مقالات آموزشی

محتوای متنی بنر فتوشاپ و انتخاب عکس های با کیفیت برای یوتیوب

مفید بود؟

طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ برای عکس های مورد استفاده در این فضا مهم است. وقتی یک کانال می تواند مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب کند که از تمام جهات حرفه ای عمل کند. داشتن یک عکس با کیفیت و مناسب در بالای صفحه می تواند اولین قلابی باشد که کاربر را درگیر کانال کند.

کاری که به سادگی اتفاق نمی افتد. هر کسی که کانال یوتیوب داشته باشد می داند که زیبایی یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه شود. برای این کار مهم است که به کیفیت چنل آرت که همان بنر یا عکس بالای یوتیوب است، توجه ویژه شود.

بنر یوتوب

در واقع این عکس باید کیفیت خیلی خوبی داشته باشد. این بنر در دستگاه های مختلف به شکل های گوناگونی دیده می شود. یعنی در رایانه، گوشی همراه و صفحه تلویزیون و تبلت این بنرها شکل های خاصی به خود می گیرند. به همین دلیل هم این عکس نیاز به ساخت و پرداخت دارد تا در همه دستگاه ها مورد توجه مخاطب باشد.

 

برای داشتن یک چنل آرات مخاطب پسند نیاز است که طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ اصلاح شود. ابعاد عکس برای جانشین شدن درست در یوتیوب باید در Adobe Photoshop طراحی شود. عکس چنل آرت باید نشان دهنده نوع فعالیت صفحه باشد و بیشترین جذابیت را در مخاطب ایجاد کند.

اندازه مناسب چنل آرت یوتیوب

طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ باید طوری درست شود که در دستگاه های مختلف به شکل کامل برای کاربر به نمایش در بیاید. اندازه پیشنهادی یوتیوب برای چنل آرت 2560 پیکسل عرض در 1440 پیکسل طول است. یوتیوب اندازه جدید دیگری را هم پیشنهاد کرده است که شامل 1125 پیکسل عرض در 2048 پیکسل طول است. در واقع، اندازه آن از قبلی کوچک تر شده است. وقتی حجم عکس از 6 مگابایت پایین تر باشد، رزولوشن بالاتر مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 دیدن یوتیوب

برای ساخت یک چنل آرت باید در بخش مشکی رنگ اطلاعات مهمی را قرار داد. در صورتی که این متن در جای دیگری گذاشته شود، ممکن است در دستگاه های مختلف نمایش داده نشود. مثلاً افرادی که از رایانه استفاده می کنند فقط نوار وسط برای آنها نمایش داده می شود. افرادی که برای دیدن یوتیوب از صفحه تلویزیون استفاده می کنند،

 محتوای کانال

ممکن است قسمت بالا را بببیند. افرادی هم که از گوشی همراه استفاده می کنند ممکن است فقط بخش مشکی رنگ را ببینند. در نحوه ساخت چنل آرت یوتیوب گفته شده است که این بخش باید 1546 در 423 پیکسل در نظر گرفته شود. با این اندازه است که می توان اطمینان حاصل کرد محتوای کانال علاوه بر نمایش در دسکتاپ در گوشی همراه هم به شکل صحیح به نمایش در می آید.

طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ برای عکس کانال

طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ و اندازه مناسب آن دارای اهمیت است. اگر متن اطلاعات درست در جای مورد نظر قرار داده نشود در صفحه نمایش های مختلف صحیح دیده نخواهد شد. برای ساخت بنر می توان از عکس های مختلفی استفاده کرد که در وب سایت های زیادی به شکل رایگان در دسترس هستند. از جمله این وب سایت ها می توان به pixabay اشاره کرد. وب سایتی که بیشتر از دو میلیون عکس با کیفیت برای کاربران تهیه کرده است. برای دست یافتن به اندازه مناسب هم می توان از فتوشاپ استفاده کرد.

انتخاب عکس های با کیفیت

انتخاب عکس های با کیفیت برای بنر یوتیوب مهم است. شفافیت و درخشانی عکس ها مخاطبان بیشتری را به سوی کانال یوتیوب جذب می کند. یک عکس با کیفیت نشان از حرفه ای بودن صاحب کانال دارد. بیشترین حجم عکس بنر یوتیوب 6 مگابایت است. در صورتی که حجم فایل ها بیشتر باشد، می توان از فتوشاپ استفاده کرد. بعد از اصلاح طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ می توان فرمت عکس را به JPEG تغییر داد. بعد هم کیفیت آن را روی 75 گذاشت. عکس می تواند ترکیبی از چند عکس باشد که در فتوشاپ درست شده است.

نحوه گذاشتن بنر یوتیوب

بعد از درست کردن طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ باید از فایل عکس خروجی گرفته شود. می توان بعد از انجام دادن اصلاحات لازم روی عکس با استفاده از اکسپورت از آن خروجی گرفت. بعد باید به قسمت استودیو در یوتیوب وارد شد. مرحله بعد ورود به کانال یوتیوب و کلیک روی گزینه Customization است.

 

 

بعد می توان با رفتن به بخش برندینگ عکس اصلاح شده را بارگذاری کرد. در آخر نمایی از بنر کانال در دستگاه های گوناگون نمایش داده می شود. می توان در این مرحله روی عکس تغییرات انجام داد و بعد از تمام شدن همه چیز از PUBLISH استفاده کرد تا مخاطبان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

برای تغییر طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ و در نرم افزارهای دیگر باید با فرمت های مختلف خروجی عکس آشنا بود. موضوع عکس هم باید متناسب با ویدئوهایی که در صفحه گذاشته می شود انتخاب باشد.

محتوای متنی بنر فتوشاپ

طول و عرض YOUTUBE

در فتوشاپ ارتباط مستقیم با عکسی دارد که قرار است برای بنر در کانال انتخاب شود. اطلاعات و محتوای متنی که در این قسمت آورده می شود نیز باید با دقت انتخاب شود. فونت متن باید خوانا باشد تا کاربر بتواند با آن به خوبی ارتباط برقرار کند.

معرفی کانال مؤثر 

این متن می تواند درباره برنامه و موضوع فعالیت کانال باشد. متن می تواند اشاره ای به محتوای کانال داشته باشد. حتی می تواند درباره این که کانال برای چه افرادی مناسب است نیز توضیح دهد. این متن یک پیش نمایش از فعالیت کانال را نشان می دهد. با یک طراحی جذاب می توان به کاربر علتی برای بازدید از ویدئوها ایجاد کرد. کاربر باید با یک نگاه با کلیت کانال آشنا شود. قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی در این مکان می تواند در معرفی کانال مؤثر واقع شود.

شبکه های اجتماعی پرطرفدار

یوتیوب از شبکه های اجتماعی پرطرفدار در تمام دنیا است که به سادگی نمی توان مثل برنامه های دیگر در آن به شهرت دست یافت. برای اینکه بتوان در این برنامه طرفداران بیشتری را به سوی خود جلب کرد، نیاز است که کاملاً حرفه ای عمل شود. تغییر طول و عرض یوتیوب در فتوشاپ و دست یافتن به یک بنر درست یکی از همین کارهای حرفه ای است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.