مقالات آموزشی

نکاتی درباره ابزارهایی برای تحلیل وب سایت

مفید بود؟

تحلیل کردن رابطه یک سایت با کاربرانی که دارد را تحلیل وب سایت می نامند. با این وجود باید به خوبی بدانید که در هر یک از صنایع، تحلیل کردن وب معنای مشخص شده ای را به خود اختصاص می دهد. اطلاعاتی که در مورد ابعاد متنوع وب سایت وجود دارد را تحلیل سایت می نامند.

شما با داشتن این اطلاعات می توانید ترافیک سایت را مورد بررسی قرار دهید. زمانی که اطلاعات دقیق در مورد ترافیک سایت داشته باشید می توانید میزان بازدیدکنندگان را بررسی کنید. به طور کلی شما برای موفقیت در هر کسب و کاری باید هر از چندگاهی به پشت سر خود نگاه کنید.

اگر کسب و کار شما اینترنتی است باید به خوبی در مورد رشد کسب و کار اینترنتی خود اطلاعات دقیقی داشته باشید. اینکه بتوانید تحلیل کسب و کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید بسیار مهم است. برای تحلیل وب سایت ابزارهای متنوعی وجود دارد که شما باید به خوبی این ابزارها را بشناسید. در صورت شناخت این ابزارها می توانید برای تحلیل کردن وب سایت خود سریعتر پیش روید.

ابزارهایی برای تحلیل وب سایت

ابزارهای متفاوتی برای آنالیز وب سایت وجود دارد که هر یک از آنها با یکدیگر فرق می کنند. برخی از ابزارهای مهمی که مربوط به تحلیل وب سایت هستند عبارتند از :

1. گوگل سرچ کنسول

یکی از مهمترین و بهترین ابزارهای آنالیز وب سایت گوگل سرچ کنسول می باشد. این برنامه کمک می کند که تحلیل دقیقی از وب سایت تان را در اختیار داشت باشید. با استفاده از این ابزار می توانید گزارش دقیق از وب سایت خود به دست آورید. امکانات زیادی در این برنامه آنالیز وب سایت وجود دارد. امکان سئو سازی محتوا طبق هر یک از عباراتی که کاربران از آن استفاده می کنند یکی از کاربردهای این برنامه است.

 آنالیز ایندکس صفحات از کاربردهای دیگر مربوط به این برنامه تحلیل سایت می باشد. آنالیز انواع لینک هایی که خارجی و داخلی هستند را این برنامه انجام می دهد. بررسی کردن جریمه های گوگل یکی از کاربردهای مهم این برنامه است. وب سایت شما شاید به دلایل متنوع جریمه شود که شما باید به خوبی این مسئله را بتوانید متوجه شوید. برنامه گوگل سرچ کنسول به شما کمک می کند که سریعا متوجه جریمه های گوگل شوید.

 

2. گوگل آنالیتیکس

یکی از ابزارهای حرفه ای که برای تحلیل وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد Google Aanalytics می باشد. این برنامه امکانات زیادی دارد. بنابراین هر یک از کاربرانی که می خواهند بهترین برنامه آنالیز وب سایت را داشته باشند، این برنامه را دانلود می کنند. تعداد ورودی وب سایت با استفاده از این برنامه به خوبی تحلیل می شود.

مدت زمانی که کاربران در وب سایت حضور دارند را این برنامه بررسی می کند. از این طریق می توانید میزان محبوبیت مطالب خود را بررسی نمایید تا در جهت بهتر شدن محتواهای خود بیشتر تلاش کنید. شیوه ورد کاربران را این برنامه به خوبی بررسی می کند. برخی از کاربران از طریق گوشی و برخی از دیگر کاربران از طریق موبایل وارد می شوند. بنابراین این برنامه کمک می کند که شما برای ریسپانسیو کردن وب سایت خود به صورت جدی تر اقدام کنید.

چرا که بیشتر کاربران از طریق گوشی وارد وب سایت تان می شوند.  نرخ فرار و نرخ پرش با استفاده از این برنامه آنالیز وب سایت به خوبی بررسی می شود. ارائه اطلاعاتی که مربوط به محل زندگی کاربران می باشد از دیگر کاربردهای این برنامه است. نرخ تبدیل با استفاده از این برنامه به خوبی مورد بررسی قرار می گیرد.

3. برنامه آنالیز وب سایت ورونک

یکی از کاربردی ترین ابزارهایی که برای تحلیل سایت مورد استفاده قرار می گیرد این برنامه است. در این ابزار شما می توانید یک شمارشگر که دایره ای است را مشاهده کنید. این شمارشگر دایره ای با رنگ های متنوع زرد، سبز و قرمز می باشد. هر یک از رنگ های این برنامه آنالیز وب سایت معنای خاص خود را دارند. عددی که درون دایره شمارشگر مشاهده می شود نشان می دهد که درصد استانداردهای رعایت شده در گوگل چه اندازه است.

 آیکون سبز به عنوان موارد مثبت شناخته می شود که شما در سایت خود رعایت نموده اید. آیکون زرد از جمله مواردی است که باید برای بهبود آنها اقدام کنید. آیکون قرمز نشان دهنده خطاهایی می باشد که شما در وب سایت خود به آنها مرتکب شده اید. هرچه سریعتر باید برای رفع آنها اقدام کنید. با استفاده از اطلاعاتی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد می توانید عملکردتان را ارزیابی نمایید. با این ابزار آنالیز وب سایت می توانید ضعف وب سایت خود را به خوبی متوجه شوید.

 

4. semrush

اگر شما می خواهید که به خوبی رقبای خود را بشناسید بهتر است که از این نمونه ابزار آنالیز سایت استفاده کنید. در هر یک از کسب و کارهای اینترنتی که فعالیت می کنید بدون شک رقبایی دارید. به همین دلیل باید به خوبی رقبایتان را بشناسید تا بتوانید رشد خود را رقم بزنید. شما با استفاده از این ابزار تحلیل سایت می توانید میزان سختی کلمات را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. شناخت برترین رقبایی که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند، از دیگر کاربردهای تحلیل وب سایت این ابزار است.

شناسایی کلمات کلیدی که مرتبط هستند از دیگر کاربردهای مربوط به این ابزار آنالیز می باشد. کلمات کلیدی مرتبط نقش مهمی روی رشد وب سایت دارند. به همین دلیل باید به خوبی آنها را بشناسید تا از کلمات استفاده کنید. تحلیل کردن میزان فعالیتی که رقبایتان دارند برای تبلیغات کلیکی از دیگر کاربردهای مربوط به این ابزار آنالیز وب سایت است.

5. Site Auditor برای آنالیز وب سایت

به طور معمول بسیاری از افرادی که تحلیلگر وب سایت هستند از این ابزار استفاده می کنند. با این ابزار آنالیز وب سایت می توانید خطای سئو را به خوبی بشناسید و رفع نمایید. روش کار این ابزار به این صورت است که خزنده ها را به دیگر صفحات منتقل می کند. آنها می توانند لینک های شکسته و دیگر محتواهای مربوط به وب سایت را بررسی کنند.

از جمله کاربردهای اصلی که این ابزار آنالیز وب سایت دارد گزارش دادن جزئیات عملکردی است که مربوط به وب سایت می باشد. تمامی جزئیات را از این برنامه می توانید دریافت کنید.  برطرف کردن مشکلات سئو وب سایت یکی از دیگر کاربردهای مهم مربوط به این ابزار تحلیل سایت می باشد.

پیگیری کردن مراحل انجام شده برای رفع مشکل و بهینه سازی، یکی از دیگر کاربردهای این ابزار آنالیز وب سایت می باشد. شما با استفاده از این ابزار می توانید تمامی مشکلات مربوط به وب سایت را که موجب پرش سایت می شود بررسی کنید. بررسی امنیت سایت یکی از دیگر کاربردهای اصلی و مهمی است که این ابزار آنالیز وب سایت دارد.

 

6. الکس

یکی از قدیمی ترین ابزارهایی که برای تحلیل وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد، این نمونه ابزار آنالیز وب سایت می باشد. مرورگرهای متنوع به وسیله این ابزار مورد بررسی قرار می گیرند. شما می توانید برای تحلیل وب سایت این نمونه ابزار قدیمی را مورد استفاده قرار دهید. پیوندهای سایت به لینک های خارجی، به خوبی به وسیله این ابزار نشان داده می شود. معتبر و دقیق بودن این برنامه یکی از ویژگی های اصلی آن به شمار می رود

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.