مقالات آموزشی

علت برطرف کردن مشکلات یک تجارت با طراحی وب سایت (بخش اول)

مفید بود؟

طراحان همیشه دوست دارند تا چیز جدیدی خلق کنند. ساعت ها پشت میزکار خود بشینند و با فتوشاپ کار کنند و شب بیدار بمانند و کدنویسی خود را به جایی برسانند.

طراحان همیشه دوست دارند تا چیز جدیدی خلق کنند. ساعت ها پشت میزکار خود بشینند و با فتوشاپ کار کنند و شب بیدار بمانند و کدنویسی خود را به جایی برسانند. اما از دید یک طراح وب سایت، طراحی تنها به مفهوم زیبا نشان دادن مسائل نمی باشد، بلکه می تواند مشکلات یک تجارت را نیز از میان بردارد.

کار یک طراح آن است که سوالاتی را مطرح کند که به وسیله آن بتواند مشکلاتی را که به صورت مخفی مانع از دست یابی شرکت ها به حداکثر پتانسیل می شوند، مشخص نماید. بنابراین هنگامی که یک طراح سایت با مشتریان خود جلسه ترتیب می بیند، تنها در رابطه با خواسته های شرکت به منظور ارائه طراحی نمی پردازد، بلکه بر مواردی تمرکز می کند که شرکت در آنها با مشکل رو به رو است و به موجب آن ها نمی تواند در دنیای آنلاین خود را نشان دهد.

یک طراح خوب فردی است که این مشکلات را دسته بندی کند و بر اساس آن بهترین و موثر ترین طراحی را ارائه دهد.

هنگامی که یک وب سایت طراحی می شود فقط ظاهر زیبای آن ملاک نیست. طراح تلاش دارد تا مشکلاتی را وجود داشته برطرف کند. این مشکلات می تواند قدیمی یا جدید باشند و یا در برخی موارد، مشکلاتی باشند که مشتری شما حتی از وجود آن اطلاعی نداشته است. در اینجا به چندین مشکل رایج برای تجارت آنلاین اشاره می شود که طراحی وب سایت به کمک آن می شتابد.

  1. ایجاد یک هویت دیجیتال برای برقراری ارتباط با مخاطبین گوناگون

یکی از بزرگ ترین مشکلات برای بسیاری از شرکت ها و سازمان ها آن است که با مخاطبین از قشرهای گوناگونی سر و کار دارند و استراتژی آنلاین آنها تنها می تواند یک بخش از این قشر را تحت پوشش قرار دهد. برای مثال بیشتر شرکت های خیریه، نیازمند آن هستند که هم مخاطبین عام داشته باشند و هم مخاطبین خاص مانند شرکت ها و سازمان های معروف که بتوانند سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری چنین سازمان هایی است که باعث رشد سازمان خیریه می شود.

در چنین حالتی یک طراح وب سایت باید با دقت فراوان کلیه مخاطبین را در نظر بگیرد و جریان کاری هریک را بررسی نماید. نیازهای هر مخاطب با دیگری متفاوت است. همین مساله باعث می شود که دقت کار بسیار بالا رود. با جمع آوری کلیه این موارد، در نهایت طراح می تواند یک چهارچوب کلی برای وب سایت ارائه دهد که کلیه مخاطبین را راضی نگه دارد.

  1. حل مسائل در رابطه یک طراحی وب سایت قدیمی

این موضوع اغلب در اولویت اکثر مشتریان می باشد. اکثر شرکت ها دارای وب سایتی هستند که طراحی آن به روز نیست و نرم افزارهایی که در آن به کار گرفته شده اند قدیمی هستند. همین امر موجب می شود که عملکرد وب سایت بسیار افت کند و تاثیرات بسیار منفی بر جذب مخاطب داشته باشد.

دراین حالت طراح وب باید به بررسی کامل مشکلات به وجود آمده در وب سایت بپردازد و روش هایی را برای حل آن پیشنهاد کند. سپس به کمک کدنویسی و اصلاح نرم افزارهای قدیمی، مشکلات سایت را بر طرف نماید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.