مقالات آموزشی

نکاتی درباره جایگزین برای تصاویر iStock

مفید بود؟

در حالی که istock یک منبع عالی برای خرید عکس استوک می‌باشد، تنها انتخاب شما نیست، در ادامه نام 10 سایت جایگزین برای خرید عکس استوک ارائه شده است که می‌توانید آنها را بررسی کنید.

10 جایگزین برای تصاویر iStock

اغلب قدرت تصاویر نادیده گرفته می‌شود. یک تصویر خوب نه تنها توجه خواننده را به خود جلب می‌کند و لحن مقاله را تعیین می‌کند، بلکه قابلیت این را دارد که مقاله را حرفه‌ای‌تر نشان دهد.
از آنجا که اغلب از محتوا (به عنوان مثال، پست‌های وبلاگ، مقالات و سایر محتواهای متنی) برای جذب بازدیدکنندگان جدید به یک وب سایت از طریق موتورهای جستجو استفاده می‌شود، بسیاری از خوانندگان ابتدا صفحه اصلی شما که به خوبی طراحی شده است را نمی‌بینند بلکه یک صفحه داخلی را می‌بینند.
از آنجایی که برداشت‌های اول اهمیت دارد، اگر قصد دارید خوانندگان خود را حفظ کنید، باید به سرعت آنها را تحت تاثیر قرار دهید.

  • 10 Good Alternatives To iStock For Marketers

اهمیت استفاده از تصویر

اهمیت استفاده از تصویر فراتر از ظاهری است که به سایت شما می‌دهد. بسیاری از داستان‌ها، مقالات و وبلاگ‌های آنلاین از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند و تصویری که در یک مقاله استفاده می‌شود اغلب به عنوان تصاویر کوچکی (thumbnail) می‌باشند که برای لینک دادن به وب سایت شما مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قرار دادن یک تصویر جالب می‌تواند وجه تمایز سایت شما با سایر سایت‌ها باشد.
با داشتن تصویر خوب، می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی بازدیدکنندگان بیشتری جذب کنید، حتی اگر در بالای لیست موضوعات مورد بحث حضور نداشته باشید.

از کجا می‌توان تصاویر مناسب برای سایت پیدا کرد؟

اگر عکاس ماهری نباشید، احتمالاً به دنبال سایت‌های خرید عکس استوک خواهید بود که می‌توان تصاویر دارای حق امتیاز را از آنجا خریداری کرد.
از جمله مشهورترین سایت‌های خرید عکس استوک می‌توان به iStock (که قبلاً به عنوان iStockphoto معروف بود) اشاره کرد‌، که از قدیم مورد علاقه صاحبان سایت در سراسر دنیا بوده است.

iStock در سال 2000 تاسیس شد و در سال 2006 توسط شرکت Getty Images خریداری شد و شیوه خرید و فروش عکاسی و تصاویر بصورت آنلاین را دگرگون کرد.آنها میلیون‌ها عکس، وکتور، تصویر و کلیپ‌های ویدئویی دارند که توسط بیش از 160،000 هنرمند در سراسر جهان ارائه شده است. بسته به نیاز خود، می‌توانید اعتبار یا اشتراک خریداری کنید.

1. Adobe Stock

Adobe Stock بیش از 90 میلیون تصویر، گرافیک، فیلم و قالب به همراه ویژگی‌های سه بعدی، ویرایشی و پریمیوم دارد که توسط جامعه‌ای از خلاقان در سراسر جهان ارائه می‌شود.
این پلتفرم که ابتدا در سال 2004 با عنوان Fotolia (نمایندگی فروش آنلاین عکس) تاسیس شد، در سال 2015 توسط Adobe خریداری شد و بعداً تغییر نام داد. شما می‌توانید اعتبار و برنامه‌ها را جداگانه خریداری‌ یا آنها را ترکیب کنید.

 

با اشتراک ماهانه یا سالانه در یک برنامه امکان بارگیری استاندارد تصاویر، قالب‌ها و امکانات سه بعدی برای شما فراهم می‌شود. می‌توانید منابع پرمیوم و فیلم‌های برتر را با استفاده از اعتبار خریداری کنید.

2. Shutterstock

Shutterstock با بیش از 200 میلیون تصویر رایگان استوک در مجموعه خود، دارای بزرگترین مجموعه تصاویر موجود در سراسر جهان است.
Shutterstock همچنین دارای مجموعه وسیعی از ویدئو، موسیقی و عکس‌های ویرایشی و محتوای سفارشی است. این شرکت که در سال 2003 تاسیس شد، پیشگام در خرید و فروش اشتراکی عکس استوک بود که موفقیت بزرگی محسوب می‌شد و سیستم پلتفرم‌های مشابه تصمیم گرفتند از آن استفاده کنند.
تصاویر را می‌توان به صورت جداگانه یا از طریق اشتراک خریداری کرد. مشترکین می‌توانند از ابزار ویرایشگر Shutterstock استفاده کنند که امکان سفارشی‌سازی سریع عکس مانند برش تصاویر و افزودن فیلترها را برای کاربران فراهم می‌کند.

3.  Dreamstime

Dreamstime یک وب سایت نسبتاً جدید برای خرید عکس استوک است که طرفداران زیادی دارد. این وب سایت در ابتدا به عنوان یک وب سایت عکاسی دارای حق امتیاز تأسیس شد، و برای بسیاری از آژانس‌های تبلیغاتی، مجلات و شرکت‌های رسانه‌ای منبع محبوبی از تصاویر به شمار می‌آید.
تصاویر طبق بسته‌های اشتراکی (بر اساس زمان) یا اعتباری (پرداخت به ازای دانلود) به فروش می‌رسند. مجموعه آنها شامل بیش از 81 میلیون عکس، فیلم‌های خام، موسیقی و جلوه‌های صوتی، تصویرسازی و وکتورها است.
همچنین می‌توانید تصاویر با وضوح بالا که دارای حق امتیاز و مالکیت عمومی (CC0) هستند را بصورت رایگان دانلود کنید.

 

4. Depositphotos

Depositphotos یکی دیگر از وب سایت‌های عکاسی استوک با قیمت رقابتی است. مجموعه آنها شامل بیش از 75 میلیون عکس، گرافیک، وکتورها و ویدئوهای با حق امتیاز است و در برخی دسته‌ها تصاویر بیشتری وجود دارد (به عنوان مثال، بخش پزشکی و سلامت آنها تنها بیش از 1.7 میلیون عکس دارد).
می‌توان فایل‌ها را از طریق عضویت یا اعتبارهای مخصوص برای هر سفارش خریداری کرد. آنها همچنین طرح قابل تغییر به ارزش 9.99 دلار در ماه برای 10 عکس و وکتور با وضوح بالا دارند.

5. 123RF

123RF یک تامین‌کننده محتوا با حق امتیاز در بازارهای فروش اشتراکی عکس می‌باشد که تغییرات جدیدی ایجاد می‌کند و دارای موتور جستجوی تصویر بسیار خوبی است.
شما می‌توانید از بین بیش از 103 میلیون عکس، وکتور، ویدیو و صدا با حق امتیاز، یکی را انتخاب کنید. 123RF همچنین طیف وسیع‌تری از دسته‌ها را نسبت به برخی سایت‌های دیگر ارائه می‌دهد. برای دانلود عکس، باید اعتبار خریداری کنید، بسته دانلود دریافت کنید یا اشتراک داشته باشید.

6. Alamy

Almanyدارای آرشیو آنلاین بیش از 140 میلیون عکس استوک، وکتور و ویدیو با 100 هزار تصویر جدید است که بصورت روزانه اضافه می‌شود.
از زمانی که وارد وب سایت می‌شود متوجه خواهید شد که کیفیت عکس‌ها نسبت به سایت‌های دیگر بالاتر است. تصاویر اغلب بسیار خوب، هنری و پویا هستند.
برای خرید عکس نیازی به ثبت نام نیست. همچنین به خرید اعتبار یا اشتراک نیز نیازی نخواهید داشت. قیمت از 19.99 دلار شروع می‌شود و بستگی به نوع مجوز و اندازه فایل مورد نیاز شما دارد.Alamy همچنین مجموعه‌ای عالی از تصاویر خلاقانه ارائه می‌دهد.

7. Pond5

وب سایت Pond5، که در سال 2006 تأسیس شد، در ابتدا بر فروش فیلم‌های استوک تمرکز داشت. پس از خرید سایت عکاسی استوکPixmac  در سال 2013، امکانات و منابع دیگر را نیز اضافه کرد.
در حال حاضر، نزدیک به 12 میلیون عکس، وکتور، تصاویر وPSD ها دارای حق امتیاز در سایت قرار دارد که در صورت عضویت یا خرید بسته اعتباری قابل دانلود است.
آنها همچنین میزبان هزاران فایل رسانه‌ای قدیمی هستند که مالکیت عمومی دارند و می‌توان بصورت رایگان آنها را دانلود کرد.

 

8. Bigstock

استفاده از Bigstock بسیار آسان است و دارای بیش از 67 میلیون عکس و تصویر با حق امتیاز است.
این وب سایت در سال 2004 به عنوان BigStockPhoto تأسیس شد و مدتی بعد در سال 2009 توسط Shutterstock خریداری شد، این وب سایت طرح‌های مختلفی برای خرید ارائه می‌دهد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید.
اگرچه قیمت آنها نسبت به سایت‌های دیگر ارزان نیست، اما سیستم سفارش آن بسیار ساده و روان است.

9.  Can Stock Photo

Can Stock Photo دارای بیش از 20 میلیون عکس استوک است، اگرچه بسیاری از تصاویر نیز در سایت‌های خرید عکس استوک ذکر شده در بالا موجود است.
شما می‌توانید عکس‌های استوک با حق امتیاز، تصاویر وکتور، تصاویر و گرافیک‌های رایگان با حق امتیاز 2.50 دلار را دریافت کنید.
این یکی از معدود سایت‌هایی است که امکان خرید سریع برای یک بار را فراهم می‌کند، جدا از گزینه‌های دانلودی که با خریدن اعتبار و اشتراک ممکن است.

10. Stocksy

Stocksy که توسط همان افرادی که iStockphoto را تأسیس کردند، راه‌اندازی شد، منبع مجموعه‌ای از تصاویر استوک و فیلم‌های خام با حق امتیاز است که توسط هنرمندان بیش از 60 کشور ارائه شده است.
عکس‌ها و ویدئوهای ارائه شده با دقت انتخاب می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که منابع کاربردی و متمایزی برای پروژه خود خواهید داشت.
همه تصاویر آنها تحت مجوز استاندارد حق امتیاز قرار می‌گیرند و بسته به اندازه فایل، قیمت آنها از 15 تا 125 دلار متغیر است.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.