مقالات آموزشی

چگونه به عنوان یک طراح آزاد هم به کار ها رسیدگی کنیم و هم به مسافرت

مفید بود؟

زندگی یک طراح وب سایت آزاد و مستقل همیشه هم جالب و سرگرم کننده نمی باشد. اغلب، کارهای زیادی است که باید انجام رسد، حتی زمانی که شما برنامه ای برای مسافرت دارید.

برخی مواقع شما مجبور هستید، هنگامی که به یک سفر کاری می روید نیز طراحی کنید (حال این سفر برای شغل دیگری است که دارید و یا برای یک طراحی دیگر) در برخی مواقع هم به هنگام سفر تفریحی مجبور به کار بر روی پروژه ها می باشید. درست است که این موضوع اصلا خوشایند به نظر نمی آید، اما با این حال شیوه هایی وجود دارد که می توان به کمک آن از استرس خود کم کرد.

اطمینان حاصل کنید که به اینترنت دسترسی دارید: امروزه کارهای بسیار کمی وجود دارد که می توان آن ها را بدون دسترسی به اینترنت به انجام رساند و تحویل داد. از وضعیت اینترنت محلی که در ان مستقر می شوید اطمینان حاصل کنید. یکی از شیوه های بهتر آن است که یک مودم وایرلس شارژی با خود به همراه داشته باشید تا دیگر نگران موضوع دسترسی به اینترنت نباشید.

از ابزاری مانند ارتباط راه دور و یا Cloud Storage استفاده نمایید: اطمینان داشته باشید که به کلیه پروژه ها و کارهای خود دسترسی دارید. شما می توانید برای اینکار از Cloud Storage ها و یا شبکه های خصوصی و داخلی استفاده کنید تا به صورت بی سیم و از راه دور به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

مقادیر زیادی سیم و سوکت به همراه داشته باشید: این موضوع بسیار اهمیت دارد. اگر شما به صورت بین المللی سفر می کنید باید سوکت های مختلف برقی را به همراه داشته باشید، همه ورودی های برق مانند هم نیستند. اگر شما با مشکل باتری لپ تاپ و مانند آن رو به رو شوید همه کارها به مشکل می خورد. اگر چنین تجهیزاتی را در کشور خود و یا شهر خود تهیه کنید، در هزینه هایتان به شدت صرفه جویی خواهد شد.

یک کیف مناسب داشته باشید: برای حمل لپ تاپ و شارژر شما باید کیفی را با خود به همراه داشته باشید که هم خیلی دست و پا گیر نباشد و هم محکم باشد. البته دقت داشته باشید که فضای این کیف بسیار اهمیت دارد تا کلیه لوازم جانبی شما مانند USB و کابل ها در آن جا گیرد.

کلیه برنامه های ضروری خود را به روز کنید: این مساله بسیار برای یک طراح وب سایت اهمیت دارد. به ویژه برای افرادی که عموماً با کامپیوتر رو میزی خود کار می کنند و حالا قصد دارند با لپ تاپ سفر کنند. برنامه هایی که با آن ها کار می کنید را باز کرده و اطمینان حاصل نمایید که همه ان ها به درستی کار می کنند. اطمینان داشته باشید که کلیه فونت ها و افکت های مورد نیاز شما برای طراحی بر روی لپ تاپ نصب شده باشد.

Backup گیری کنید: در طول سفر این احتمال بیشتر می شود که پروژه شما از بین برود و یا دزدیده شود. از کلیه کارهای خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. این پشتیبان باید در جایی ذخیره شده باشد که شما به صورت آنی بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. برای مثال استفاده از هاردهای پرتابل می تواند گزینه مناسبی باشد. به صورت روزانه از پروژه های خود Backup گرفته و در این هارد ذخیره نمایید. لپ تاپ و هارد خود را در یک مکان قرار ندهید. برای نمونه بهتر است هارد شما در چمدانتان باشد و لپ تاپ در کیف مخصوص خودش. هرگز این دو را کنار هم قرار ندهید تا در صورت گم شدن یکی به دیگر دسترسی داشته باشید.

برنامه کاری خود را تنظیم نمایید: این مساله اهمیت زیادی دارد تا میان سفر و کار خود یک تعادل برقرار کنید. زمانی را برای کار کنار گذارید. شما می توانید این برنامه را در تقویم خود قرار دهید اما باید دقیقاً بدانید که مقدار زمان برای انجام پروژه خود در اختیار دارید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. کار کردن بر روی پروژه ای دیگر، هنگامی که شما در یک کنفرانس هستید و یا در سفر هستید می تواند بسیار دشوار باشد. پیش از آن که منزل را ترک کنید، باید بدانید که چه زمانی کار می کنید. همچنین تغییرات زمانی جغرافیایی را در نظر داشته باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.