مقالات آموزشی

دانستن صفر تا صد نکات مقاله نویسی آنلاین

مفید بود؟

در صورتی که علاقمند به نوشتن و یا مقاله نویسی می‌باشید، باید بدانید که هیچ پاداشی برای شما بیشتر از نوشتن مقاله وجود ندارد. نویسندگی را می‌توان یکی از بهترین روش‌های ورود به این دنیا دانست ولی باید بدانید که نویسندگی تنها راه برای ابزار علاقه خود به نوشتن نیست و شما می‌توانید مانند بسیاری دیگر از نویسندگان، مطالب خود را به صورت آنلاین ارائه کنید. مقاله نویسی آنلاین یکی از بهترین روش های کسب درآمد می باشد و در صورتی که بخواهید از این شیوه استفاده کنید، باید در نظر داشته باشید که مخاطبین بالقوه ای را می توانید با مقاله نویسی به خود جذب کنید. در واقع باید بدانید که تولید محتوا آنلاین با کیفیت زیاد می تواند راهی برای کسب درآمد به شمار رود.

باید از اینترنت متشکر باشیم که مردم را بیش از هر زمان دیگر به یکدیگر متصل می کند و ما می‌توانیم مقالات طولانی و کوتاه خود را در این محیط قرار دهیم تا با دیگران در ارتباط باشیم. در واقع اگر محتوای مکتوبی در محیط اینترنت وجود نداشته باشد، باز هم می‌توانیم از طریق تصاویر متحرک با دیگران در ارتباط باشیم و این دنیا را پر از محتوا کنیم. خوب است مقاله بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا را نیز در این زمینه مطالعه کنید.

چه نکاتی را برای مقاله نویسی باید رعایت کرد؟

مقاله نویسی برای وبلاگ خود یا جهت انتشار در دیگر سایت ها نه تنها می تواند به شما از لحاظ اقتصادی کمک شایانی نماید، بلکه می تواند به آگاهی مخاطبین شما نیز منجر شود و همین مسئله باعث می شود تا کاربران به صورت روزمره از این شیوه استفاده اشته باشند.

با توجه به دلایل بیان شده برای مقاله نویسی در اینترنت شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصولا چطور باید این کار را انجام داد؟ ما در این مقاله قصد پاسخ به این سوال را داریم و اطلاعاتی را در این زمینه با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. در واقع ما قصد داریم در خصوص ساختار و تکنیک هایی که برای نوشتن مورد استفاده است با شما صحبت کنیم.

آموزش مقاله نویسی به صورت آنلاین

در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا اطلاعاتی را در خصوص مقاله نویسی به صورت آنلاین را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در واقع بررسی نکته به نکته می تواند به شما کمک کند تا در این راه موفق باشید.

قالب محتوای خود را برای مقاله نویسی انتخاب کنید

تعریف مقاله در دنیای اینترنت بسیار گسترده تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. در واقع اگر می خواهید برای سایت ها و وبلاگ های دیگر بنویسید، دیگران هستند که طول مقاله شما را تعیین می کنند و در صورتی که برای سایت خود می خواهید به تولید محتوا و مقاله نویسی بپردازید، باید در نظر داشته باشید که قالب شما باید به صورت مناسب انتخاب شود. در واقع باید با گزینه هایی که برای قالب محتوای خود در دسترس می باشد در این قسمت بیشتر آشنا شوید :

گزینه هایی برای قالب محتوا

• مقالات کوتاه : در واقع اگر مقاله شما کمتر از 1000 کلمه داشته باشد، مقاله شما کوتاه توصیف می شود. در واقع باید بدانید که این دسته از مقالات بیشتر برای ارائه اخبار جدید و فوری استفاده می شود و همچنین برای بیان یک نکته ساده می تواند ایده آل به شمار رود. در صورتی که می خواهید به صورت روزانه مقاله نویسی کنید، این دسته از مقالات برای شما بهترین گزینه می باشند.

• مقالات بلند : در صورتی که بیشتر از 1500 کلمه بنویسید، مقاله نویسی بلند انجام داده اید. این مقالات بیشتر مورد علاقه مخاطبین خواهند بود و در صورتی که محتوای طولانی تولید کنید، می توانید رتبه بهتری را در دنیای اینترنت کسب کرده و موتور جستجوی Google رتبه بهتری را به سایت شما می دهد. یکی از مسائلی که در مورد این دسته از انواع مقاله نویسی باید بدانید که این دسته از مقالات نباید زیاد حاشیه داشته باشند. در واقع اگر مقاله شما به صورت خلاصه در 500 کلمه بیان شود، می توانید امید به مقاله نویسی بلند داشته باشید ولی در غیر این صورت نباید با حاشیه ها مخاطب خود را خسته کنید.

• لیست نویسی : در صورتی که می خواهید برای مخاطبین مختلف خود مقاله نویسی داشته باشید، باید در نظر داشته باشید که لیست نویسی می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد و شاید با این روش نیز آشنایی داشته باشید. در واقع شما می توانید نکات مربوط به یک موضوع را به صورت لیست بنویسید. لیست نویسی باعث جذب بیشتر مخاطب به محتوای شما می شود. در واقع می توانید یک مقاله 3000 کلمه ای را در یک لیست بنویسید و این امر باعث می شود تا مخاطب بیشتر در سایت شما بداند. هر چقدر لیست شما دقیق تر و کامل تر باشد، می تواند عملکرد بسیار بهتری را برای شما داشته باشد و از این روی توصیه می شود که حتما برای مقاله نویسی از روش لیست نویسی نیز استفاده داشته باشید.

• تولید محتوا با نمایش اسلایدها : به طور کلی می توان گفت که تصاویر و یا فیلم ها را می توانید با متن در این شیوه به اشتراک بگذارید و این شیوه می تواند برای شما بسیار مناسب و مفید به شمار رود. در واقع شما می توانید متن و تصویر را در این شیوه به صورت همزمان داشته باشید و این امر باعث می شود تا رضایت کاربران از وب سایت شما بسیار بهتر شود.

 

به ساختار بصری در مقاله نویسی اهمیت دهید

ایجاد جلوه های بصری و جذاب در مقاله نویسی برای انتشار در وب سایت ها به صورت آنلاین دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و شما می توانید با درج تصاویر، تصاویر متحرک و فیلم ها متن خود را در قطعه بندی مختلفی انجام دهید. به طور کلی می توان گفت که استفاده از این شیوه به نظر می رسد که بسیار جذاب باشد و همچنین شما می توانید مخاطبین بیشتری را به محتوای خود جذب کنید. در صورتی که قصد دارید مقاله نویسی انجام دهید، تصاویر و متن ها باید مرتبط باشند تا در نهایت محتوا برای مخاطب شما قابلیت هضم را داشته باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که محتوای شما باید ساختار بصری مشخصی باشد. البته گاها بدون اضافه کردن محتوای بصری نیز می توانید این کار را به خوبی انجام دهید. چند روش مهم برای چند تکه کردن محتوای یک مقاله بیشتر صحبت خواهیم داشت :

• استفاده از پاراگراف های منظم با تعداد کلماتی مشخص

• نکات را به صورت شماره گذاری شده یا نقطه گذاری شده استفاده کنید. مانند این نکات

• مقاله خود را به بخش های مختلف با عناوین فرعی تقسیم بندی کنید

• برای این که بتوانید اطلاعات را به صورت برجسته ارائه کنید می توانید بخشی از آن را به صورت بلوک های نقل قول اضافه کنید و همچنین می توانید امتیازات دیگری را اضافه کنید.

از محتوای تصویری در مقاله نویسی استفاده کنید

برای این که بتوانید در مقالات خود بهترین محتوا را ارائه کنید، می توانید از سایر انواع محتوا مانند تصاویر استفاده کنید. همانطور که در بخش های قبل نیز اشاره داشتیم، این تصاویر باید مرتبط با محتوای شما باشند و این امر باعث می شود تا درک مقاله نویسی انجام شده توسط شما بهتر انجام شود. در این راه باید به کپی نکردن محتوای تصویری نیز اهمیت بسیار زیادی بدهید و از این روی باید با دقت بسیار زیادی نسبت به مقاله نویسی اقدام کنید.

 نکات مهم در خصوص استفاده از محتوای تصویری 

• باید توجه داشته باشید که در استفاده از محتوای مربوط به فیلم ها، نمایش های تلویزیونی و سایر رسانه های مشابه باید به قوانین کپی رایت احترام بگذارید ولی باز هم به شیوه ای قانونی می توانید از آن ها استفاده کنید. برای مثال پوستر فیلم برای مقاله نویسی در خصوص نقد فیلم می تواند یکی از بهترین راهکارهای پیش روی شما باشد و شما می توانید از این شیوه استفاده داشته باشید.

• در هر محتوای تصویری و بصری که استفاده می کنید باید حق چاپ یا قانون کپی رایت را رعایت کنید. هزینه های مربوط به استفاده از محتوا را باید به صاحب اثر پرداخت کنید و یا از تصاویر و محتوایی استفاده کنید که در مالکیت عمومی قرار دارد. در صورتی که می خواهید از کارها و نمونه های یک هنرمند دیگر استفاده کنید، باید در ابتدا از وی اجازه بگیرید و سپس می توانید لینک اشتراک گذاری محتوا را با وی در میان گذارید. تصاویر رایگان را نیز می توانید از طریق جستجو در موتور جستجوی Google به دست بیاورید.

• در صورتی که می خواهید از ویدئوهای دیگران استفاده کنید، در صورتی صاحب اثر امکان اشتراک گذاری را فراهم کرده باشد به معنای آن است که اجازه استفاده از آن در سایر محتوا نیز داده شده است ولی در صورتی که محتوای دیگران پیرو قانون کپی رایت باشد، شما اجازه استفاده از آن را ندارید و باید بر اساس اجازه و یا خرید حق استفاده نسبت به اشتراک گذاری آن اقدام کنید.

ممکن است که با توجه به نکات بیان شده، به اشتراک گذاری محتوای تصویری و بصری کمی دشوار به نظر برسد ولی شما می توانید با مطالعه راهنمای استفاده از محتوای بصری، از آن استفاده می کنید و شما می توانید از آن استفاده داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که ارائه راهنمایی از سوی صاحبان اثر در خصوص به اشتراک گذاری محتوا نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و شما باید با دقت بسیار زیادی نسبت به مقاله نویسی اقدام کنید.

 

تکنیک هایی برای مقاله نویسی آنلاین

آموزش مقاله نویسی را در بخش بالا با شما در میان گذاشتیم و در ادامه قصد داریم در خصوص تکنیک های مربوط به مقاله نویسی آنلاین را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. با ما در ادامه راه همراه باشید.

مقاله نویسی آموزشی انجام دهید

این کلمه شاید کمی برای شما ترسناک باشید ولی باید در نظر داشته باشید که این روش از تولید مقاله می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. داشتن یک محتوای آموزنده با وجود شوخ طبعی و ابراز نظرهای شخصی را می توان از مهم ترین روش هایی دانست که برای مقاله های آموزشی می تواند مورد استفاده باشد. در واقع شما باید محتوایی مورد نیاز و مفید برای کاربر را تولید کنید. پیشنهاد ما مطالعه‌ی مقاله‌ی از چه منابعی می توان برای مقاله نویسی استفاده کرد است که برای تولید مقاله‌ی عالی بسیار مناسب است.

شما می توانید در مورد مباحث و موضوعات مختلف به مقاله نویسی اقدام کنید. در واقع تجربه و تمرین به شما این کمک را می کند تا بتوانید بهترین مقاله ها را بنویسید. پیدا کردن سبکی که بتوانید به واسطه آن به راحتی با مخاطب خود در ارتباط باشید دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و از این روی خلاقیت در زمینه تولید محتوا باید داشته باشید. استفاده از موارد توصیفی، استعاره ها، تشبیهات، ارجاعات به فرهنگ های دیگر، حکایت و کنایه را از مهم ترین نیازهای نوشتن یک مقاله آموزشی می توان دانست.

باید در نظر داشته باشید که اگر برای وب سایت دیگری می خواهید به مقاله نویسی آموزشی بپردازید، باید محتوای خود را متناسب با سبک سایر مقالات سایت مقصد بنویسید و در نهایت می توانید از این روی با مخاطبان خود ارتباط بهتری داشته باشید.

عناوین مورد نظر خود را انتخاب کنید

اگر به تازگی به نوشتن مقاله می پردازید، باید در نظر داشته باشید که عناوین مورد استفاده در مقاله شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در واقع باید یک عنوانی را انتخاب کنید که کاربران در موتورهای جستجو به آن جذب شده و وارد آن شوند.  سایت marinabarayeva می گوید در واقع کلمات شما نباید کمتر از 8 کلمه باشند و بهتر است که بیشتر از 14 کلمه نشوند که این مسئله کاملا به خود شما بستگی دارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که عنوان های مورد استفاده شما باید به گونه ای باشند که کلمه کلیدی مورد نظر شما را در خود جای دهند. در ادامه برخی از عباراتی که در جذب مخاطب می تواند به شما کمک کند را با شما در میان خواهیم گذاشت.

• از کلمات احساسی مانند عشق یا نفرت استفاده کنید

• از مخاطب خود سوال بپرسید

• با مخاطب خود صحبت کنید و وی را به عنوان طرف گفتگوی خود انتخاب کنید

• در صورتی که می خواهید یک لیست بنویسید، می توانید تعداد نکات را بیان کنید

به طور کلی باید دقت داشته باشید که به چالش کشیدن نظرات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و در واقع کلیک های بیشتری را به شما جذب می کند. تایید نظرات و قرار دادن آن ها در سایت دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در واقع باید در نظر داشته باشید که شما می توانید به صورت هدفمندانه عناوینی متناقض را ایجاد کنید و این مسئله می تواند به شما کمک کند تا بتوانید مخاطبین بیشتری داشته باشید. پلاگین های سئو مانند Yoast می تواند در این خصوص به شما کمک کند.

 

 

به خوانایی و اختصار اهمیت دهید

تا زمانی که بتوانید به صورت تجزیه و تحلیل به صورت انتقادی اقدام کنید، شانس شما برای انتشار مقاله بیشتر است. در واقع باید بدانید که مقالات شما باید با جملات کوتاه به صورت مختصر و واضح بیان شود و همچنین باید سعی کنید که بیان واقعیت ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. برای هر جمله نوشتن بیست الی بیست و پنج کلمه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و شما باید بدانید که این ابزار می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما می باشد و شما می توانید با خیال راحت از این روش استفاده داشته باشید. در خصوص نوشتن یک مقاله با خوانایی بالا دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و می توانید از پلاگین هایی در این خصوص استفاده داشته باشید.

در تولید مقاله خود باید از حاشیه پردازی جلوگیری کنید و زمانی که می خواهید مقدمه نویسی کنید، باید مقدمه خود را در کوتاه ترین زمان اجرا کنید. در واقع باید بدانید که نوشتن یک مقاله با توانایی ارائه مطالب به صورت کامل دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و باید در مقاله خود قصد مقدمه و نتیجه گیری مختصر می تواند بسیار زیادی همراه باشد.

 

 

در مورد یک موضوع تخصصی به مقاله نویسی بپردازید

در صورتی که کار خود را در زمینه تولید محتوا اقدام کرده اید و در این خصوص قدم برداشته اید، باید در نظر داشته باشید که زمان انتخاب قالب ها و روش ها برای نوشتن، از آزمون و خطا نباید بترسید و در صورتی که این امکان را داشته باشید، می توانید این کار را مورد استفاده قرار دهید و شما می توانید جملاتی را با اختصار و وضوح بنویسید تا کاربران بتوانند از آن بهترین استفاده را داشته باشید.

ما در این مقاله با شما در خصوص مقاله نویسی صحبت کردیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک گذاشتیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان این حوزه نیز در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.