مقالات آموزشی

اهمیت بهره بردن از کلمات کلیدی در عنوان وب سایت

مفید بود؟

طراحی سایت، سئو سایت، بهینه سازی سایت، اهمیت کلمات کلیدی در عنوان وب سایت

تمام کارهایی که برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو انجام میگیرد، شامل روش های متفاوتی میباشد. اما بعضی از آن ها از سایرین مهم تر هستند.
قبل از اینکه نگران تعداد لینک دهنده ها و پست های وبلاگتان باشید، باید بدانید که یک وب سایت خوب همیشه باید در برچسب عنوان خود حداقل یک کلمه کلیدی داشته باشد. عنوان مناسب، یکی از فاکتور های مهم برای داشتن یک سئوی خوب است.
برچسب عنوان مانند تیتر عمل میکند؛ هنگامی که صفحه اصلی سایت را باز میکنید، در بالای مرورگر وب ظاهر میشود.
همچنین برچسب عنوان چیزی است که در نتیجه درخواست در موتورهای جستجو، دیده میشود. با توجه به تمام این مسائل، عنوان تنها فاکتوری نیست که موتورهای جستجو در آن به دنبال کلمات کلیدی بگردند، بلکه اولین چیزی است که هر بیننده درباره سایت شما میبیند. بنابراین متن عنوان تنها نباید عبارتی حاوی چند کلمه کلیدی باشد بلکه متن آن باید خواننده را به کلیک کردن بر روی آن ترغیب نماید. یکی از قوانین اصلی برای گنجاندن کلمات کلیدی در برچسب عنوان این است که مهم ترین کلمه کلیدی را اول از همه استفاده کنید. جستجوها بر اساس ترتیب کلمات اتفاق می افتند.
نکته بسیار مهم بعدی این است که از کلمات کلیدی متفاوتی در برچسب عنوان استفاده کنید. با این کار حوزه جستجوی سایت شما به اندازه تعداد کلمات کلیدی متمایزی که استفاده کرده اید، گسترده میشود. عنوان نباید طولانی باشد و تعداد کاراکترها با احتساب فاصله، باید کمتر از 75 باشد.
بعد از اینکه عنوان اصلی را نوشتید، نوبت این است که با در نظر گرفتن چند نکته کوچک، آن را بهبود بخشید. اگر میخواهید اسم شرکتتان در عنوان ذکر شود، بهتر است که در آخر عنوان نوشته شود. بعضی از شرکت ها نیز بر اساس محل جغرافیایی کار میکنند؛ که بهتر است این نیز در عنوان آورده شود. در آخر مطمئن شوید که تک تک صفحات وب سایتتان از عنوان منحصر به فردی بهره میبرد و این عنوان باید در باره محتوای هر صفحه باشد. این کار به موتورهای جستجو کمک میکند تا تک تک صفحات وب سایت شما را در نتیجه نمایش دهند. در ضمن به کاربر هم اجازه میدهد تا در وب سایت شما، به راحتی دنبال موضوع مورد نظر خود بگردد.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.