مقالات آموزشی

توضیحاتی درباره ۱۰ نمونه موفق تولید محتوا آموزشی

مفید بود؟

هر ساله فضای تولید محتوا در کشور با تفاوت‌هایی همراه می‌شود و تقریبا قوانین به روز جایگزین تمامی قوانین قبلی می‌شوند. در خصوص مقاله نویسی، امسال مقاله‌های تولید شده به صورت آموزشی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند و از این روی ما با شما همراه هستیم تا برخی از مهم‌ترین عناوین تولید محتوا را با مثال‌هایی برای شما بازگو کنیم که قطعا می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

این مقالات باعث می‌شود تا کاربر در صورتی که سوالی در خصوص یک مبحث داشته باشد به شما مراجعه کرده و سوالات خود را از شما بپرسد. در صورتی که بتوانید از روش های مختلف تولید محتوا استفاده کنید، می توانید رشد ورود سایت خود را شاهد باشید و در نهایت می توانید در این خصوص موفق تر عمل کنید.

در رابطه با تولید محتوا ایده های مختلفی وجود دارد. در این زمینه خوب است سری به صفحه بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا نیز بزنید.

مثال شماره یک تولید محتوا آموزشی : راهنمای تهیه نسخه پشتیبان از Gmail

این مقاله آموزشی در واقع می تواند بر اساس آخرین تغییرات Google در خصوص ایمیل‌هایی باشد که از سرور این شرکت استفاده می‌کنند. شما می‌توانید یک مقاله آموزشی در این خصوص بنویسید و تولید محتوای خود را به روز کنید. در واقع موتور جستجو زمانی که متوجه شود شما به آپدیت‌های نرم افزاری و تحت وب اهمیت می‌دهید و بر این اساس تولید محتوا انجام می‌دهید، به شما رتبه‌ای بهتر خواهد داد.

مثال شماره دو تولید محتوا آموزشی : ده نکته مفید در مورد Amazon Echo

یکی از مقاله های انگلیسی زبانی که امسال بسیار مورد توجه قرار گرفت، بررسی نکات مربوط به خدمات Amazon Echo به شمار می رود. این مقاله در واقع باعث می شود تا کاربر شما با ترفندهای جالبی که در خصوص این سرویس در دسترس می باشد بیشتر آشنا شه و می تواند بهتر از این خدمات استفاده کند. در واقع شما می توانید این مقاله آموزشی را به صورت تولید محتوا ترجمه ای مورد استفاده قرار دهید، این مقاله هم ترجمه شده سایت zdnet است و در نهایت می توانید بسیار پر قدرت در حوزه تولید محتوا فعالیت داشته باشید.

 

مثال شماره سه تولید محتوا آموزشی : 21 برنامه برای جابجایی میان لینوکس و ویندوز

یکی از مقالاتی که بسیاری از علاقمندان به سیستم عامل لینوکس را به وب سایت شما وارد می کند، معرفی برنامه هایی است که برای سوئیچ میان لینوکس و ویندوز (متداول ترین سیستم عامل رایانه) مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با معرفی 21 برنامه ای که در این خصوص وجود دارد، به کاربر خود حق انتخاب دهید و این مسئله در بازاریابی محتوا برای شما تاثیر مثبت بسیار زیادی خواهد داشت.

مثال شماره چهار تولید محتوا آموزشی : 5 ترفند مخفی که تنها حرفه ای های Gmail باید بدانند

تشویق کاربران به استفاده از محتوایی که شما تولید می کنید دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در واقع با این مقاله می توانید کاربران خود را با برخی از موارد مخفی و جذابی که در سرویس Gmail وجود دارد آشنا خواهید ساخت و در نهایت می توانید علاوه بر این که محتوای مفیدی را برای کاربران تولید می کنید، میزان ترافیک سایت خود را افزایش دهید. این مسئله به شما کمک می کند تا بتوانید عملکرد بسیار بهتری را داشته باشید. در واقع تولید این دسته از مقاله های آموزشی به رشد وب سایت شما کمک خواهد کرد.

 

 

مثال شماره پنج تولید محتوا آموزشی : آموزش سریع جستجو در دسته اصلی صندوق ورودی Gmail

سرویس Gmail بیشترین تعداد کاربران را در میان سرویس های ایمیل در سراسر دنیا دارد و شما می توانید با تولید محتوا آموزشی در این خصوص به نوعی کاربران را تشویق کنید که وارد وب سایت شما شوند و در زمینه این سرویس ها بیشتر اطلاعات کسب کنند. بسیاری برای اولین بار برای این که بتوانند از خدمات موبایل اندروید خود استفاده کنند از سرویس Gmail استفاده کردند ولی با توجه به میزان عملکرد بسیار بالا در این سرویس Google امروزه بسیاری از این سرویس برای ارتباط و ارسال ایمیل به دیگران نیز استفاده می کنند.

مثال شماره شش تولید محتوا آموزشی : آموزش سازماندهی صندوق ورودی از روی برچسب های رنگی در Gmail

آموزش ترفندهای مربوط به Gmail می تواند بسیار جذاب باشد و در واقع شما می توانید ارتباط و تعامل بیشتری با تولید محتوا در این خصوص با کاربران داشته باشید. این ترفند در واقع به افرادی که وقت زیادی برای چک کردن ایمیل های خود ندارند کمک می کند تا بتوانند اطلاعات مربوطه را کسب کنند و از این روی می توان گفت که این مقاله می تواند برای بیشتر افراد جامعه کمکی باشد تا سریع تر ایمیل های خود را چک کنند.

 

مثال شماره هفت تولید محتوا آموزشی : آموزش تبدیل پاورپوینت معمولی به استاندارد برای ارائه در 30 دقیقه

تبدیل پاورپوینت های قدیمی به پاورپوینت جدید برای ارائه می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای تولید محتوا باشد. در واقع پاورپوینت 3 در 4 را می توانید به صورت 9 در 16 نمایش دهید که در واقع تبدیل محتوای قدیمی به جدید است و شما می توانید یک راهنمای ساده که شامل 5 مرحله باشد را داشته باشید و در نهایت در وقت شما صرفه جویی خواهد شد تا بتوانید محتوای خود را تولید کنید.

مثال شماره هشت تولید محتوا آموزشی : نحوه تبدیل کاست و CD قدیمی به فایل های جدید

تولید محتوا آموزشی و کاربردی که در زمینه نحوه تبدیل محتوای قدیمی کاست و CD به محتوای جدید است می تواند یکی از جذاب ترین مثال های تولید محتوا و مقاله نویسی به شمار رود و شما در این خصوص باید به کاربران خود توضیح دهید که چطور می توانند این تبدیل را بدون هزینه یا با کمترین هزینه انجام دهند. به خصوص برای کسانی که محتوای قدیمی دارند این محتوا می تواند بسیار مفید واقع شود و در واقع یکی از بهترین ایده های تولید محتوا به شمار می رود.

 

مثال شماره نه تولید محتوا آموزشی : آموزش های مربوط به الکسا

الکسا یک دستگاه هوش مصنوعی است که می تواند به زندگی ساده تر شما کمک کند و در واقع بسیاری از دانشجویان با استفاده از این تجهیزات می توانند بهینه تر آموزش ببینند. در واقع باید بدانید که آموزش الکسا می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای تولید محتوا باشد چرا که ارائه این دستگاه روز به روز در حال افزایش است و در عین حال بسیاری از افراد به دنبال محتوای آموزشی در این خصوص می باشند و شما می توانید در این خصوص دست به محتوا نویسی بزنید.

مثال شماره ده تولید محتوا آموزشی : آموزش های کاربردی مادام العمر

بشر همواره باید در حال یادگیری باشد و تولید محتوا در خصوص نکاتی در زمینه زندگی بهتر می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای سایت شما باشد و در جذب بیشتر مخاطب دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد. پس توصیه می شود که حتما در این خصوص فعالیت داشته باشید و مقاله نویسی را آغاز کنید. این آموزش ها می تواند متناسب با موضوع سایت شما باشد و شما می توانید با تولید محتوا در این زمینه ها به صورت آموزشی کاربران بیشتری را جذب کنید. همچنین با خواندن مقاله چطور مقاله نویسی کنیم می‌توانید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

 

نتیجه گیری

این نمونه از مقالات می تواند کاربران بسیاری را به سایت شما جذب کند و در واقع یکی از مهم ترین گزینه های پیش روی شما در خصوص تولید محتوا می باشد. تفاوتی ندارد که سایت شما در چه زمینه ای در حال فعالیت است، محتوای آموزشی همواره می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد و شما می توانید از این روش برای توسعه فعالیت خود استفاده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.