مفید بود؟

احتمالاً این جمله را به دفعات شنیده اید که سئو یعنی بهینه سازی برای موتورهای جست و جو. بله این عبارت درست است، اما آیا گویا هم هست؟ آیا «بهینه سازی برای موتورهای جست و جو» کاربرد سئو را توضیح می دهد؟ مسلماً نه!
بیایید یک بار برای همیشه سئو و کاربرد آن را تعریف کنیم تا جای شک و سؤالی باقی نماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سئو و شغل های مرتبط با سئو از جمله تحلیلگر سئو با دیگر مقالات دیگر شرکت سئو وبتو مدیا همراه باشید. در صورتی که خواهان کسب اطلاعات درباره سئو تضمینی سایت و یا سفارش سئو هستید با کارشناسان وبتو تماس بگیرید، مشاورین ما با کمال میل اطلاعاتی کامل در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

راهنمای مطالعه متن
 • کاربرد سئو چیست؟
 • سئو: بازاریاب تمام‌وقت شما

 

کاربرد سئو چیست؟

برای این که بدانید کاربرد سئو چیست، موضوع را با یک مثال توضیح می‌دهیم.
فرض کنیم که شما می خواهید یک مغازه کاشی و سرامیک باز کنید. سرمایه چندانی ندارید و بودجه ای که در اختیار دارید به اندازه ای است که مغازه ای را در انتهای یک کوچه بن‌بست اجاره کنید. بدیهی است که چنین مغازه ای مشتریان زیادی نخواهد داشت. مشتریان شما چطور قرار است شما را پیدا کنند؟ کسی چه می‌داند در انتهای آن کوچه بن‌بست مغازه ای هست که بهترین کاشی و سرامیک ایران را می فروشد؟
طبیعتاً در چنین شرایطی باید به فکر روش هایی باشید که به مردم بگویید چنین مغازه ای در این کوچه هست. به این ترتیب کم کم مشتریانی را پیدا می کنید و با درآمد حاصل از آن تصمیم می گیرید که مغازه را جابه جا کنید و به محلی بهتر نقل مکان کنید. برای مثال می‌روید و مغازه ای را سر همان کوچه اجاره می کنید. حالا کمی بیشتر در چشم هستید و افراد بیشتری شما را می بینند. بعد از مدتی می توانید از سر کوچه به سر خیابان و بعد از مدتی دیگر می توانید به راسته‌ی کاشی فروش ها بروید؛ جایی که همه رقبای شما در آن مشغول فعالیت هستند و هرکس که کاشی و سرامیک بخواهد، به آن جا مراجعه می کند.
سئو دقیقاً چنین کارکردی دارد. وقتی شما سایتی را طراحی و راه اندازی می کنید، مثل این است که آن مغازه را در انتهای کوچه بن‌بست اجاره کنید. سئو به شما کمک می کند تا آهسته آهسته از انتهای کوچه بیایید سر خیابان و کم کم جایگاهی را در راسته کاشی فروش ها پیدا کنید.
سئو روشی است برای بازاریابی اینترنتی که به شما کمک می کند مخطبان را به سایت خود جذب کنید. در صورتی که مشتاق کسب اطلاعات درباره سئو سایت هستید با کارشناسان وبتو تماس بگیرید، مشاورین ما با کمال میل اطلاعاتی کامل در زمینه قیمت سئو و جزئیات آن در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

سئو: بازاریاب تمام‌وقت شما

به این فکر کنید که یک بازاریاب خوب چه کارهایی را انجام می دهد؟ اگر شخصی را به عنوان بازاریاب برای برندتان استخدام کنید، توقع دارید که چه کارهایی را برای شما انجام دهد؟ سئو تمام این کارها را برای‌تان می کند:

 • هدایت مشتریان به سایت و تشویق آن ها به خرید
  اولین کارکرد سئو این است که به آدم ها بگوید چنین سایتی وجود دارد. سئو با بالا بردن رتبه شما در گوگل، شما را به کاربران نشان می دهد و همین موضوع شانس ورد کاربر به سایت را افزایش می دهد. اگر استراتژی های سئو درست و اصولی اجرا شوند، به احتمال زیاد مخاطبان شما بعد از مدتی نسبت به محصولات و خدمات شما علاقه مند می شوند و از شما خرید می کنند.
 • تسهیل رسیدن به اهداف تجاری
  هدف تجاری شما چیست؟ افزایش درآمد؟ محبوبیت؟ پیشی گرفتن از رقبا؟ افزایش ترافیک سایت؟ سئو همه این کارها را برای‌تان می کند؛ آن هم با هزینه ای بسیار به صرفه و بازدهی فوق العاده.

 

 • تبلیغات کم هزینه و همه جانبه
  سئو مانند بلندگویی است که نام شما را در کوچه و خیابان فریاد بزند. به کمک سئو می توانید با صرف هزینه ای معقول، برای خودتان تبلیغ کنید.
 • برندسازی
  سئو بهترین روش برای برندسازی است. تمامیت برند شما، هویت نام تجاری تان، اعتمادسازی میان مخاطبان و تبدیل شدن به نامی شناخته شده و قابل اعتماد، چیزی است که سئو برای شما به ارمغان می آورد.
 • افزایش فروش
  هدف نهایی همه کسب و کارها این است که از طریق وبسایت خود درآمدزایی کنند. سئو فروش شما را افزایش می دهد و درآمد شما را به طرز چشمگیری بالا می برد.

بنابراین مجهز شدن به سلاح سئو تنها راه شما برای مقابله با رقبایی است که هر لحظه در حال قدرت نمایی در میدان رقابت اینترنتی هستند. ما، متخصصان وبتو، به شما کمک می کنیم تا با کمک سئو به بهترین نحو صدای تان را به گوش مخاطبان برسانید وسایت خود را به مکانی برای کسب درآمد تبدیل کنید. برای اطلاع از تعرفه خدمات و قیمت سئو با تماس در تماس باید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.