مقالات آموزشی

نحوه نوشتن مقاله معتبر شکست خورده برای دانشکده کسب و کار (MBA)

مفید بود؟

چطور یک مقاله معتبر شکست خورده برای دانشکده کسب و کار (MBA) بنویسیم؟

دانشجویان و داوطلبان رشته MBA این موضوع را درک کردند که نیاز به برجسته سازی توانمندی های خود در مقالات شان دارند. شکست بخشی از مسیر است و تبدیل شکست به موفقیت با بررسی دقیق شکست ممکن می شود. برای برخی پاسخ دادن به سوالات پیرامون شکست؛ می تواند سخت باشد و امسال هم بسیاری از این افراد وجود دارند. در ادامه، 5 نکته را مطرح می کنم تا به سوالات شما در رابطه با شکست، چالش، مشکلات و عقب نشینی پاسخ دهم.

 1. با خودتان صادق باشید

داوطلبانی که خواهان دستاورد های مهم در MBA هستند اغلب برای موفقیت در نوشتن مقاله ی خود زمان های بسیار سختی را سپری می کنند. برخی از افراد احساس نمی کنند همانند کسانی هستند که هیچ اشتباهی مرتکب نشده اند و یا همانند برخی دیگر به طریقی شگفت انگیز موفق بوده اند و در زندگی هیچ گونه سختی واقعی را تجربه نکرده اند. اگر شما هم، چنین ویژگی  هایی دارید، لطفا هرچه سریعتر سعی کنید به روش های مختلف در مورد آن فکر کنید. سخت ترین بازخوردی که تاکنون شنیده اید، چیست؟ اگر بتوانید به زمان عقب برگردید و تصمیمی را که بابت آن افسوس می خورید را تغییر دهید، چه تصمیمی خواهد بود و چرا؟

2. درست و معتبر باشد 

چیزی را انتخاب کنید که واقعاً برای شما اهمیت دارد. این نکته برای همه مقالات MBA شما خوب است، و از آن مهم تر اینکه موثق و معتبر باشد. اینجا جایی نیست که شما بتوانید با یک چالش ساختگی، یا موفقیتی که همانند شکست پنهان شده ایی است، بالا بیاید. تلاش تنها برای گرفتن نمره A در مقاله قانع کننده نیست؛ انتخاب محتوای مناسب یک اصل مهم است.

3. مسئولیت پذیری باشید

بر همین مبنا ضروری است که نقش خود را به درستی در همان موقعیتی که هستید توصیف کنید؛ نه اینکه از خود دفاع کنید و حالت تدافعی به خود بگیرید. برخی از مقالاتی که بیشتر مایوس کننده بودند، شکست تیمی یا شرایطی را توصیف می کردند که واقعاً هیچ کنترلی بر روی آن ها نداشته اید، بنابراین این اشتباه شما نبوده است. یا در برخی موارد تمام مسئولیت ها را به یک رئیس بد یا یک همکار ضعیف نسبت می دهید. این گونه مقالات تاثیر بدی روی گوینده می گذارد و هیئت بررسی از این قضیه مطلع خواهند شد. آنها افرادی را می خواهند که بتوانند اشتباهات خود را بپذیرند و از آنها بیاموزند. همچنین این همیشه ایده خوبی است که داستان تان را به میان بیاورید و توضیح دهید که MBA چطور به شما کمک می کند تا از تکرار این اشتباهات در آینده جلوگیری کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا و استراتژی تولید محتوا را نیز بخوانید.

4. برای انتخاب موضوع مناسب وقت بگذارید

احتمالا بزرگترین چالش انتخاب موضوع برای نوشتن باشد. موضوع مقاله MBA در بخشی از امتحانی که در مدارس برگزار می شود عقیده و توانایی شما در انتخاب اصول مقتدری است که برمی دارید که در واقع آسیب پذیری و عمق شما را آشکار می کند اما بازتاب بسیار وحشتناکی روی شما نخواهد گذاشت که شما را به عقب بکشاند. همانند  همه ی برنامه های دیگرتان، بسیار سخت است که خودتان را به روش درستی ثابت کنید، از اینرو آن ها شما را به عنوان یک فرد شایسته مثبت در اجتماع می بینند. به عبارت دیگر برای شناسایی موضوع مناسب، سعی کنید با در نظر گرفتن تمامی نقطه نظر های موجود، در مورد داوطلبی خود فکر کنید. آیا بخش های قانع کننده و مرتبط در پیشنه ی شما یا ارزش های شما وجود دارد که هنوز فرصتی برای اشتراک آنها نداشته اید؟ آیا در میانه نوشتن یک مقاله برای شما پیش آمده که راهی را که می خواهید یا شاید ارتباطی که به ان نیاز دارید تا جنبه های مشخص شخصیت تان را درک کنید؟

5. فرصت برجسته بودن را در آغوش بگیرید

اگرچه این مقاله می تواند اضطراب به همراه داشته باشد، اما بهترین فرصت است تا خود را به عنوان شخصیتی جالب تجسم کنید. با انتخاب روایتی که لحظات اساسی زندگی شما را بیان می کند و به خوبی نشان دهنده شخصیت، صداقت و انعطاف پذیری شماست. شما می توانید از این روش بی درنگ برای درخشش خود استفاده کنید. تبدیل شکست به موفقیت گامی است که با در نظر گرفتن این اصول محقق می شود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.