مقالات آموزشی

نکاتی در مورد جستجوی کلمات در گوگل

مفید بود؟

امروزه بسیاری از افراد برای اینکه پاسخ هر یک از پرسش های خود را پیدا کنند به گوگل مراجعه می نمایند. اگر می خواهید به صورت حرفه‌ ای پاسخ خود را از گوگل دریافت کنید باید آموزش جستجو در گوگل را به صورت جزئی و دوره‌ ای مورد بررسی و مطالعه قرار دهید.

برخی از افراد بر این باور هستند که استفاده کردن از گوگل دشوار نیست و تنها کافی است آن چیزی را که در ذهن دارند در گوگل تایپ کنند و سپس دکمه جستجو را فشار دهند. امکان دارد که این برداشت تنها برای یک کاربر عادی گوگل صحیح باشد. اما برای برخی از افرادی که به صورت تخصصی می ‌خواهند در اینترنت فعالیت نمایند این طور نیست.

 

آموزش جستجو در گوگل به صورت حرفه ای

 جستجوی حرفه ای در گوگل(Google) به عنوان یک تخصص شناخته می‌ شود. برخی از افراد امکان دارد عبارتی را در گوگل جستجو کنند اما نتیجه دلخواه شان را به دست نیاورند. این یکی از مهمترین مشکلات گوگل است که بسیاری از سایت های نامرتبط در نتایج جستجو را نشان می دهد. در چنین شرایطی شما بدون شک به دنبال راهکاری مناسب خواهید بود.

۱۰ صفحه ابتدایی که گوگل نشان می دهد را به صورت تک به تک جستجو می کنید که این کار زمان بر و خسته کننده است. در این شرایط نیاز است بدانید که چگونه باید در برنامه گوگل جستجوی خود را انجام دهید. آموزش جستجو در گوگل به صورت تخصصی کمک می کند که از این اپراتور پرسش ‌های خود را دریافت کنید.

استفاده کردن از اپراتورهای جستجوی این برنامه دشوار نمی باشد. شما به راحتی قادر خواهید بود که از گوگل اطلاعات لازم را به دست بیاورید. اپراتور های مربوط به جستجوی گوگل را باید به خوبی بشناسید. گوگل اپراتورهایش را به شکل خاصی تعریف می کند. علائم کلمات و کد هایی هستند که در جستجو وارد می کنید تا نتیجه مناسب را دریافت نمایید.

نکاتی در مورد جستجوی کلمات در برنامه گوگل

به طور کلی اپراتورهای جستجوی حرفه ای در گوگل به عنوان میانبر برای دریافت نتیجه دقیق شناخته می شود. اگر شما از اپراتورهای جستجو می خواهید استفاده کنید در حقیقت به گوگل باید بگویید که نتیجه های مربوط به جستجو را برایتان فیلتر کند. به همین دلیل به جای آنکه صفحات متنوع از نتایج جستجوی بدون آگاهی و بی‌ربط را به دست بیاورید نیاز است که تعداد بسیار کمی از لینک های مرتبط را در قسمت نتایج جستجوی گوگل کسب و مشاهده کنید.

 برای اینکه اپراتورهای جستجوی گوگل در یاد شما بمانند باید در لحظه آنها را بتوانید امتحان کنید. چرا که تعداد آنها اصلا کم نیست. باید بدانید که امکان دارد هر یک از این اپراتورهای جستجوی گوگل به درستی در جستجوی فارسی عمل نکنند. از آنجایی که محتوای فارسی در اینترنت کم است نتایج ملموس نمی باشد. بر همین اساس باید از هر دو زبان فارسی و انگلیسی استفاده کنید تا محتوای به روز و تخصصی به دست بیاورید.

 

جستجوی کلمات با استفاده از نقل و قول  

در مورد آموزش جستجو در گوگل برای پیدا کردن نتیجه مرتبط با استفاده از یک کلمه کلیدی باید نتایج جستجو را به طور کامل بررسی کنید. فرض کنید که می خواهید در مورد گوشی سامسونگ در گوگل جستجو نمایید. به عنوان مثال باید عبارت گوشی سامسونگ نوت را در قسمت گوگل جستجو نمایید.

پس از آن به نتیجه هایی که روی گوگل نشان داده می شود دقت کنید. با یک نگاه سطحی می توانید متوجه گردید که هر یک از نتایج نشان داده شده مربوط به آن گوشی که شما می خواهید نیست و یا هست. به عنوان مثال لینک های هر یک از انواع عبارت های جستجوی گوگل در مورد گوشی سامسونگ نوت دسته بندی خاصی دارد. اگر شما نتوانید در جستجوی خود به صورت دقیق اقدام کنید بدون شک پاسخی که به دنبال آن هستید را پیدا نمی کنید.

یکی از روش های جستجوی حرفه ای در گوگل استفاده از علامت نقل قول می باشد. اگر کلمه کلیدی را بین این عبارت قرار دهید تنها نتایجی را می توانید مشاهده کنید که برای آن کلمه کلیدی است. نتیجه جستجو در این صورت به طور حرفه ای به شما نشان داده می شود. اکنون گوگل نتایج را به شما دقیق تر نشان می دهد.

آموزش جستجو در گوگل با خارج کردن کلمه کلیدی

یکی دیگر از نکاتی که در مورد آموزش جستجو در گوگل اهمیت دارد خارج کردن یک کلمه کلیدی از نتایج جستجو می باشد. گوگل را به عنوان یکی از اپراتورهای نمایش نتایج نامرتبط می ‌شناسن.  فرض کنید شما می خواهید مقاله ای را در مورد تاریخ قاجار مورد مطالعه قرار دهید.

مشکل اصلی این است که با جستجوی کلمه کلیدی تاریخ قاجار در گوگل را مشاهده خواهید کرد این است که نتایج در مورد قراردادهای قاجار و غیره می باشد. در چنین شرایطی جهت جستجوی حرفه ای در گوگل باید علامت منفی را در کنار کلمه کلیدی قرار دهید. به عنوان مثال می توانید کلمه قراردادهای تاریخی قاجار را از جستجوی خود حذف نمایید. دقت داشته باشید که بین علامت منفی و کلمه کلیدی به هیچ عنوان فاصله نباید قرار بگیرد.

 

جستجو در گوگل با اعداد

یکی از قابلیت های جستجوی حرفه ای در گوگل این است که نتیجه جستجوی را بر اساس اعدادی که شما می خواهید نشان می ‌دهد. این جستجوی گوگل زمانی کاربرد زیادی دارد که شما می‌ خواهید محصولی را خریداری نمایید. برای این اقدام نیاز است که محدوده قیمت را برای محصول در نظر بگیرید و سپس آن را در گوگل جستجو نمایید.

به این ترتیب گوگل می تواند نتایج مرتبط با محصول را به شما نشان دهد. به همین دلیل باید بالاترین و پایین ترین قیمت را در گوگل مشخص نمایید و سپس دستور را به این قیمت ها بگذارید.

آموزش جستجو در گوگل با پیدا کردن کلمات کلیدی در عنوان و محتوا

یکی دیگر از نکاتی که در مورد آموزش جستجو در گوگل اهمیت دارد پیدا کردن کلمات کلیدی در عنوان صفحات می باشد. این دستور مانند دستور بالا به بهترین نحو ممکن می تواند عمل کند. گوگل در این دستور به شما اجازه می دهد یک عبارت را در عنوان صفحه ای که به آن نیاز دارید به راحتی پیدا کنید. برای استفاده کردن از این دستور نیاز است که کد  را قبل از کلمه کلیدی در قسمت جستجو وارد نمایید. عملکرد این قسمت اپراتور گوگل شبیه به دو دستور قبلی می باشد.

 این دستور به شما اجازه می دهد که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در عنوان صفحه به طور اصولی جستجو نمایید. اگر شما به طور معمول به دنبال پست ها و مقالات وبلاگ در جستجوی حرفه ای در گوگل می باشید این نمونه جستجو به شما توصیه می گردد. یک عبارت در محتوای صفحه را با استفاده از این روش می توانید پیدا کنید.

 

پیدا کردن کلمه کلیدی در انکر تکست

 پیدا کردن کلمات کلیدی در انکر تکست به عنوان یکی دیگر از نکاتی به شمار می رود که در آموزش جستجو در گوگل باید به آن دقت نمایید. این دستور برای متخصصان سئو می باشد. با استفاده کردن از اپراتور جستجوی گوگل، متخصصان از گوگل می ‌خواهند صفحاتی که کلمه کلیدی مد نظر را در قسمت انکرتکست دارد پیدا نمایند. این روش به عنوان یکی از روش های اصولی شناخته می ‌شود که تنها به درد متخصصان سئو می خورد. در واقع شما برای یک جستجوی ساده نیازی نیست از این روش استفاده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.