مقالات آموزشی

چگونگی داشتن یک صفحه فرود (Landing Page) مناسب

Landing Page چیست؟

Landing Page یک صفحه هدایت کننده میباشد. این صفحه در نتیجه کلیک کردن روی لینک تبلیغات و یا (SEM(Search Engine Marketing، که خود نوعی تبلیغات است، رویت میشود.

به طور کلی Landing Page با تبلیغات شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و SEM در ارتباط میباشد. هدف نهایی ما در Leading Page تبدیل مراجعه کننده به lead یا مشتری است.

این ایده در اواخر سال 2003 در دپارتمان IT شرکت مایکروسافت، به عنوان راه حلی برای فروش پایین office به صورت آنلاین، شکل میگیرد.

انواع Landing Page:

1- ارجاع دهنده (Refrence)

2- معامله گر (Transactional)

1- ارجاع دهنده:

صفحاتی هستند که مراجعه کننده و دلیل ارجاع آنها مشخص است. در این صفحات معمولا عکس، متن و در مواردی حتی فیلم قرار داده میشود. همچنین لینک هایی مرتبط با موضوع مورد نظر نیز توسط مدیران سایت قرار داده میشود. بیشتر استفاده این نوع صفحات برای شرکت ها و یا سایت های ارائه خدمات میباشد.

2- معامله گر:

صفحاتی که کاربر را وادار به وارد کردن اطلاعات و یا کامل کردن فرمی حاوی اطلاعات شخص خریدار میکند. این صفحات بهترین روش بدست آوردن اطلاعات مشتری برای بازاریابی بهتر و حتی گرفتن اطلاعاتی از قبیل ایمیل برای ایمیل مارکتینگ میباشد. هدف ما در این مرحله گرفتن اطلاعات از مراجعه کننده تا جای ممکن است ولی هدف نهایی تبدیل کردن مراجعه کننده به مشتری میباشد.

فواید Landing Page

1- به طور مستقیم اهداف کاری شما را دنبال میکند

یکی از مزیت های صفحه فرود این است که اهداف شغلی شما را به طور مستقیم پشتیبانی میکند. به طور مثال رسیدن به یک بازار جاویژه(یا Niche Market بخش حاشیه‌ای کوچکی از بازار است که بر روی یک نیاز ویژه یا یک کالای ویژه متمرکز شده است).

همچنین این صفحات میتوانند باعث ترغیب افراد برای اسم نویسی در خبرنامع شما، انجام خرید های متفاوت و حتی درخواست همکاری شوند.

2- افزایش Conversion

Conversion یعنی وقتی یک مراجعه کننده به هدف دلخواه میرسد(مانند پر کردن فرم و یا خرید محصول). افزایش Conversion مشتری های بیشتر و درنتیجه پول بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

3- باعث ایجاد بینش وسیع تر میشود

با بررسی سایت ها و شرکت های بازاریابی برتر با خواسته های مشتری بیشتر آشنا شده و در نتیجه برای بهبودی landing page های خود بینش بهتری خواهیم داشت.

4- بهبود بازاریابی موتورهای جستجو

SEM به لینک و کلیک وابسته است و landing page بهترین لینک ممکن برای ارائه میباشد. landing page مختصر ترین و مفید ترین صفحه برای ارجاع دادن مشتریانی که از طریق بازاریابی موتور های جستجو ارتباط برقرار میکنند میباشد.

5- گسترش لیست ایمیل

در روش ایمیل مارکتنیگ مهم ترین مسئله گسترش ایمیل های مخاطبین مورد نظر میباشد. یکی از بهترین راه های دریافت ایمیل افراد دارای پتانسیل تبدیل به مشتری(Lead) استفاده از landing page است.

6- افزایش اعتبار

همانطور که گفتیم هدف نهایی ما تبدیل بازدید کننده به مشتری میباشد و یکی از روش های این کار افزایش اعتبار و جلب اعتماد و توجه بازدید کنندگان است. با گذاشتن راه های پاسخ به مشکلات مشکلات مشتریان و پاسخ به آنها اهمیت خود را نشان خواهیم داد. همپنین میتوان با قرار دادن گواهی های معتبر و نظرات مشتریان اعتبار خود را افزایش داده و مشتریان بیشتری جذب کرد.

7- افزایش آگاهی برند

یکی از راه های افزایش آگاهی برند وجود و در دسترس بودن آن است که این کار از طریق تبلیغات landing page نیز میسر میشود.

شرکت طراحی سایت پدیده تجارت به عنوان یکی از بهترین شرکت های آی تی کشور آمادگی انجام پروژه های شما عزیزان را دارد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.