مقالات آموزشی

دانستنی هایی در خصوص سایتهای کلیکی

مفید بود؟

در این مقاله قصد داریم راجع به سایتهای کلیکی صحبت کنیم. بدین منظور باید بدانیم منظور از سایتهای کلیکی چیست؟ یعنی به چه نوع سایت‌هایی، سایتهای کلیکی گفته می‌شود؟ فعالیت آن‌ها به چه صورت است؟ سایتهای کلیکی معتبر در جهان کدامند؟

سایت‌های برتر کلیکی ایرانی کدامند؟ میزان درآمد از سایتهای کلیکی چقدر است؟ آیا کسب درآمد میلیونی از سایتهای کلیکی ایرانی حقیقت دارد؟ آیا سایتهای کلیکی کلاهبردار هستند؟ چگونه می‌توان در سایتهای کلیکی ثبت نام کرد؟ سایت ojooo چه سایتی است؟ چگونه عمل می‌کند؟ همه این‌ها مواردی است که در این مقاله بررسی خواهد شد. پس برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم به زبان ساده به تعریف سایتهای کلیکی بپردازیم باید گفت به روش کسب درآمد به ازای یک کلیک از سایت، سایتهای کلیکی گفته می‌شود. نام دیگر سایتهای کلیکی Paid to Click است که مخفف آن نیز PTC است. این روش کسب درآمد یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای کسب درآمد بالا با صرف هزینه‌ای اندک و زمانی بسیار کم است.

تبلیغ در گوگل

به عبارتی دیگر کاربران اینترنت با کلیک بر روی محتوای اینترنتی سایت‌ها مبلغی را دریافت خواهند کرد و یا کاربران از طریق باز کردن لینک‌های موجود در صفحات به مبلغی خواهند رسید. همچنین این سایت‌ها به ازای مشاهده تبلیغات و یا آنجا مینی جاب‌ها یا همان خرده کارها به شما مبلغی خواهند داد.

با این توضیحات شما با مفهوم سایتهای کلیکی و کارایی آن‌ها آشنا شدید و حتما خیلی خوشحال شده‌اید تا پس از خواندن این مقاله به سراغ این سایت‌ها بروید و کسب درآمد کنید. اما دست نگه دارید! بیشتر این سایت‌ها که با اسم سایتهای کلیکی فعالیت می‌کنند، متاسفانه کلاهبردار هستند. پس باید حتما از اعتبار این سایت‌ها اطمینان حاصل کنید. در ادامه به سایتهای کلیکی معتبر در جهان اشاره خواهیم کرد.

 

فعالیت سایتهای کلیکی به چه صورت است؟

اگر بخواهیم به اساس کار سایتهای کلیکی اشاره کنیم، باید گفت در واقع این سایت‌ها نوعی روش برای تبلیغات فروش هستند. به این صورت که من و شمایی که به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کردیم و قصد معرفی آن را داریم از سایتهای کلیکی به منظور تبلیغ کسب و کار خود و شناساندن آن به مخاطبان استفاده می‌کنیم.

سایتهای کلیکی کسب و کار شما را در ازای دریافت مبلغی از طرف شما معرفی و تبلیغ می‌کنند. مخاطبان نیز با کلیک بر روی لینک محصول مورد تبلیغ به صفحه مورد نظر منتقل شده و با تبلیغات مورد نظر بیشتر آشنا می‌شوند. همچنین به ازای هر کلیک نیز مبلغی را دریافت می‌کنند.

هزینه تبلیغ در گوگل

بدین ترتیب با هر بار کلیک بر روی این تبلیغات می‌توان جایگاه محصول مورد تبلیغ را در اینترنت بهبود بخشید و رتبه آن را در گوگل بالا برد. در واقع این‌گونه سایت‌ها برای تبلیغات از صاحبان کسب و کار پول زیادی می‌گیرند که مقداری از این پول را هم به شما برای کلیک کردن می‌دهند. سایتهای کلیکی از نظر فعالیت به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 •  پرداخت به ازای کلیک بر روی هر آگهی یا Paid to Click  یا PTC
 • پرداخت به ازای انجام کاری مشخص در سایت مانند بازی کردن، تکمیل پرسشنامه، خرید آنلاین و … یا Get Paid یا GPT
 •  پرداخت به ازای خواندن که معمولا منظور خواندن ایمیل‌های تبلیغاتی است یا Paid to Read یا PTR

(مطالعه مقاله استراتژی بازاریابی اینترنتی می تواند برای شما مفید باشد)

البته باید بدانید در این روش حتی در سایتهای کلیکی معتبر در جهان هم درآمد زیادی نخواهید داشت بلکه باید به داشتن زیر مجموعه اقدام کنید تا بتوانید درآمدی قابل قبول داشته باشید. این زیر مجموعه‌گیری عبارت است از:

 •  زیر مجموعه مستقیم
 •  زیر مجموعه اجاره‌ای

در صورت استفاده از روش اول یعنی دعوت دیگران به بازدید از سایت و یا خرید با استفاده از لینکی که برای دوستان خود می‌فرستید، می‌توانید مادام العمر یعنی تا زمانی که سایت فعالیت داشته باشد و کلیک در آن‌ها صورت گیرد، شما هم می‌توانید از درآمد آن‌ها بهره ببرید.

در روش دوم نیز امکان اجاره زیر مجموعه فراهم است. به طور کلی پیشنهاد ما به شما این است در سایت‌هایی مه فاقد زیر مجموعه اجاره‌ای هستند، فعالیت نکنید.

 

میزان درآمد از سایتهای کلیکی چقدر است؟

میزان درآمد از سایتهای کلیکی در ایران در صورتی که کاربر بدون زیر مجموعه باشد به روزی 200 یا 300 تومان می‌رسد. همچنین باید دید در این گونه سایت‌ها کاربر از چه طریقی اقدام به کسب درآمد می‌کند که در ادامه به روش‌های کسب درآمد از سایتهای کلیکی اشاره خواهیم کرد:

روش‌های کسب درآمد از سایتهای کلیکی

کلیک کردن یا Click:

با کلیک بر روی تبلیغات در اینگونه سایت‌ها مبلغ کمی به شما پرداخت خواهد شد.

سورف کردن یا Surf:

در این روش به صورت دستی ای خودکار از سایت مورد نظر به سایت‌های دیگر برای کسب درآمد و مشاهده تبلیغات دیگر انتقال داده خواهید شد که به سورف کردن یا گشت و گذار در سایت‌ها مختلف مشهور است.

انجام مینی جاب یا Mini Job:

درآمدی که از انجام کارهای کوچک و مختلف در سایتهای کلیکی به دست می‌آید از دو روش بالا بیشتر است. از جمله این کارها به تکمیل پرسشنامه، نصب نرم افزار، خواندن ایمیل و حتی بازی کردن می‌توان اشاره کرد.

 

تشخیص سایتهای کلیکی کلاهبردار

در این قسمت به صورت تیتروار به راه‌های تشخیص سایتهای کلیکی کلاهبردار اشاره خواهیم کرد:

 • بخش فروم یا Forum
 •  اسکریپت یا همان ساختار سایت
 •  اسم سایت
 •  پرداختی‌های سایت
 •  قوانین سرویس دهی سایت
 •  سایر موارد

به طور کلی اگر در بخش‌هایی که در بالا ذکر شد اختلالی و یا اشکالی پیش آید، باید به اعتبار سایت شک کنید. در ادامه با جزئیات بیشتری به تفسیر دو مورد از موارد بالا خواهیم پرداخت.

بخش فروم یا Forum:

در این حالت باید در موارد زیر به سایت مورد نظر شک کنید:

• سایتی که بخش فروم در آن موجود نیست.

• سایتی که در بخش فروم آن هیچ‌گونه تغییر یا ویرایش یا ثبت نامی نمی‌توان انجام داد.

• فرومی که آپدیت نمی‌شود. برای مثال ادمین سایت هر 3 تا 5 روز یکبار یک پست می‌گذارد.

• عدم وجود بخش Support و Help در بخش فروم سایت.

• ریست شدن ناگهانی سایت که به پاک شدن یکباره تمامی پست‌ها منجر شود.

• استفاده از لینک‌های معیوب در سایت.

• گاهی اوقات دیدن پیغام “پیغام شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده خواهد شد” می‌تواند نشان دهنده یک هشدار باشد.

• ادمین سایت خیلی دیر به شما جواب می‌دهد برای مثال پس از گذشت 48 ساعت هنوز به شما جواب نداده است.

• در فروم بیشتر فعالیت ادمین دیده می‌شود تا کاربران.

 

اسم سایت:

در این حالت باید در موارد زیر به سایت مورد نظر شک کنید:

• در اسم سایت کلماتی مانند Free و Instant باشد.

• اسم سایت طولانی باشد.

همچنین توجه به نکاتی همچون نوشته شدن عباراتی در انتهای سایت مانند Copyright 2012 – All Rights Reserved نیز باید کاملا شما را دچار شک و تردید کند چراکه به سال نوشته شده باید دقت کنید زیرا امسال در سال 2020 هستیم نه سال 2012! و یا موارد دیگری نظیر بسته شدن و باز شدن سایت بدون اطلاع رسانی قبلی! همه و همه از مواردی است که باید به آن‌ها کاملا دقت کنید.

سایت‌های کلیکی معتبر در جهان کدامند؟

در این قسمت به سه مورد از سایت‌های کلیکی معتبر در جهان اشاره خواهیم کرد:

 Cointiply:

در این سایت می‌توان به کسب درآمد میلیونی رسید. درسایت Cointiply می‌توانید به صورت بیت کوین کسب درآمد کنید و سپس آن را به کیف پول خود انتقال دهید. در انتها درآمد خود را نیز می‌توانید به تومان تبدیل کنید. برای مشاهده تبلیغات کلیکی در این سایت از قسمت بالای سایت و از قسمت PTC Ads وارد سایت شوید.

Adbtc:

در Adbtc سایت با کلیک بر روی تبلیغات به جای دلار به شما بیت کوین تحویل داده خواهد شد. در این سایت می‌توان به سه روش مختلف به کسب درآمد رسید. این سایت به نسبت سایر سایت‌ها جدید است ولی کاربران ایرانی و روس زیادی در این سایت‌ها فعال هستند.

Star clicks:

این سایت یکی از بهترین سایت‌ها برای فعالیت است به خصوص برای کاربران ایرانی که بدون استفاده از فیلترشکن در این سایت فعالیت دارند. Star clicks درآمد مناسبی به کاربران خود می‌دهد. همچنین به ازای هر کلیک درآمد خود را به دلار یا بیت کوین دریافت کنید.

ناگفته نماند یکی از سایت‌های کلیکی برتر در این زمینه سایت ojooo است که در این قسمت راجع به این سایت بیشتر توضیح خواهیم داد. این سایت یکی از بهترین سایتهای کلیکی و البته بسیار معتبر در سراسر جهان است. هنگامی که وارد این سایت می‌شوید ممکن است در ابتدا کمی کار کردن با آن سخت و یا گیج کننده به نظر برسد اما در ادامه خواهید دید که روند خیلی سخت و پیچیده‌ای ندارد.

در این سایت روش‌های مختلفی به منظور کسب درآمد وجود دارد، هم می‌توانید در این سایت با دیدن تبلیغات مخالف و هم با جمع کردن کارت‌های هدیه آمازون برای خود کسب درآمد کنید. همچنین برای عضویت در این سایت، سطوح مختلفی وجود دارد که برای هر کدام شرایط خاصی وجود دارد.

در این سایت نیز همانند سایر وب‌سایت‌ها تنها یکبار با یک IP می‌توانید وارد شوید و ثبت نام کنید. در واقع از این لحاظ محدودیت IP دارد. ثبت نام سایتهای کلیکی بستگی زیادی به شرایط سایت دارد اما در مورد سایت ojooo باید گفت هنگامی که وارد این سایت شوید با کمی بررسی به ثبت نام نیز خواهید رسید. در انتهای این قسمت به مهم‌ترین بخش‌های این سایت اشاره خواهیم کرد:

 • به ازای هر کلیک برای تبلیغات 5 ثانیه‌ای: 001/0 دلار
 •  حداقل پرداخت در این سایت: 2 دلار
 • روش‌های پرداخت در این سایت: Okpay، Payza، Paypal و بیت کوین

 

به منظور معرفی کسب و کار خود و استفاده از سایتهای کلیکی می‌توانید از شرکت‌هایی که در این زمینه فعال هستند مانند رایا مارکتینگ که می‌توانند خدمات مختلفی در زمینه تبلیغات به شما ارائه دهند، استفاده کنید و کمک بگیرید. در ادامه سایتهای برتر کلیکی ایرانی نیز اشاره خواهیم کرد:

 •  پارت کلیک
 •  فیس نما
 •  مریتا

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.