مقالات آموزشی

روندهای حاکم در سال ۲۰۱۵ بر طراحی وب سایت

مفید بود؟

طراحی سایت صنعت پویا و همیشه در حال تغییر می باشد. این صنعت از آنجا که در ارتباط با مردم، ارائه محصولات و خدمات می باشد، همیشه نیازمند رویکردهای جدید و مفیدی است که شما را از دیگران به پیش بیاندازد.

طراحی سایت صنعت پویا و همیشه در حال تغییر می باشد. این صنعت از آنجا که در ارتباط با مردم، ارائه محصولات و خدمات می باشد، همیشه نیازمند رویکردهای جدید و مفیدی است که شما را از دیگران به پیش بیاندازد.

در این مقاله به بررسی روند هایی می پردازیم که پیش بینی شده در سال 2015 بر طراحی وب سایت ها و فعالیت طراحان سایت سلطه می کنند. ممکن است برخی از این پیش بینی ها درست باشد و برخی غلط اما آنچه اهمیت دارد آن است که شما با آگاهی داشتن از آن ها بتوانید خود را برای رقابت در این صنعت عظیم آماده کنید.

استفاده از عکاسی طبیعی در صنعت طراحی وب سایت

همانطور که در سال 2014 نیز مشاهده شد این روند رشد چشمگیری را به خود اختصاص داد و توجه زیادی را به خود جلب کرد. این روزها اهمیت استفاده از عکس های بسیار عالی برای ارائه در سایت بسیار زیاد شده است، مسلماً با توجه به رشد روز افزون این روند، نمی توان انتظار داشت که تا آینده نزدیک این تمایل از میان برداشته شود. بنابراین زمان بیشتری را برای تصاویر موجود در وب سایت خود صرف نمایید.

استفاده از یک رنگ غالب

در این سال بیشتر شاهد استفاده از یک رنگ غالب در طراحی ها خواهید بود. استفاده از یک رنگ برای یک برند می تواند بیشتر در خاطر باقی بماند و بیننده به صورت ساده تری با آن ارتباط برقرار کند. یک رنگ غالب می تواند تاکید بیشتری در ذهن بیننده به وجود آورد. آیا رنگ غالبی برای خود انتخاب کرده اید؟!

استفاده از ویدیو در زمینه

استفاده از ویدیو زمینه یا Background video تجربه است که در سال 2014 شاهد آن بودیم، این شیوه می تواند احساس بیننده را به هنگام بازدید از یک وب سایت درگیر کند. در یک ویدیو می توان تصاویر و مفاهیم بیشتری نسبت به عکس ارائه داد. این روند که در سال 2014 به سرعت رشد کرده است، در سال 2015 نیز به احتمال بسیار زیاد پربارتر خواهد شد. همین حالا برای جلب احساسات مخاطبین خود دست به کار شوید!

منوهای مسیریابی منحصر به فرد

این روزها به اغلب وب سایت هایی که طراحی حرفه دارند سر بزنید متوجه می شوید که منوی مسیریاب آن ها منحصر به فرد می باشد و از روند عادی خارج شده اند. استفاده از منوهای پویا و تصویری نمونه ای از این روند را نشان می دهد. برای سال 2015 طرح منحصر به فرد خود را ارائه دهید.

طراحی کارت ها و کاشی ها

این روند طراحی نیز در سال 2015 همچنان رشد خواهد کرد. سایت پاینترست که پیشرو در ارائه این شیوه طراحی می باشد حالا شاهد آن است که وبلاگ ها و وب سایت های بیشتری به سوی آن جلب شده و از آن بهره برده اند.

استفاده پارالکس نافذ

این یکی از شیوه هایی است که به هنگام استفاده از آن بیننده ممکن است در آن واحد هم از خوشش اید و هم بدش آید! این روزها بیشتر شاهد ان هستیم که این روند مورد استفاده قرار میگیرد، اما متاسفانه از دیدگاه UX استفاده زیاد از پارالکس می تواند موجب اختلال در تجربه کاربری شود. بنابراین به احتمال زیاد در سال 2015 شاهد روندی طراحی پارالکس نافذ می باشیم که این ضعف را پوشش دهد.

استفاده از تصویر و شکل سازی

وب سایت هایی مانند dropbox که دارای شکل های دست کشیده هستند را می شناسیم. تصویر سازی و شکل سازی همواره یکی از روندهای جدایی ناپذیر در صنعت طراحی بوده است و این روزها بسیار پیشرفت داشته. در این روند شما می توانید اطلاعات وب سایت و برند خود را زیباتر ارائه دهید. منتظر شکل سازی های جدید در این سال باشید.

طراحی مسطح همچنان به پیش می رود

طراحی مسطح از زمانی که مورد استفاده قرار گرفته هنوز هم در صدر تمایلات بازار می باشد. این شیوه آنقدر زیبا و چشمگیر است که نمی توان حتی تصور کرد که سال 2015 بدون آن به پیش برود. طراحی مسطح را از ذهن خود پاک نکنید.

طراحی برای موبایل

به همان اندازه که طراحی مسطح اهمیت دارد، طراحی برای موبایل نیز حائز اهمیت است. نمی توان در دنیایی که همه به صورت 24 ساعته از موبایل استفاده می کنند، طراحی هایی را در نظر گرفت که با موبایل سازگاری ندارند. طراحی واکنش گرا دیگر یک گزینه نیست، بلکه یک بخش کاملاً اساسی را در طراحی تشکیل داده است. اطمینان حاصل کنید که در این سال واکنش گرایی به موبایل را نادیده نگیرید.

تایپوگرافی های دوست داشتنی ما!

تا کنون مطالب بسیاری در زمینه تاپیوگرافی ارائه دادیم. تیترهای بزرگ تایپوگراف در سال 2015 بیشتر می شوند. تایپوگرافی بر دید بیننده تاثیر می گذارد. استفاده از تایپوگراف ها برای بیان مفهوم مورد نظر، بسیار دست طراح را باز می گذارد. در یک جمله می تواند گفت تایپوگراف، قوی، صریح و تاثیر گذار می باشد.

استفاده بیشتر از طراحی متریال

این روند طراحی که اولین بار توسط شرکت گوگل ارائه شده است، این روزها بسیار پیشرفت کرده و توجه زیادی را معطوف خود نموده است. این روند طراحی اصلاحی از طراحی مسطح می باشد اما بسیار خاص تر، یگانه تر و جهانی تر شده است. سال جدید به طور قطع سال خواهد بود شاهد رشد چشمگیر استفاده از این روند طراحی خواهیم بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.