مقالات آموزشی

شغل تولید کننده محتوا و نکات مهم و تاثیر گذار هنگام نوشتن رزومه برای آن

مفید بود؟

حوه نوشتن نوشتن آگهی استخدامی شغل تولید کننده محتوا کاری نسبتاً تخصصی می‌باشد. هنگامی ‌که شما درباره شغل تولید محتوا بخوانید، متوجه می‌شوید که این شغل چقدر در حال حاضر خواهان دارد. اگر مدت‌ هاست که به ‌عنوان نویسنده وب‌سایت فعالیت می‌کنید و می‌خواهید سطح کار خودتان را تخصصی‌تر کنید، باید حتما نحوه نوشتن آگهی استخدامی شغل تولید کننده محتوا را بلد باشید.

شغل تولید کننده محتوا

فردی که دارای رزومه‌ی مناسب می‌باشد بنا به دلایل واضحی، راحت‌تر استخدام می‌شود. اگر شما می‌خواهید که در یک بستر تخصصی فعالیت داشته باشید؛ بدون داشتن رزومه نمی‌توان انتظار موفقیت داشت. هنگامی‌ که شما آگهی ‌های استخدامی را می‌بینید، برای پذیرفته شدن در مرحله اولیه باید دانش و اطلاعات خود را به فرد استخدام‌ کننده انتقال دهید.

 

شما نمی‌توانید یک متن بلند بالا بدون دسته‌ بندی خاص بنویسید و آن را برای فرد استخدام کننده ارسال کنید. این فرد هیچ ‌گاه متنی که شما نوشته‌اید را نخواهد خواند، زیرا در کنار درخواست شما هزاران درخواست دیگر با رزومه‌ی متناسب برای فرد ارسال شده‌ است.

محتوای چهارصد کلمه‌ای

زمانی‌ که یک فرد می‌گذارد تا یک محتوای چهارصد کلمه‌ای را بخواند، می‌تواند با زمان بررسی ده رزومه کاری برابر باشد‌‌. پس برای ‌اینکه دیده شوید و روند استخدام خود را راحت‌تر طی کنید، باید نحوه نگارش آگهی استخدامی برای شغل تولید کننده محتوا را به ‌طور کامل فرا بگیرید‌. اگر می‌خواهید ویژگی‌ های یک رزومه‌ی با کیفیت را بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای محتوا ما را همراهی کنید.

نکات مهم و تاثیر گذار هنگام نوشتن رزومه برای شغل تولید کننده محتوا 

استفاده از یک قالب مناسب 

توجه نمایید که برای نوشتن رزومه شغل تولید کننده محتوا، شما باید از قالب های از پیش ‌تعیین ‌شده و مرتب بهره‌ ببرید. قالب‌ ها معمولاً در سراسر اینترنت وجود دارند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان از یک قالب مناسب بهره ببرید تا بتوانید یک رزومه‌ی با کیفیت داشته باشید. در نگاه اول ظاهر قالبی که انتخاب کرده‌اید بسیار مهم می‌باشد.

نگارش رزومه شغل

این قالب باید کاملاً با کیفیت باشد و اطلاعات خوبی را به خواننده انتقال دهد. سعی کنید که به سراغ قالب هایی بروید که به‌ صورت کاملاً دسته‌بندی شده و منظم برای شما وجود دارند. شما خودتان نیز می‌توانید قالب را مطابق با سلیقه خودتان طراحی نمایید. اما خب اگر به ‌دنبال صرفه ‌جویی در زمان هستید و تمیزی کار برای شما مهم می‌باشد، می‌توانید برای نگارش رزومه شغل تولید کننده محتوا به سراغ قالب ‌های بروید که در سرتاسر اینترنت برای شما وجود دارند.

اضافه کردن تخصص ‌ها و اهداف در زمینه تولید محتوا 

مورد دیگری که شما هنگام نگارش رزومه شغلی تولید کننده محتوا باید به آن دقت و توجه داشته باشید، ارائه تخصص ‌ها و اهداف می‌باشد. شما باید به ‌طور کامل مشخص کنید که تحصیلات و تخصص شما در چه زمینه‌ای می‌باشد. شما در رابطه با کدام تخصص ها دوره ‌های گوناگون در آموزشگاه‌ های متفاوت را گذرانده‌اید و تا چه حد در زمینه‌ای تولید محتوا تخصص دارید.

 

شما باید به ‌طور کامل به این سوال‌ ها پاسخ دهید. علاوه ‌بر این موضوع، رزومه‌ی شما باید یک خط داستانی را طی کند. شاید شنیدن این نکته کمی عجیب باشد، اما شما یک رزومه می‌نویسید تا به یک هدف برسید. هدف شما ارائه یک رزومه باکیفیت برای بالا بردن شانس استخدام در شغل تولید کننده محتوا می‌باشد.

روند استخدام 

پس اگر می‌خواهید در شغل مورد نظر خود استخدام شوید، باید هدفمندی را در دستور کار خودتان قرار دهید. برای مثال شما باید سعی کنید مهارت ‌هایی که در روند استخدام شدن شما تاثیر زیادی دارند را به ‌طور کاملاً منظم و مرتب لیست کنید. از طرف دیگر اگر فکر می‌کنید داشتن مهارت‌ های کوچک‌تر و ریزتر می‌تواند در حاشیه روند استخدام شما تاثیر مثبت بگذارد، آن ‌ها را نیز در اولویت ‌های پایین‌تر نگارش نمایید.

نوشتن محتوای باکیفیت

سعی کنید که به‌ طور کاملا جذاب رزومه خود را طراحی کنید. تا آنجا که می‌توانید محتوای خود را خلاصه کنید و با بازی با کلمات، محتوای باکیفیت را برای رزومه‌ی خود بنویسید. نوشتن محتوای کوتاه باعث می‌شود تا خواننده در مدت ‌زمان بسیار کوتاهی اطلاعات خوبی از شما دریافت کند. همین موضوع می‌تواند باعث سریع‌تر شدن روند استخدام شما شود. به ‌طور کلی نوشتن محتوای باکیفیت و کوتاه نشانه حرفه‌ای بودن شما است.

به‌ هیچ‌ عنوان اجازه ندهید که رزومه شما ایرادی داشته باشد 

توجه کنید که برای نگارش رزومه در زمینه استخدام در شغل تولید کننده محتوا و هر شغل دیگری، نباید هیچ‌ گونه خطایی درون محتوای نگارش شده وجود داشته باشد. رزومه یک محتوای بسیار کوتاه می‌باشد که اطلاعات زیادی را با استفاده از هنر رزومه نویسی و لغات کم به خواننده ارائه می‌دهد. توجه کنید که وجود خطا در هنگام نگارش رزومه گناهی کاملاً نابخشودنی است.

یعنی اگر شما یک غلط املایی یا نگارشی در رزومه‌ی خود داشته باشید، ممکن است که دقیقاً در همان لحظه دیدن خطا، کارفرما رزومه شما را ببندد و به سراغ رزومه‌ی بعدی برود. شما با قرار دادن و رها کردن یک ایراد در رزومه‌ی خود، فقط و فقط شانس استخدام شدن خود را تا حد بسیار زیادی پایین می‌آورید.

رزومه‌ی خود را ویرایش کنید

سعی کنید که بار ها و بار ها رزومه‌ی خود را ویرایش کنید. این ‌موضوع باعث می‌شود که شما بهترین قالب و مناسب‌ترین طراحی را برای رزومه‌ی خود انتخاب کنید و جذابیت رزومه خود را بالاتر ببرید. اگر حتی یک درصد در رابطه با املای یک کلمه و یا نحوه درست ‌نویسی یک جمله شک دارید، قبل ‌از به پایان رساندن ویرایش رزومه خود، در رابطه با ایراد و ابهامی که دارید تحقیق نمایید. تحقیق کردن به شما کمک می‌کند تا مشکل خود را به ‌طور کامل برطرف کنید و رزومه‌ی عالی بنویسید‌.

 

 باهوش باشید 

هنگام نگارش رزومه برای استخدام در شغل تولید کننده محتوا شما باید باهوش باشید. در بخش انتهای رزومه خودتان شما باید مهارت ‌ها و دستاورد ها را وارد کنید. با به خرج دادن هوش سرشاری که دارید، اولویت ‌بندی مناسبی در این زمینه پیاده کنید. برای مثال برای وارد شدن به شغل تولید کننده محتوا داشتن مهارت ویراستاری، ترجمه، و تسلط به زبان‌ های خارجی بسیار بسیار تاثیر مثبت دارد. سعی کنید که با بولت گذاری روند ارائه مهارت ‌های خودتان را مرتب‌تر و منظم‌تر کنید.

 رفتار با کارفرما

توجه کنید که علاوه ‌بر این مهارت ‌های شگفت ‌انگیزی که پیشتر گفتیم، شما می‌توانید مهارت‌ هایی که احساس مثبتی به خواننده می‌دهند را نیز وارد کنید. برای مثال اگر در زمینه تحویل پروژه ‌ها منظم هستید، این مهارت ‌ها را نیز در رزومه خود وارد کنید. یا اگر رفتارتان با کارفرما کاملاً حرفه‌ای می‌باشد، بهتر است  که به ‌طور کامل این موارد را نیز در اولویت‌ های پایین‌تر در رزومه‌ی خود وارد کنید.

جمع‌بندی

توجه کنید که در حال حاضر، ارائه رزومه برای وارد شدن در هر شغلی ضروری می‌باشد. با توجه به حجم بالای متقاضیان، نگارش رزومه می‌تواند روند استخدام شدن افراد سریع‌تر کند. به ‌هر حال اگر شما قصد دارید که در شغل تولید کننده محتوا استخدام شوید، باید یک رزومه‌ی مناسب داشته باشید. اما در کنار همه این موارد؛ اگر به‌ دنبال یک شغل بی‌دردسر هستید و می‌خواهید شانس قبولی خود را در یک شغل بالاتر ببرید؛

 رزومه‌ تخصصی

برای شما یک راهکار داریم. سایت رایا مارکتینگ یکی از سایت‌ های پرطرف‌دار در زمینه تولید محتوا می‌باشد. اگر در زمینه نویسندگی تخصصی دارید و علاقه‌مند هستید که در این بستر به فعالیت بپردازید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما راهنمای استخدام غیرحضوری این سایت را بخوانید و رزومه خود را در این سایت بارگذاری کنید. در این بخش شما می‌توانید به‌ طور کامل در رابطه با نحوه کار این سایت اطلاعات بدست بیاورید و بدون نیاز به یک رزومه‌ی خیلی تخصصی روند کار خود را شروع کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.