مفید بود؟

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که کسب و کار سنتی خود را کنار گزاشته  و میخواهید وارد دنیای دیجیتال شوید ابتدا باید اقدام  به طراحی سایت برای معرفی کسب و کار خود کنید  ..اکنون وقت آن رسیده که رتبه وب سایت خود را در گوگل بالا ببرید و مخاطبان هدف خود را جذب کنید..اگر هنوز  در مورد سئو اطلاعاتی ندارید میتئانید مقاله سئو چیست ؟ را مطالعه کنید و سپس با ما در این مقاله که به چگونه یک متن سئو شده بنویسیم؟  میپردازیم ، همراه شوید .

متن سئو چیست؟

متن SEO معمولاً طبق اصول رتبه بندی صفحه نوشته می شود که سبب ارتقاء سایت می شود و به آن کمک می کند تا صدر SERP را بدست آورد. پس از آنکه متون رقبا را تجزیه و تحلیل کرده و کلمات کلیدی لازم را جمع آوری کرده اید ، می توانید شروع به نوشتن متن سئو کنید.متن SEO به معنای هر نوع محتوای متنی در وب سایت است که از تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو استفاده می کند ،این برنامه همچنین شامل پرونده هایی مانند PDF و کتابهای الکترونیکی است که حاوی متنی است که برای موتورهای جستجو بهینه شده است. به منظور قرار گرفتن در صفحات نتایج موتورهای جستجو ، متن اغلب با کلمات کلیدی و عبارات بهینه می شود ، اما می توان از تکنیک های اضافی SEO برای تقویت جایگاه خود در موتورهای جستجو مانند Google استفاده کرد.

انواع متن SEO

متن SEO می تواند انواع مختلفی به خود بگیرد ، متداول ترین انواع متن جستجوگرها شامل محتوای وب سایت و محتوای وبلاگ است. با این حال ، بسیاری از انواع دیگر متن وجود دارد که عبارتند از:

1-صفحات محصول که ویژگی های محصولات و خدمات را تشریح می کند

2-راهنماهایی که در چندین صفحه شکسته شده اند یا در یک صفحه قابل مشاهده هستند

3–اینفوگرافیک هایی که حاوی تصاویر ، متن و داده ها به روشی بصری دلپذیر هستند

4-نمایش اسلایدها که دارای تصاویر هستند ، و همچنین متن های همراه

5-واژه نامه هایی که تعاریف اصطلاحات رایج در یک صنعت را بیان می کنند

6-راهنماهایی که لینک به وب سایت ها و منابع مفید را در اختیار کاربران قرار می دهند

7-فایلهای PDF که در اینترنت ظاهر می شوند و در Google قابل جستجو هستند

8-کتابهای الکترونیکی که در وب ظاهر می شوند ، چه رایگان باشند و چه نیاز به پرداخت دارند

سایر انواع محتوا می توانند از SEO استفاده کنند ، اما به طور مستقیم با متن SEO مرتبط نیستند. به عنوان مثال ، فیلم ها و تصاویر می توانند شامل برچسب های alt و زیرنویس هایی باشند که شامل تکنیک های SEO هستند ، حتی اگر بجای متن مبتنی بر بصری باشند.

چگونه یک متن سئو شده بنویسیم؟

با استفاده از کلمات کلیدی و عبارات

متداول ترین استراتژی SEO شامل استفاده از کلمات کلیدی و عبارات است. کلمات و عبارات مربوط به موضوع صفحه در کل متن جستجوگرها به صورت ارگانیک پراکنده می شوند و موتورهای جستجو را قادر می سازند بر اساس آن کلمات و عبارات آنها را فهرست کنند و هنگامی که کاربر کلمه یا عبارتی را که در تمام مطالب در نوار جستجو استفاده می شود وارد می کند ، متن در نتایج جستجو ظاهر می شود.قسمت های دیگری از صفحه وجود دارد که علاوه بر متن اصلی ، از کلمات کلیدی و اصطلاحات نیز می توان استفاده کرد. به عنوان مثال ، کلمات کلیدی که در عنوان و / یا عنوان اول متن ظاهر می شوند ، در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری دارند. کلمات کلیدی همچنین باید در URL ، داده های متا و توضیحات صفحه ظاهر شوند.

خوانایی متن سئو

میتوان گفت مهمترین عامل  قابلیت خواندن متن و خوانا بودن آن است به  طوری که کیفیت مطالب همیشه باید قبل از استراتژی های سئو در نظر گرفته شود و در صورت عدم ارائه ارزش واقعی برای خوانندگان ، در صفحات نتایج جستجو به خوبی عمل نخواهد کرد. نه تنها محتوای ضعیف خوانندگان را از بین می برد ، بلکه گوگل می تواند ارزش محتوا را تعیین کند. اگر به نظر ارزشمند نباشد ، فارغ از کلمات کلیدی و سایر راهکارهای سئو که مورد استفاده قرار می گیرد ، رتبه خوبی نخواهد یافت.

سایر تکنیک های سئو

سایر استراتژی های SEO که می تواند برای بهینه سازی بیشتر متن استفاده شود عبارتند از:

1-ایجاد یک محتوای جذاب و مفید برای تشویق کاربران به ماندن در صفحه

2-استفاده از پیوندهای صفحه با ارزش بالا در طول متن

3-یافتن راه هایی برای درج لینک های برگشتی در متون وب سایت های دیگر

4-یک ساختار سایت سازمان یافته

و روش ها و تکنیک های دیگری که شما عزیزان علاقه مند میتوانید با شرکت در کلاس های آموزش تولید محتوا در اصفهان که یکی از مباحث اصلی و پرطرفدارن آن  سئو میباشد و شما عزیزان میتوانید جایگاه وب سایت خود را در  رتبه بندی گوگل  تضمین کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.