مقالات آموزشی

محتوا مهم تر است یا طراحى ؟ (بخش دوم)

مفید بود؟

محتوا یا طراحى ؟ کدام یک؟ – بخش دوم

در بخش قبل گفتیم محتواى خوب در یک وب سایت بدون ظاهر زیبا نمى تواند نظر بازدیدکننده را جلب کند.

اهمیت هر دو ، هم محتوا و هم ظاهر وب سایت به یک میزان است.

در بخش قبل از شما خواستیم آخرین وب سایت جذابى را بازدید کرده اید به خاطر بیاورید. عواملى که موجب شده بودند شما جذب آن وب سایت شوید را بررسى کردید.

فهمیدیم که محتوا روح وب سایت و طراحى و ظاهر وب سایت به منزله بدن و کالبد براى روح مى باشد.

حال در ادامه سایر دلایل و عوامل را بررسى مى کنیم.

-داستان محتوا

محتوا وب سایت شما را به فضایى ارتباطى تبدیل مى کند زیرا این محتوا یک متن است که اطلاعاتى را درباره محصول و یا خدمات کسب و کار شما توضیح مى دهد. شما نمى توانید با محتوایتان ریسک کنید. محتواى شما مى بایست واضح، شفاف و بسیار خلاصه باشد. کاربران عرصه وب زمان زیادى را صرف خواندن مطالب وب سایت شما نمى کنند. آنها حداکثر چند پاراگراف کوچک را مى خوانند.

این متن است که مى تواند بازدیدکنندگان شما را جذب و یا از سوى دیگر دفع کند. محتوا شامل الفباى برجسته در وب سایت شماست.

این به شما بستگى دارد که چگونه از این الفباى برجسته در وب سایتتان بهره بگیرید و مخاطب خود را از طریق محتوا جذب کنید.

اینکه چگونه جان کلام را با توجه به نیاز بازدیدکنندگان به آنها برسانید، همه و همه به شما و مهارت و هنر شما بستگى دارد.

شما مى توانید بطور مداوم محتواى خود را به روز کنید. به روز رسانى مرتب سایت شما را تازه و جذاب مى کند. بر خلاف قبل که محتوا صرفاً براى پر کردن صفحات یک وب سایت بود، حالا محتوا مى تواند در رتبه بندى وب سایت شما در موتورهاى جست و جو عامل تصمیم گیرنده باشد.

اگر شما درباره HTML دانش کافى داشته باشید مى توانید خودتان به طور مرتب وب سایت خود را به روز نکنید در غیر اینصورت این کار را به وب مسترها محول کنید.

مى توانید مطالب محتواى خود را در اختیار وب مسترها قرار دهید و آنها مطالب شما را در سایت بگذارند.

اما فراموش نکنید که محتوا یک طرف قضیه است. حالا که محتواى خوب دارید مى بایست براى ظاهر وب سایتتان نیز وقت بگذارید. یک ظاهر زیبا که بتواند در کنار محتواى خوب بازدیدکننده را جذب کند.

-ظاهر خود را طراحى کنید

ظاهر وب سایت، محتواى شما را آراسته مى کند. به یاد داشته باشید که سالاد ایتالیایى بیشتر به خاطر ظاهر آراسته اش است که طرفداران زیادى دارد. درباره وب سایت نیز همین گونه است. اگر شما ظاهر وب سایت خود را به خوبى طراحى کنید بازدیدکنندگان ترغیب مى شوند تا دوباره از آن بازدید کنند. وب سایت هاى جذاب به راحتى مى توانند ترافیک ایجاد کنند. گرچه این ترافیک ممکن است موقتى باشد اما اگر به موازات آن محتواى خوبى نیز داشته باشید بازدیدکننده قطعاً بطور مرتب از وب سایت شما بازدید خواهد کرد.

یک ظاهر خوب مستلزم استفاده از اپلت ها و گرافیک است. اما استفاده از آنها مى بایست در حد میانه باشد. نباید از گرافیک صرفاً براى تزئین وب سایت استفاده کرد. گرافیک مى بایست تعریفى از وب سایت نیز باشد.

گرافیک سنگین بعنوان یک عامل بازدارنده براى وب سایت شما محسوب مى شود. اگر زمان بارگذارى وب سایت شما زیاد باشد، بازدیدکننده زمان طولانى نمى ماند. گرافیک مى بایست با رنگ هاى مناسب و هوشمندانه باشد و گشت و گذار در سایت را تسهیل کند. این موارد بیشترین ملاحظات به هنگام طراحى ظاهر وب سایت هستند. تلاش کنیز از فایل هاى کوچک و تصاویر کم حجم استفاده کنید. تصاویر و فایل هایى که کمترین زمان بارگذارى و دانلود را داشته باشند. گرافیک هاى کوچک بسیار سریع بازگذارى مى شوند. وب سایت شما مى بایست به راحتى قابل دسترس باشد و بدون صرف زمان طولانى باز شود.

در ایده ظاهر وب سایت این تنها موردى است که موجب ارتقا وب سایت شما مى شود و سبب مى گردد بازدیدکننده دوباره از آن بازدید کند.

**** تلفیق محتوا و ظاهر

آنچه مسلم است این است که یک محتواى خوب در وب سایت و یا از سوى دیگر یک ظاهر خوب وب سایت نمى تواند به تنهایى موجب جذب بازدیدکننده و کسب ترافیک بالا شود. مى بایست میان این دو تعادل ایجاد کنید. یک ظاهر با کیفیت بهمراه یک محتواى خوب مى تواند کمک شایانى در کسب رتبه خوب در سئو به شما بکند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.