مقالات آموزشی

مفهوم اکانت گوگل آنالیتیکس و بررسی کاربرد آن

مفید بود؟

در این مقاله قصد داریم در خصوص پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس صحبت کنیم. اما قبل از هر چیز نیاز است تا در مورد گوگل آنالیتیکس اطلاعاتی را به دست بیاوریم. اطلاعاتی که شاید روزی به کار ما بیاید. در واقع بهتر است اول از همه در مورد گوگل آنالیتیکس توضیحاتی را ارائه دهیم. بدین صورت با آشنایی قبلی به سمت پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس خواهیم رفت. گرچه کسانی که به دنبال حذف اکانت Google Analytics هستند قطعا با این ابزار کار کرده اند.

به طور کلی Google Analytics در بین کاربران ایرانی با نام های مختلفی شناخته می شوند. در ایران این ابزار با نام های گوگل آنالیتیکز، گوگل آنالیتیک یا گوگل آنالیز شناخته می شود. در صورتی که تلفظ صحیح آن گوگل آنالیتیکس است. که برخی از کاربران ایرانی به اشتباه نام های ذکر شده را به زبان می آورند. اما هدف از استفاده ای این نرم افزار چیست؟.

همانطور که مستحضر هستید این ابزار که به عنوان ابزار تحلیل گر شرکت بزرگ گوگل شناخته می شود. و برای بهبود عملکرد وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس با ما همراه باشید تا به صورت تصویری آموزش مربوط به حذف Google Analytics را در اختیار شما قرار دهیم.

منظور از پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس 

شاید در نگاه اول پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس سخت به نظر برسد. اما حقیقت این است که مراحل حذف اکانت Google Analytics بسیار آسان است. فقط کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. چون با چند مرحله ی ساده می توان به خواسته ی خود دست پیدا کنید. در این مقاله به صورت تصویری تمام مراحل را به شما معرفی می کنیم تا بدون هیچ دردسری به پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس بپردازید.

منظور از حذف اکانت از Google Analytics این است که شما قصد ندارید از این ابزار استفاده کنید. در واقع کسانی که علاقه ای به استفاده از این ابزار نداشته باشند به این صورت عمل می کنند. بنابراین در برخی مواقع نیاز است تا اکانت خود را از Google Analytics حذف کنیم. اگر بخواهیم مثال ساده بزنیم خیلی راحت می گوییم که ما به دلایل مختلفی قصد داریم واتس اپ خودمان را حذف کنیم. بدین صورت با چند حرکت ساده حساب کاربری خود را غیر فعال می کنیم.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

قبل از اینکه در مورد پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس صحبت کنیم. بهتر است در مورد Google Analytics مواردی را خدمت شما عرض کنیم. همانطور که از این ابزار پیداست از گوگل آنالیتیکس به منظور تجزیه و تحلیل سایت استفاده می شود. از زمان انتشار ابزار تاکنون وب سایت های زیادی از سراسر دنیا از سرویس های این سایت استفاده می کنند. به همین دلیل در سال 2019 به عنوان محبوب ترین ابزار تجزیه و تحلیل شناخته شد.

به طور کلی این ابزار اطلاعات کاملی در خصوص ترافیک ورودی، رفتار کاربران و … در اختیار شما قرار می دهد. که با تحلیل رفتاری کاربران و همچنین اطلاعاتی نظیر ورودی دستگاه و سایر اطلاعات تکمیلی به یک نتیجه ی عالی دست پیدا کنید. مواردی که خدمت شما عرض کردیم بخش کوچکی از گزارشاتی است که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد.

کاربرد Google Analytics

قبل از فکر کردن درمورد پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس بهتر است در مورد قابلیت های این ابزار اطلاعاتی را به دست بیاورید. به طور کلی قابلیت های زیر در این ابزار به شرح زیر هستند:

 • سفارشی سازی که به عنوان بخش اصلی این داشبورد به حساب می آید. چون تمام اطلاعات کلیدی در این بخش قرار دارد.
 • گزارشات.
 • این ابزار این امکان را به شما می دهد که به صورتی لحظه ای اطلاعات مورد نظر خود را جمع آوری کنید.
 • مخاطبان.
 • اطلاعات جامع شناختی.
 • زمینه های مورد علاقه.
 • اطلاعات مربوط به جغرافیا.
 • رفتار کاربران.
 • فناوری.
 • موبایل.
 • معیارها.
 • نحوه ی جذب کاربران، مخصوصا کسانی که از وب سایت های مختلف ورودی دارند بسیار مفید است.

پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس به روش ساده 

پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس ممکن است برای مبتدیان کار بسیار ساده ای نباشد. چون اگر داده های را به اشتباه حذف کنید. ممکن است کاربران و مخاطبان شما نتوانند وب سایت شما را دنبال کنند. بنابراین قبل از هر چیز باشد اطلاعات خود را در این زمینه بالا برده و بدون اطلاع دست از حذف حساب کاربری در Google Analytics بردارید. اگر قصد دارید گوگل آنالیتیکس را حذف کنید. بهتر است بدانید که این ابزار از سه بخش: account، property و view تشکیل شده است.

 • Account: برای اینکه گزارش تحیلی را از وب سایت نیاز است تا حداقل یک حساب کاربری ساخته باشید.
 • Property: در این قسمت ممکن است چند برنامه ی موبایل یا وب سایت وجود داشته باشد. که قصد دارید با استفاده از این ابزار، تجزیه و تحلیل برای هر یک از آن ها صورت گیرد.

 

پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس به چه صورت است؟

برای پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس ممکن است در پروفایل خود چندین حساب داشته باشید که هر حساب کاربری ممکن است چند Property داشته باشد. در واقع اگر قصد حذف تمام اکانت یک وب سایت را داشته باشید. باید Property مربوطه نیز به طور کلی حذف شود.

آموزش پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس   

در قسمت با آموزش پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس در خدمت شما هستیم. که با دنبال کردن آموزش تصویری به راحتی می توانید حساب کاربری خود را در ابزار گوگل آنالیتیکس حذف کنید.

 • مرحله ی اول: اول همه آدرس https://analytics.google.com/analytics/web/  را در مرورگر جستجو کنید.
 • پس از ورود به آدرس مربوطه از نوار سمت چپ بر روی عبارت Admin کلیک کنید.

 • پس از باز شدن صفحه‌ی مورد نظر به راحتی می‌توانید از ستون Property بر روی دامنه‌ای که قصد حذف آن را دارید، کلیک کنید.

 • در همان ستون بر روی Property Settings کلیک کنید.

 • بر روی انتقال به سطل زباله یا Move to Trash Can کلیک کنید.

 • و در مرحله ی آخر Delete Property را انتخاب نمایید.

چگونگی حذف حساب  Google Analytics View

بسیاری از افراد غیر از پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس به چگونگی حذف حساب Google Analytics View فکر می کنند. برای این‌کار می توانید وارد بخش View Settings از قسمت view شوید و از این بخش Move to Trash Can را انتخاب نمایید.

به طور معمول این ترفند برای وب مستر های حرفه ای بسیار مهم و حائز اهمیت است. لازم به ذکر است که بعد از حذف حساب کاربری، views و properties بعد از 35 روز قابل بازگشت است. این یعنی خبر خوش برای کسانی که به اشتباه حساب کاربری خود را در گوگل آنالیتیکس حذف می کنند. بنابراین در صورت بروز هرگونه اشتباه می توانید حساب کاربری خود را بازگردانید.

  سخن پایانی

در این مقاله پاک کردن اکانت گوگل آنالیتیکس و غیره را آموختیم و متوجه شدیم. در صورت نیاز می توانید حساب کاربری خود را با توجه به آموزش تصویری حذف کنید. بنابراین اگر در اندیشه ی حذف Google Analytics بودید به راحتی می توانید با دنبال کردن این آموزش به خواسته ی خود دست پیدا کنید. بنابراین وجود و عدم وجود این ابزار بسته به سیاست گذاری شما دارد. اما کسانی که از این ابزار برای اهداف بزرگ یعنی پیشرفت در بازار و کسب و کار استفاده می کنند بسیار موفق هستند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.