مفید بود؟

طراحی سایت شرکتی یکی از روش‌‌های توسعه کسب‌وکار شماست. در اینکه شرکت‌های معتبر نیازمند ساخت سایت هستند، شکی نیست. ولی چرا شرکت‌های کوچک هم به سایت نیاز دارند؟

در این نوشته، نکات مهمی در مورد طراحی سایت شرکتی و اهمیت آن بیان می‌شود. علاوه بر این، ویژگی های سایت شرکتی بررسی می‌شوند.وقتی شما صاحب یک شرکت کوچک باشید، در سایت شرکت می‌توانید تمامی خدمات و پروژه‌ها و رزومه‌های پرسنل و خود شرکت را در آن‌جا ارائه دهید. این اقدامات شما را در نظر بازدید کننده اعتبار می‌بخشد.

مخاطب با یک مجموعه‌ی منسجم از نمونه کارها و سوابق روبرو است که می‌تواند با بررسی دقیق آنها تصمیم درستی بگیرد.

طراحی سایت شرکتی چه مزایایی دارد؟

چرا ما تاکید داریم که سایت شرکتی داشته باشید؟ در این قسمت مزایای داشتن سایت‌های شرکتی را به طور خلاصه، مرور می‌کنیم.

در دسترس بودن سایت شرکتی برای همه

حتی اگر یک شرکت، قصد نداشته باشد که تولید محتوا کند، باز هم یک وب‌سایت می‌تواند رسمیت کارش را چندین برابر کند. از طرفی، فرض کنید می‌خواهید شرکتتان را به یک فرد معرفی کنید… و اسم شرکتتان آرتمن است… کافیست از طرف مقابلتان بخواهید کلمه‌ی آرتمن را در گوگل جستجو کند… مخاطب به سادگی شما را پیدا می‌کند و همیشه می‌تواند وضعیت و رزومه شرکت را بررسی کند.

عدم نگرانی از فیلترینگ

طراحی سایت شرکتی یک فرصت عالی برای معرفی برند شماست. سایت شما به مخاطب ثابت می‌کند که برای او ارزش قایل هستید و به او این فرصت را میدهید که در هر ساعتی از شبانه روز به شما سر بزند.

تجربه‌ی فیلترینگ و حتی صیانت از اینترنت، همیشه با ادبیات مختلف در ایران وجود داشته‌اند. فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی یعنی اینکه راه ارتباطی شما با مخاطب کاملا از بین برود و فقط یک شماره تماس و پیامک برای آن‌ها بماند… خب… در این شرایط داشتن سایت بهتر نیست؟ سایتی که روی سرورهای ایران باشد و با قطع و فیلترینگ، دچار مشکل نشود.

فیلترینگ

روشی عالی جهت ارائه نمونه‌کارها

وقتی لازم است کسی با شما آشنا شود، کافیست آدرس سایتتان را به او بدهید. اگر هم نام برند و شرکتتان ساده و بی رقیب باشد، حتی لازم به آدرس‌دهی دقیق نیست. به طور مثال آرتمن‌وب: کافیست مخاطب  این کلمه را به ذهن بسپرد… با یک جستجوی ساده در گوگل، به سایت شما و در نتیجه تمام خدماتی که ارائه میدهید، نمونه کارها، سوابق، راه‌های ارتباطی و حتی قیمت محصولات و خدمات شما را می‌بیند.

دسترسی راحت افراد به شرکت

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، افراد به سادگی می‌توانند سایت شما را پیدا کنند و تبدیل به مشتری شوند. اگر فردی شرکت شما را بشناسد، از طریق سایت به نمونه کارها، قیمت‌ها و … دسترسی خواهد داشت.

اگر فردی شما را نشناسد و سایت قدرتمندی داشته باشید، وقتی افراد موضوعات مورد فعالیت شما را در گوگل جستجو می‌کنند، گوگل سایت شما را به آنها نشان می‌دهد و این یعنی بازار بزرگ‌تر و در نتیجه فروش بیشتر.

 

“سایت داشتن یعنی من هر چقدر هم کسب و کارم سنتی باشد، ولی باز هم می‌خواهم به روز باشم.”

 

کلاس کاری بالاتر

شاید وب‌سایت را بتوان یک شعبه‌ی بزرگ 24 ساعته از شرکت یا فروشگاه در نظر گرفت، ولی یک سایت خیلی بیشتر از این صحبت‌ها به شما اعتبار می‌بخشد. داشتن سایت، ثابت می‌کند شما برای پیشرفت مجموعه‌تان ارزش قایل هستید.

فروش محصولات و خدمات به صورت آنلاین

وقتی شما برای شرکتتان یک وب‌سایت داشته باشید، این فرصت را دارید که محصولات و خدماتتان را به صورت آنلاین تبلیغ کرده و به فروش برسانید. این روزها خرید اینترنتی محبوب شده و روز به روز هم محبوب‌تر می‌شود. پس فرصت را از دست ندهید و شعبه‌ی مجازی شرکتتان را هم راه‌اندازی کنید.

مدیریت یک پارچه اطلاعات سازمان

نمونه کارها و فعالیت‌ها، مشتریان شاخص و معروف، مقالات مرتبط و پرتال سازمانی از حداقل امکانات و اطلاعاتی هستند که می‌توانید در وب‌سایت شرکتتان داشته باشید.

طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی چه ویژگی‌هایی میتواند داشته باشد؟

یک سایت شرکتی باید ویژگی‌های مناسبی داشته باشد که بتواند تصویر خوبی از شرکت و سازمان شما به مخاطب ارائه دهد.

هویت بصری سازمان

سایت شرکتی باید نشانگر هویت شرکت یا سازمان باشد. رنگ سازمانی مجموعه باید در سایت به وضوح دیده شود.  شاید برایتان سوال شود که رنگ سازمانی چیست؟ نگران نباشید، رنگ سازمانی همان رنگی است که در غالب دکورها و تبلیغات یک سازمان به کار می‌رود.  شاید با خودتان فکر کنید که رنگ سازمانی مهم نیست. ولی اجازه دهید یک مثال بزنیم. یک لوگوی ترکیبی از زرد و آبی شما را یاد چه چیزی غیر از ایرانسل می‌اندازد؟ تقریبا هیچ سازمان مشهوری به ذهن شما نمیرسد. این است اهمیت رنگ سازمانی!!

نمونه کارها و سوابق

سوابق کاری شما، شناسنامه ی حرفه ای شماست. اگر فردی بخواهد برای خرید یا همکاری با شما تصمیم بگیرد، یا باید شخص شما را بشناسد و به شما اعتماد حداکثری داشته باشد، یا اینکه نمونه کارها و سوابق شما را بداند. در سایت‌های شرکتی معمولا یک بخش برای این قسمت در نظر گرفته می‌شود. کاربر با یک مرور سریع، می‌تواند تمامی مشتریان سابق و فعلی شما را بشناسد.

برترین مشتریان

همه ی ما دوست داریم، افراد و شرکتهای معتبر، مشتری ما باشند؛ کار کردن با برندهای معتبر و مشتریان مشهور هم یک تجربه ی کاری متفاوت است، هم به بقیه ثابت می‌کند که کار شما خوب است.

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها، علاوه بر بخش نمونه کارها، قسمتی را به مشتریان شاخص خود اختصاص داده اند. حتی ممکن است بتوانید در صفحه اصلیتان قسمتی را برای این کار در نظر بگیرید. در هر صورت، داشتن مشتریان معتبر، می‌تواند به جذب بیشتر مشتری کمک کند.

مقالات تخصصی

اگر میخواهید سایتتان توسط افراد بیشتری شناخته شود و گوگل آن را به بازدید کنندگان بیشتری نشان دهد، باید مقالات تخصصی تولید کنید. البته این قسمت ضروری نیست و با توجه به سیاست‌های کاری شرکت راجع به آن تصمیم گیری می‌شود.

درباره ما و پرسنل شرکت

برای کسانی که قصد فروش آنلاین دارند، این قسمت مهم است. مشتری به دنبال یک دلیل برای اطمینان کردن به شما می‌گردد. شما میتوانید با معرفی خودتان و همکارانتان اعتماد کاربران را جلب کنید. فراموش نکنید که عکس خیلی مهم است و ثابت می‌کند شما و پرسنلتان، شخصیت‌های واقعی هستید.

تغییر قالب و ظاهر سایت

ممکن است شما یک سایت شرکتی داشته باشید، و از کارکرد آن راضی باشید، ولی بخواهید تنوعی در آن ایجاد کنید. در این صورت شما به سادگی می‌توانید با تغییر قالب، جان تازه‎‌ای به سایت خود ببخشید. در ادامه‌ یک نمونه قالب شرکتی را ‌می‌بینید.

قالب شرکتی و طراح سایت شرکتی

قالب شرکتی

طراحی پرتال

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم در طراحی سایت شرکتی، امکان طراحی پرتال است. طراحی پرتال برای کارکنان یک شرکت، اولویت بالایی دارد. هر چقدر هم شرکت کوچک باشد، طراحی و ساخت پرتال ممکن است لازمشان شود. پرتال به پرسنل کمک میکند تا حقوق و مزایا و حتی اخبار مربوط به خود  وکارشان را دنبال کنند.

مدیریت کارکنان و کارکرد آنها

با توجه به نوع کارکرد شرکت، ممکن است نیاز باشد که کارکنان شرکت، سوابق و کارهای خود را در پروفایل کاربری خودشان ثبت کنند. محاسبه حقوق و دستمزد، ثبت فعالیت‌های پرسنل، اطلاعات هویتی و سوابق کاری پرسنل می‌توانند جزوی از وب‌سایت شرکتی شما باشند.

نمونه طراحی قالب سایت شرکتی

در این مقاله در مورد ویژگی های سایت شرکتی، مطالبی بیان شد.یکی از زیرمجموعه‌های آرتمن‌وب، تیم تمساح است. تمساح در زمینه‌ی طراحی قالب‌های وردپرس فعال است. شما می‌توانید با مراجعه به به سایت ژاکت از قالب‌های تمساح دیدن کرده و آن‌ها را برای وب‌سایت شرکتی خود، خریداری نمایید. قالب‌های کارنا و سوزیانا از نمونه قالب‌های طراحی‌شده ی ما هستند. اگر یک شرکت دارید که می‌خواهید برای آن وب‌سایت طراحی کنید، آرتمن وب در خدمت شماست. برای سفارش طراحی سایت با ما در ارتباط باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.