مقالات آموزشی

آشنایی با بهترین و مناسب ترین ساختار عکس ها

مفید بود؟

آشنایی با ساختار و ویژگی هایی که بهترین عکس ها دارند

 از جمله مهمترین فاکتورهایی که در مورد بهترین عکس ها وجود دارد و شما وجود آنها را به خوبی احساس می ‌کنید عبارت است از:

1. نور مناسب

 نور یکی از مهمترین عواملی به شمار می‌ رود که زیبایی عکس ها را چندین برابر می ‌کند. عکس جذاب و خاص دارای نور مناسبی است. وجود نور مناسب برای عکاسی یک امر ضروری به شمار می رود. استفاده اصولی از نور تا حدودی دشوار است و این امر اهمیت زیادی دارد. نور به وجود آمده روی عکس ها شگفتی بی نظیری به وجود می ‌آورد.

بسیاری از عکاسانی که حرفه ای هستند در فضای باز عکسبرداری به صورت اصولی و حرفه ای انجام می دهند. نور یکی از مهم ترین و اصلی ‌ترین المان های عکسبرداری به شمار می‌ رود. اندازه بودن نور کمک می کند که عکس جذاب و حرفه ای را ثبت نمایید. عکسبرداری را بهتر است که در اول صبح و یا اواخر غروب با استفاده از دوربین‌ های حرفه ‌ای انجام دهید.

اگر شما قادر باشید عکسبرداری را به ساعات مشخص شده که بیان کردیم اختصاص دهید بدون شک عکس های بهتری را می توانید صحبت کنید. در صورتی که در فضای بسته می خواهید عکس برداری انجام دهید باید نورهای متفاوت را به کار بگیرید. نور مصنوعی یکی از مهم ترین مواردی است که برای عکسبرداری در فضای بسته باید وجود داشته باشد.

2. شرایط جوی مناسب

 یکی دیگر از ویژگی هایی که بهترین عکس ها دارند این است که در شرایط جوی مناسب ثبت می شوند. همان طوری که نور برای عکسبرداری یک نیاز ضروری به شمار می رود، شرایط جوی مناسب جهت عکسبرداری اهمیت دارد. با وجود اینکه بسیاری از افراد معتقد هستند عکاسی زمان صاف بودن آسمان ایده آل است ولی باید بدانید عکاسان باور متفاوت تری دارند.

عکسبرداری زمانی که هوا صاف است به عنوان بدترین حالت عکسبرداری شناخته می شود. عکسبرداری در آب و هوای بارانی و شرایط جوی شاید تا حدودی دشوار به نظر بیاید. ولی برای عکسبرداری هیچ چیزی بدتر از آسمان صاف نمی باشد و عکس حرفه ای نمی گردد.

وضعیت ایده‌آل وضعیتی است که عکسبرداری بین هوای ابری و آسمان صاف انجام شود. در حالی که طوفان آرام شده باشد ابر های زیادی در آسمان قرار می گیرد. به همین دلیل اگر در این بازه زمانی عکس برداری انجام شود عکس ها بسیار جذاب می گردند. اگر شما در منطقه‌ای زیبا زندگی می ‌کنید می‌ توانید عکس‌ های زیبا و جذابی بگیرید.

 

3. ویژگی عکس حرفه ای و دقیق بودن عکس

از دیگر ویژگی ‌های عکس جذاب و حرفه ‌ای دقیق بودن عکس می باشد. یکی از اصلی ترین مواردی که عکاسان زمان عکس برداری به آن توجه می‌ کنند دقیق بودن است. توجه نمودن به هر یک از جوانب تصویری که عکاس خلق می‌ کند اهمیت زیادی دارد. شما باید یاد بگیرید که تمامی چیزهایی که در اطراف قرار دارد را نادیده نگیرید.

زمانی که شما به صحنه های معمولی نگاه می‌ کنید به صورت معمول ذهنتان بیشتر اشیا را حذف می‌ کند. تنها آن دسته از مولفه هایی که مهم هستند به چشم می ‌آیند. اما دوربین همه موارد را می تواند به بیننده نشان دهد. بنابراین دقیق بودن هر یک از عکس ها یکی از مهمترین ویژگی‌ های آنها به شمار می ‌رود.

4. عکس ها شبیه به نقاشی هستند

یکی از دیگر ویژگی هایی که بهترین عکس ها دارند این است که مانند یک نقاشی ثبت می ‌شوند. عکاس حرفه‌ ای یک عکس جذاب و حرفه‌ ای را می تواند شبیه به یک نقاشی ثبت کند. با استفاده از دانش و حرفه ‌ای که دارد دوربین را به گونه ای می گیرد که عکس شبیه به نقاشی شود. همچنین زاویه های عکاسی را به خوبی می ‌شناسد و تلاش می ‌کند که عکس ها را زیبا و جذاب سازد. علاوه بر این می تواند برای ویرایش عکس ها از بهترین برنامه عکاسی استفاده کند.

عکاس مبتدی نمی‌ تواند به‌ خوبی صحنه های متفاوت را تشخیص دهد. جزئیات را نمی تواند بررسی کند و به همین دلیل عکس ها معمولی گرفته می شوند. عکس هایی که حرفه ای هستند دارای طرح و ایده خاص می باشند. در واقع اینکه عکس شبیه به یک نقاشی باشد نشان می ‌دهد که عکاس آن عکس حرفه ای است.

 

5. ویژگی عکس حرفه ای و ایده های متفاوت آن

از دیگر ویژگی هایی که عکس حرفه ای و جذاب دارد ایده خاص و منحصر به فرد بودن عکس می باشد. هر یک از عکاسان ایده های متفاوتی را برای عکاسی در نظر می‌ گیرند. یک عکاس حرفه ‌ای ایده های زیادی جهت عکاسی در نظر دارد. به همین دلیل بر اساس آن ایده ها می تواند عکس های خاص و منحصر به فرد را ثبت کند. عکاسانی که در کار خود حرفه ‌ای هستند به خوبی می‌ دانند باید سبک مشخص شده ای داشته باشند تا مشتریان به آنها اعتماد کنند.

6. سادگی عکس ها

یکی از مهمترین فاکتورهایی که نشان می‌ دهد یک عکس جذاب است سادگی عکس می باشد. بسیاری از عکس هایی که ساده هستند جذابیت خاصی دارند. سادگی از جمله مهمترین المان های طراحی عکس به شمار می ‌رود. دستیابی به سادگی تا حدودی دشوار است. بسیاری از افراد فکر می ‌کنند که سادگی عکس ها دشوار نیست و به راحتی در دسترس خواهد بود.

اما باید بدانید که یک عکس ساده جذاب یک عکس قوی به شمار می ‌رود. ایده های متفاوتی برای گرفتن عکس های ساده وجود دارد. شما باید بدانید که المان های متفاوت برای عکسبرداری ساده در نظر گرفته خواهد شد. اگر تعداد المانهای عکس های ساده بیشتر از سه تا باشد عکس ها شلوغ می شوند و زیبایی آنها کمتر می گردد.

7. ویژگی عکس حرفه ای و تراز بودن عکس

تراز کردن عکس ها یکی از دیگر ویژگی‌ های بهترین عکس ها به شمار می رود. پس از اینکه سوژه و نقطه کانونی در نظر گرفته شود باید دوربین تراز گردد. تراز نمودن دوربین برای عکسبرداری یکی از فاکتورهایی است که عکاس حرفه ‌ای به خوبی آن را در نظر دارد. عکاس حرفه ای می داند که باید برای گرفتن عکس، دوربین را با آن نقطه کانونی تراز کند.

اگر عکس ها تراز نباشند زیبایی و جذابیت لازم را ندارند. به همین دلیل تراز بودن عکس نظر ابعاد و ساختار بررسی می شود و سپس دوربین طبق آن تراز می گردد. نواحی که دارای رنگبندی متفاوت هستند باید به خوبی تشخیص داده شوند. شما باید دقت نمایید که هر یک از المان ها چه نوع تصویری را در دوربین ایجاد می کنند.

 

8. ویرایش حرفه ای عکس ها

ویرایش هدفمند از دیگر ویژگی ‌های عکس جذاب و حرفه ‌ای به ‌شمار می‌ رود. عکس هایی که به بهترین نحو ممکن ویرایش می شوند دارای جذابیت خاصی هستند. در واقع ویرایش کردن عکس ها با استفاده از نرم افزار های خاص انجام می گردد. عکاس حرفه ای می داند که باید از نرم افزارهای مناسب جهت عکسبرداری و ویرایش عکس ها مانند Photoshop

 استفاده کند. اگر ویرایش هدفمندی در عکس ها وجود نداشته باشد تمامی تلاش های عکاس بی ثمر خواهد بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.