مقالات آموزشی

تعریف linkbaiting و چگونگی ساخت یک linkbait

مفید بود؟

در بحث سئو داشتن بک‌لینک از سایت های مختلف یک برتری بسیار خوبی میباشد. حال بدست آوردن بک‌لینک خود یک مسئله‌‌ی مشکلی است. یکی از روش‌های گرفتن بک‌لینک و همچنین رساندن سود آن لینک به بیشترین حد ممکن استفاده از linkbait و تکنیک linkbating میباشد.

 

linkbaiting چیست؟

معنای لغوی این کار طعمه کردن یک لینک است. معنای عملی آن نیز به معنای لغوی آن نزدیک است. در روش Linkbaiting شما سایت‌های دیگر را وسوسه میکنید به سایت شما لینک بدهند. یکی از بارز ترین مثال‌های ساخت یک Linkbait استفاده از تیتر‌های هیجانی مانند “ده فوتبالست برتر سال ۲۰۱۷” یا حتی “ده روش برتر در افزایش رنکینگ سایت شما”.

این روش بیشتر برای جذب بک‌لینک از سایت های مختلف میباشد. شما با دادن هیجان به مطالب خود باعث میشوید افراد بر روی لینک شما بیشتر کلیک کنند.

 

انواع روش‌های ایجاد linkbait:

 

محتوای عالی:

بهترین راه جذب مراجعه کنندگان به لینک خود ایجاد محتوای عالی در سایت و مقالات خود میباشد. مسلما اگر مراجعه کننده با خواندن محتوای شما جذب شود هم خود بیشتر کارهای شما را دنبال میکند هم به افراد دیگری آن لینک را معرفی میکند. ساخت محتوای خوب هیچ فرمول و روش خاصی نداشته و فقط به گذاشتن زمان، دقت و تلاش کافی برای مطالب خود بستگی دارد. هدف این روش این است که مخاطبین خود را آنقدر تحت تاثیر قرار دهیم که بخواهند با افراد بیشتری به اشتراک بگذارند.

 

اخبار جنجالی:

این روش یک روش زمان محور میباشد، یعنی برای اثربخشی بیشتر آن باید در زمان مناسب اخباری مناسب را پوشش داد. به طور مثال اگر سایت شما در زمینه گوشی‌های اندرویدی فعالیت دارد پوشش اخبار انتشار گوشی‌های جدید اندرویدی یک موضوع مفید برای ایجاد لینک‌های این چنینی میباشد. طبیعی است که اینکار باید در زمان مناسب انجام شود. همچنین شبکه‌های مجازی نقش مهمی در این موضوع خواهند داشت، پوشش اتفاقات مورد بحث در شبکه‌های مجازی خود یک روش مناسب برای ساخت linkbait میباشد. برای مثال سایت پارس نیوز در زمینه اینگونه Linkbait  ها فعالیت دارند.

 

محتوای بدون زمان:

برخی لینک‌ها مختص یک زمان خاص نمیباشند و همیشه درحال جذب بازدید کننده میباشند. تفاوت این نوع Linkbait با نوع قبلی در این میباشد که در روش اخبار جنجالی تعداد زیادی بازدید کننده برای زمان محدودی جذب خواهند کرد ولی در این روش در طولانی مدت تعداد زیادی بازدید کننده جذب خواهید کرد و ناگهانی نخواهد بود. موضوع هایی مانند عدد پی که در حال تغییر میباشد ولی بازدید های آن مختص به زمانی خاص نمیباشد.

با حضور در شرکت پدیده تجارت میتوانید از مشاوره‌های رایگان درمورد سئو بهره ببرید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *