مقالات آموزشی

مقایسه اپلیکیشن های هایبرید و نیتیو چیست؟

مفید بود؟

برنامه های کاربردی تلفن همراه، همواره به عنوان یکی از پویا ترین ابزارهای تجاری شتاخته می شوند. آنها به استاندارد جدیدی برای برقراری ارتباط با مشتریان تبدیل شده اند. این فقط مربوط به محصولات نرم افزاری نیست ، بلکه سایر خدمات از جمله بانکداری ، به اشتراک گذاریماشین یا تحویل کالا موظف هستند برنامه های موبایل را هم برای Android و هم برای iOS داشته باشند. برنامه های کاربردی موبایل شرکتها را قادر می سازند تا تجربه مناسب و به روز را در اختیار کاربران خود قرار دهند که این یک مکانیسم مهم برای تجارت مدرن است اما به سرمایه گذاری در توسعه و نگهداری برنامه های تلفن همراه نیز نیاز دارد. در نهایت هر شرکت با این سؤال روبروست کدام یک از برنامه های هایبرید(ترکیبی) یا نیتیو(بومی) بهتر است؟

در مقاله برنامه نویسی native بومی چیست ؟ به معرفی و بیان مزایای برنامه نویسی نیتیو پرداختیم، اما در اینجا می خواهیم  به تفاوت اپلیکیشن های هایبرید و نیتیو چیست؟ پاسخ بدهیم ، اما پیشنهاد می کنیم این سؤال را تغییر دهید که “چه چیزی برای شرکت شما بهتر است؟” از آنجا که برنامه های ترکیبی و بومی نقاط قوت و ضعف خود را دارند و همچنین شرکت های مختلف اهداف مختلف ، محدودیت بودجه و زمان ، استراتژی های بازاریابی و مراحل چرخه زندگی تجاری دارند. جواب درست برای همه وجود نخواهد داشت. بنابراین توسعه برنامه های ترکیبی و بومی ممکن است به بهترین روش برای شرکت های مختلف تبدیل شود.

اپلیکیشن هایبرید (ترکیبی ) چیست ؟

اپلیکیشن هایبرید ،ترکیبی از عناصر برنامه های بومی و وب است. برنامه های ترکیبی درست مانند یک برنامه بومی می توانند از طریق فروشگاه های برنامه توزیع شوند و ویژگی های سیستم عامل را در خود جای دهند. مانند یک برنامه وب ، برنامه های ترکیبی همچنین می توانند از فناوریهای وب سازگار با هم استفاده کنند. برنامه های ترکیبی معمولاً ساده تر و سریعتر از برنامه های بومی هستند.

آنها همچنین به نگهداری کمتری نیاز دارند. از طرف دیگر ، سرعت برنامه ترکیبی شما کاملاً به سرعت مرورگر کاربر بستگی دارد و این بدان معنی است که برنامه های ترکیبی تقریباً به همان سرعت اجرا نمی شوند که یک برنامه بومی باشد. مزیت برنامه های ترکیبی این است که می توانید آنها را بر روی یک پایه واحد بسازید ، که به شما امکان می دهد ویژگی های جدیدی را به نسخه های متعدد برنامه خود اضافه کنید. با برنامه های بومی ، باید هر ویژگی جدیدی را که می خواهید برای هر پلتفرم معرفی کنید ، تکرار کنید.

تفاوت اپلیکیشن های هایبرید و نیتیو چیست؟

برای پاسخ دادن به این سوال که کدام یک از برناکه ها برای شرکت شما بهتر است؟ ، شما باید انتخاب کنید که چه نوع برنامه ای را برای توسعه ارائه می دهید ، اما در نهایت چگونه تصمیم می گیرید؟بیایید با پرسیدن چند سوال شروع کنیم تا به شما کمک کنیم درک کنید چه چیزی برای شما ، نام تجاری و مشتریانتان بهترین است:

1.جدول زمانی شما چیست؟

یکی از اولین مواردی که باید تعیین کنید این است که چه زمانی می خواهید برنامه را به بازار عرضه کنید. آیا می خواهید اولین کسی باشید که می توانید این نوع برنامه را منتشر کرده و رقابت خود را شکست دهید؟ اگر چنین است ، یک برنامه ترکیبی بهترین شرط بندی شماست. اگر زمان بیشتری دارید (مثلاً هشت ماه یا بیشتر) ، پس یک برنامه بومی یک انتخاب عالی است.

2.بودجه شما چقدر است؟

چقدر می توانید در برنامه خود سرمایه گذاری کنید؟ اگر با بودجه محدود کار می کنید ، یک برنامه ترکیبی با هزینه کمتری ساخته می شود. اما اگر بودجه زیادی برای بازی با آن دارید ، بومی را در نظر بگیرید.

3.آیا برنامه شما به روز رسانی های مکرر نیاز دارد؟

هر برنامه به روز رسانی را در طول راه منتشر می کند ، اما فکر می کنید چند نفر به برنامه شما نیاز دارند؟ اگر انتظار دارید که به روزرسانی های مکرر یا رفع اشکال داشته باشید ، ممکن است یک برنامه ترکیبی را ترجیح دهید ، که نیاز به نگهداری کمتری دارد.

4- آیا داشتن یک اتصال اینترنتی یک مورد نیاز است؟

بیشتر ما برای انجام کارها به اینترنت وابسته هستیم. اما اگر می خواهید یک برنامه بسازید ، آیا حالت آفلاین مهم است؟ برنامه های ترکیبی برای عملکرد به اینترنت نیاز دارند. برنامه های بومی این کار را نمی کنند. همچنین ، از آنجا که برنامه های ترکیبی نیاز به اتصال به اینترنت ثابت دارند ، معمولاً بارگیری آنها بیشتر طول می کشد – فقط چیزی که باید از دیدگاه UX در خاطر داشته باشید.

هزینه توسعه و زمان

برنامه های ترکیبی کمترین زمان را برای توسعه می گیرند و نسبت به برنامه بومی با قیمتی نسبتاً ارزانتر تولید می شوند. ساختن یک برنامه ترکیبی به معنای حفظ تنها یک کد است در حالی که با کد بومی به یک برنامه نویس برای هر سیستم عامل نیاز دارید. اما این بدان معنا نیست که برنامه های بومی بد هستند زیرا مزایای خاص خود را دارند.

تجربه ی کاربر

برنامه های بومی بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهند زیرا به طور خاص برای یک فروشگاه برنامه واحد طراحی شده اند که با استفاده از آن می توانید بهترین برنامه های سازگار را بدست آورید. اندازه صفحه نمایش مراقبت می شود و بنابراین از ویژگی های سخت افزاری استفاده می شود. با برنامه های Hybrid ، ارائه یک تجربه خوب فقط با 1 کد برنامه برای همه سیستم عامل ها غیرممکن است.

برنامه پرداخت یا رایگان

از آنجا که برنامه های بومی دارای بهترین UI هستند از این رو معمولاً توصیه می شود برنامه های پولی به عنوان برنامه های بومی ساخته شوند در حالی که برنامه های رایگان به عنوان برنامه های ترکیبی قابل توسعه هستند.

سخن پایانی

شرکت پدیده تجارت در اصفهان با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه برنامه نویسی اندروید اصفهان و آموزش آن، همه روزه آماده مشاوره به کسانی است که می‌خواهند، ایده‌های برنامه نویسی خود را به عرصه ظهور دربیاورند یا برنامه نویسی را آموزش ببینند، تا بتوانند در این کار متخصص و حرفه‌ای شوند. مشاوران شرکت طراحی سایت پدیده تجارت، میزبان شما عزیزان برای مشاوره درباره اجرای پروژه‌های برنامه نویسی اندروید و سایر پروژه‌های برنامه نویسی شما هستند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.