مقالات آموزشی

نکاتی برای بهبود نسخه موبایل وب سایت

مفید بود؟

در ایم مقاله از اهمیت وب سایت های موبایلی و تاثیر آن تجارت سخن گفته می شود.

امروزه کاربرد گوشی های همراه برای مشتریان بیشتر از هر وسیله ای دیگری است. تصمیم گیری افراد برای سرمایه گذاری، بسته به راحتی دسترسی آن ها به اطلاعات مورد نظر از طریق گوشی همراهشان است. وقتی صحبت از دسترسی آسان موبایلی به میان می آید، وب سایت های موبایلی، یکی از مهم ترین مسائلی است که باید آن را بررسی کرد.

بزرگ ترین تفاوت بین دستگاه های موبایل و رو میزی در چیست؟ اندازه آن ها.

عکس زیر وب سایت نیویورک تایمز را هم در نمایشگر 27 اینچی و هم در یک گوشی آیفون مقایسه می کند. وب سایت نیویورک تایمز برای یک مانیتور 27 اینچ به خوبی نمایش داده می شود. این در حالی است که نمایش آن بر روی یک صفحه نمایشگر 2×3 اینچی بسیار دشوار است. وب سایت های موبایلی برای قالب گیری در نمایشگر های کوچک تر طراحی می شود. بنا براین کاربران می توانند تمام جزئیات وب سایت را ببینند. مانند موقغیت محلی، قیمت، اطلاعات مخاطبان. و همه اینا در یک نگاه امکان پذیر است.

پیمایش و هدایت کردن صفحات سنتی بر روی یک نمایشگر کوچک، بسیار خسته کننده خواهد بود و مشتریان را از شما دور خواهد کرد.  صفحات موبایل بهینه سازی شده اگر به خوبی طراحی شده باشند، سود بیشتری برای شما به همراه خواهند داشت. مانند خصوصیت یک کلیک که به کاربران اجازه می دهد بدون تایپ کردن کلمه خاصی، بتوانند تماس بگیرند، آدرس پیدا کنند و خرید کنند. از نظر مالی بسیار به صرفه می باشد. هزینه خرج شده برای وب سایت موبایلی با در نظر گرفتن حفظ مشتری به دلیل دسترسی آسان به داده ها، منطقی است.

از آن جایی که هر روزه سازمان های بیشتری به بهینه سازی وب سایت اصلیشان رو می آورند تا کاربر احساس راحتی بیشتری بکند، وب سایت های موبایلی را هم در نظر می گیرند. سایت های موبایلی که بهینه سازی نمی شوند، بیشتر مشتریان خود را از دست می دهند.

6 نکته برای بهبود نسخه موبایل سایت

یعنی در کل تجارت شما باید از طریق هر دستگاهی قابل دسترسی باشد و بنابراین طراحی سایت شما نه تنها باید با مخاطبین کامپیوتر سازگار باشد بلکه باید برای گوشی های همراه هوشمند نیز کارآمد باشد.
در اینجا به 6 قانون بسیار ساده اشاره خواهیم کرد که می تواند سایت شما را برای استفاده با موبایل بهینه سازد.
1. مخاطب خود را بشناسید: یکی از بهترین مسائل برای فعالیت های آنلاین آن است که شما تقریباً برای دست یابی به هر اطلاعاتی می توانید موضوع مربوط به آن را تحت نظر قرار دهید. بنابراین هنگامی که بر روی طراحی سایت مطابق برای گوشی های همراه خود کار می کنید، نباید از یک اندازه ثابت استفاده کنید. شما با ارزیابی مخاطبین خود می توانید متوجه شوید که طیف گسترده ای از مخاطبین شما هستند که حتی از گوشی های اندروید و یا سیستم های آیفون نیز استفاده نمی کنند. پس از کسب اطلاعات کامل، شما می توانید یک طراحی ارائه دهید که بیشترین استفاده را برای کلیه مخطبین شما داشته باشد.

2. محتوای شما کلید کار شماست: از آنجایی وب سایت های موبایل کلیه عملکردهای وب سایت های کامل را ندارند، طراحان سایت باید اولویت ها را تشخیص دهند و در نظر بگیرند که مخاطبین آن ها در کل به دنبال چه مطالبی هستند و اطمینان حاصل کنند که صفحات این مطالب به راحتی قابل دسترسی می باشد. اغلب مخاطبین به دنبال آدرس، شماره تماس و یا ایمیل شما هستند بنابراین همیشه در نظر داشته باشید که این بخش از سایت را برای موبایل ها بسیار در دسترس قرار دهید.

3. به صفحه های لمسی فکر کنید: طراحی شما باید به گونه ای باشد که همه لینک ها را به راحتی بتوان با انگشت کلیک کرد. اما در انتخاب اندازه مراقب باشید. از دکمه های بسیار بزرگ نیز استفاده نکنید.

4. طراحی خود را ساده نگه دارید: به خاطر داشته باشید که هدف شما از طراحی وب سایت برای موبایل آن نیست زیبایی طراحی خود را به مخاطب نشان دهید بلکه تمرکز باید بر روی سهولت دسترسی برای او باشد. به همین خاطر شما باید به شدت در طراحی خود دقیق باشید و تنها مطالب مهم را در این گونه وب سایت ها قرار دهید وطراحی سایت را ساده و تمیز نگه دارید، تلاش شما باید بر سادگی باشد نه حجیم سازی. اما زیاده روی هم نکنید. در حالی که سادگی طراحی شما ضرورت دارد اما باید در آن یک سری کادر بندی و اصول نیز رعایت شود تا از حالت کلی شبیه به نوشته روی کاغذ خارج شود.

5. از طرح های تک ستون استفاده کنید: با وجود اینکه در طراحی های وب سایت های کامپیوتری به راحتی می توانید از ستون ها و منوهای زیاد استفاده کنید، اما این مساله در وب سایت های موبایل باعث عدم رضایت مخاطب شما می گردد. سعی کنید از یک ستون برای دسترسی به کلیه قسمت های سایت استفاده نمایید تا مخاطب همه دسترسی ها را در یک نگاه مشاهده کند.

6. از شبکه های اجتماعی بهره ببرید: یکی از بهترین مسائل در رابطه با وب سایت ها موبایل آن است که به راحتی در آن ها می توان مطالب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. در صورتی که طراحی سایت شما به گونه ای باشد که دسترسی با موبایل به آن آسان باشد، اطمینان حاصل کنید که به کار گیری شبکه های اجتماعی به شدت می تواند به جذب مخاطب برای شما کمک کند.

نتیجه گیری
با رشد روز افزون کاربرین موبایل در سراسر جهان، شرکت ها باید با دنیای آنلاین حرکت کنند و به روز باشند. بنابراین استفاده از طراحی های وب سایت برای موبایل ها در درجه اول اهمیت قرار دارد. به منظور بهینه سازی وب سایت موبایل شما می توانید مخاطبین خود را بشناسید، محتوای مورد نیاز آن ها را در وب سایت قرار دهید و سپس دسترسی آن ها را به این مطالب ساده کنید

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.