مقالات آموزشی

نکاتی درباره ۱۰۰ نوع ایده تولید محتوا و آنچه باید در نظر بگیریم

مفید بود؟

بسیاری از افراد، تمایل دارند وبلاگی را راه اندازی کنند، اما در تصمیم گیری نوع محتوایی که می توانند ارسال کنند با مشکل روبرو می شوند. برخی ها دوست دارند محتوای مختلطی در وبلاگ خود داشته باشند، اما نمی‌دانند که چه چیزی را انتخاب نمایند. انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که همه آنها مخاطبان خاص خود را دارند، اما یقیناً نمی توان به خوبی با هر نوع محتوایی، ارتباط برقرار کرد. با توجه به اینکه، هر روزه انواع محتوای دیجیتالی، منتشر می گردد، اما سؤال اینجاست، شما چگونه در مورد اینکه، کدام نوع محتوا مناسب وبلاگتان است، تصمیم گیری می کنید؟ خوب، ما لیستی بیش از 100 نوع محتوا از انواع محتوا را برای شما گردآوری کرده‌ایم. در ابتدا، باید بگوییم، ما محتوای دیجیتالی را به سه گروه اصلی تقسیم کرده‌ایم:

  •   محتوای متنی
  •    محتوای چندرسانه ای
  •  سایر محتواها

محتوای متنی، نوعی از محتوای دیجیتالی است که نیازی به موارد صوتی یا تصویری ندارد. تنها چیزی که برای این نوع محتوا مورد نیاز است، عشق شما به کلمات و دانش بکارگیری آنها به صورت جذاب است. انواعی از محتوا وجود دارد که فقط می توانید، آنها را با استفاده از متن ایجاد کنید و مخاطبان گسترده ای را نیز به خود اختصاص می دهد.

 

محتوای چندرسانه ای، شامل ترکیبی از موارد مختلف است و گروه بسیار بزرگتری را نسبت به گروه اول، به خود اختصاص می دهد. این گروه شامل فیلم، صوت، تصاویر یا ترکیبی از همه این موارد است.
در ادامه بیایید به این موضوع که، شما می توانید چه نوع محتوای دیجیتالی را برای وبلاگ خود ایجاد کنید و هر نوع محتوا چه چیزی را ارائه می دهند،  نگاهی بیندازیم.

محتوای دیجیتالی متنی

1. پست های وبلاگ

پست های وبلاگ، نوعی محتوای متنی است که به شما این امکان را می دهد تا محتوای مداوم و سازگار ایجاد کنید، و همچنین، خلاقیت و عقیده خود را در مورد هر موضوعی بیان کنید. ایده خوبی است که همیشه برای پست های خود برنامه داشته باشید و از سازگاری آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.

پست های وبلاگ خود میتوانند انواع مختلفی از انواع محتاها از جمله متن، تصویر، ویدئو و … را در بر بگیرند. اما مهم ترین مشخصه هایی که باید در یک پست وبلاگ نمایان شود، عبارتند از:

1. عنوان اصلی / 2. تاریخ انتشار / 3. اطلاعات نویسنده / 4. طبقه بندی پست / 5. مقدمه  / 6. محتوای اصلی / 7. زیر عنوان ها / 8. متون پررنگ شده / 9. لیستی از نکات کلیدی / عبارات ترتیبی / 10. رسانه (تصاویر و ویدئوها) / 11. نتیجه گیری / 12. فراخوان / 13. دکمه های به اشتراک گذاری پست در شبکه های اجتماعی  / 14. بخش کامنت ها

در این زمینه توصیه می‌کنیم مقاله محتوای پست وبلاگ و بهترین ساختار برای آن را مطالعه کنید.

2. مقالات

نوع دیگری از محتوای متنی وجود دارد که به کمک آن می توانید اخبار، اطلاعیه ها یا هر نوع محتوای دیگر، درباره شرکت خود را منتشر کنید. این نوع محتوا، همانند داشتن یک مجله می باشد. 6 قانون برای مقاله نویسی خوب وجود دارند که عبارتند از:

  • جدب خواننده
  • پاراگراف های کوتاه
  • محتوای کوتاه
  • مقاله ای دارای نکات مفید
  • استفاده از داستان
  •  اول نشان دادن سپس صحبت کنید،

اما آیا میدانید که چطور باید تولید محتوا برای جلب توجه انجام دهیم؟ برای این کار تمرین و تکرار  و انتشار محتوا در پلتفرم های مختلف بسیار حیاتی است. 20 محل مناسب برای مقاله نویسی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به Medium، Reddit، LinkedIn، Managewp.org و … اشاره کرد.

آن چیزی که برای مقاله نویسی آنلاین بدانید این است که قالب محتوایی درستی برای مقاله خود داشته باشید. این مخاطبان شما هستند که طول محتوای شما را تعیین می‌کنند. این قالب می‌تواند به صورت مقالات کوتاه، مقالات بلند، لیست نویسی و نمایش اسلاید و … باشد. ولی هر چه باشد باید به ساختار بصری مقاله خود اهمیت دهید. استفاده از محتوای تصاویر در این موضوع بسیار به شما کمک خواهد کرد.

باید بدانید که مقاله نویسی نیازی به استعداد درونی ندارد و کاملا امری آموزشی است. اما چگونه می‌توان حتی بدون استعداد نوشتن، مقاله‌های عالی نوشت؟ در مورد مقاله نویسی دانستن نحوه کار با وردپرس و آشنایی با پست‌ و صفحه، دانستن نحوه ارسال مقاله بر روی لینکدین، اطلاع از تفاوت مقاله و پست وبلاگی و نیز نحوه تبدیل مقاله به صفحه وب بسیار ضروری است. با دانستن هر کدام از این موارد قدم مهمی در مقاله نویسی برمی‌دارید.

3. محتوای چگونه (How to)

در بیشتر موارد، این محتوای متنی، دستورالعمل هایی را به خوانندگان خود ارائه می دهد. شما با استفاده از این محتوا، می توانید به افراد کمک کنید تا یاد بگیرند که چگونه کارهای مختلفی را انجام دهند، و یا چیزهایی را بسازند یا از برخی نرم افزارها استفاده کنند. همچنین، تولید محتوا ی دیجیتالی “چگونه”، به شکل ویدیویی یا صوتی غیرمعمول نیست.

4. راهنماها

اگر خود را در یک موضوع خاص خبره می دانید، تولید محتوایی از نوع راهنما، روشی عالی برای آموزش دیگران خواهد بود. دانش خود را به اشتراک بگذارید و مردم را در انواع مسائل مختلف راهنمایی نمایید.

5. لیست ها

می توانید درباره هر موضوعی فکر کرده و لیستی از آن ایجاد کنید. شما می توانید فیلم ها، کتابها، انواع محصولات و خدمات برتر را لیست نمایید. این نوع محتوای دیجیتالی، دارای مخاطبان زیادی است و اگر دوست دارید لیست هایی را تهیه کنید، کافی است به سراغ این نوع محتوا بروید.

6. پرسش و پاسخ (Q & A)

پرسش و پاسخ، همیشه یکی از محتواهای مورد علاقه افراد است. بسیاری از افراد در اینترنت، تقریباً درباره همه موارد سؤال می کنند. ایجاد این نوع محتوا، فرصتی عالی برای جذب تعداد چشمگیری از بازدیدکنندگان می باشد. بسته به سلیقه و اولویت شما، این محتوا می تواند متنی یا چندرسانه ای باشد. بسیاری از افراد در اینترنت، تقریباً درباره همه موارد سؤال می کنند.

 

7. مطالعات موردی (Case studies)

مطالعات موردی، داستان مشتری هایتان و چگونگی کمک شما به آنها، در حل مشکلاتشان را بیان می کند. این نوع محتوای دیجیتالی، یک روش عالی جهت تأثیرگذاری بر چشم اندازهای شما و تبدیل آنها به مشتری است.

8. توصیفات

این نوع محتوا، همان مطالعات موردی است اما با کمی پیچ و تاب همراه می باشد. توصیفات نشان می دهد، مشتریان شما در مورد محصولات یا خدمات شما چه می گویند، و نظرشان در مورد آنها چیست. این محتوا، یک روش عالی برای گسترش بازار شما است، زیرا شما مشتریان واقعی خواهید داشت که تجربیاتشان را با شما به اشتراک می گذارند.

9. مصاحبه ها

مصاحبه ها، محتوای دیجیتالی مفیدی هستند و می توانند از نوع متنی و یا چندرسانه ای باشند. شما می توانید کارشناسانی در هر زمینه داشته باشید و در مورد موضوعات مرتبط مختلفی صحبت کنید. شما می توانید در مورد برخی از مسائل فعلی گفتگو کرده و یا به برخی از وقایع گذشته روی بیاورید. البته این امر، به شما و خلاقیت تان بستگی دارد.مصاحبه ها، محتوای دیجیتالی مفیدی هستند و می توانند از نوع متنی و یا چندرسانه ای باشند.

10. بررسی محصولات

این نوع محتوا، می تواند هم به صورت متنی و هم چندرسانه ای باشد. یک محصول هیجان انگیز را پیدا کنید و به همگان اجازه دهید تا در مورد آن بیشتر بدانند. محتوای بررسی محصولات، بسیار محبوب است، زیرا به مخاطبان کمک می کند تا در مورد خرید یک کالای خاص تصمیم بگیرند.

11. نقد و بررسی کتاب

اگر دوست دارید کتاب بخوانید، و می خواهید نظر خود را درباره آن، در اینترنت به اشتراک بگذارید، این نوع محتوا مناسب شماست. نقد و بررسی کتاب سرگرم کننده است و مخاطبان زیادی دارد که می توانید با آنها تعامل کنید.

12. چک لیست ها

یکی دیگر از انواع محتوای دیجیتالی، چک لیست ها هستند که به خوانندگان اجازه می دهند تا یک راهنمای گام به گام را از طریق یک فرایند اجتناب ناپذیر، دنبال کنند. در واقع، شما با این نوع محتوا، تمام مراحل لازم، جهت انجام کاری را با خوانندگان خود به اشتراک می گذارید.

13. تحقیق

اگر دوست دارید در مورد موضوعات داغ تحقیق کنید و یافته ها و نتیجه گیری خود را به اشتراک بگذارید، یک وبلاگ تحقیقاتی راه اندازی نمایید. می توانید درباره هر موضوعی که برایتان جالب است یا به آن دسترسی دارید پژوهش و تحقیق کنید. این محتوا مخاطبان گسترده ای دارد و شما می توانید از این طریق، صاحب نام شوید.

14. اوراق سفید(White papers)

اگر می خواهید اطلاعات فنی را به خوانندگان خود ارائه دهید، می توانید به تولید اوراق سفید بپردازید. این محتوا، بیشتر در قالب فایل PDF است که می توانید برای دانلود کردن به اشتراک بگذارید. مقالات سفید، همچنین می توانند مطالعات موردی که مشکلات را مطرح کرده، و راه حل هایی را نیز برای آنها پیشنهاد می دهند، باشند.اگر می خواهید اطلاعات فنی را به خوانندگان خود ارائه دهید، می توانید به تولید اوراق سفید بپردازید.

15. اخبار صنعتی

صنعت یا حرفه ای را که دوست دارید، و یا فکر می کنید مخاطبان گسترده ای داشته باشد، پیدا کنید. اخبار مربوط به آنها را جستجو کرده و به مخاطبان خود گزارش دهید. مراقب باشید که گزارش را کپی / پیست نکنید، بلکه دیدگاه خود را در مورد آن بیان کنید.

16. اخبار شرکت

این محتوای دیجیتالی، می تواند یک نمونه عالی دیگر برای تمام صاحبان مشاغل باشد. می توانید در مورد اخبار تجارت خود بنویسید و با مشتریان و سرمایه گذاران خود به اشتراک بگذارید.

17. پست های مهمان

پست مهمان، محتوایی است که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که مطالب خود را در وبلاگ شما ارسال کنند. جهت جلوگیری از بروز مشکل، می توانید قبل از انتشار آن، محتوایی را که دوست دارید انتخاب کنید. آمارهای اخیر نشان می دهد که 8/59% از وبلاگ نویسان، گاهی اوقات پست مهمان ارسال می کنند.

18. داستان های شخصی

اگر داستان های زندگی زیادی برای گفتن دارید، این نوع محتوا، می تواند یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن آن با کل جهان باشد. همچنین می توانید نویسندگان مهمانی داشته باشید تا داستان های شخصی شان را با مردم به اشتراک بگذارند.

19. داستان های موفقیت(Success stories)

به همگان اطلاع دهید که چگونه به اوج رسیده اید. تاکتیک های خود را با دیگران در میان بگذارید تا آنها نیز بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند. این نوع محتوای دیجیتالی (Success stories) ، بسته به نحوه ارائه آن می تواند متنی و یا چندرسانه ای باشد. افراد زیادی هستند که به دنبال داستان های موفقیت در اینترنت می گردند.تاکتیک های موفقیت خود را با دیگران در میان بگذارید تا آنها نیز بتوانند به اهداف خود برسند.

20. بیوگرافی شخصی

بیو یک محتوای دیجیتالی عالی است که می تواند متنی یا چندرسانه ای و همیشه واقعی باشد. جهت تحقیق و ایجاد این محتوای جذاب، می توانید از منابع مختلف بصورت آنلاین استفاده کنید.

 

21. نظرات(Comments)

نظر دادن (Comments)  می تواند بهترین روش برای بدست آوردن بازخورد از خوانندگان شما باشد. مهم نیست که وبلاگتان در چه زمینه ای باشد، در هر صورت نظرات مفید خواهند بود. همچنین، این نوع محتوا یک روش خوب، جهت ایجاد ایده های جدید برای آینده است.

22. سوالات متداول

بخش سؤالات متداول، بهترین راه برای کاهش تعداد مخاطبانی است که درباره محصول یا خدمات شما سؤالی دارند. این اطلاعات می تواند سؤالات متداولی را که افراد قبلاً از شما پرسیده اند، در اختیار بازدید کنندگان دیگر قرار دهد.

23. واژه نامه

یکی دیگر از انواع محتوای دیجیتالی، واژه نامه است که مخاطبان زیادی را به خود اختصاص می دهد. این نوع محتوا، شامل لیستی از عبارات و کلمات اختصاری مربوط به یک موضوع منحصر به فرد، به همراه تعاریف آنها است.

24. ویکی محتوا

محتوای ویکی را در مورد موضوعی مربوط به خودتان ایجاد کنید. به بازدیدکنندگان، اجازه افزودن مطالب را بدهید، در این صورت، مطمئناً بازدید کننده زیادی خواهید داشت. همچنین، این امر سبب می شود وبلاگ شما در مکان های مختلف به اشتراک گذاشته شود و به عنوان مرجع اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد. صفحه جنگ ستارگان، مثالی عالی از یک محتوای ویکی است. ویکی محتوا، یکی از انواع محتوای دیجیتالی است

25. مقالات به سبک مقابله (Versus)

این نوع محتوا برخلاف محتوای مقایسه ای، ثابت می کند که چرا یک محصول یا خدمات خاص بهتر از محصول رقبای دیگر است. همچنین می تواند از نوع متنی یا چندرسانه ای باشد. این محتوا، یک روش استثنایی برای تبلیغ کالایی است که شما ارائه می دهید.

26. محتوای مقایسه ای

محتوای مقایسه ای نوعی محتوای دیجیتالی است که در واقع دو یا چند محصول را با هم مقایسه می کنید تا تصمیم بگیرید که کدام یک بهتر است. می توانید این نوع محتوا را به صورت متنی یا چندرسانه ای ایجاد کنید.

27. پیش بینی ها

اگر فکر می کنید براساس برخی اطلاعات یا تجربیات می توانید وقایع فردی و منحصر به فردی را پیش بینی کنید، باید در مورد آن وبلاگ بنویسید. مردم می توانند از وبلاگ شما بازدید کنند و پیش بینی های شما را درباره انتخابات ریاست جمهوری یا جام جهانی فیفا بخوانند. البته خود را برای بسیاری از نظرات مخالف نیز آماده کنید، زیرا همه با مطالب شما موافق نخواهند بود.

28. پیام های الهام بخش

اگر در زمینه ای استعداد دارید و می توانید با حرف ها و کلمات خود الهام بخش مردم باشید، می توانید به تولید محتوای دیجیتالی از این نوع بپردازید. این پیام ها می توانند اشتراک گذاری زیادی به دنبال داشته باشند، در این صورت، احتمال ویروسی شدن برخی از پست های شما بسیار زیاد است. اگر می توانید با حرف ها و کلمات خود الهام بخش مردم باشید، می توانید به تولید محتوای الهام بخش بپردازید.

29. نحوه جلوگیری از شکست

برخلاف محتوای داستان های موفقیت، این محتوا، مطالبی است که به مردم کمک می کند تا بفهمند چگونه می توانند در تلاش های خود شکست بخورند. مهم نیست که شما در این زمینه تصمیم بگیرید، به تولید محتوای متنی یا چندرسانه ای بپردازید، در هر دو صورت می تواند مؤثر باشد.

30. حقایق جالب

مردم دوست دارند حقایق جالب را، درباره هر چیزی مطالعه کنند. هرچه موضوع داغتر و جالب تر باشد، افراد بیشتری را به خود جذب می کند. حقایق می توانند محتوای متنی یا چندرسانه ای باشند، اگرچه بهتر است فقط آن را به صورت متنی ارائه دهید.

31. داستان های بامزه و خنده دار

اگر قصد دارید مخاطبان خود را سرگرم کنید، می توانید داستان های خنده دار را در وبلاگ خود ارسال نمایید. مردم علاقمندند وقت خود را صرف جستجوی داستان های خنده دار و مطالب مشابه دیگر کنند. جهان پر از داستان های بامزه و خنده دار است، چرا از آنها در وبلاگ خود استفاده نمی کنید.

32. نقل قول ها

نقل قول می تواند محتوای متنی باشد که در وبلاگ خود ارسال می کنید. از افراد مشهور نقل قول کنید و افکار آنها را با مخاطبان خود در میان بگذارید. این نوع محتوای دیجیتالی، مخاطبان گسترده ای را به خود جلب می کند و تعداد زیادی از اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی را، به دنبال دارد.

33. آثار ادبی

اگر استعداد داستان سرایی دارید و فردی خلاق هستید، می توانید از وبلاگ خود برای انتشار مطالب اصلی تان استفاده کنید. این مطالب می تواند داستان کوتاه، اشعار یا هر نوع محتوای ادبی دیگری باشد.آثار ادبی می تواند می تواند داستان کوتاه، اشعار یا هر نوع محتوای ادبی دیگری باشد.

34. پست های میکروبلاگ(Microblog posts)

اگر تمایل دارید محتوای متنی کوتاه، اما ارزشمند را جهت ارسال نظر در مورد یک رویداد خاص، یا به اشتراک گذاشتن افکار کلی خود ارسال نمایید، این نوع محتوا (Microblog posts)، می تواند روش خوبی باشد. مردم اغلب شکایت می کنند که توییتر شخصیت و کاراکتر کافی را ارائه نمی دهد، بنابراین با این روش، می توانید، توییتر را در این بازی شکست دهید.

35. ارائه بهترین تمرین

ایده بدی نیست که بهترین تجربه تمرین خود را، با مخاطبان تان به اشتراک بگذارید. مردم دوست دارند کار خود را آسان کنند و اگر می توانید در این زمینه به آنها کمک کنید، چرا که نه؟

36. استعاره ها

اگر می خواهید در مورد چیزی که همه درباره آن می نویسند بنویسید، فکر بدی نیست که این کار را به شکلی متفاوت انجام دهید. از یک زاویه دیگر به موضوع نزدیک شوید و از یک منظر کاملاً متفاوت، همان داستان را نقل نمایید.

37. وقایع برنامه ریزی شده

می توانید برنامه ای را برای رویدادهایی که قصد دارید آنها را سازماندهی کنید یا در آنها حضور داشته باشید، ارسال کنید. به مخاطب خود اجازه دهید تا بداند که کجا می تواند شما را دنبال کند. همچنین این نوع محتوای دیجیتالی، می تواند برای بازدیدکنندگان تان، در صورتی که بخواهند با شما ملاقات کنند، یادآوری مفیدی باشد.

38. محتوای “چرا( “Why” content)

برای مخاطبان خود توضیح دهید که چگونه بعضی چیزها اتفاق افتاده یا اینکه چرا بعضی چیزها به روشی خاص هستند. می توانید این کار را با استفاده از واقعیت های محکم یا بحث برانگیز انجام دهید، که همیشه جالب تر به نظر می رسد.

39. صفحه هزینه

اگر شما یک وب سایت تجاری دارید و برخی از محصولات را در آن می فروشید، بهتر است یک برگه هزینه داشته باشید. صفحه هزینه، قیمت محصولات شما را به مشتریان نشان می دهد.صفحه هزینه، قیمت محصولات شما را به مشتریان نشان می دهد.

40. اطلاعیه های محصول

اگر قصد دارید، به زودی کالای جدیدی را روانه بازار کنید، این نوع محتوا در این زمینه، یک حرکت هوشمندانه خواهد بود. شما می توانید مخاطبان خود را برای آن محصول آماده کنید.

41. خبرنامه ها

این نوع محتوا، جهت آگاهی مردم از محصولات و خدمات جدید است. اگر از صاحبان مشاغل هستید، این محتوا برای شما مفید خواهد بود. همچنین، می توانید جهت اطلاع رسانی به مشتریان خود در مورد جدیدترین به روزرسانی ها، خبرنامه هایی ایجاد نمایید.

42. پست تبلیغاتی

شما می توانید یک آیتم خاصی مانند پیشنهادهای رایگان یا هدیه از یک برند خاص را، که مرتبط با کار شما است برای این منظور در نظر بگیرید. تبلیغات یک روش استاندارد است و وبلاگ نویسان همیشه این کار را انجام می دهند.

43. دستور آشپزی

اگر در آشپزی مهارت زیادی دارید و دوست دارید آن را با همگان در سراسر دنیا به اشتراک بگذارید، تولید محتوای دیجیتالی از این نوع، می تواند مناسب شما باشد. بسته به سلیقه و اولویت های شخصی خود، می توانید این محتوای متنی یا چندرسانه ای را انتخاب کنید.

44. سلب مسئولیت

سلب مسئولیت، معمولاً یک صفحه از محتوای دیجیتالی متنی است که مسائل مربوط به حق چاپ را بیان می کند. همچنین می توانید برای توضیح هدف خود، وبلاگ یا پست تان، از سلب مسئولیت استفاده کنید.سلب مسئولیت، معمولاً یک صفحه از محتوای دیجیتالی متنی است که مسائل مربوط به حق چاپ را بیان می کند.

45. اینفوگرافیک

این محتوا، نوعی تصویر سازی است، و حقایق، آمارها و سایر اطلاعات مرتبط را به روشی بصری نشان می دهد. اینفوگرافیک ها روند رو به رشدی هستند و آینده روشنی را برای تمام کسانی که این نوع محتوا را ایجاد می کنند، به دنبال دارد.

46. ورق تقلب

ورق تقلب نوعی محتوا است که تعداد زیادی بازدید کننده را به خود جذب می کند. مردم دوست دارند کارها را به روشی آسان انجام دهند. بسته به نیاز و اولویت های خود می توانید ورقه های تقلب را ایجاد و سپس از آن استفاده کنید.

47. کتاب های الکترونیکی(eBooks)

می توانید کتابهای الکترونیکی را ایجاد کرده و در وب سایت های مختلف به اشتراک بگذارید یا در وبلاگ خود به صورت PDF ذخیره کنید تا همه بتوانند آن را دانلود کنند. تفاوت اصلی بین کتاب الکترونیکی و یک پست ساده در وبلاگ، این است که کتابها محتوای بسیار بیشتر و مفصل تری دارند.

48. عکس‌های صفحه (اسکرین شات)

اگر قصد دارید حرف خود را اثبات کنید و نمی خواهید زمان زیادی را جهت توضیح دادن آن صرف کنید، این نوع محتوای دیجیتالی برای انجام چنین کاری مناسب است. فقط کافی است از محتوای ایجاد شده اسکرین شات بگیرید و نظر خود را درباره آن بیان کنید.

49. پست های صوتی

این نوع محتوای دیجیتالی چندرسانه ای، به شما این امکان را می دهد که پیام تان را با صدای خود، برای مخاطب ارسال نمایید. می توانید از یک نرم افزار ضبط صدا استفاده کنید.پست های صوتی، به شما این امکان را می دهد که پیام تان را با صدای خود، برای مخاطب ارسال نمایید.

50. کتابهای صوتی

کتابهای صوتی، همان کتابهای الکترونیکی هستند، اما از رسانه صوتی استفاده می کنند. اگر کتاب الکترونیکی دارید، می توانید فصل به فصل آن را خوانده، صدایتان را ضبط کنید و آن را در وبلاگ خود به اشتراک بگذارید. اگر نوع صدای خود را دوست ندارید، می توانید شخصی را استخدام کنید که این کار را برای شما انجام دهد.

51. عکاسی

اگر به عکاسی علاقه مندید، ارسال محتوایی از این نوع، راهی استثنایی برای معرفی خودتان و کارتان است. می توانید عکس های استوکی ایجاد کنید که افراد بتوانند با پرداخت هزینه آن را دانلود کنند. یا می توانید به آنها اجازه دهید که به صورت رایگان از آنها استفاده کنند. همه چیز به خودتان بستگی دارد.

52. پادکست ها

یکی دیگر از انواع محتوای دیجیتالی، پادکست است که به صورت صوتی ارائه می شود، و می توانید از آن برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه های خود درباره موضوعات مختلف استفاده کنید.

اگر تصمیم بگیرید که فایل ها را به صورت سری منتشر کنید، افراد می توانند در پادکست شما ثبت نام کنند. شما فایل های صوتی را ضبط می کنید و در وبلاگ خود ارسال می کنید تا افراد دانلود کنند یا به آن گوش دهند.یکی دیگر از انواع محتوای دیجیتالی، پادکست است که به صورت صوتی ارائه می شود.

53. ولاگ(Vlog)

ولاگ، محتوای دیجیتالی ویدیویی است که می توانید در وبلاگ خود ارسال کنید و از افراد بخواهید که شما را دنبال کنند. می توانید یک ولاگ مسافرتی ایجاد کنید و داستان های سفر خود را به اشتراک بگذارید. در حال حاضر، این نوع محتوا داغ و جذاب است و هر روز هم پیشرفت بیشتری می کند.

54. فیلم های لایو(زنده)

از وبلاگ خود، برای ایجاد محتوای ویدیویی زنده استفاده کنید. بازدیدکنندگان می توانند از پخش ویدیویی لایو شما لذت ببرند و درباره فعالیت های شما نظر دهند. این نوع محتوا در بین جمعیت جوان بسیار محبوب است.

55. ویدیوهای کوتاه یا میکرو(Micro videos)

ویدیوهای کوتاه می توانند محصول یا ایده ای را تبلیغ کنند. این یک روش خوب برای رساندن پیام کوتاه به مخاطبان است. ممکن است مدت زمان آنها، در حد چند ثانیه باشد ولی با این حال، می تواند حاوی پیام قدرتمندی باشد.

56. ارائه ها

ارائه ای از محصول یا خدمات خود ایجاد کرده و آن را در صفحه خود قرار دهید. ارائه، روشی جامع برای به اشتراک گذاشتن یک ایده یا پروژه، با مخاطبان تان است.

57. وبینارها

اگر در حیطه کاری خود مهارت زیادی دارید، می توانید وبینارهای خود را شروع کنید و از افراد بخواهید وارد سیستم شوند و حرف های شما را بشنوند. این نوع محتوای دیجیتالی، یک روش عالی برای خلق نام واقعی برای خودتان و به اشتراک گذاشتن دانش تان با علاقه مندان است.اگر در حیطه کاری خود مهارت زیادی دارید، می توانید وبینارهای خود را شروع کنید

58. رأی گیری

رأی گیری محتوای چندرسانه ای است که می توانید برای جلب افکار عمومی، درباره هر موضوع خاصی تولید کنید. تهیه این نوع محتوا آسان است، و افزونه(پلاگین)های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای رأی گیری استفاده کنید.

59. رویدادهای آنلاین

وبلاگ شما می تواند جایی باشد که افراد بتوانند رویدادهای آنلاین شما را تماشا کنند یا در مورد آن بخوانند. این نوع محتوا، یک روش خوب برای به اشتراک گذاشتن تجربیات شما، در زمینه حیطه فعالیت تان است.

60. دوره ها

دوره نوعی محتوای آموزشی است که برای افراد علاقه مند به یادگیری، موارد جدیدی را جمع آوری می کند. همچنین می توانید با تولید محتوای دیجیتالی از این نوع، به افراد کمک کنید تا مهارت های خاصی را کسب کنند.

61. نظرسنجی ها

اگر دوست دارید داده ها یا نظرات مختلفی را جمع آوری کنید، می توانید انواع فرم هایی را که بازدید کنندگان می توانند برای شما پر کنند، ایجاد کنید. شما همچنین می توانید آنها را از طریق ایمیل ارسال کنید و حتی با این کار، بازدید کنندگان بیشتری داشته باشید.

62. خلاصه ها

برای ایجاد این نوع محتوا، تمام کاری که باید انجام دهید جمع آوری محتوای مربوط به حرفه تان است که به آنها علاقمند هستید. سپس همه این موارد را برای بازدیدکنندگان خود فهرست کنید. با این کار، آنها مجبور نیستند وقت خود را برای انجام تحقیقات در آن زمینه صرف کنند. هوشمندانه ترین حرکت، انتخاب محبوب ترین مطالب در اینترنت است. شما می توانید این پست ها را به صورت هفتگی، هر دو هفته یکبار یا ماهانه منتشر کنید.

63. اشتراک گذاری اسلاید(SlideShare)

یک محتوای دیجیتالی چندرسانه ای است که به شما این امکان را می دهد تا نمایش اسلایدی ایجاد کرده و در وبلاگ خود ارسال کنید. به این ترتیب می توانید کارهای خود، ایده ها یا چند عکس جالب را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.اشتراک گذاری اسلاید (SlideShare)، یکی از انواع محتوای دیجیتالی

64. تصویر سازی داده ها

با استفاده از این نوع محتوا، تمام داده های خود را با انواع گراف ها و نمودارهای بصری نشان دهید. همچنین، این نوع محتوا، یک روند رو به رشد را طی می کند و تقریباً در هر صنعتی می تواند هدف خود را بیابد.

65. جمع آوری اطلاعات

شما می توانید داده های جالب یا نتایج تحقیقاتی را ارسال کنید که افراد، علاقه مند به دیدن آنها هستند. این اطلاعات، راهی خوب برای جذب مخاطبان خاص در وبلاگ شماست.

 

66. دیاگرام ها

یک نوع محتوای تصویری است که از مولتی مدیا برای نشان دادن روابط بین برخی از رویدادها یا افراد استفاده می کند. این نوع محتوا، یک روش عالی برای ساده سازی داده های پیچیده است.

67. تصاویر

شما می توانید برای ایجاد یک نکته یا ایجاد یک داستان کوتاه، تصاویری را خلق کنید. تصاویر، محتوای گرافیکی هستند که می توانید آنها را تنظیم کرده و در وبلاگ خود ارسال کنید. همچنین می توانید تصاویر و محتوای متنی را با هم ترکیب کنید تا تصویر، متن شما را تقویت کند.

68. گیف ها (GIFs)

گیف های متحرک، محتوای چندرسانه ای هستند که عمل کوتاهی را که بارها و بارها تکرار می شود، نشان می دهند. این محتوا، بیشتر برای سرگرمی استفاده می شود، و یک روش عالی برای به دست آوردن تعداد زیادی لایک و اشتراک در شبکه های اجتماعی است. شما می توانید به راحتی، با استفاده از یک سازنده گیف آنلاین، و فیلم ها یا ویدیوهای یوتیوب به عنوان منبع، گیف ها را بسازید.

69. محتوای نمایشی

شما می توانید محتوای چندرسانه ای نمایشی بسازید و نحوه عملکرد محصول خود را نشان دهید. اگر هیچ محصولی را ارائه نمی دهید، می توانید نحوه کار برخی از محصولات دیگر را نشان دهید. برای نسل جوان، نمایش بازی های ویدیویی بسیار رایج است.
70. شفافیت
اگر شما از صاحبان مشاغل هستید، و می خواهید اطلاعات مالی، همچنین، رشد و سرمایه گذاری یا برنامه های خود را با مشتریان تان، به اشتراک بگذارید، در واقع، این کار همان شفافیت است، که می تواند به صورت متنی یا چندرسانه ای باشد. همه اینها به نحوه ارائه داده های شما بستگی دارد. مایکروسافت یکی از شفاف ترین شرکت های بزرگ است.شفافیت می تواند به صورت متنی یا چندرسانه ای باشد.

71. پوستر

این نوع محتوای دیجیتالی به قبل از دوران دیجیتال باز می گردد، که اطلاعات را به نمایش در می آورد، اما به اندازه جنبه تصویری به متن متکی نیست. اگر می خواهید با به کار بردن کمترین تعداد کلمات به موضوعی اشاره کنید، می توانید از پوستر استفاده کنید.

72. الگوهای رفتاری

الگوی رفتاری یک محتوای گرافیکی است که جهت تهیه کمدی و سرگرمی استفاده می شود. این محتوا، عکس ها یا اسکرین شات هایی هستند که یک پیام طنزآمیز در بالا یا پایین آن نوشته شده است. مردم دوست دارند الگوهای رفتاری را ببینند، و اینها، بیشترین محتوای به اشتراک گذاشته شده در اینترنت هستند.

73. کمیک و کارتون

اگر فرد خلاقی هستید و می خواهید مردم را بخندانید، این محتوا، مناسب وبلاگ شما است. و نیاز به توضیح زیادی ندارد، زیرا همه ما می دانیم که کمیک و کارتون چیست. یک قلم یا یک موس بردارید، شروع به طراحی کنید و داستان های جالب و خنده دار بسازید.

74. مسابقات

شما می توانید انواع مسابقات را که افراد می توانند در آن شرکت نمایند، را ایجاد کنید. برای رعایت انصاف، می توانید به بازدیدکنندگان اجازه دهید به موارد مورد علاقه خود رأی دهند.

75. مجله آنلاین

این مجله یک محتوای دیجیتالی چندرسانه ای است که می توانید به تهیه آن بپردازید و مخاطبان زیادی را جذب کنید. این که مجله، شامل چه مواردی باشد، به سلیقه و اولویت های شخصی شما بستگی دارد. سبک زندگی، فناوری، ساخت و ساز، ساخت خانه و بسیاری از موضوعات دیگر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید.
مجله آفلاین، یک محتوای دیجیتالی چندرسانه ای است که می توانید به تهیه آن بپردازید و مخاطبان زیادی را جذب کنید.

76. آزمون‌ها

آزمون، محتوای سرگرم کننده ای است و می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. افزونه های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها آزمون های سرگرم کننده و جالبی ایجاد نمایید.

77. موزیک ویدیو

اگر طرفدار موسیقی هستید و می خواهید موزیک ویدیوهای مورد علاقه خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، پس می توانید از آنها در وبلاگ خود استفاده کنید. موسیقی می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند و وبلاگ شما را به سطح تازه ای برساند.
78. اطلاعیه های خدمات عمومی(PSA)
اطلاعیه های خدمات عمومی می توانند محتوای متنی یا ویدیویی باشند که بر عموم مردم تأثیرگذار باشد. شما می توانید از PSA برای حل هرگونه مسائلی که دغدغه عمومی است، استفاده کنید یا درباره موضوعات مختلف به مردم آموزش دهید. سازندگان PSA، محتوای ویدئویی را ترجیح می دهند، زیرا می توانند احساسات خود را به راحتی به مردم منتقل کنند.

79. نقشه ها

نقشه یک محتوای چندرسانه ای است که می توانید در وبلاگ خود ارسال کنید و با بازدیدکنندگان خود به اشتراک بگذارید. در این نوع محتوا، به مکان های جالب توجه یا وقایع تاریخی که در یک ناحیه یا منطقه خاص اتفاق افتاده است، اشاره نمایید.

80. انجمن ها

این نوع محتوای دیجیتالی، یک روش عالی برای جذب تعداد زیادی از بازدید کنندگان، در صفحه شماست. مردم در انجمن ها، می توانند در مورد موضوعات زیادی بحث و گفتگو کنند و پاسخهایی نیز دریافت نمایند. این نوع محتوا، یک روش عالی برای افراد، جهت به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه شان است.مردم در انجمن ها، می توانند در مورد موضوعات زیادی بحث و گفتگو کنند و پاسخهایی نیز دریافت نمایند.

 

81. صفحه طرفداران

اگر از طرفداران برخی از ستاره های پاپ یا فیلم ها هستید، پس این نوع محتوا، روشی خوب برای به اشتراک گذاشتن ارادت و صمیمیت خود با دیگران است. شما می توانید عکس ها، داستان ها، فیلم ها و سایر موارد مرتبط را برای طرفداران خود ارسال کنید. معمولاً این نوع محتوا، نظر مخاطبان جوان را به خود جلب می کند.

82. توجه رسانه ها

اگر کسب و کار شما، هرگز مورد توجه رسانه ها قرار نگرفته است، ایجاد یک صفحه و به اشتراک گذاشتن آن با مشتریان و بازدیدکنندگان تان، ایده بدی نمی تواند باشد. به همه اطلاع دهید که رسانه ها درباره شما و تجارت شما چه نظری دارند.

83. هدیه دادن

مردم موارد و چیزهای رایگان را دوست دارند. اگر می خواهید مخاطبان بیشتری جذب وبلاگ شما شوند، این نوع محتوا، یک روش برجسته و عالی برای رسیدن به این هدف است.

84. صفحات ویژه

این محتوای دیجیتالی، مربوط به ویژگی های خاص یک محصول واحد است، و یک روش عالی برای تبلیغ کالایی است که شما آن را دوست دارید یا می فروشید.

85. نمایش های روزانه

تولید محتوای دیجیتالی از این نوع، به شما این امکان را می دهد که مخاطبان خود را به طور منظم مورد خطاب قرار دهید. می توانید در مورد هر موضوع خاصی صحبت کنید و از مخاطبان خود الهام بگیرید.

86. پلاگین ها (افزونه ها)

این نوع محتوا، روش خوبی جهت پر کردن برخی نقاط خالی در وبلاگ شما است. می توانید انواع افزونه هایی را که بازدیدکنندگان شما می توانند استفاده کنند پیدا کنید.

87. الگوها
این محتوای دیجیتالی، این امکان را برای شما فراهم می کند، که به مخاطبان خود، در مورد چگونگی انجام کاری توضیح دهید. همچنین می توانید به بازدیدکنندگان خود اجازه دهید با پرداخت هزینه الگوها را دانلود کرده و از این راه به کسب درآمد بپردازید.
88. ابزار رایگان
شما می توانید انواع ابزارهای رایگان را برای اهداف مختلف، به مخاطبان خود ارائه دهید. همچنین می توانید بخشهای مختلفی را در وبلاگ خود ایجاد نمایید که هر کدام شامل وسایل مربوط به آن بخش هستند. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا فقط قصد دارید توضیح آن ابزارها را به اشتراک بگذارید یا لینک هایی را برای دانلود ارسال نمایید.

89. پسوندهای مرورگر

این محتوای دیجیتالی سبب می شود که تجارت خود را با محتوای یکپارچه در Chrome یا مرورگر دیگری گسترش دهید.

90. کدهای QR

اگر محصول یا خدماتی، برای ارائه به بازدیدکنندگان خود دارید، کد QR می تواند محتوای مفیدی باشد. افراد می توانند کد QR را اسکن کرده و کالایی را سفارش دهند یا در یک سرویس ثبت نام کنند اگر محصول یا خدماتی، برای ارائه به بازدیدکنندگان خود دارید، کد QR می تواند محتوای مفیدی باشد.

 

91. منابع رایگان

فقط کافی است موارد رایگان را برای دانلود بازدیدکنندگان خود جمع آوری کنید. در صورت تمایل می توانید لینک های خارجی را با آن منابع به اشتراک بگذارید. همچنین، می توانید بخشهای مختلفی ایجاد کنید تا افراد بتوانند به راحتی به آنچه که می خواهند، دسترسی پیدا کنند.

92. اتاق بحث و گفتگو

شما می توانید در وبلاگ خود چت زنده ایجاد کرده و از این طریق نظر کاربران را به خود جلب کنید. بازدید کنندگان می توانند با هم صحبت کنند، وقت بگذرانند و اطلاعات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. می توانید چت ها را ببینید و بررسی کنید که آیا دردسر و مشکلی ایجاد نمی کند

93. برنامه های موبایل(Mobile Apps)

این یک خبری قدیمی است که تعداد افرادی که از دستگاه های تلفن همراه، استفاده می کنند بیشتر از افرادی است که رایانه های رومیزی را به کار می گیرند. می توانید با این نوع محتوا، افرادی را که از هر دو شیوه استفاده می کنند، در وبلاگ خود داشته باشید. برنامه های تلفن همراه را به اشتراک بگذارید یا برنامه های خود را توسعه دهید و آنها را در وبلاگ خود ارسال کنید تا همه آن را دانلود کنند.

94. شمارش معکوس

شمارش معکوس، محتوای دیجیتالی جالب و سرگرم کننده ای است، که می توانید آن را در وبلاگ خود قرار دهید تا شمارش معکوس برای آغاز سال نو یا شروع یک رویداد مهم را نشان دهد. وبلاگ هایی وجود دارند که فقط تا زمان وقوع اتفاقات خاص، به شمارش معکوس اختصاص داده می شوند.

95. دکمه های شبکه اجتماعی

اگر می خواهید وبلاگ شما توسط افراد بیشتری دیده شود، پس باید دکمه های اجتماعی را در وبلاگ خود قرار دهید. افراد می توانند با کلیک بر روی یک دکمه، پست های شما را به اشتراک بگذارند. به این ترتیب، با کمک آن، در فیس بوک، اینستاگرام، +Google ، Pinterest ، LinkedIn و غیره دیده خواهید شد.
اگر می خواهید وبلاگ شما توسط افراد بیشتری دیده شود، پس باید دکمه های اجتماعی را در وبلاگ خود قرار دهید.

96. ماشین حساب

ماشین حساب ها محتوای مفیدی هستند که می توانند به بازدیدکنندگان شما کمک کنند تا به حساب و شمارش چیزهای زیادی بپردازند. به عنوان مثال، می توانند به محاسبه اینکه چه مقدار پول را، برای یک پروژه خاص یا یک سفر اختصاص می دهند، بپردازند. همه اینها به خلاقیت شما و نیازهای بازار بستگی دارد.

97. مبدل ها(Converters)

این نوع محتوا به بازدید کنندگان شما، امکان تبدیل ارز یا واحدهای مختلف (متر، پوند، اینچ، اونس و غیره) را می دهد. همه مردم دنیا از سیستم واحدهای یکسانی استفاده نمی کنند و به همین دلیل مبدل ها می توانند مفید واقع شوند.

98. محتوای تولید شده توسط کاربر

وبلاگ خود را برای بازدیدکنندگان باز بگذارید و اجازه دهید هرگونه مطالب را با تأیید شما ارسال نمایند. تولید محتوای دیجیتالی از این نوع، یک روش عالی برای شکل گیری گسترده مخاطبان است. شما می توانید هر آنچه که بازدیدکنندگان ارسال می کنند را مدیریت کرده و محتوای ناخواسته را حذف نمایید.

99. همکاری

برخی اوقات می توانید با همکاری سایر وبلاگ نویسان، به تولید محتوای دیجیتالی بپردازید. با این روش، وبلاگ نویسان می توانند به تبلیغ و ترویج یکدیگر بپردازند و از این طریق به هم کمک کنند.

100. کمپین ایمیل

نوعی محتوای بازاریابی است که به شما این امکان را می دهد که اخبار و پروژه های خود را با مشتریان تان به اشتراک بگذارید. لیستی از دریافت کنندگان ایمیل تهیه کنید و هر بار که مورد استثنایی در فروشگاه خود دارید به آنها اطلاع دهید.

101. صفحات فرود (لندینگ پیج)

یک روش عالی برای گسترش لیست ایمیل تان می باشد. صفحات لندینگ معمولاً به بازدید کننده، در ازای آدرس ایمیلش، خدمتی را ارائه می دهد.

102. سایت های تبلیغاتی

سایت های تبلیغاتی صفحاتی هستند که یک محصول یا خدمات منحصر به فرد را تبلیغ می کنند. این خدمات می تواند محصول شما باشد، یا تبلیغ خدمات یا محصول فردی باشد که به شما پول پرداخت می کند.

 

103. گزارشات درآمد

برخی از صاحبان مشاغل دوست دارند گزارش درآمد خود را به اشتراک بگذارند. این محتوای دیجیتالی، یک روش خوب برای شفاف ماندن و نشان دادن چگونگی توسعه تجارت شما به مشتریان است.

104. بهترین جوایز

وبلاگ نویسان عاشق رقابت کردن هستند. رویدادهایی که به بهترین محتوای دیجیتالی جایزه می دهند، می تواند روش جالب دیگری برای تبلیغ صفحه شما و جذب مخاطب جدید باشد.

105. بازی های آنلاین

اگر مهارت در ساخت بازی های مرورگر ساده را دارید که باعث جذب افراد به وبلاگ شما می شود، این یکی از کارهایی است که می توانید انجام دهید. همچنین بازی های آنلاینی وجود دارد که می توانید فقط در وبلاگ خود میزبان آنها باشید و نظر مخاطبان را به خود جلب کنید.

106. مجلات آفلاین

اگر از طرفداران رسانه های چاپی هستید، می توانید برخی از مجلات چاپ شده را اسکن کرده و برای مخاطبان خود ارسال کنید. این نوع محتوای دیجیتالی، یک روش خوب برای نگهداری آرشیو است که افراد در صورت لزوم از آن استفاده می کنند.

107. Swag

به منظور تشکر از مشتریان و طرفداران خود، با لوگوی تجاری تان هدایای مفرح و مفیدی را برای آنها ارسال کنید. Swag یک روش عالی برای نشان دادن قدردانی و تبلیغ برند شماست.

108. تبلیغات(Ads)

اگر صاحب وبلاگی هستید، می توانید برای تبلیغ برند مربوطه در برخی از پست ها تبلیغات کنید. این محتوای دیجیتالی، یک روش قانونی و آسان برای کسب درآمد اضافی برای خودتان است.

مقال‌ای که مطالعه کردید برگرفته از مقاله موجود در وبسایت firstsiteguide و قسمتی از دانش و تجربه متخصصین رایا مارکتینگ بود. در صورتی که تمایل دارید مقاله منبع را به زبان انگلیسی مطالعه کنید، پیشنهاد می کنیم بر روی عبارت آبی کلیلک کنید و این مقاله جذاب را مطالعه کنید.100+ Types of Digital Content You Can Make

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.