مقالات آموزشی

بررسی تاثیر وبلاگ نویسی در سئو ذکر نکاتی در این حیطه

مفید بود؟

تاثیر وبلاگ نویسی در سئو  امروزه بر هیچ شخصی پوشیده نمی باشد. تقریباً هر زمان که سوالی در ذهن دارید اول به سراغ Google می روید و مطمئن خواهید بود که گوگل همیشه وجود دارد تا پاسخ شما را ارائه دهد. برای بسیاری از مردم، موتور جستجوی اولین ایستگاه آنها هنگام تلاش برای یافتن پاسخ هر سوالی است.
این بدان معناست که صرف نظر از نوع وب سایت شما، اگر می خواهید افراد آن را پیدا کنند، باید کاری کنید تا در موتور جستجو نشان داده شود و این کار سخت است. راه اندازی وبلاگ یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای افزایش شانس خود جهت به دست آوردن رتبه بالا در موتورهای جستجو انجام دهید. دلیل آن را می توانید در زیر مطالعه نمایید.

 

آیا وبلاگ نویسی واقعا به سئو کمک می کند؟ تاثیر وبلاگ نویسی در سئو چه میزان است؟

پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. این پاسخ ساده است اما داشتن وبلاگ به خودی خود یک عامل رتبه بندی نیست. وبلاگ نویسی برای SEO خوب است زیرا به دریافت فاکتورهای مثبتی که از عوامل مهم رتبه بندی هستند، کمک می کند. وقتی وبلاگی دارید که مرتباً با پست های با کیفیت بالا و موضوعات مرتبط با مخاطبان شما به روز می شود، می تواند تفاوت زیادی در عملکرد کلی وب سایت شما در موتورهای جستجو ایجاد کند.

بررسی شش دلیل مهم جهت تاثیر وبلاگ نویسی در سئو :

1. وبلاگ نویسی وب سایت شما را تازه و بروز نگه می دارد.

اگر با وب سایتی مواجه شدید که سالهاست به روز نشده است، احتمالاً بلافاصله اعتماد خود را به اطلاعاتی که مشاهده می کنید از دست می دهید. از همین رو اگر که نمایندگی شرکتی را دارید، ممکن است با این کار نمایندگی شما کم کم غیرفعال شده و در رده بندی موتورهای جستجو حذف گردد.
گوگل نمی خواهد اطلاعات منسوخ شده به جستجوگران خود را ارائه دهد. وب سایت هایی که مرتباً به روز می شوند به گوگل نشان می دهند که وب سایت زنده است و محتوای تازه ارائه می دهد. همچنین به الگوریتم های موتور جستجو دلیل بیشتری می دهد تا وب سایت آنها را بیشتر فهرست بندی کنند و در طول زمان آن را بیشتر در رادار بررسی خود قرار دهند.
احتمالاً دلیلی برای به روزرسانی مکرر صفحه اصلی خود در وب سایت نخواهید داشت( لزوماً یک اقدام تجاری خوب برای انجام این کار وجود ندارد)، بنابراین وبلاگ یک ابزار کاربردی تر برای افزودن محتوای جدید به طور منظم به وب سایت شما است به همین دلیل تاثیر وبلاگ نویسی در سئو حائز اهمیت می باشد.

2. وبلاگ ها می توانند مدت زمان حضور کاربران را در صفحه افزایش دهند.

اولویت شماره یک گوگل این است، افرادی که جستجو می کنند اطلاعات مورد نظر خود را در سایت شما بیابند، بنابراین اگر آنها مجدد به گوگل بازگردند، به این معنا است  که سایت فاقد اطلاعات بوده است. اگر کسی که جستجو می کند روی اولین پیوند کلیک کند و آن را بی فایده بداند، بلافاصله سایت را ترک می کند و به صفحه جستجو باز می گردد. این مورد به گوگل می گوید که اولین نتیجه آنطور که فکر می کردند مفید نبود. از سوی دیگر، وقتی شخصی روی نتیجه ای کلیک می کند و مدتی در وب سایت می ماند، این به گوگل نشان می دهد که وب سایت بسیار مفید است.

 

در حالی که گوگل به طور واضح اعلام نکرده است که زمان اقامت یا زمانی که افراد در وب سایت شما صرف می کنند، قطعاً یک عامل رتبه بندی است، اما اظهارات دیگری را بیان کرده اند که به وضوح به این مورد می پردازد.
کسی که از یک پست وبلاگ که در نتایج جستجو ظاهر می شود به وب سایت شما می آید، بیشتر از کسی که در صفحه ای با متن یا اطلاعات کم قرار می گیرد، زمان صرف می نماید لذا این مورد برای گوگل اهمیت دارد و تاثیر وبلاگ نویسی در سئو  را نشان می دهد.
اهمیت این امر در مورد پست های طولانی تر و جامع تر بیشتر می شود. محققان سئو دریافته اند که پست های وبلاگ با فرم طولانی، بهتر از پست های کوتاه تر عمل می کنند. به صورت کلی می توان بیان داشت که متوسط بررسی نتایج صفحه اول در گوگل تقریبا 2000 کلمه را نشان می دهد.

3. ارتباط وبلاگ و سئو به شما کمک می کند تا کلیدواژه های طولانی و بهینه سازی شده توسط SEO را هدف قرار دهید.

بسیاری از افراد که شروع به انجام SEO می کنند در گام اول کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را مورد توجه قرار می دهند. به عنوان مثال، اگر وسایل کمپ می فروشید، باید با عبارت “وسایل کمپینگ” در صفحه اول رتبه بندی موتور جستجو ظاهر شوید.

اگرچه این یک هدف خوب است، اما برای رسیدن به آن شما باید بزرگترین برند تجهیزات کمپینگ در کشور باشید لذا برای رسیدن به یک مکان برتر برای این کلمه کلیدی جستجو مشکل خواهید بود. سئو واقعا رقابتی است. بهترین گزینه برای اکثر برند ها این است که به دنبال کلمات کلیدی طولانی تر و خاص تری باشند که افراد در جستجوی آنها هستند که مربوط به کسب و کار است و سعی می کنند برای آنها رتبه بندی شوند.

به این کلمات کلیدی، کلمات کلیدی بلند گفته می شود و برای هر استراتژی SEO بسیار مهم است. در خصوص تاثیر وبلاگ نویسی در سئو باید بدانید که با تکیه بر این کلمات کلیدی می توانید اهمیت سایت خود را پررنگ نمایید. نیمی از کل جستجوها برای واژه هایی است که چهار کلمه یا بیشتر هستند. اما تلاش بیجا برای جا دادن این کلمات در صفحات محصول ممکن است ناخوشایند باشد. با این حال، فراهم آوردن شرایط مناسبی برای هدف قرار دادن آنها در یک پست وبلاگ گزینه عالی خواهد بود. فروشگاهی که وسایل کمپ می فروشد، می تواند از پست های وبلاگ خود برای ارائه اطلاعاتی درباره “بهترین وسایل کمپینگ برای هوای سرد” یا “هنگام رفتن به کمپ اتومبیل به چه چیزی نیاز دارید؟” و … استفاده نماید.

این جستجوها به اندازه “وسایل کمپینگ” ترافیک ایجاد نمی کنند اما آنها به وضوح افرادی که در بین مخاطبین شما بوده و به موضوع کمپینگ علاقه دارند را نشانه می گیرند. اگر بتوانید به صفحه اول وارد شوید، از این موضوعات ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد.

 

4. یک وبلاگ به شما فرصت هایی برای ایجاد پیوند داخلی می دهد.

بیشتر بحث سئو معطوف به پیوندها است. ایجاد پیوندهای داخلی آسان ترین نوع پیوندها برای شما هستند که تاثیر وبلاگ نویسی در سئو را افزایش می دهند زیرا می توانید آنها را صرفا برای خود ایجاد کنید. عدم وجود پیوندهای داخلی در وب سایت شما که کاربران را از یک صفحه در سایت به صفحه دیگر هدایت می کند، یکی از ساده ترین اشتباهات SEO است که می توانید مرتکب شوید.
در حالی که احتمالاً برخی از انواع پیوند داخلی خوب در صفحات اصلی وب سایت شما وجود دارد اما هنگامی که شروع به انتشار پست های وبلاگ می کنید، فرصت های اصلی شکوفا می شوند. همانطور که صفحات بیشتری را در موضوعات مختلف اما مرتبط اضافه می کنید، فرصت های بیشتری را برای ایجاد پیوند این صفحات به یکدیگر خواهید داشت.

از همین رو تاثیر وبلاگ نویسی در سئو با کمک پیوند داخلی بسیار زیاد است. هر بار که این کار را انجام می دهید، می توانید به صورت استراتژیک از گزینه ALT استفاده کنید تا بهتر به گوگل بگویید که صفحه ای که به آن لینک می دهید چیست و نحوه ارتباط آن را با کلمات کلیدی مورد نظر خود به صراحتا بیان کنید.

5. یک وبلاگ با کیفیت، دلایل بیشتری برای پیوند سایت شما به سایت های دیگر ارائه می دهد.

پیوندهای داخلی برای تاثیر وبلاگ نویسی در سئو اهمیت دارند اما سخت ترین قسمت SEO به دست آوردن پیوندهای خارجی است. برای اینکه گوگل وب سایت شما را معتبر بداند، سایتهای دیگر (و سایتهای معتبر) باید به سایت شما پیوند دهند. بدست آوردن پیوندهای خارجی بدون وبلاگ غیرممکن نیست اما بسیار بسیار سخت تر است.

هنگام نوشتن وبلاگ بهینه شده برای سئو، وب سایت خود را صفحه به صفحه با اطلاعات ارزشمند پر می کنید. هر زمان که وب سایت دیگری اطلاعات ارزشمند در اختیار شما قرار دهد اگر که برای خوانندگان ارزشمند باشد باید به اطلاعات مفید آنها را راهنمایی و لینک کنند. عکس این موضوع نیز صادق است و این احتمال وجود دارد که وب سایت شما در صورت داشتن پست های وبلاگ عالی، توسط دیگر سایت ها لینک شود. شرکت هایی که دارای وبلاگ در وب سایت خود هستند تا 97 درصد پیوندهای ورودی بیشتری دریافت می کنند.

 

6. یک وبلاگ به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

این مورد یک عامل پیوند مستقیم نیست اما موردی است که به طور قابل توجهی به عوامل پیوند کمک می کند. وقتی مخاطبان شما پستی را که دوست دارند می خوانند، به احتمال زیاد آن را به اشتراک می گذارند لذا ترافیک بیشتری را به آن روانه می کنند. همچنین این امکان وجود دارد تا دوباره برای مشاهده بیشتر مطالب شما به وب سایت شما بازگردند. وقتی تعداد زیادی بازدیدکننده داشته باشید، این به Google نشان می دهد که مردم وب سایت شما را دوست دارند و رتبه شما را در الگوریتم خود افزایش می دهد.

این مورد از نظر SEO بسیار عالی است و سریعا جایگاه وبسایت شما را بهبود می دهد. افرادی که در بین مخاطبین مورد نظر از وب سایت شما دیدن می کنند، سریعا با وبلاگ ارتباط برقرار می کنند و جزء دنبال کننده های همیشگی می شوند. این مورد از هر گزینه ای برای گوگل ارزشمند تر است. وبلاگ یک راه خوب برای ایجاد این ارتباطات و شروع یک رابطه مستمر با افرادی است که می خواهید به آنها برسید. لذا اگر تا کنون وبلاگی نداشته اید، با مطالعه تاثیر وبلاگ نویسی در سئو که در بالا دلایل آن عنوان شد، توصیه می شود حتما برای وب سایت خود وبلاگی راه اندازی نمایید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.