدیم.

 

با کلیک بر روی گزینه ویرایش دیزاین استودیو می‌توانید تغییرات را ذخیره کنید و بعدا مجددا به سایت مراجعه نمایید یا ذخیره کنید و به کار طراحی ادامه دهید. در اینجا می‌توانید تغییرات موردنظرتان را اعمال نمایید و در پایان بنر شما آماده است. در ادامه یک نمونه بنر سایت ارائه شده است.

نمونه طراحی بنر با فتوشاپ

یک روش طراحی بنر، طراحی آن با نرم افزار فتوشاپ است.
این راهنمای کوتاه در مورد چگونگی طراحی بنر به افرادی که تجربه طراحی کمی دارند و یا فاقد تجربه طراحی هستند، کمک می‌کند تا به تنهایی یک بنر درست کنند. این مراحل آسان را یکی یکی دنبال کنید و در کمترین زمان یک بنر آماده چاپ خواهید داشت.

1.    مرحله یک ایجاد سند جدید

ایجاد سند جدید در Photoshop ، File and New را انتخاب کنید.

با این کار یک پنجره New File باز می‌شود که در آن می‌توانید تمام خصوصیات بنر خود را انتخاب کنید. اندازه (8ftx2ft را انتخاب کردیم) و وضوح (در این حالت 120 پیکسل در اینچ با توجه به اینکه این بنر از فاصله تقریبی 10 فوت دیده می شود) کافی است. هرچه بیننده دورتر بایستد، وضوح تصویر نیز می‌تواند کمتر باشد. به این ترتیب با یک پرونده عظیم مواجه نخواهید شد. اگر مطمئن نیستید کدام وضوح را انتخاب کنید، به چاپگر خود مراجعه کنید.

 

 

مطمئن شوید حالت رنگی شما CMYK است. این حالت مورد استفاده برای چاپ است و محتوای پس‌زمینه برای پس‌زمینه سفید روی سفید تنظیم شده است.

پس از کلیک بر روی دکمه OK ، لایه ای مانند این باز می‌شود.

گام 2 وارد کردن یک تصویر

وارد کردن یک تصویر File and Place را انتخاب کنید
یک پنجره مکان باز می‌شود. تصویری به دلخواه خود انتخاب کرده و روی مکان کلیک کنید.

تصویری که انتخاب کرده‌اید اینگونه در بنر شما نشان داده می‌شود.

برای جابجایی تصویر کافیست کلیک کرده و بکشید. برای اندازه گیری مجدد، آن را در گوشه قرار دهید تا مکان‌نما به عنوان یک پیکان دو طرفه ظاهر شود. نکته – شیفت را نگه دارید و برای اندازه گیری مجدد متناسب بکشید.
با تکرار فرآیند می‌توانید هر تعداد که دوست دارید، تصاویر اضافه کنید. در اینجا آرم را اضافه کردیم.

در صورتی که می‌خواهید بعد از قرار دادن عکس، آن را مجدداً اندازه بگیرید، ویرایش و سپس تبدیل رایگان را انتخاب کنید.

و صفحه اتصال(چسباندن) دوباره ظاهر می‌شود.

مرحله 3  افزودن متن

افزودن متن از منوی کناری ابزار type را انتخاب کنید.

برای شروع تایپ کردن، روی هر بخشی از بنر کلیک کنید.
پس از پایان کار، عمل را به همان روشی که با قرار دادن تصاویر انجام داده‌اید، تأیید کنید.
برای جابجایی متن، لایه موجود در آن (در سمت راست خود) و ابزار حرکت را از فهرست سمت چپ انتخاب کنید، سپس کلیک کرده و بکشید.

این فرایند را تکرار کنید تا در صورت لزوم متن بیشتری اضافه کنید.

می‌توانید متن را به همان صورتی که اندازه تصاویر را تغییر داده‌اید اندازه خود را تغییر دهید (ویرایش> تبدیل رایگان) و با استفاده از Move Tool آن را به اطراف منتقل کنید.

مرحله  تغییر رنگ پس‌زمینه4

ابزار سطل رنگ را از منوی سمت چپ و لایه پس‌زمینه انتخاب کنید. رنگ را از روی نمونه‌ها یا میکسر رنگ انتخاب کنید.کافیست روی بنر کلیک کنید، تا رنگ پس‌زمینه تغییر کند.

 

 

مرحله 5 ذخیره پرونده انتخاب پرونده

ذخیره پرونده انتخاب پرونده و سپس ذخیره به عنوان .پنجره Save As باز می‌شود. ابتدا فایل را در قالب فتوشاپ ذخیره کنید، بنابراین در آینده می‌توانید در آن تغییراتی ایجاد کنید.

سپس به لایه بروید – تصویر را صاف کنید و مراحل را تکرار کنید (File> Save As …) و آن را در قالب PDF Photoshop ذخیره کنید. این فایلی است که به چاپگر تحویل می‌دهید. بر روی گزینه ذخیره، را کلیک کنید.

یک پنجره جدید Save Adobe PDF باز می‌شود. اطمینان حاصل کنید که چاپ با کیفیت بالا را به عنوان از پیش تعیین شده انتخاب کرده‌اید. بنرتان آماده است!

طراحی بنرهای تبلیغاتی جذاب

برای طراحی بنرهای تبلیغاتی جذاب می‌توانید از  Adobe Spark استفاده نمایید. در اینجا هزاران الگوی حرفه‌ای طراحی شده وجود تا هرگز با یک صفحه خالی شروع نکنید. هنگامی که گرافیکی را برای شروع یافتید، کافیست ضربه بزنید یا کلیک کنید تا سند در ویرایشگر باز شود. روش‌های زیادی برای شخصی‌سازی الگوها وجود دارد.

اندازه قلم را تغییر دهید. متن بنر تبلیغاتی باید خاص و برانگیزاننده باشد. تصاویر را با عکس‌های فوری یا کلیپ های ویدیویی کوتاه خود سفارشی کنید. یا از هزاران تصویر رایگان در Spark استفاده کنید. هر چقدر می‌خواهید وقت خود را صرف ساختن گرافیک کنید. با داشتن یک طرح برتر، حتی می‌توانید از آرم، رنگ و قلم برند خودتان استفاده کنید. در زیر یک نمونه بنرهای تبلیغاتی ارائه شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقالات رایامارکتینگ را مطالعه فرمایید.
طراحی بنر مشاغل

از جمله موارد استفاده بنرها، استفاده برای تبلیغ مشاغل و کسب و کار هاست. برای مثال جهت طراحی بنر مغازه می‌توان از انواع بنرها، ایستاده یا دیواری استفاده نمود. هنگام طراحی بهتر است اصول طراحی بنر را در نظر داشته باشیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.