مقالات آموزشی

شناسایی اطلاعات عمومی جالب و مفید در مورد تکنولوژی

مفید بود؟

اگر شما اطلاعات عمومی جالب و مفید خود را که در مورد تکنولوژی است افزایش دهید می توانید برای فعالیت های روزانه خود از این اطلاعات بهره برداری کنید. امروزه پیشرفت تکنولوژی در حال افزایش و گسترش است. هر یک از سیستم هایی که شما با آن سروکار دارید روز به روز پیشرفت می کنند.

بر همین اساس بهتر است که با تکنولوژی و فناوری های جدید آشنایی داشته باشید. در این صورت می‌ توانید اقدامات خود را در کمترین بازه زمانی انجام دهید. دانستن دستاوردهای تکنولوژی جذاب می باشد چرا که این دانستنی ها الهام بخش افراد برای فعالیت هایشان هستند. حقایق جالب در مورد فناوری و تکنولوژی را در ادامه معرفی می کنیم تا شما آگاهی بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

معرفی اطلاعات عمومی جالب و مفید در مورد تکنولوژی

 برخی از اطلاعات عمومی جالب و مفید در مورد تکنولوژی که بهتر است با آنها آشنا باشید عبارت هستند از :

 

1. کیبوردهای کورتی برای کاهش سرعت تایپ طراحی شدند.

یکی از حقایق جالب در مورد تکنولوژی سیستم کورتی تایپ است. یکی از مهمترین مهارت هایی که امروزه افراد به ویژه افرادی که تایپ می کنند با آن سر و کار دارند افزایش سرعت تایپ می باشد. اگر این مهارت را در اختیار داشته باشند می‌ توانند امتیاز ویژه ای به دست بیاورند. طرح صفحه کلید به عنوان طرح کیبورد کورتی جهت کاهش سرعت تایپ طراحی شده است.

نسخه اولیه ماشین تحریر در سال ۱۸۷۰ تولید شد این نسخه نواقص زیادی داشت. اگر نویسنده به صورت سریع و پی در پی هر یک از کلمه ها را فشار نمی داد، حروف تایپ نمی شدند و سریعا دکمه ها خراب می شدند. برای حل این مشکل تغییراتی در طرح صفحه کلید قدیمی ایجاد شد. در این صورت افراد دیگر نیازی نیست که به سرعت حروف مد نظر خود را پیدا کنند.

2. انتگرال گیر آبی و کامپیوتری که روی آب راه اندازی شد

 یکی دیگر از اطلاعات عمومی جالب و مفید در مورد تکنولوژی این است که انتگرال گیر آبی کامپیوتری دارد که روی آب کار می کند. در سال ۱۹۳۶ کامپیوتری که معادلات دیفرانسیل را حل می‌ کرد ساخته شد. این کامپیوتر ساخته شده را اندازی کردند تا ترک هایی که بتن ها در زمستان روی ساختمان ایجاد می‌ نمودند از بین ببرند.

سرانجام دستگاه انتگرال گیری آبی را ساختند که به وسیله آن می توانستند نمودارهای گراف را ترسیم کنند. در آن زمان این مسئله به عنوان یک مسئله مهم حرارتی شناخته می‌ شد. کارخانه های تولیدی در دهه ۱۹۷۰ از دستگاه انتگرال گیری آبی استفاده کردند. اما بعد از آن با پیشرفت تکنولوژی استفاده از این دستگاه کاهش پیدا کرد.

 

3. حقایق جالب در مورد تکنولوژی و نام اولین ماوس

 یکی دیگر از حقایق جالب در مورد تکنولوژی نام اولین موس کامپیوتر است. اولین موس کامپیوتر را در دهه ۱۹۶۰ ساختند. در آن زمان نامش را به عنوان نشانگر موقعیت برای سیستم های نمایشگر معرفی کردند. این اختراع توسط انگلبارت و بیل انگلیش انجام شد. انگلبارت در سال ۱۹۶۸ برای اولین بار با استفاده کردن از کامپیوتر اختراع ماوس خود را نشان داد. لقب نسخه آزمایشی را برای این اختراع انتخاب کرد و بعدها این نام را به نام مادر تمام دموها تغییر داد. چرا که کابل اتصالی آن برای مخترع یادآور دوم موش بود.

4. ویکی پدیا را هزاران ربات کنترل می کند.

 از دیگر اطلاعات عمومی جالب و مفید در مورد تکنولوژی این است که بدانید ویکی پدیا به وسیله هزاران ربات فعالیتش را انجام می دهد. ویکی پدیا دایره المعارفی است که هر یک از ناشناخته ها را برای شما بازگو می‌ کند. هر زمان که شما با پرسش های متفاوت مواجه می شوید به این وب سایت مراجعه می کنید. این پایگاه اطلاعات زیادی را در اختیار افراد قرار داده است.

یکی از ویژگی ‌های مهم ویکی پدیا این است که هر یک از افراد داوطلب می توانند به دلخواه خود اطلاعات را ویرایش و تصحیح نمایند. در این دایره المعارف بزرگ اطلاعات به وسیله هزاران ربات برنامه‌ریزی می‌ شوند. این ربات‌ ها کارهای مهمی انجام می دهند. تصحیح املا و نگارش، ایجاد صفحه جدید، اصلاح سبک و اصلاح استایل به عنوان اقدامات این ربات‌ ها شناخته می ‌شود. هر فردی که دانش کمی در مورد برنامه نویسی داشته باشد قادر است که برای ویکی پدیا یک ربات طراحی کند.

 

5. حقایق مفید در مورد اولین وب سایت

یکی از دیگر حقایق جالب در مورد تکنولوژی این است که شما می توانید صفحه وب اولیه ساخته شده را مشاهده کنید. تیم متخصص برنز در سال ۱۹۸۹ برای اولین بار توانست شبکه جهانی وب را اختراع کند. دو سال پس از سال ۱۹۸۹ اولین صفحه وب در سراسر دنیا راه اندازی شد. این صفحه در سال ۱۹۹۱ فعالیت خود را آغاز کرد و میزبان بسیاری از دیگر شبکه ها شد. شما می توانید اکنون با کلیک روی لینک صفحه از اولین صفحه وب در دنیا بازدید نمایید.

6. اپل زمانی لباس تولید می کرد

 یکی دیگر از اطلاعات عمومی جالب و مفید در مورد تکنولوژی این است که بدانید در بازه زمانی خاصی Apple لباس تولید می کرد. کمپانی اپل امروزه به عنوان یکی از تکنولوژی های قدرتمند جهانی شناخته می شود. این کمپانی روزگاری برای تجارت لباس فعالیت گسترده‌ ای انجام می داد.

اکنون شاهد فعالیت ‌های کمپانی اپل در حوزه تکنولوژی و ساخت بسیاری از گوشی ها و آیپد ها و غیره هستیم. این کمپانی علاقمند بوده که اکوسیستم جداگانه ای را برای موفقیت خود به رخ بکشد. اپل در سال ۱۹۸۹ یک خط تولید خاص لباس داشت. از این خط تولید در همان سال به عنوان کالکشن اپل نام برده می شد.

7. حقایق مفید در مورد تکنولوژی و فروش گوگل در سال 1999

یکی از دیگر حقایق جالب در مورد تکنولوژی این است که در سال ۱۹۹۹ گوگل را برای فروش گذاشته بودند. لری پیج در سال ۱۹۹۹ تصمیم داشت کمپانی گوگل را بفروشد. معامله فروش گوگل را به ازای ۷۵۰ هزار دلار بستند. اما بعد از مدتی این معامله فسخ شد.

امروز گوگل حدود ۷۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد. اما باید بدانیم که چرا معامله گوگل فسخ شد .در یکی از داستان ها گفته می شود که لری پیج اصرار کرد خریدار تمامی موتورهای جستجوگر گوگل را باید جایگزین فناوری جستجوی خود کند. همین قضیه موجب شد خریدار یعنی جورج بل مخالفت خود را اعلام نموده و معامله را لغو نماید.

 

8. اسم سایت آمازون در ابتدا آمازون نبود

 یکی از دیگر حقایق جالب در مورد تکنولوژی این است که اسم اول سایت Amazon به نام آمازون شناخته نمی شد. پیش از اینکه جف بزوس نام آمازون را روی وب‌ سایت خود بگذارد نام های متفاوتی را برای کسب و کار آنلاین خود معرفی کرد. اولین نام انتخابی کادابرا بود، اما بعد از برخورد های منفی تصمیم گرفت که نام آن را تغییر دهد. نام های زیادی را جهت انتخاب دامنه سایت در نظر داشت تا اینکه نام آمازون را انتخاب کرد. در میان هر یک از این نام ها، نام آمازون واکنش مثبت افراد را دریافت کرد.

9. حقایق مفید در مورد تکنولوژی و اینکه بدانید سیگار کشیدن گارانتی اپل را از بین می برد.

 یکی از دیگر حقایق و اطلاعات عمومی جالب و مفید در مورد تکنولوژی این است که سیگار کشیدن می‌ تواند موجب باطل شدن ضمانت انواع محصولات اپل گردد. اگر در نزدیکی گوشی آیفون خود سیگار بکشید ضمانت گوشی را باطل می کنید. یکی از سیاست های اپل این است که می خواهد سیستم های خود را از محیط کاری سمی دور کند. دود روی سیستم اگر قرار بگیرد بسیار خطرناک است. اگر اپل متوجه شود که دستگاه شما در معرض دود قرار گرفته است ضمانت آن را باطل می کند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.