مقالات آموزشی

چگونگی امکان پذیر بودن تولید محتوا در اینستاگرام

مفید بود؟

شبکه های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط میان برندها و مشتریانشان هستند. مشتریان می توانند بر روی پست های یک برند در صفحه های اجتماعی کامنت بگذارند، پیام بفرستند و حتی به شکل مستقیم خرید خود را انجام دهند. راستی آزمایی برند ها و همچنین بررسی شیوه خدمت رسانی آنها به مشتریانشان نیز از طریق شبکه های اجتماعی به آسانی امکان پذیر است. یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار این روزها، اینستاگرام می باشد. بدیهی است که در چنین شرایطی، تولید محتوا در instagram و شیوه بازاریابی در این فضا، بسیار اهمیت پیدا می کند.

 

تولید محتوا و بازاریابی در اینستاگرام

برای موفقیت در اینستاگرام باید تولید محتوا و بازاریابی را دست در دست یکدیگر جلو ببرید. بنابراین، در قدم اول باید رابطه خود را با مشتریان، به ویژه در خلال اولین تعامل در اینستاگرام، مدیریت کنید. مدیریت این رابطه با کمک تولید محتوا در اینستاگرام امکان پذیر است. البته توجه داشته باشید که این امر با افزایش تعداد دنبال کنندگان و مشتریان بالقوه در این پلتفرم، می تواند چالش برانگیز شود. به همین دلیل است که بسیاری از برند های بزرگ، معمولا بازاریابی محتوایی خود را برون سپاری می کنند و یا یک بخش ویژه در درون سازمان برای آن در نظر می گیرند. بخشی از خدمات شرکت رایامارکتینگ، ارائه مشاوره بازاریابی و همچنین تولید محتوا متنی، تصویری و بنرهای ثابت و متحرک برای اینستاگرام است.

توصیه میکنیم مقاله آشنایی با نحوه تولید محتوا برای سایت را مطالعه نمایید.

تولید محتوا در اینستاگرام: قدم اول

قدم اول، جذب نظر مخاطب است. مخاطب شما در فضای اینستاگرام از چه روش هایی می تواند با نام تجاری شما آشنا شود؟

• از طریق انتشار استوری: هر روز چیزی بیش از 500 میلیون اکانت اینستاگرام استوری منتشر می کنند. بیش از 57 درصد از برند های فعال در اینستاگرام نیز معتقد هستند پست کردن استوری، یکی از تاثیرگذار ترین موارد در استراتژی های محتوایی آن ها بوده است. با توجه به خدمات متنی و گرافیکی رایا مارکتینگ، این مجموعه می تواند در زمینه نگارش و ساخت استوری های اینستاگرام به شما کمک کند.

• از طریق میزبانی مسابقات و ارائه هدایا: همه افراد هدیه های رایگان را دوست دارند. برگزاری قرعه کشی و مسابقات یکی از روش های عالی برای بالا بردن مشارکت کاربران در یک صفحه اینستاگرام و بهترین روش برای معرفی یک برند است.

• استفاده از تبلیغات اینستاگرام: روش های مختلفی برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد و شما می توانید با کمک آن ها، توجه افراد بیشتری را جلب کنید. استفاده از محتواهای متنی، تصویری و گرافیکی جذاب، در تبلیغات اینستاگرام بسیار مهم هستند.

 

نقش کلیدی تولید محتوا در اینستاگرام در هر یک از موارد ذکر شده در بالا، انکار ناپذیر است. شما می توانید با ارائه یک محتوای گرافیکی یا تصویری جذاب، در لحظه توجه کاربران را به خود جلب کنید و سپس با ارائه یک داستان گیرا یا محتوایی خلاقانه، آنها را به صفحه برند خود هدایت کنید. بدین ترتیب، بستر لازم برای افزایش فروش خود را فراهم کرده اید. برون سپاری تولید محتواهای متنی، گرافیکی و تصویری در اینستاگرام به متخصصان این حوزه، از جمله کارشناسان شرکت رایا مارکتینگ، می تواند با صرفه جویی در وقت و هزینه، نتایج بهتری را برای شما به همراه داشته باشد.

شکل های مختلف محتوا را در نظر بگیرید

از به اشتراک گذاری قالب های مختلف محتوا در شبکه های اجتماعی نترسید. ترکیب کردن قالب های مختلف محتوا می تواند برند شما را در برابر تغییرات الگوریتم های اینستاگرام حفظ کند و مخاطبین شما را نیز مشتاق نگه دارد. برای تولید محتوا در اینستاگرام، شما می توانید از قالب های مختلف زیر استفاده کنید:

• پستی که در پروفایل و فید اینستاگرام شما منتشر می شود. این شکل از محتوا می تواند شامل یک پست تک عکس، یک پست گردونه (حداکثر 10 عکس) یا یک کلیپ ویدیویی باشد.

• استوری های اینستاگرام. یک استوری تکی که 15 ثانیه به نمایش گذاشته می شود و بعد از 24 ساعت محو می شود. شما می توانید استوری ها را در هایلایت های خود ذخیره کنید. استوری های اینستاگرام بهترین راه برای جلب توجه هستند. شما می توانید حداکثر 100 استوری در روز منتشر کنید.

• ریل های اینستاگرام. ریل ویژگی جدید اینستاگرام است که به شما کمک می کند تا برند خود را گسترش دهید. همه افراد، حتی کسانی که شما را در اینستاگرام دنبال نمی کنند، به ریل های شما دسترسی دارند. ریل کلیپ یک دقیقه ای است که  می توانید آن را با کنار هم گذاشتن ویدیو های کوتاه ایجاد کنید.

• IGTV. اگر محتوای ویدیویی طولانی‌تری دارید، ویدیوهای IGTV می‌توانند انتخاب بهتری باشند. با کمک IGTV شما می توانید تا 60 دقیقه محتوا در اینستاگرام قرار دهید.

• اینستاگرام لایو. با استفاده از قابلیت Live می توانید در هر زمان دلخواه، به صورت زنده با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

 

تولید محتوا در اینستاگرام: قدم دوم

در قدم دوم، باید استراتژی های  خود در زمینه تولید محتوا در اینستاگرام را روی تعاملات بیشتر با دنبال کنندگان معطوف کنید. در مرحله اول افراد زیادی وارد صفحه شما شده اند و حالا این شما هستید که باید آتش ارتباط میان مشتریان و برند را زنده نگه دارید. تداوم این رابطه و ایجاد اعتماد، شما را یک مرحله به فروش بیشتر نزدیک می کند. برای این کار:

• از طریق استوری اینستاگرام به تعامل بیشتر بپردازید: شما می توانید با کمک ابزاری مانند نظرسنجی ها، باکس های سوال و جواب و موارد مشابه دیگر، مخاطبین خود را به تعامل بیشتر با برند دعوت کنید. این شکل از استوری ها بسیار جذاب هستند و نتایج آماری به دست آمده از آن نیز می تواند به شما در طراحی استراتژی های بازاریابی محتوا و تولید محتوا کمک کند.

• تولید محتوای جذاب و مداوم: برای تولید محتوا در اینستاگرام شما باید بتوانید در متنی محدود، اما جذاب، نظر مخاطبان را به خود جلب کنید و در عین حال اطلاعات مورد نظر خود را مخابره کنید. محتوا در اینستاگرم باید گیرا باشد و بتواند نظر کاربران را در کسری از ثانیه به خود جلب کند. افراد کمی در این فضا به دنبال مطالعه متن های طولانی هستند. همچنین توجه داشته باشید که افراد ابتدا تصاویر پست های اینستاگرام را میبینند و سپس به مطالعه ترغیب می شوند، بنابراین تولید محتوای گرافیکی با کیفیت و یا استفاده از تصاویر جذاب را فراموش نکنید. در نهایت نیز به جدول زمانبندی ارسال پست های خود، پایبند بمانید.

به مرور زمان، کاربران از پست ها و استوری های شما استفاده می کنند و یک اعتماد و رابطه عمیق میان کاربران و برند شکل می گیرد. بدین ترتیب، افراد بیشتری به محصولات و خدمات شما اعتماد می کنند و آن ها را به اشتراک می گذارند. این امر، زمینه ساز فروش و موفقیت بیشتر خواهد بود.

 

ساخت یک محتوای طنین انداز

اگر به دنبال تولید محتوایی تاثیرگذار هستید، باید اول جامعه هدف خود را درک کنید. پیام برند شما باید با نیازها و خواسته های مخاطبین سازگار باشد و در زمان و مکانی ایده آل، منتشر شود. بررسی پروفایل جامعه مخاطب و همچنین برهمکنش آنها با پست ها و استوری های مختلف، می تواند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد. سپس با توجه به شناختی که از جامعه مخاطب کسب کردید، می توانید لحن محتوا در اینستاگرام را تعیین کنید. شما می توانید برای این امر، پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید:

• ایجاد هیجان در محتوا: برای تولید محتوا از زبان احساسات استفاده کنید تا مشتریان ترغیب شوند و محتوای شما را به اشتراک بگذارند، نظر بدهند و از کالا و خدمات شما استفاده کنند.

• داستان سرایی: یک عنصر مرتبط با عواطف، رفتارها و نیاز های انسانی به محتوای اینستاگرام خود اضافه کنید تا مشتریان بالقوه بتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند.

• افزایش اطلاعات: منابع و اطلاعات مفیدی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. شما می توانید از تجربه مثبت خود، اطلاعاتی که کسب کرده اید و یا دانش خود در این زمینه استفاده کنید. اگر بتوانید برای جامعه مخاطب خود مفید باشید، خیلی زود نظر ها را به خود جلب خواهید کرد. معمولا این شکل از محتوا در اینستاگرام خیلی سریع به اشتراک گذاشته می شوند.

• شیوه زندگی: مخاطبان اینستاگرام شیفته محتواهایی هستند که با شیوه زندگی مرتبط هستند. بسیاری از افراد با به اشتراک گذاشتن زندگی خود در این پلتفرم، معروف شده اند. این دسته از محتواها بسیار پرطرفدار هستند و خیلی سریع به اشتراک گذاشته می شوند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.