مقالات آموزشی

چطور برای تغییر عنوان سئو اقدام کنیم ؟

مفید بود؟

عنوان سئو شده یک تعریف مشخص از محتوای وب سایت می باشد. دلایل زیادی موجب تغییر عنوان سئو می شود که هر یک از این دلایل دارای استانداردهای خاصی هستند. گوناگونی قالب وب سایت، الگوریتم های گوگل، موارد تنظیمات سایت و …. از جمله دلایل اصلی تغییر دادن عنوان سئو می باشد.

چطور برای تغییر عنوان سئو اقدام کنیم ؟

نوشتن عنوان سئو شده یکی از مهارت های مهم برای تولیدکنندگان محتوا به شمار می‌ رود. کاربران با کلیک کردن بر روی هر یک از عبارت ها در گوگل اولین چیزی که مشاهده می نمایند عنوان محتوا می باشد. به همین دلیل اگر بتوانید یک عنوان سئو شده و مناسب بنویسید احتمال این مسئله که کاربران بیشتری را جذب کنید بالا است. موتور های جستجوگر مانند گوگل با بررسی کردن عنوان وب سایت شما موضوع محتوای صفحه را می توانند تعیین کنند.

 

هر زمان که یک عبارت را در Google سرچ می کنید اولین چیزی که مشاهده خواهید کرد عنوان سئو شده باشد. این عنوان یک متا به شمار می ‌رود که در قسمت کد نویسی آن را قرار داده اند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که عنوان سئو از اهمیت زیادی برای موتورهای جستجو برخوردار می ‌باشد. موتور های جستجوگر به عنوان هر یک از موضوعات صفحات را دسته‌ بندی می ‌کنند و به آنها اهمیت می‌ دهند.

تغییر دادن عنوان صفحات در سال 2021

 در سال ۲۰۲۱ گوگل اعلام نمود که نحوه نمایش دادن عنوان سئو تا حدودی تغییر کرده است. به تازگی گوگل برای این مسئله که عنوان سئو شده را نشان دهد امکان دارد که مدل ها و تیترهای متنوع مقالات را به کاربران نشان دهد. منظور اصلی از تیتر ها همان عنوان های مربوط به اچ 2 و غیره می باشد که شما در محتوای خود به کار برده اید. اما در کل این موضوع مسئله چندان مهمی نیست. شما باید یک عنوان مناسب را برای صفحات خود انتخاب کنید.

 در بسیاری از مواقع برای تغییر عنوان سئو امکان دارد که افراد به مشکل بخورند. بر همین اساس باید اطلاعات خود را جهت تغییر دادن عنوان سئو افزایش دهند. به طور کلی دو دلیل مهم وجود دارد که شما باید بر اساس این دو دلیل عنوان سئو شده برای وب سایت خود بنویسید. تبدیل کردن کاربران جهت کلیک روی عنوان تا وارد سایت شوند، یکی از دلایل مهم به شمار می ‌رود. کسب رتبه برتر در نتایج جستجوی گوگل به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم تغییر دادن عنوان سئو شده شناخته می ‌شود.

در واقع هدف اصلی این است که شما بتوانید کاربران بیشتری را به سایت خود بکشانید. اگر یک عنوان معمولی و پیش پا افتاده بنویسید احتمال این مسئله که که کاربران روی آن کلیک کنند و وارد سایت شما شوند بسیار ناچیز است. نوشتن یک عنوان سئو شده و جذاب روی دسته بندی وب سایت شما تاثیر زیادی می گذارد. به همین دلیل با استفاده از عنوانی که سئو شده است می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید . همچنین رتبه بالاتر و بهتری را در نتایج جستجو به دست آورید.

 

نکاتی در مورد تغییر دادن عنوان هر یک از صفحات

گوگل جهت رتبه بندی سایت ها از معیارهای مختلفی استفاده خواهد کرد. یکی از این معیارها نرخ کلیک می باشد. برای مثال شما یک عنوان سئو مرتبط با محتوا تولید می ‌نمایید و رتبه خوبی در گوگل به دست می ‌آورید. اما برای اینکه یک عنوان جذابی نوشته ‌اید کاربران را وارد وب سایت تان خواهید کرد.

همین مسئله به مرور زمان موجب می گردد که شما رتبه مناسبی را در گوگل به دست آورید. البته باید بدانید برعکس همین مسئله وجود دارد. اگر شما عنوان سئو شده جذابی را بنویسید و کاربران روی آن کلیک نکنند موجب می گردد که به مرور زمان رتبه پایین تری را به دست بیاورید.

معرفی نکاتی برای تغییر عنوان سئو

نکات مهمی برای تغییر عنوان سئو در گوگل وجود دارد که شما بهتر است آنها را به خوبی بشناسید.  برخی از نکات مهم و ضروری که شما باید زمان نوشتن عنوان سئو شده به آنها دقت داشته باشد عبارت است از :

1.  ابتدا باید به خوبی به عنوان دقت کنید. توجه به طول کاراکتر که بین ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر باشد اهمیت زیادی دارد. اگر طول کاراکتر بیشتر از این باشد باید بدانید که تاثیری روی سئو وب سایت ندارد.

2.  از کلمه کلیدی تنها یک بار در عنوان خود استفاده کنید. بسیاری از افراد باید بر این باور باشند که با استفاده زیاد از کلمه کلیدی در عنوان شاید نتیجه بهتری کسب کنند.

3. کلمه کلیدی خود را باید در ابتدای عنوان قرار دهید. در این صورت بدون شک از نظر گوگل رتبه بهتری کسب خواهید کرد.

4. عنوان هر صفحه باید متفاوت و منحصر به فرد باشد. توجه نمایید که عنوان صفحه را نباید از روی وب سایت های دیگر کپی کنید. کپی کردن عنوان صفحه از روی وب سایت های دیگر توسط الگوریتم های گوگل مشخص می گردد. به همین دلیل رتبه مناسبی کسب نخواهید کرد.

5.  نام وب سایت خود را در پایان عنوان تان بگذارید. در این صورت گوگل شناخت بهتری از عنوان شما به دست می ‌آورد.

6.  عنوان سئو باید با محتوای صفحه شما ارتباط داشته باشد. این مسئله یکی از مهم ترین نکاتی است که بسیاری از افراد باید به آن توجه نکنند.

 

اهمیت تغییر عنوان سئو وب سایت

شما زمانی که برای طراحی وب سایت خود اقدام می کنید بدون شک از اهمیت عنوان سئو  برای صفحه آگاه خواهید بود. زمانی که یک انتخاب مناسب از عنوان سئو برای صفحات وب سایت داشته باشید برای بالا بردن جایگاه تان در گوگل اهمیت زیادی دارد. شاید این مسئله برای شما پیش آمده باشد که متوجه تغییر عنوان سئو وب سایت خود به وسیله گوگل شوید.

در این صورت برایتان این پرسش به وجود می‌ آید که چرا گوگل این اقدام را انجام داده است. انتخاب عنوان مناسب و سئو برای صفحات وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. شما با انتخاب بهترین عنوان برای صفحات خود می توانید اقدام دقیق تر و بهتری را انجام دهید.

راهکارها و روش های اصولی برای تغییر دادن عنوان سئو صفحات گوگل وجود دارد. اگر آن راهکارها را بشناسید نتیجه بهتری به دست می آورید. گوگل برای اینکه شما قادر باشید در نتایج جستجو رتبه بیشتری به دست بیاورید پیشنهاد می‌ دهد که برای تغییر عنوان اقدام کنید. اگر عنوان سایت شما مناسب نباشد بدون شک رتبه مناسبی را به خود اختصاص نمی دهد.

جمع بندی

تمامی کاربران با سرچ کردن یک عنوان وارد گوگل می‌ گردند. گوگل طبق کلمه کلیدی مرتبط صفحات را به هر یک از کاربران نمایش خواهد داد. اما باید به خوبی بدانید که با استفاده از گوگل می توانید صفحات زیادی را پیدا کنید. گوگل به طور دائم در حال پیشرفت است. برای اینکه بتواند وب سایت تان را به بهترین نحو ممکن نمایش دهد دو مسئله اصلی را در نظر می ‌گیرد.

یکی از این مسائل عنوان آن صفحه است. برای اینکه دچار تغییر عنوان سئو و صفحات نشوید لازم است که از کلمات کلیدی مناسب در وب سایت تان استفاده کنید. برای تغییر دادن عنوان سئو در گوگل باید آموزش های لازم را دریافت نمایید. در این صورت قادر خواهید بود که وب سایت خود را بهینه سازید تا در نتایج اولیه مشاهده شود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.