مقالات آموزشی

اهمیت و تاثیر استفاده از تبلیغات بنری

مفید بود؟

اگر به هر یک از وب سایت هایی که پرطرفدار هستند مراجعه کنید می توانید  تبلیغات بنری را مشاهده نمایید. این تبلیغات در قسمت بالا، کنار، پایین و در وسط هر یک از سایت ها مشاهده می شوند. بنرهای تبلیغاتی به طور معمول محرک می باشند که آنها را با فایل های گیف طراحی می کنند.

از آنجایی که بنرهای تبلیغاتی، متحرک می باشند شما باید به خوبی بدانید که توجه بسیاری از کاربران را جلب می کنند، به همین دلیل کاربران روی آنها کلیک می کنند و آمار مربوط به نرخ کلیک آنها بیشتر می شود. به طور کلی باید به خوبی بدانید که تبلیغات بنری یکی از رایج ترین تبلیغاتی به شمار می رود که در فضای اینترنت قابل مشاهده می شود.

اما هنوز در مورد ویژگی های خاص آن اطلاعاتی در اختیار نیست. این شیوه تبلیغات در فضای اینترنت بسیار مهم است و تاثیر دارد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که بسیاری از کاربران به دلیل ویژگی های خاص این تبلیغات، آن را در بیشتر وب سایت ها به کار می برند تا نرخ کلیک روی بنر تبلیغات را بالا ببرند. در مورد این تبلیغات پراهمیت در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم.

 

تعریف تبلیغات بنری

در مورد تبلیغات بنری (Banner Adsباید بدانید که این تبلیغات را به نوع تبلیغات بصری و گرافیکی دسته بندی می کنند. در قسمت های متنوع وب سایت ها می توانید این تبلیغات را مشاهده کنید. از آنجایی که این تبلیغات تصویری هستند به عنوان تبلیغات بازگو کننده شناخته می شوند. به طور معمول باید به خوبی بدانید که این تبلیغات به شکل مربع و مستطیل می باشند. این تبلیغات را می توانید در قسمت بالا، پایین و یا حتی وسط وب سایت مشاهده کنید.

 برخی از وب سایت ها طراحی خاصی برای این تبلیغات در نظر می گیرند و آنها را در امتداد سایت می گذارند. هدف اصلی که از این تبلیغات دنبال می شود، این است که بیننده را تحریک کند. زمانی که بیننده تبلیغات را به صورت متحرک در هر یک از بخش های متنوع سایت مشاهده کند، روی تبلیغ می زند و وارد وب سایت می شود. در این صورت نرخ کلیک روی بنر تبلیغاتی بالا می رود. به طور معمول بنرهایی که تبلیغاتی هستند شامل متن و عکس می باشند تا هدف اصلی را به بیننده نشان دهند.

اهمیت استفاده از تبلیغات بنری

تبلیغاتی که نمایشی و بنری هستند با اندازه استاندارد می باشند. مکان اصلی آنها در بخش بالای وب سایت می باشد تا وجه مخاطب را جلب کنند. در واقع بیشتر افراد ترجیح می دهند که بالای وب سایت را برای قرار دادن بنرهای تبلیغاتی انتخاب کنند. دیگر مکان های پربازدید که مربوط به بنرهای تبلیغاتی می باشد، مربوط به کناره وب سایت است.

بنرهایی که تبلیغاتی هستند از تصاویر متنوع به جای متن جهت جلب توجه استفاده می نمایند. هدف اصلی آنها تبلیغ کردن یک برند خاص می باشد. بنرهای تبلیغاتی قابلیت کلیک دارند و به صفحات دیگر لینک زده می شوند. بازاریابان از تبلیغاتی که بنری هستند استفاده می کنند، چرا که آنها آگاهی افراد را از این طریق می توانند بیشتر کنند.

 

تبلیغاتی که بنری هستند یک راه بی نظیر برای تولید برند قوی می باشند. زمانی که بازدیدکنندگان می توانند روی تبلیغ کلیک کند وارد سایت مورد نظر می شوند. با استفاده از این روش اطلاعات تماس آنها دریافت می شود و از این طریق ارتباطات بعدی فراهم خواهد شد. به عنوان مثال از کاربرانی که روی لینک تبلیغاتی می زنند، درخواست ایمیل می شود. برای اینکه بتوانید جهت شرکت در مسابقه های وب سایت شرکت کنید باید ایمیل خود را وارد نمایید.

مزیت های تبلیغات بنری

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که بنرهای تبلیغاتی دارای مزیت های بی شماری هستند و افراد به دلیل همین مزیت ها، از آنها در وب سایت های متنوع استفاده می کنند. برخی از اصلی ترین و مهمترین مزیت های مربوط به این بنرهای تبلیغاتی عبارت است از :

1. بنرهای تبلیغاتی را به عنوان مشهورترین تبلیغاتی می شناسند که به صورت آنلاین به کار گرفته می شوند. این نمونه از تبلیغات از آنجایی که دارای جذابیت بصری هستند بیشتر کاربران را به سمت خود جذب می کنند.

2. با استفاده از این تبلیغات ناشران و تبلیغ کنندگان می توانند در زمان خود صرفه جویی کنند. با استفاده از این تبلیغ تنها به یک کد نویسی و یا لینک گذاری نیاز دارند.

3. فردی که تبلیغ کننده می باشد مجاز است، لیستی از وب سایت های متنوع را برای ارسال بنرهای تبلیغاتی انتخاب کند. این مسئله به تبلیغ کننده شرایط مناسبی ارائه می دهد تا بتواند مشتریان بیشتری را مورد هدف خود قرار دهد.

4. با استفاده از تبلیغاتی که بنری هستند، شما می توانید ترافیک وب سایت را بالاتر ببرید. اگر نوع تبلیغ برای کاربران جالب باشد روی آن کلیک می کنند و به همین ترتیب نرخ کلیک بالاتر می رود. به همین دلیل فرد تبلیغ کننده باید لینک را به صورت مستقیم روی صفحه ای که دارای اطلاعات خاص است هدایت کند.

5. ردیابی کردن این شیوه تبلیغاتی تا حدودی آسان می باشد. تجزیه کردن و همچنین تحلیل هر یک از کمپین ها می تواند یک ایده روشن برای رشد کمپین باشد.

6. بنرهایی که تبلیغاتی هستند، همیشه نظر بینندگان را جلب می کنند. آنها را در میان صفحه و یا کنار و بالای صفحه قرار می دهند. در این صورت مشتری سریعا می تواند آنها را مشاهده کند.

7. این روش تبلیغاتی را به عنوان یکی از بهترین روش ها برای فروش بیشتر می شناسند. در صورتی که برند تبلیغ کننده مناسب باشد باید بدانید که با اضافه کردن چند تصویر می توانید به راحتی توجه مخاطبان خود را جلب کنید.

 

معایب تبلیغات بنری

برخی از اصلی ترین و مهمترین معایبی که تبلیغات بنری دارد و شما باید به خوبی آنها را بشناسید عبارت است از :

1. بنرهایی که تبلیغاتی هستند آمار بازدید از وب سایت را بالا می برند، اما امکان دارد که مخاطبان هدف آن بازدیدکنندگان نباشند. در این صورت ممکن است که هزینه های شما به هدر برود. هر یک از بازدید کنندگانی که به وب سایت شما مراجعه می کنند شاید قصد خرید محصول نداشته باشند.

2. در صورتی که اقدامات مربوط به اهداف و ردیابی اصولی نباشد باید بدانید که تجزیه و تحلیل هر یک از داده ها با مشکل مواجه می شود.

3. برای هر یک از ناشران ممکن است بنرهای تبلیغاتی سود زیادی به همراه نداشته باشد. این مسئله برای آ«ها در حد یک ضرر به شمار می رود.

4. برای تبلیغاتی که بنری هستند باید از طراحان گرافیک که در زمینه کار خود حرفه ای می باشند درخواست راهنمایی نمایید. آنها بهترین ایده را برای طراحی بنر به شما ارائه می دهند و هزینه دریافت می کنند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.