مقالات آموزشی

چگونه در موتور جست و جو ثبت کنیم

مفید بود؟

پیش از آغاز فرآیند سئوى وب سایتتان، مى بایست چیزهایى درباره روند کار موتورهاى جست و جو بدانید. موتورهاى جست و جوى متعددى در اینترنت وجود دارد و به همین ترتیب باورهاى بسیارى درباره روند کار موتورهاى جست و جو وجود دارد.

ثبت در موتور جست و جو

در مقالات قبلى درباره پیچیدگى هاى بهینه سازى موتور جست و جو سخن گفتیم. اکنون پیش از آغاز فرآیند سئوى وب سایتتان، مى بایست چیزهایى درباره روند کار موتورهاى جست و جو بدانید. موتورهاى جست و جوى متعددى در اینترنت وجود دارد و به همین ترتیب باورهاى بسیارى درباره روند کار موتورهاى جست و جو وجود دارد. در این مقاله پنج شایعه و باور عمومى درباره موتورهاى جست و جو را مى خوانید.

پس از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کدام یک را پذیرفته و به کار بسته اید.

– ثبت وب سایت در موتورهاى جست و جو مستلزم تحقیقات بسیار است.

این یک مفهوم کلى است که اگر وب سایت خود را در موتورهاى جست و جو ثبت نکرده اید چگونه مى توانید به کاربرانتان دسترسى داشته باشید؟!

اما قبول کنید ثبت موتور جست و جو به هیچ گونه تحقیق یا تخصص خاص نیاز ندارد. حتى اگر شما سایت خود را ثبت نکنید نیز در لیست موتورهاى جست و جو قرار مى گیرد.

برعکس موتورهاى جست و جو وقتى که حتى وب سایتتان را در آنها ثبت نکرده باشید نیز آن را ایندکس مى کنند. موتورهاى جست و جو شبکه هاى عنکبوتى و نیز ابزارهایى در اختیار دارند که بطور مستمر و دائمى در جست و جوى وب سایت هاى تازه هستند.

اگر شما در وب سایتى لینک شده باشید که خود در لیست موتورهاى جست و جو قرار دارد شما نیز بصورت خودکار در این لیست قرار مى گیرید. موتور جست و جو لینک را دنبال مى کند و به وب سایت شما مى رسد . از این رو از بابت ثبت وب سایتتان نگران نباشید و بدانید این مار هیچ گونه تحقیق و پژوهش نیاز ندارد.

-وب سایت مى بایست در تمامى موتورهاى جست و جو ثبت گردد.

بسیارى از شرکت هاى انجام دهنده سئو تضمین مى کنند که وب سایت شما را در صدها موتور جست و جو ثبت کنند. هرگز چنین پیشنهادى را باور نکنید.

تنها چند موتور جست و جو وجود دارد که در کسب ترافیک خوب مى تواند به شما کمک کند.

موتورهاى اصلى جست و جو عبارتند از:

Google,Yahoo,MSN,AltaVista,…

بسیارى از موتورهاى جست و جو امکان ثبت رایگان دارند که نباید فریب آنها را بخورید. پس از ثبت وب سایتتان آنها شما را ایندکس مى کنند و حتى مى توانند موجب اسپم شدن شما بشوند.

-وب سایت ها مى بایست بصورت هفتگى یا ماهیانه، بطور مرتب ثبت شوند.

این باور یک شایعه بیش نیست. بسیارى بر این باورند که اگر وب سایت خود را بطور متناوب در موتور جست و جو ثبت نکنند، سایتشان از موتور جست و جو پاک مى شود.

بخاطر داشته باشید اگر سایت خود را یکبار ثبت کنید دیگر از موتور جست و جو پاک نخواهید شد مگر اینکه مرتکب اقدامى غیرقانونى و خلاف قواعد سایبرى شوید.

تمام آنچه شما نیاز دارید به روز رسانى وب سایتتان و ایجاد تغییرات است. نیاز نیست هر هفته یا هر ماه وب سایت خود را ثبت کنید.

– ثبت دستى بهتر از ثبت اتوماتیک و خودکار است.

ثبت دستى یا ثبت خودکار وب سایت ، همواره یک موضوع تردیدآور بوده است.

بسیارى تصور مى کنند که در ثبت خودکار ، وب سایت در موتور جست و جو ایندکس نمى شود و ثبت اتوماتیک کاربردى نیست.

گرچه بسیارى از موتورهاى جست و جو ثبت اتوماتیک را بعلت اسپم شدن وب سایت ترجیح نمى دهند اما موتورهاى جست و جوى زیادى نیز وجود دارند که مى توانند به راحتى بصورت اتوماتیک وب سایت خود را ثبت کنید. ثبت دستى وب سایت در هر موتور جست و جو وقت گیر و خسته کننده است.

بنابراین با خیال راحت مى توانید روى ثبت اتوماتیک وب سایت تکیه کنید.

-ثبت خوب مستلزم هزینه بسیار است.

چه فکر مى کنید؟ از کجا بازدیدکننده به دست مى آورید؟

بدون شک از موتورهاى جست و جویى چون google،یاهو، MSN و آلتا ویستا.

قطعاً بیشترین بازدیدکننده را از طریق همین موتورهاى جست و جو بدست آورده اید.

این موتورهاى جست و جو حتى در صورتى که ثبت نشده باشید مى توانند شما را شناسایى کنند. پس براى چه پول و هزینه خود را صرف کروه هاى کوچک جست و جو مى کنید که تنها ١٠ درصد ترافیک را به خود اختصاص مى دهند.

در هزینه خود صرفه جویى کنید و وب سایت خود را در این گونه موتورهاى جست و جو به صورت دستى ثبت کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.