مفید بود؟

طراحی سایت، CSS، طراحی وب سایت با CSS ، CSS چیست

CSS یا Cascading Style Sheets به منظور طراحی سایت برای اجزایی مانند متن، عکس، قالب سایت و زمینه آن به کار میرود. در کل میتوان گفت که تقریباً هر فعالیتی که برای طراحی یک سایت لازم است را میتوان با سی اس اس به انجام رساند. استفاده از این روش باعث صرفه جویی در وقت میشود چرا که نیازی به بازنویسی کدهای HTML نیست. اولین نسخه CSS در سال 1997 برای طراحان وب به منظور قالب بندی ساده تر سایت ارائه شد.

در برخی موارد این روش به عنوان جایگزینی برای جاوا بکار برده میشود. این روش مانند جاوا این محدودیت را ندارد که در مرورگر غیر فعال باشد. CSS همچنین این امکان را برای طراح فراهم میکند تا به راحتی با استفاده از فایل استایل برای چندین صفحه تغییری را ایجاد نماید. دیگر لازم نیست تا در صورت نیاز به تغییر یک عنصر در چندین صفحه، تک تک آن صفحه ها را تغییر دهیم، بلکه تنها لازم است این تغییر را در فایل استایل اعمال کنیم تا کلیه صفحات بر اساس آن تغییر یابند.
CSS این روزها نسبت به اولین باری که در دست طراحان قرار گرفت تغییراتی زیادی پیدا کرده و روز به روز تلاش میکند تا روند طراحی را ساده تر کند. کد نویسی HTML همواره برای قالب بندی های حرفه ای به کار میرود اما این زبان دشواری ها و سختی های مخصوص به خود را دارد، به همین منظور CSS به کمک آن شتافته و بسیاری از سختی های آن را از میان برداشته است. امروزه CSS بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و مطالب آموزشی زیادی را میتوان در رابطه با استفاده از آن در دنیای مجازی پیدا کرد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.