مقالات آموزشی

 الگوریتم عالی SEO و نحوه بهینه سازی محتوا برای پاسخ ویژه

مفید بود؟

به دست آوردن موقعیت صفر گوگل مشکل است زیرا المان های در حال بررسی گوگل متغیر هستند. اما در زیر نحوه تهیه هفت نوع محتوا عالی ذکر شده است که می تواند شما را در رسیدن به موقعیت صفر گوگل یاری دهد. از زمانی که گوگل فاکتور های برجسته ای را برای بهبود سایت و سئوی آن در سال 2014 معرفی کرد.

 الگوریتم عالی SEO

یک الگوریتم عالی SEO نیز ایجاد شد. بهترین جواب ها، پاسخ های مختصر به پرسش های کاربران هستند که در بالای نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند و “موقعیت صفر گوگل” مورد نظر را در SERP ها به دست می آورند. پاسخ برجسته از اطلاعات شخص ثالث برای پاسخ به سوالات استفاده می کند و شامل عنوان و آدرس صفحه منبع می شود. پاسخ های برجسته در همه اشکال و اندازه ها وجود دارند، از جمله:

 •  پاراگراف ها
 •  لیست های شماره گذاری شده
 •  لیست های گلوله دار
 •  جداول
 •  ویدئوهای یوتیوب
 •  تصاویر
 •  نمودار

 

مزایای استفاده از پاسخ های برجسته بسیار زیاد است:

 • ترافیک بیشتر.
 •  دید SERP بیشتر
 •  افزایش اعتبار شما

جستجوی صوتی

جالب است که بدانید جستجوی صوتی نیز برای پاسخگویی به سوالات کاربران به پاسخ های برجسته متکی است. همچنین، به دلیل اینکه پاسخ های برجسته لزوماً از نتیجه برتر حذف نمی شوند، گاهی اوقات می توانید از کلمات کلیدی حیاتی برای پیشی گرفتن از رقبا استفاده کنید.چرا باید بر سر موقعیت صفر گوگل دعوا کنید در حالی که می توانید موقعیت 0 را با راهکارهای مخفی به دست آورید؟

هفت روش مهم برای تهیه نوع محتوای تاثیرگذار 

به دست آوردن موقعیت صفر گوگل آسان تر از انجام آن است. پاسخ های ویژه فرار هستند و به صورت مکرر نیز تغییر می یابند. آنچه ما می دانیم این است که محتوای شما اهمیت دارد. اختصار، قالب بندی و مهمتر از همه موضوع محتوای شما در تعیین اینکه آیا گوگل قطعه وب سایت شما را شایسته می داند، بسیار مهم است.این مقاله هفت روش مهم برای تهیه نوع محتوای تاثیرگذار که می تواند موقعیت صفر گوگل را به دست آورد، معرفی می شود :

1. پاسخ به سوالات چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، چرا

متداول ترین عملکرد یک پاسخ برجسته، جواب دادن به یکی از پنج سوال چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، و چرا است که می تواند مشکل را برطرف نماید. در این بین شما می توانید به کلمات کلیدی خود نیز اشاره داشته باشید.

موقعیت صفر گوگل چیست

اگر Google پاسخ را بخشی از دامنه عمومی در نظر بگیرد، پاسخ غنی را به پایگاه داده خود اضافه می کند. اگر سوال بسیار پیچیده باشد، گوگل مستقیماً به نتایج خود بازگشته و آنها را بررسی می کند و اگر سوال درست مطرح شود، ممکن است پاسخی مانند این را ببینید:

غالب شدن بر موقعیت صفر گوگل

چه کسی، چه چیزی، کجا، چرا و چه زمانی  این مورد مهم می شود. در واقع پاسخ به آنها مربوط به حقایق ساده و اغلب برای موضوعات جستجو شده هستند. فقط مطمئن شوید موضوع مورد نظر شما هر دو بخش را شامل گردد:

 •  آنقدر ساده که بتوانید آن را در یک پاراگراف کوتاه یا یک لیست تعریف کنید.
 •  آنقدر پیچیده که یک صفحه کامل را برای توضیح آن اختصاص دهید.

 

آشنایی با موقعیت صفر گوگل

بهترین راه برای کشف موضوعات جدید این است که کلمات کلیدی خود را به نرم افزار ردیابی رتبه متصل کنید.هر پنج W (5 سوال بالا)را تایپ کنید و ابزار را با علامت های مربوطه خود پر کنید.

شما باید هزاران پیشنهاد مربوط به کلمه کلیدی خود در این بخش ایجاد کنید. اگر برای به دست آوردن ایده های خلاقانه جایگزین مشکل داری ، به ویژگی های مختلف Google برای موضوعات مرتبط نگاه کنید.هنگام بهینه سازی کلمات کلیدی بلند، به خاطر داشته باشید که طول متوسط یک عبارت کلیدی کلیدی حدود شش کلمه است.

2. دستورالعمل ها

فقط 12.29 درصد از عبارت های جستجو دارای پاسخی در نتایج جستجوی خود هستند.

محتوای آموزشی قدرتمند است زیرا باعث ایجاد کلیک بیشتر و صرف زمان بیشتر در صفحه می شود. به علاوه، کاربران از مطالبی که به آنها چیزی می آموزد سود بیشتری می برند.مزیت دیگر این روش، قالب بندی کمتر آنها است. بسته به سوالات، می توانید از متن، لیست ها، تصاویر و حتی فیلم ها جهت آموزش کاربران خود استفاده کنید.

ایجاد محتوا

نکته منفی ایجاد محتوا در مورد سوالات چه چیزی، چه کسی و چه زمانی این است که اغلب به راحتی در یک یا دو خط پاسخ داده می شود. کاربرانی که به دنبال پاسخ به این سوالات هستند ممکن است از این پاسخ راضی بوده و تمایلی به کلیک روی پیوند نداشته باشند و CTR شما کاهش یابد. از طرف دیگر، چگونه و چرا سوالاتی هستند که به راحتی پاسخ سوال های قوی را مشخص می نمایند.

3. تعاریف (برای شرایط پیچیده)

نوع دیگری از سوالات که محتوای تطبیقی عالی را ایجاد می کنند سوالات ضمنی هستند. کاربران در جستجوی صوتی اغلب جملات کاملی می پرسند، اما کاربرانی که از طریق مرورگر تلفن همراه و دسکتاپ فعالیت می نمایند، بیشتر به دنبال کلمات و عبارات ثابت هستند. اگرچه این سوالات مانند سوالات فرموله نشده اند، اما جز موارد تضمینی دسته بندی می شوند به عنوان مثال، کسی که “”CTR را جستجو می کند احتمالاً می پرسد “CTR چیست”.

 پرسش های کمی پیچیده تر

اگر بتوانید تعریف کاملی از این سوال ارائه دهی ، مطالبی عالی برای یک صفحه فرود جدید خواهید داشت.با این حال، Google همچنین این نوع پرس و جوها را به عنوان سوالات تضمینی تشخیص می دهد و اغلب برای پاسخ به شرایط ساد ، نوشته های فرهنگ لغت را ارائه می دهد. اگر می خواهید به یک پاسخ برجسته امتیاز دهید، باید روی پرسش های کمی پیچیده تر، مانند “”CTR تمرکز کنید. اما به همین جا بسنده نکنید!

اندازه گیری CTR

صفحه خود را تا آنجا که می توانید با اطلاعات مفید و مرتبط پر کنید. اگر شروع به نوشتن مطلبی در مورد CTR می کنید، تعریف خود را با راهنمای نحوه اندازه گیری CTR و بهترین استراتژی های عملی برای بهبود CTR افزایش دهید. منابع خود را تا حد ممکن غنی و دقیق کنید. بهبود نرخ مشارکت شما ممکن است در انتخاب پاسخ  برجسته نقش داشته باشد.

4. مقایسه ها

لیست ها، جداول و متنی که دو یا چند مورد را با هم مقایسه می کنند، محتوای عالی و قابل استنادی را ایجاد می کنند. یافتن موضوعات برای مقایسه آسان است. می توانید در مورد مزایا و معایب، ابزارهای ایجاد پیوند، در مورد تفاوت ها و مواردی از این قبیل بنویسید. قالب بندی این نوع محتوا اغلب آسان تر است زیرا به راحتی به صورت جدولی در می آید.

شما می توانید به سادگی صفحه خود را با استفاده از برچسب <table> علامت گذاری کنید و از افزودن اطلاعات مرتبط تا آنجا که می توانید نترسید. اگر صفحه شما در موقعیت صفر گوگل قرار گیرد، Google این داده ها را گرفته و یک نسخه ساده شده از جدول شما برای پاسخ برجسته خود ایجاد می کند.

5. تفکیک قیمت/هزینه

کاربران شما و Google، عاشق دیدن تجزیه و تحلیل قیمت هستند. تفکیک هزینه نیز برای امتیاز دهی به قطعات برجسته بسیار مناسب است. یک راه خوب برای استفاده از این محتوا این است که به کاربران خود کمک کنید هزینه و ویژگی های کالاها و خدمات شما را در مقایسه با رقبایتان بررسی کنند.

 نوسانات شدید

ممکن است شما ارزان ترین گزینه نباشید، اما اگر مزایای بیشتری را برای آنها به ارمغان بیاورید می توانید نظر آنها را جلب نمایید. هنگامی که لیست قیمت ها مستعد نوسانات شدید است یا از مکانی به مکان دیگر متفاوت است، در نظر گرفتن قیمت ها ممکن است یک گزینه عالی و کاربردی نباشد. در عوض، ایجاد جداول به کاربران شما در بودجه بندی اقلام خرید می تواند کمک شایانی نماید. به صورت کلی هرگونه اطلاعاتی که به کاربران شما ارائه می شود و زندگی آنها را آسان می کند، خوب است.

6. بهترین لیست ها را انتخاب نمایید

یکی از پرکاربردترین کلمات در جستجوهای جستجو با پاسخ برجسته، کلمه “بهترین” است. مردم همیشه می خواهند بدانند “بهترین” چیست، آیا پاسخ ارائه شده واقعا “بهترین روش های ایجاد لینک”  “بهترین تلفن همراه” یا “بهترین رستوران نزدیک من” است؟ اجازه ندهید در رقابت شما اولین و آخرین کلمه در مورد “بهترین” باشد.

لذا لیستی از بهترین محصولات در کلاس خود ایجاد کنید و کاربران خود را در مورد اینکه چرا برخی از محصولات، مشاغل، استراتژی ها و غیره از دیگران بهتر عمل می کنند، آگاه کنید.

7. سوالات متداول

در نظر داشته باشید که در این بخش در مورد یک صفحه پرسش و پاسخ صحبت نمی شود، که معمولاً اطلاعات کمی را برای موضوعات مختلف ارائه می دهد. محتوای ایجاد شده در مورد سوالات مشتریان باید به اندازه کافی غنی باشد تا بتوانید به موضوع مورد نظر خود بپردازید و به یک پاسخ دقیق و ظریف برسید. اگر محتوای صفحه شما به طور مرتب به روز می شود (به عنوان مثال ، گزینه های گیاهخواری در منوهای فصلی)، یک برچسب “آخرین به روز رسانی” را وارد کنید که به Google و کاربران شما می گوید محتوای شما چقدر بروز است.

 

نحوه بهینه سازی محتوا برای پاسخ ویژه

اکنون که می دانید گوگل چه نوع محتوایی را برای پاسخ های برجسته ترجیح می دهد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نحوه ایجاد اینگونه محتواها را بیاموزید. فرمول اساسی نحوه رتبه بندی در موقعیت صفر گوگل به شرح زیر است:

 •  محتوای خود را با پاسخ مستقیم و ساده به سوالات اساسی تولید کنید.
 • 7 Types of Content That Dominate Position Zero
 • جزئیات بیشتر و اطلاعات پشتیبانی کامل تر، از جمله فیلم ها و تصاویر را به آن اضافه کنید.
 • با پشتیبانی از اطلاعات پیش زمینه، مانند مثال ها و مطالعات موردی، محتوای خود را پایان دهید.
 • قبل از اینکه بتوانید یک پاسخ برجسته را ذخیره کنید، باید بهترین شیوه های SEO را بر روی آنها پیاده سازی کنید:
 •  سایت خود را برای دسکتاپ و موبایل بهینه کنید.
 •  گنجینه ای از محتوای آموزنده ایجاد کنید.
 •  هرچه می توانید انجام دهید تا معیارهای تعامل خود را تقویت کنید.

موقعیت صفرگوگل

همه اینها در به دست آوردن یک قطعه برجسته موثر هستند. اگر هنوز مشکل دارید، به پاسخ هایی که قبلاً در سایت  شما وجود دارد توجه کنید. از رقبای خود بیاموزید و ببینید آنها چه فرمت هایی را ترجیح می دهند، چه توصیه هایی ارائه می دهند و کجا می توانید سایت خود را در موقعیت صفرگوگل قرار دهید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.