مقالات آموزشی

لینک دهنده چیست و اهمیت آن را بیان کنید

مفید بود؟

در این مقاله لزوم استفاده از لینک دهنده ها و تاثیر آن در یئو و رتبه دهی سایت ها توضیح داده شده است.

لینک دهنده ها یک مولفه قدرت مند برای بهینه سازی جست و جو وب سایت است.  ساختن آن ها به شما کمک می کند تا در حوزه موتورهای جست و جو قوی تر عمل کنید.

لینک دهنده چیست؟

یک لینک دهنده، یک لینک از وب سایت شما می باشد که در یک وب سایت دیگر نمایش داده می شود. هر چه تعداد افرادی که از لینک دهنده سایت شما استفاده کنند بیشتر باشد، رتبه دهی سایت شما در موتورهای جست و جو بهتر خواهد بود. وجود لینک دهنده برای گوگل به منظور یک رای به نفع سایت شما است و وب سایت شما را از بقیه وب سایت ها مهم تر می کند. لینک دهنده ها ترافیک سایت شما را بیشتر می کنند که این مورد هم به رتبه دهی بهتر می انجامد. به همین دلیل سخت لینک دهنده ها برای هر سایتی  یک استراتژی سئویی مثبت خواهد بود.

لینک دهنده ها با هم برابر نیستند

گوگل برای تعیین ارتباط  هر وب سایتی با لینک دهنده شما از الگوریتم پیچیده ای استفاده می کند. بهتر است لینک دهنده ها از منابع قابل اعتماد نشئت گرفته باشد. لینک دهنده هایی که از سایت های اسپمی و یا سایت هایی که دوران فعالیت کوتاهی دارند و تازه تاسیس شده اند، کمکی به رتبه دهی سایت شما نمی کنند. سایت های مخصوص صنایع، سایت هایی با کیفیت بالای محتوا و آن دسته از سایت ها که محبوب و پر ترافیک هستند، به شدت بر روی رتبه دهی گوگل تاثیر می گذارند.

بسیاری از تجارت ها توسط شرکت های فعال در زمینه سئو جذب شده اند که هزاران لینک دهنده را با قیمت پایین ارائه می کنند. بیشتر این گونه لینک ها بیهوده هستند و در نتیجه رتبه دهی موتورهای جست و جو تاثیری ندارند. ساخت لینک دهنده ها نمی تواند و نباید یک شبه صورت بگیرد. بلکه باید در طولانی مدت و طبق برنامه خاصی پیش رود.

آناتومی لینک دهنده ها

لینک دهنده ها از متن لینکی برخوردارند که معمولاً شامل کلمات کلیدی سئو هستند. متن لینکی، کلماتی هستند که برای تولید لینک استفاده می شوند. گاهی اوقات افراد دقیقاً عین متن لینکی را جست و جو می کنند که به آن متن لینکی دقیق گفته می شود. در زیر انواع دیگری از متن لینکی توضیح داده می شوند.

  • متن لینکی نسبی. در این مورد افراد فقط تعدادی از کلمات موجود در متن لینکی را جست و جو می کنند.
  • متن های لینکی بی ربط. مانند click here  یا learn more.
  • آدرس URL  حقیقی
  • لینک عکس. در این مورد کلمات کلیدی در قسمت متن جایگزین در هنگام نام دهی عکس ها استفاده می شوند.

بهتر این است که از انواع مختلفی از لینک دهنده ها استفاده کنید تا تلاشتان در نظر گوگل طبیعی به نظر بیاید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.