مقالات آموزشی

معرفی moz.com و مزایای کار کردن با آن

مفید بود؟

معرفی moz.com  :

Moz.com سایتی معتبر و معروف در زمینه ی سئو است که به جز آموزش هایی که می دهد، خودش یک سری فاکتور خاص را ایجاد کرده و به بررسی وب سایت های دیگر و رتبه بندی آن ها می پردازد.

مزایای کار با وب سایت Moz:

امتیاز دهنده صفحه Moz شما را قادر می سازد تا آدرس مشخصی از وب سایت را‫ وارد کنید، آن را در امتیاز دهنده قرار داده و سپس رنک کلیدواژه را به شما نمایش می دهد. پس از آن صفحه را برای کلیدواژه می آزماید و ما می توانیم ببینیم که باید چه کاری برای آن انجام دهیم.
هر چه کلیدواژه های بیشتر را بررسی می کنید ، تعداد دفعات استفاده شدن آن در عنوان صفحه، توضیح متا ، سرتیتر و تعداد دفعاتی که در کپی بدنه و تعداد دفعاتی که پر رنگ شده یا به عنوان یک تگ Alt در عکس به کار رفته مشخص می شود. بنابراین ابزار Moz اطلاعات زیادی به شما ارائه می کند که باید آن ها را درک کنید. هر کاری که شما برای صفحه انجام می دهید سریعاً رنکی برای آن کلید واژه دریافت می کنید که عمل رقابتی شما و فرصت موجود را نشان می دهد.

دو فاکتور ارزیابی Moz.com :

دو فاکتور ارزیابی مهمی که این وب سایت معرفی کرده و قدرت سایت را از دید های گوناگون نمایش می دهد، page authority  و domain authority نام دارد که عددی بین ۰ تا ۱۰۰ را نشان می دهند.  هر چقدر این عدد بالاتر باشد امتیاز بهتری برای سایت شما محسوب می شود.

Page Authority  ارزش یک صفحه (URL) از سایت نزد موتورهای جستجوگر است و Domain Authority میانگین ارزش تمام صفحات آن سایت و اعتبار کل دامنه می باشد.

 

فاکتور ارزیابی Page Authority :

Page Authority و یا همان اعتبار صفحه یکی از ابزار های اندازه گیری قدرت صفحات سایت است و به هر صفحه یک نمره اختصاص می دهد (این نمره ها معمولاً بر اساس لینک ها هستند. یعنی مهم ترین فاکتور، لینک ها محسوب می شوند.) چرا که تمامی صفحات یک سایت دارای قدرت یکسانی نیستند و قدرت صفحات با یکدیگر متفاوت است.
شما می‌توانید Page Authority را با استفاده از Open Site Explorer  یا MozBar یا ابزار سئوی مجانی Moz، بسنجید.

 

 

فاکتور ارزیابی Domain authority :

Domain authority  توسط مجموع page authority صفحات سایت، محاسبه می شود. این مقدار، بیشتر بر پایه تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت ها ( مشابه پیج رنک گوگل) محاسبه می شود و عمر دامنه یا صفحه، میزان signal هایی که از شبکه های اجتماعی دریافت کرده است و چند فاکتور دیگر، که کسی از نحوه محاسبه دقیق آن باخبر نیست محاسبه می شود. اما سعی کرده اند، عددی ارائه دهند که با الگوریتم های گوگل و سایر موتور های جستجو (تا جایی که بتوانند الگوریتم ها را حدس بزنند)، نزدیکی بیشتری داشته باشد.
Domain Authority عددی است بین ۰ تا ۱۰۰، هر چه عدد Domain Authority نزدیک تر به ۱۰۰ باشد سایت از اعتبار بیشتر و هر چه نزدیک تر به ۰ باشد سایت دارای اعتبار کمتری است. ( البته از نظر الگوریتم های MOZ! )
از راه های افزایش Domain Authority می توان به بک لینک بیلدینگ ، برندینگ، دریافت سیگنال از شبکه های اجتماعی و تولید محتوای بهینه شده اشاره کرد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.