مقالات آموزشی

مواردی که پیش از راه اندازی سایت باید به آن توجه کنیم :

مفید بود؟

برای راه اندازی یک وبسایت چه چیزهایی ضروری است؟

مواردی که باید پیش از ایجاد وبسایت به آن ها توجه کرد :

  • هدف از طراحی وبسایت :

در هنگام راه اندازی یک وب سایت اولین پرسشی که باید پاسخ داده شود این است که ” هدف از طراحی وب سایت چیست؟” چرا به وب سایت نیاز داریم و این وب سایت قرار است چه کمکی (با توجه به نیاز ما ) به ما کند؟

  • مشخصات بازدیدکنندگان وبسایت :

این را باید بدانید که بازدیدکنندگان وب سایت شما چه کسانی هستند و چه انتظاراتی از وب سایت شما دارند؟  ظاهر و عملکرد وب سایت شما نیز باید بر اساس خواسته ها و نیازهای مشتری هایتان باشد زیرا وب سایت برای مخاطبان شما طراحی شده است نه برای شما

  • بودجه ی مورد نیاز :

بودجه ای که برای وبسایت خود در نظر گرفته اید، چقدر است؟ به این نکته باید توجه داشته باشید که بودجه شما نباید بر اساس هزینه ها باشد. به هر حال این مطلب را هم مد نظر قرار دهید که اگر برای وب سایت خود سرمایه گذاری بیشتری کنید، درآمد بیشتری نیز نصیبتان خواهد شد. هزینه های جانبی از قبیل ( لوگوی تبلیغاتی- اسم دامنه بیشتر – تبلیغات و غیره… ) را هم از قلم نیندازید.

  • آرم و نام تجاری مورد نیاز :

یک نام تجاری خوب ، اگر به درستی استفاده شود، احساس اطمینان را در مشتریان بوجود می آورد ، و این اطمینان رابه آنها می دهد که شما یک فرد کاملا حرفه ای هستید. شما باید از نام تجاری خود در تمامی قسمت ها مانند، سربرگ، یونیفورم کارکنان ، آگهی ها و غیره استفاده کنید. اگر مشتریان آرم تجاری شما را قبلا دیده باشند، مطمئنا بیشتر به شما اطمینان خواهند کرد.

  • محتوای مناسب :

محتوا مهمترین قسمت یک وب سایت است . محتوایی که در سایت خوداستفاده می کنید باید مناسب و متناسب با موضوع وبسایت شما و بدون مشکل نگارشی و بهینه شده با کلمات کلیدی باشد. همچنین استفاده از تصاویر با کیفیت و مناسب می تواند به جلب رضایت بازدیدکننده بیانجامد.

  • مشخص نمودن زمان لازم برای اختصاص به وبسایت :

ممکن است شما بهترین وب سایت دنیا را طراحی کرده باشید، اما اگر زمان خود را به آن اختصاص ندهید، قطعا به اهدافتان نیز نخواهید رسید. شما باید مطالب را به روز رسانی کنید، سریعا به ایمیل ها و سوالات پاسخ دهید و به فکر پیشرفت سایت خود باشید.

  • انتخاب اسم دامین :

برای وبسایت خود باید اسم دامین مناسب با کسب وکار خود یا هر فعالیتی که دارید انتخاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که از نام انتخابی شما قبلا کسی استفاده نکرده باشد.

  • بهینه سازی وبسایت :

چقدر برای شما اهمیت دارد که در هنگام جست و جوی یک نام به خصوص، اسم سایت شما در بالای صفحه گوگل پدیدار شود؟ هنگامی که وبسایت شما از نظر موتورهای جستجو بهینه شده باشد ( سئو ) ، در لیست نتایج جستجو وبسایت شما رتبه ی بهتری خواهد گرفت که این موضوع به افزایش تعداد بازدیدکنندگان شما میانجامد.

  • احتیاجات وبسایت شما در آینده :

هنگام راه اندازی یک وب سایت می بایست به چگونگی بسط و گسترش آن نیز فکر کنید. این تمام چیزی است که به آن نیاز دارید. باید علاوه بر اهداف کوتاه مدت برای گسترش کار و فعالیت خود اهداف بلند مدت و جامع تری داشته باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.