مفید بود؟

با گسترش کسب و کارهای اینترنتی و خریدهای آنلاین، بسیاری از موسسات و شرکت ها به دنبال ارتقای سطح کیفی سایت های فروشگاهی خود هستند. ارتقای سایت و بهینه سازی آن نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد تا بتوان بدون اتلاف وقت، محصول خود را به مشتریان معرفی کرد. از این رو اهمیت حضور متخصص سئو سایت در هر سازمانی به خوبی حس می شود. اگر سری به آگهی های استخدامی بزنید به راحتی متوجه خواهید شد که بازار کار سئو هنوز اشباع نشده و شرکت های زیادی به دنبال نیروهای ماهر در این زمینه هستند. در ادامه، مطالب مفیدی درخصوص راهنمای استخدام سئو کار و چگونگی وارد شدن به این حرفه را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

راهنمای مطالعه متن
 • راهنمای استخدام کارشناس سئو؛ شرح وظایف، مهارت ها و الزامات شغلی
 • پیش نیاز استخدام سئو کار

 

راهنمای استخدام کارشناس سئو؛ شرح وظایف، مهارت ها و الزامات شغلی

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که در زمینه سئو، دستی بر آتش دارید و تجارب مفیدی کسب کرده اید که می تواند برای سازمان ها و شرکت های مختلف مفید باشد، پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید. گاهی اوقات نیروهای متخصص زیادی هستند که از دانش بالایی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت برخوردارند و می توانند کار بر زمین مانده شرکت های مختلف را به راحتی و مثل آب خوردن انجام دهند. اما نمی دانند باید به چه صورت توانایی ها و قابلیت های خود را به صاحبان کسب و کار نشان دهند تا در نهایت منجر به استخدام آن ها شود. ما اینجاییم تا به صورت تخصصی راهنمای استخدام کارشناس سئو که شامل شرح وظایف، مهارت ها و الزامات شغلی آن است را در اختیارتان قرار دهیم.

با وجود برخی اشتراکات که شرکت های مختلف در استخدام افراد سئوکار دارند اما گاهی این سازمان ها، برای جذب نیرو، شرایط مخصوص به خود را مطرح می کنند. بسته به اینکه تصمیم دارید جذب چه شرکت و سازمانی شوید، توانایی ها و قابلیت های متفاوتی از شما انتظار می رود. در صورتی که مشتاق کسب اطلاعات درباره سئو سایت هستید با کارشناسان وبتو تماس بگیرید، مشاورین ما با کمال میل اطلاعاتی کامل در زمینه قیمت سئو و جزئیات آن در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

اولین و مهم ترین موردی که اهمیت دارد، میزان تحصیلات شماست. حرفه سئو، از آن دست مشاغلی است که مهمترین نکته در آن تخصص و مهارت است. حال اینکه شما این مهارت و توانایی در بهینه سازی سایت را از چه طریقی کسب کرده باشید، برای بسیاری از شرکت ها اهمیت چندانی ندارد. همانطور که می دانید، سئو در رشته های آکادمیک دانشگاه هنوز به صورت یک رشته مجزا تعریف نشده است. و اغلب افراد به صورت خود آموز و یا از طریق دوره های مختلف خارج از دانشگاه این مهارت را کسب می کنند. بنابراین نمی توان به طور قطع گفت رشته تحصیلی، تاثیر خاصی در استخدام شدن یا رد شدن شما دارد. البته که در مواردی، برخی سازمان ها و موسسات ترجیح می دهند متخصصانی را استخدام کنند که مدارک تحصیلی مرتبط با حوزه سئو از جمله ارتباطات، مدیریت بازرگانی،MBA و… داشته باشند.

شما به عنوان یک فرد سئوکار نیاز دارید تا یک رزومه قوی و استاندارد برای خود بسازید. این رزومه می تواند گویای مهارت ها و توانایی های مختلف شما باشد. مهم ترین بخش این رزومه، سوابق و تجارب کاری شماست. بهتر است نمونه کارهای متنوع و مرتبط در زمینه سئو داشته باشید و به شرکت مربوطه ارائه کنید تا از میزان تخصص و مهارت شما اطمینان حاصل کنند. برخی شرکت ها در زمان مصاحبه تنها به مطالعه رزومه اکتفا نکرده و تمایل دارند تا به صورت حضوری آزمون مختصری درخصوص مهارت های سئوی شما بگیرند. بنابراین سعی کنید در هرلحظه آماده باشید تا مهارت هایتان را به نحو احسنت به نمایش بگذارید. فرد سئوکار، علاوه بر دانش تخصصی سئو، نیازمند مهارت هایی همچون برقراری ارتباط، بازاریابی، توانایی تمرکز بر روی مشکلات و حل چالش های مختلف در مسیر کاری و… نیز هست.

 

از جمله مهارت های لازم برای متخصص سئو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آشنایی کافی به طیف گسترده ای از انواع زبان برنامه نویسی که پایه ای ترین آن ها زبان های HTML و  CSSهستند.
 • آشنایی کامل با نحوه تحقیق و جستجوی کلمات کلیدی و طرز به کار بردن آن ها در متن
 • آگاهی و تسلط به تغییر لحظه ای الگوریتم های گوگل و به روز کردن سایت هماهنگ با این تغییرات
 • مهارت لینک سازی اصولی و صحیح
 • توانایی تحلیل عملکرد مشتریان و گرفتن بازخورد از آن ها برای بهبود عملکرد سایت
 • توانایی بالا در سبک نوشتاری اصولی که کاملا مشتری پسند و گوگل پسند باشد
 • ارائه مطالب مفید متناسب با نیاز کاربران و…

 

یک سئوکار حرفه ای علاوه بر داشتن مهارت های ذکر شده، وظایفی نیز بر دوش دارد که می بایست در انجام آن ها اهتمام ورزد. این وظایف عبارتند از:

 • ایجاد تغییرات لازم در محتواهایی که قبلا در سایت ثبت شده اند
 • بهبود عناوین، تگ ها، شرایط URL، متای توضیحات و…
 • کمک به بهبود وضعیت سایت از طریق مهارت لینک سازی داخلی و خارجی
 • بررسی دقیق سایت و تهیه گزارش کامل درخصوص نقاط ضعف سایت
 • اقدام برای رفع نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت سایت
 • آنالیز و رصد کردن سایر رقبا و ارائه ایده های جدید برای توسعه سایت
 • پیاده سازی تمامی تکنیک های لازم برای افزایش میزان ترافیک سایت از قبیل تحقیق و به کار بردن کلمات کلیدی مناسب، سئو کردن محتوا و متن سایت و…

و در نهایت این نکته کلیدی را در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک فرد سئوکار، یا یک متخصص سئو، لازم است تا در زمان نیاز، با تمامی افراد حاضر در شرکت به خوبی تعامل داشته باشید و با برقراری ارتباط درست و سازنده و انجام کار گروهی، به هرچه بهتر شدن سایت کمک کنید.

 

پیش نیاز استخدام سئو کار

هر شرکتی یک لیست مشخص و از قبل تعیین شده، به عنوان پیش نیاز استخدام سئو کار برای نیروهای استخدامی خود در نظر می گیرد. این لیست به شما می گوید که به عنوان یک متخصص سئو نیازمند چه پیش زمینه هایی هستید و در چه صورتی می توانید جزء نیروهای مناسب برای شرکت مربوطه باشید. پیش نیاز استخدامی، می تواند شامل مواردی همچون، آشنایی به زبان های برنامه نویسی، داشتن قلم روان و جذاب در نویسندگی، خلاق و ایده پرداز بودن و از این قبیل موارد باشد. اینکه هر سازمانی چه نوع خواسته ای از شما برای ابتدای کار دارد متفاوت از دیگری است. بنابراین سعی کنید قبل از اقدام برای مصاحبه استخدامی، با حداقل مهارت های لازم سئو آشنا شوید. ما دروبتو هر آنچه که در زمینه سئو و مهارت های سئو نیاز دارید را به طور کامل و تخصصی در اختیارتان قرار می دهیم. با ما در ارتباط باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.