مقالات آموزشی

چطور میتوانیم وب سایتها را تحلیل کنیم

مفید بود؟

 

امروزه تقریبا ابزارهای بسیاری برای تجزیه و تحلیل کدهای وب سایت وجود دارد، که بخشی از آنها در این مقاله اشاره میکنیم.

Google Website Optimizer : ابزار رایگان آنالیز سایت گوگل، به شما اجازه می دهد تا بدون صرف هزینه، ارزش و ترافیک سایت خود را بالا ببرید. Firefox Accessibility Extension :این ایزار که برای فایرفاکس طراحی شده است، مشاهده محتوای وب را برای افراد معلول آسان تر می نماید.

YSlow :ابزاری ست که محتوای وب را بررسی می نماید و و برای بهبود عملکرد و محتوای سایت پیشنهاداتی را ارئه می نماید. YSlo

Click Density :چنانچه می خواهید بدانید بازدیدکنندگان شما در کدام قسمت های سایت بیشتر کلیک می کنند از Click Density استفاده کنید. Pagealizer :با ارائه آماری، میزان زمان دسترسی به یک صفحه یا جزئیات آن را نمایش می دهد.

Clixpy : با Clixpy می توانید متوجه شوید که چه ویژگی هایی برای استفاده در سایت به سختی انجام می شوند و چه ویژگی هایی به آسانی. Access Color : می تواند روشنایی و یا کنتراست رنگ های استفاده شده در background و foreground را ارزیابی نماید و تشخیص می دهد ویژگی های بدست آمده آیا برای کاربران مناسب است یا خیر.

Check My ColourS :ابزاری برای چک کردن نما و ترکیب رنگ تمام عناصر پس زمینه DOM است .

Browsershots : با گرفتن اسکرین شات از صفحات سایت شما در مرورگرها و سیستم عامل های مختلف .

Five Second TesT :ابزاری آسان جهت تشخیص موارد تاثیر گذار طراحی صفحات به شمار می رودMemory Test : شما 5 ثانیه از بازدیدکننده زمان میگیرید و سپس از او میخواهید عناصر خاصی را به خاطر بسپارند: .Usabillaسریع و آسان ترین راه ممکن برای جمع آوری نظرات در هر مرحله از طراحی را ارائه می دهد. User Testing : فرآیند سریع تست و آسان سایت را می توانید با UserTesting تجربه نمایید

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.