مفید بود؟

در این مقاله انواع روش های طراحی وب سایت در سال 2014 بررسی می شود.

همان طور که می دانید، طول عمر شبکه به 20 سال می رسد. مانند هر چیز دیگری در طول زمان، World Wide Web  نیز در دو دهه گذشته تغییرات زیادی داشته است. طراحی سایت نیز هم چون اینترنت، به منظور راحتی کاربر، همواره در حال رشد بوده است. با اینکه ممکن است تمام روش های جدید، برای طراحی دوباره و مخاطبان سایت شما مناسب نباشد، اما بد نیست در مورد تمام روش های موجود و محبوب اطلاع داشته باشید تا بتوانید به حد مطلوب کاربران خود برسید.

  • پیمایش منطبق ( Parallax scrolling)

در پیمایش منطبق، وب سایت ها زنده به نظر می رسند، زیرا دارای تصاویر عمیق و متن هستند. برای طراحی به این سبک، بهتر است به جای استفاده از عکس های ثابت از انیمیشن استفاده شود. تکنیک پیمایش، می تواند با اجرای HTML5  و CSS3 یک طراحی ارزان و تزیینی برای سایت  شما به همراه بیاورد. این در حالی است می توانید بعداً طراحی سایت خود را ارتقا دهید.

  • طراحی تک صفحه ( Single Page Design )

معمولاً هر وب سایت دارای تعداد زیادی صفحه است که شما از طریق لینک ها می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. سایت های کوچک تر یا محتوای کمتر، به این روش نزدیک تر هستند. با ادغام عکس ها و محتوا بر روی یک تک صفحه، سایت خود را ساده نگه داشته اند. در طراحی تک صفحه، می توانید از پیمایش منطبق نیز استفاده کنید تا کاربران راحت تر به محتوای سایت دسترسی داشته باشند.  گرچه این روش برای حذف کردن مطالب اضافه و غیر ضروری بسیار کارآمد است، اما در صورتی که تمایل داشته باشید از مطالب زیادی در سایتتان استفاده کنید و یا بخواهید سئوی قدرتمندی داشته باشید، طراحی تک صفحه زیاد مفید نخواهد بود.

  • هدر های ثابت ( Fixed Headers)

داغ ترین روش 2014 برای سایت هایی با محتوای غنی،  استفده از یک هدر ثابت  در بالای صفحه است. هدر ثابت، در بالای صفحه می میاند و با اسکرول کردن به پایین صفحه نا پدید نمی شود و همواره به چشم می خورد. در این تکنیک، پیمایش بین صفحات برای کاربر بسیار آسان خواهد بود و دیگر لازم نیست برای دسترسی به لینک صفحات دیگر به بالای صفحه دوباره و دوباره مراجعه کرد.

  • طراحی واکنش گرا ( Responsive Website Design)

طراحی واکنش گرا، پروسه طراحی یک وب سایت را هم برای انواع کامپیوتر ها و هم موبایل ها آسان می کند. این در حالی است که می توانید اطمینان داشته باشید که محتوای سایت در هر سایزی ثابت و یک پارچه می ماند

  • طراحی تخت ( Flat Web Design)

ویندوز 8، فیسبوک و جی میل، همه و همه از طراحی تخت استفاده کرده اند و رابط کاربر بر روی سادگی متمرکز شده است. طراحی تخت، شیب های تند، سایه ها، پیرایش های اضافی، افکت های سه بعدی و عکس هایی که به محتوای سایت ارزش نمی دهند را حذف می کند. در عوض بر روی خطوط پر رنگ ، فن چاپ و رنگ های اشباع شده تاکید می کند. این روش طراحی باعث می شود محتوای سایت تمیز تر به نظر برسند و برای مرور کردن مطالب و بررسی آن ها، مطلوب تر است. همچنین طراحی تخت به بار گذاری سریع تر صفحات کمک می کند و با طراحی واکنش گرا سازگاری دارد.

  • اندازه بزرگ تر حروف ( Larger Font Size)

درست است که اندازه 12 برای کارها و مقالات مدرسه و دانشگاهی مناسب است، اما خواندن آن بر روی صفحه نمایش کامپیوتر ممکن است دشوار و یا در بعضی از گوشی های همراه ناخوانا باشد. 2014 سالی است که وب سایت ها در طراحی دوباره خود از حروف بزرگ تر، طرز نوشتاری جذاب  و خوانا استفاده می کنند تا چشمان کاربران دچار مشکل نشوند.

داشتن یک وب سایت با طراحی مستحکم و متمرکز بهتر از داشتن یک وب سایت  مد روز است که هدف خاصی را دنبال نمی کند. برای طراحی سایت خود بهتر است اهداف شرکت و تجارت خود را در نظر بگیرید تا نرخ تبدیل سایتتان بالابرود.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.