مقالات آموزشی

نکاتی درباره انتشار محتوا در وبلاگ شرکت بهتر است یا وب سایت مدیوم؟

مفید بود؟

انتشار محتوا در وب سایت مدیوم یا وبلاگ شرکت مزایا و معایبی دارد. این موضوع مستقیما به انتخاب شما بستگی خواهد داشت. اگر شما مانند بسیاری از بازاریابان محتوا سعی دارید منابع کمیاب را بین اولویت های متعدد اختصاص دهید و کانال های خود را عاقلانه انتخاب کنید ، ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد: انتشار محتوا در کدام بستر عاقلانه تر خواهد بود؟ وبلاگ شرکت خودمان یا وب سایت مدیوم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که الزامی برای انتخاب یک گزینه وجود ندارد. روش های متعددی برای استفاده از وب سایت مدیوم  وجود دارد که می توان از آن به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کرد.
در این مطلب، مواردی را بررسی می کنیم که به تعیین بهترین رویکرد برای نیازهای منحصر به فرد شما کمک خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه مطلب زیر مقاله

چگونه برند ها با استفاده از محتوای تولید کاربر در بازاریابی محصولات موفق شدند؟

 

وب سایت مدیوم چیست؟

مدیوم (medium.com) یک پلت فرم انتشاراتی است که تخمین زده می شود به طور متوسط بیش از 200 میلیون بازدید در ماه داشته باشد. محتوایی که در وب سایت مدیوم منتشر می کنید این فرصت را دارد که از قابلیت بازدید ماهانه استفاده کرده و مخاطب خود را افزایش دهد. انتشار محتوا در وب سایت مدیوم به شما این امکان را برای شما فراهم می کند تا از دسترسی ها این وب سایت برای ایجاد مشترکین خبرنامه ایمیل و بازدید از سایت اصلی خود استفاده کنید. ارزش ایجاد یک پایگاه برای مشترکین ایمیل در حفظ ارتباط با مشتریان و اطلاع رسانی به آن ها برای انتشار محتوای جدید است.

انتشار مطالب جدید در وب سایت مدیوم می تواند به یک شرکت در دستیابی به اهداف متعددی مانند موارد زیر کمک کند:
•حراج برخی از محصولات
• رشد تعداد مشترکین خبرنامه های ایمیلی
• ایجاد آگاهی از نام تجاری
• افزایش حجم ترافیک سایت
 

استراتژی بازسازی محتوا در وب سایت مدیوم

معمولا جایگزینی محتوایی که قبلاً در ایجاد آن سرمایه گذاری کرده اید با محتوای جدید، رایج تر است. جایگزینی محتوا می تواند به معنای تبدیل یک پست به فیلم ، پادکست یا اینفوگرافیک باشد. حتی ممکن است به معنای به روز رسانی و بازنشر مطالب در وب سایت مدیوم باشد. به این روش انتشار مجدد محتوا در سایت دیگر سندیکای محتوا گفته می شود. این یک تاکتیک جدید و عجیب و غریب نیست؛ در واقع، روزنامه ها برای چندین دهه این کار را انجام داده اند.
 

نحوه همگرا سازی محتوا با وب سایت مدیوم

مزیت انتشار محتوای قدیمی در سایتی مانند مدیوم این است که شما یک محتوای کامل آماده در اختیار دارید که با به روز رسانی آن اقدام به انتشار مجدد آن می کنید. برخی از مطالبی که قبلاً منتشر شده اند ، با گذشت زمان به صفحات قبلی نقل مکان می کنند. اما هنوز می توان از آن ها در رتبه بندی استفاده کرد. با استفاده مجدد از محتوا و انتشار آن در رسانه ها، توجه مخاطبان دوباره به آن محتوا جلب می شود. این می تواند منجر به جذب پیوندهای جدید شود و به دیده شدن صفحات قدیمی و بهبود عملکرد در موتور های جستجو کمک می کند. علاوه بر این، ناشران نیازی ندارند منتظر بمانند تا محتوا قدیمی شود تا از آن در وب سایت مدیوم استفاده کنند. محتوا می تواند بلافاصله پس از انتشار در سایت اصلی، مستقیماً در سایت مدیوم منتشر شود. سن محتوایی که قصد ارسال آن را دارید هر چه باشد ، مهم ترین موضوع هنگام انتشار کیفیت و به روز بودن آن است.
 

آیا می توانید از افزونه همگرا سازی وردپرس در وب سایت مدیوم استفاده کنید؟

وب سایت مدیوم برای انتشار  افزونه وردپرس به API متصل است و به ناشران وردپرس این امکان را می دهد تا محتوای خود را به صورت یکپارچه منتشر کنند.  متأسفانه، این افزونه از 19 آگوست 2019 غیرفعال شده است. افزونه وردپرس مدیوم یک سال قبل از حذف افت محسوسی را در عملکرد داشت، بنابراین قبل از حذف هم گزینه ایده آلی برای انتشار محتوا به شمار نمی رفت. در پاسخ وب سایت مدیوم به صفحه پشتیبانی وردپرس آمده است: “متأسفانه، ما دیگر نمی توانیم از افزونه وردپرس پشتیبانی کنیم. از آنجا که این یک ابزار منبع باز است ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که یک برای بررسی و رفع ایرادات، یک تیکت پشتیبانی ارسال کنید. ”

نحوه وارد کردن محتوا به وب سایت مدیوم برای همگرا سازی

مدیوم در حال حاضر ناشران را تشویق می کند تا از ابزار های مخصوص به خود برای وارد کردن محتوا، استفاده کنند. اینها دستورالعمل های مدیوم برای وارد کردن و انتشار مقالات در Medium.com است:
• در صفحه اصلی خود ، روی عکس نمایه خود کلیک کرده و سپس Stories انتخاب کنید.
• برای وارد کردن یک استوری جدید در گوشه بالا سمت راست، کلیک کنید.
• نشانی اینترنتی استوری  مورد نظر را وارد کردن و روی Import کلیک کنید.
• روی گزینه “مشاهده استوری” کلیک کنید.
• در صورت نیاز پست خود را ویرایش کرده و روی انتشار کلیک کنید تا پست در نمایه شما منتشر شود.

 

آیا انتشار محتوا در وب سایت مدیوم به سایت شما آسیب می رساند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: خیر ، ارسال محتوا به وب سایت مدیوم به رتبه وب سایت شما لطمه نمی زند. اگر مقاله ای را با استفاده از ابزار مخصوص مدیوم وارد کنید، وب سایت مدیوم به طور خودکار یک URL متعارف به محتوای شما اضافه می کند که آدرس ناشر اصلی مقاله را به همه موتورهای جستجو اعلام می کند.
به گزارش وب سایت مدیوم: “استوری های وارد شده به طور خودکار از یک آدرس اینترنتی متعارف استفاده می کنند که به منبع اصلی اشاره دارد.”
بنابراین، همه پیوندهایی که برای مقاله شما تولید می شود ، توسط گوگل به ناشر اصلی نسبت داده می شود. این هدف یک متا تگ متعارف است. دلایل معتبر زیادی برای انتشار منحصر به فرد محتوا در وبلاگ شرکت وجود دارد. بارزترین مزیت این است که کاربران به وبلاگ شرکت به عنوان یک منبع ارزشمند نگاه می کنند. این به نوبه خود به رشد کمی خوانندگان ، توصیه های خوانندگان به دوستان و همکاران و افزایش تعداد بک لینک ها کمک می کند. پیوندها و علاقمندی خوانندگان نسبت به محتوای تولیدی شما کمک زیادی در ارتقا رتبه بندی موتور های جستجو خواهد کرد.
 

با محتوای اختصاصی به یک مرجع تبدیل شوید

بسیاری از بازاریابان تنها بر ترافیک های حاصل از جستجو تکیه می کنند. اما رویکرد دیگری نیز وجود دارد که می تواند وب سایت شما را از لحاظ ترافیک در سطح بالایی قرار دهد. سایت هایی که تمرکز خود را بر روی مرجع شدن قرار می دهند، می توانند رتبه های خوبی در نتایج جستجو کسب کنند، زیرا همه بازدیدکنندگانی که به دفعات به سایت مراجعه می کنند، علائمی از محبوبیت محتوا به گوگل ارسال می کنند. جان مولر در رابطه با چگونگی تشخیص یک سایت توسط گوگل به عنوان سایت مرجع، اظهار داشت:
“شما واقعاً باید اطمینان حاصل کنید که آنچه ارائه می دهید منحصر به فرد، قانع کننده و با کیفیت است .طوری که کاربران بگویند من می خواهم به این وب سایت خاص بروم؛ زیرا آنها چیزی را که در وب منحصر به فرد است ارائه می دهند. من نمی خواهم برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیازم به وب سایت های متفرقه رجوع کنم.”
 

چرا و چگونه محتوای وبلاگ را تبلیغ کنیم؟

بخشی از روند ایجاد محبوبیت در بین جستجو ها و مردم این است که به دیگران اطلاع دهید که شما محتوای خاصی را برای آن ها تدارک دیده اید. هیچ گزینه ای تحت این عنوان که  “آن محتوا را تولید کنید و مخاطبان به سوی شما خواهند آمد” وجود ندارد. فرآیند لینک سازی ممکن است دشوار باشد. با این حال می توان آن را تا حدی تسهیل کرد. اتکا به یک استراتژی محتوا و تبلیغات اشتباه است. با این حال چهار روش اساسی برای لینک سازی و جذب مخاطبان به یک سایت وجود دارد که باعث افزایش محبوبیت شما در بین کاربران آنلاین خواهد شد:
• موضوعات محتوایی که سایت های دیگر تمایل دارند به آنها پیوند دهند ، مشخص کنید.
• آماده تولید سریع محتوا در موضوعات پرطرفدار باشید.
• سایت هایی که به سایت های مشابه سایت شما پیوند دارند را شناسایی کرده و اعلام حضور کنید.
• با سایت هایی ارتباط برقرار کنید که مخاطبان یا مشتریان بالقوه شما تمایل به تجمع در آن ها را دارند. نکته ای که باید به آن توجه کرد  این است که، در مخاطب آگاهی ایجاد شود. پیوندها برای کمک به ایجاد مخاطب در وبلاگ شرکت مهم هستند ، همانطور که جان مولر یکی از مدیران ارشد گوگل اخیراً اظهار داشت: “کاربرد پیوند ها در پیدا کردن محتوا توسط کاربران، بسیار حائز اهمیت است. بنابراین اگر هیچ کس به وب سایت شما پیوند ندهد ، تشخیص این که وب سایت شما وجود دارد برای ما مشکل خواهد بود. ”

 

مزایای محتوای اختصاصی

هیچ راه میانبری برای ایجاد محبوبیت در بین مخاطبان وجود ندارد. تنها یک استراتژی متمرکز برای جلب نظر مخاطب می تواند به موفقیت شما کمک کند ، عدم تمرکز در اجرای استراتژی ها باعث می شود تا بازدهی کمتری را نسبت به پتانسیل واقعی خود، به دست آورید. به عنوان مثال: یکی از دلایل متداول در عدم تمرکز کسب و کار ها هنگام تولید محتوا ، تمرکز بر ایجاد محتوای جامع است؛ که رقابت را در مقیاس و کمیت تشدید می کند. جامع بودن به طور کلی چیز خوبی است ، اما همیشه آن چیزی نیست که کاربران به دنبال آن هستند.

برخی از موضوعات مستلزم یک رویکرد عمیق هستند.

گاهی اوقات تجزیه موضوعات به موضوعات فرعی و کوچکتر به نفع کاربران خواهد بود. این موضوع باعث می شود تا یادگیری و انتقال مفاهیم به شکل بهتری صورت بگیرد. تولید کنندگان محتوا باید بدانند به جای تلاش برای تحت تأثیر قرار دادن موتور های جستجو با استفاده از جامعیت محتوا ، می توانند به راحتی و با تمرکز بر خوانندگان خود به موفقیت برسند. هنگامی که یک شرکت یاد می گیرد که چگونه محتوای وبلاگ خود را بر خوانندگان متمرکز کند و اصطلاحا محتوای کاربر محور تولید کند آن زمان است که ترافیک افزایش می یابد و سایت به مرجعی تبدیل می شود که نیازی به خوانندگان دیگر نخواهد داشت.

 

مزایای استفاده از استراتژی محتوا و مبادلات تجاری

استراتژی هایی که با تمرکز بر وب سایت مدیوم و یا وبلاگ شرکت طراحی می شوند ، مزایا و معایبی به همراه دارد. محتوای قدیمی ممکن است از انتشار در مدیوم سود ببرد؛ زیرا محبوبیت را حفظ می کند و نگاه ها  را به سمت خود جلب می کند. محتوای جدید در یک وبلاگ جدید می تواند از  همگرا سازی محتوا در مدیوم به عنوان بخشی از استراتژی آگاه سازی وبلاگ جدید استفاده کند. در نهایت ، انتشار محتواهای اختصاصی برای وب سایت مدیوم می تواند به نفع یک سایت شرکتی یا تجاری باشد؛ که نیازی به وبلاگ ندارد.

اما این سوال مطرح است که محتوا در وب سایت مدیوم به چه شکلی منتشر شود(به صورت انحصاری یا سندیکایی)  اگر شرکت در استراتژی بازاریابی خود جایگاهی را برای سایت در نظر نگرفته است (به عنوان مثال شرکتی که به دنبال سایت تولید محتوا نیست) ، مطمئناً انتشار محتوا در مدیوم گزینه بهتری خواهد بود. از سوی دیگر ، اگر هدف تنها ایجاد یک سایت است و هدف دیگری به دنبال آن نیست ، انتشار پراکنده محتوا در مدیوم می تواند راهی برای جلب توجه مخاطبان به عنوان بخشی از یک کمپین آگاهی بخشی باشد.

حتی ممکن است شرکتی تصمیم بگیرد که اصلاً در وب سایت مدیوم محتوای خود را منتشر نکند؛ چرا که این یک ایده کلی است و ممکن است تمرکز بر تبلیغات در سایت شرکتی فواید بیشتری را برای یک کسب و کار به همراه داشته باشد. از هر استراتژی که استفاده می کنید ، به یاد داشته باشید که آن استراتژی را با توجه به نیاز ها و خواسته های مشتریان خود طراحی کرده باشید. بسیاری از نشانه های محبوبیت ، مانند جستجوی دامنه یا پیوندها ، از تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان به دست می آید نه  صرفا یادگیری الگوریتم های گوگل

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.