مقالات آموزشی

نحوه قرار دادن آگهی رایگان در اینترنت

چگونه سایت‌هایی که تبلیغات رایگان میدهند را پیدا کنیم؟ 

امروزه با پیشرفت گسترده در فضای اینترنت و روش‌های تبلیغاتی گوناگون مانند تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغات در گوگل

 سایت‌های ثبت آگهی زیادی در حال فعالیت هستند و گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت به یکی از روش‌های محبوب و پربازده تبدیل شده است.

و از طرفی بالا رفتن تنوع در سایت‌های تبلیغاتی و پیدایش برند‌های قوی و درواقع جدید، باعث شده است که جلب مخاطب و موفق بودن در این زمینه سخت‌ترین مرحله در تبلیغات آنلاین و یا تجارت آنلاین محسوب شود.

باید اشاره داشت که مردم دیگر همچون گذشته وقت خود را برای خواندن و یا جستجو در روزنامه‌ها و مجلات برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود و یا خدماتی که نیاز دارند نمی گذارند و یا برای جستجوی یک کسب و کار دلخواه ساعت‌ها پای صحبت بازاریابان با روابط عمومی قوی نمی‌نشینند.

تبلیغات رایگان یک روش پر بازده 

 امروزه اکثر مردم و صاحبان کسب و کار به دنبال روشی برای معرفی محصولات و خدمات خود هستند که بسیار گسترده و پر بازده باشد با صرف هزینه پایین و اتلاف وقت کمتر. بر همین اساس تعداد سایت‌های ثبت آگهی رایگان و برنامه آگهی رایگان، به تعداد زیادی در حال فعالیت هستند که با روش‌های گوناگون تبلیغاتی نقش آفرینی می‌کنند.

اما در واقع نمی‌توان گفت که تمام این سایت‌ها بستر مناسبی برای، درج آگهی رایگان در سایت‌های معتبر و پیشرفت در کسب و کار و معرفی محصولات موثر باشند

. رایامارکتینگ نمونه‌ای از یک سایت معتبر با رعایت کردن سئو سایت ، هزینه تبلیغات در اینستاگرام و هزینه تبلیغ در گوگل مقرون به صرفه و استانداردهای یک سایت با کیفیت توانسته است که محبوبیت خود را در بین مخاطبان حفظ کرده و رضایت مشتریان خود را به همراه داشته است.

 

هدف از گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت:

هدف از انتشار دادن آگهی رایگان در سایت های تبلیغاتی جذب بالای افراد و همچنین همیشگی بودن آگهی اینترنتی در سایت‌های تبلیغات رایگان است. فضای اینترنت و سایت‌های تبلیغاتی رایگان برای گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت بستر مناسبی برای شناسایی مشاغل و کسب و کارها است و همچنین معرفی محصولات و ارائه خدمات به روش‌های گوناگون تبلیغات اینترنتی است.

این فضا به اشخاصی که قصد دارند در کسب و کار خود پیشرفت داشته باشند و یا استارت یک شغل جدید در زمینه تولید محصول و یا ارائه خدماتی داشته باشند بهترین  انتخاب است چرا که به راحتی می‌تواند در این محیط شغل تجاری خود را معرفی کند و از نظر کم بودن هزینه و اتلاف وقت کمتر بسیار کمک کننده است و برای مخاطبین نیز روشی جذاب و مورد پسند واقع شده است.

شناخت و انتخاب سایت‌های مناسب

گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت با روش‌های همچون ثبت ویدیو و گذاشتن مطالب و تصویر‌های متحرک و همچنین عکس مربوط به موضوع آگهی اینترنتی باعث می‌شود راه کوتاه تری به دستیابی پیشرفت در کسب و کار شود و همچنین رونق و کسب سود از درآمد حاصله باشد.

پس با رعایت کردن برخی نکات، راه‌های تبلیغات رایگان و ثبت نام برای تبلیغات اینترنتی را می‌توان شناخت و انتخاب سایت‌های مناسب را راحت‌تر تشخیص داد. از طرفی باید گفت که استفاده از اپلیکیشن‌های درج آگهی و همینطور نرم افزار ثبت آگهی رایگان از راهکارهایی است که در ثبت آگهی رایگان تاثیر گذار است.

و می‌توان گفت نمونه‌ای از سایت‌های تبلیغاتی همچون، ثبت آگهی رایگان در سایتهای صنعتی و آگهی رایگان همشهری و… در بین مشاغل و فعالان اینترنتی شناخته شده هستند. در ادامه نکاتی که کمک می‌کند تا انتخاب یک سایت مناسب برای تبلیغات اینترنتی رایگان داشته باشیم اشاره خواهیم کرد.

 

ویژگی‌های یک سایت مناسب برای گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت: 

1. دسته‌بندی و مرتب بودن آگهی‌ها: قرار گرفتن آگهی‌ها در دسته‌های مرتبط خود و موضوع‌بندی آنها به کاربر و مخاطب کمک می‌کند تا راحتر‌تر به مورد مد نظر خود دسترسی پیدا کند.

2. ساختار URL: این ساختار کمک می‌کند دسته‌بندی‌های آگهی بهتر و آسان‌تر در سایت نمایش داده شود و خوانا تر باشد.

3. سطح navigation: دسترسی به تقسیم‌بندی‌های گوناگون آگهی و تبلیغات برای کاربران راحت‌تر است. و سطح سختی حرکت در سایت را پایین می‌آورد.

4. پشتیبانی: سایت‌های تبلیغات باید از تیم پشتیبانی برخوردار باشد و هرگونه سوالی که برای کاربران و مخاطبان پیش می‌آید را به موقع پاسخگو باشد و تایید ثبت آگهی را در زمان مشخص انجام دهد.

5. تگ توصیف: در پیشرفت صفحه سایت و رتبه‌بندی در نتایج موتور جستجوگر بسیار موثر است و ارزش آگهی را بیشتر می‌کند.

6. درج لینک: این مورد کمک می‌کند که کاربر با انتخاب آن به سایت شما راهنمایی شود و اطلاعات اینکه چه میزان مخاطب سایت شما را مشاهده کرده است را به شما گزارش می‌دهد.

نکات استفاده ازسایت برای گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت که باید رعایت شود

1. ثبت عضویت و ثبت نام در این سایت‌ها رایگان است و استفاده از خدمات سایت‌های تبلیغاتی عضویت در سایت را می‌طلبد.

2. استفاده از جملات کاربردی و جذاب برای جلب توجه و ترغیب خواننده تا پایان آگهی اینترنتی بسیار موثر است.

3. انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با موضوع آگهی باید رعایت شود و همچنین در متن اصلی استفاده از کلمات کلیدی آورده شود

4. معرفی آدرس لینک و یا ایمیل برای ارتباط بیشتر کاربر و مخاطبین با انتخاب آن و راهنمایی به سایت شما

5. استفاده از متن کوتاه و یا در واقع پرهیز از زیاده گویی در متن آگهی باید رعایت شود تا برای مخاطب غیر جذاب نباشد.

6. بازدید از سایت در فاصله زمانی کم و بروزرسانی آگهی ثبت شده برای خوب دیده شدن آن و جذب مخاطب بیشتر

7. تقسیم‌بندی آگهی‌ها به صورت منظم و مرتبط با موضوعات آگهی به مخاطب کمک می‌کند تا جستجوی راحت تری برای مورد مد نظر خود داشته باشد.

چگونگی گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت: 

همانطور که اشاره کردیم سایت‌هایی زیادی وجود دارند که امکان درج آگهی تبلیغاتی به صورت رایگان در آنها وجود دارد. اکنون به روش‌هایی که برای گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت وجود دارد برای آشنایی و همینطور آگاهی از این موضوع اشاره خواهیم کرد. بعضی از این روش‌ها به صورت رایگان و سریع انجام می‌شوند و برخی دیگر با کمی صرف هزینه و وقت گذاشتن امکان پذیر است.

1. انتخاب موضوع و یک عنوان مناسب برای آگهی تبلیغاتی خود

2. گروه‌های ارائه شده در وب سایت‌ها و ثبت آگهی در آنها برای انتخاب یک زیر گروه مناسب خواهد بود

3. انتخاب یک سایت معتبر برای ثبت آگهی که پربیننده باشد

4. استفاده از یک تصویر مناسب و مرتبط با موضوع آگهی

5. نوشتن توضیحات مناسب جهت مجاب و ترغیب خواننده برای دنبال کردن آگهی تبلیغاتی

6. استفاده از جملات جذاب و مناسب برای متن آگهی تبلیغاتی

7. اشاره کردن به موضوع اصلی آگهی  و پرهیز از حاشیه

آشنایی با برخی از سایت‌های تبلیغات رایگان: 

استفاده از سایت‌های تبلیغاتی به صورت رایگان است و گذاشتن آگهی رایگان در اینترنت یکی از روش‌های پرطرفدار و به صرفه در میان صاحبان کسب و کار و تولیدکنندگان است. استفاده از خدمات این سایت‌ها با ثبت نام و عضویت در سایت امکان پذیر است و می‌توان برای معرفی محصولات و خدمات خود از این سایت‌ها که دارای مخاطبین زیادی هستند استفاده کرد و جذب مشتریان خود را بالا برد. در ادامه به اسامی برخی از آنها اشاره خواهیم داشت.

1 – سایت دیوار

2 _ سایت شیپور

 3 _ سایت با ما

 4 _ آگهی رایگان همشهری

 5 _ سایت آگهی 24

6 _ سایت آگهی 90

 7 _ سایت سود ایران

8 _ سایت شتاب

9 _ سایت تکرو

 10 _ سایت  بازارها

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.