مقالات آموزشی

نمونه کار طراحی وب چه کاربردی دارد ؟

مفید بود؟

نمونه کار طراحی وب؛ ابزار مطلوبی برای سنجش میزان کیفیت کار طراحان وب سایت است. اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید؛بهتر است بدانید در طراحی وب گذشته از شکل و شمایل ظاهری، اصول و استاندارد هایی وجود دارد که رعایت یا عدم رعایت آن در عملکرد و کارایی سایت بسیار تاثیرگذار است.

ما در این نوشتار سعی می کنیم با بررسی مهمترین ویژگی های بهترین نمونه کار طراحی وب، نکات مهمی که منجر به موفقیت هر چه بیشتر سایت می شود بیان کنیم.دانستن این نکات برای همه فعالان اینترنتی اعم از تازه کار و صاحبان تجربه مفید است. با ما همراه باشید.

نمونه کار طراحی وب چه کاربردی دارد ؟

نمونه کار طراحی وب (Web design) به خوبی می تواند امکانات،توانمندی ها و دشواری های کار طراحان را نمایش دهد. عوامل متعددی در موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه طراحی دخیلند. حتی حرفه ای ترین طراحان وب هم شاید نتوانند یک نسخه ی واحد برای موفقیت سایت شما ارائه کنند.

اما به طور کلی چندین نکته وجود دارد که با بررسی آنها شما به نتیجه خواهید رسید. خواهید فهمید چه عناصری باید در سایت شما حضوری پررنگ تر داشته باشند تا به موفقیت بیشتری برسید. نمونه کار طراحی وب به شما کمک می کند بدانید چه می خواهید و چه نمی خواهید.اما چه نکاتی در بررسی کامل نمونه کار طراحی وب باید مد نظر قرار گیرد ؟ سوالی است که تا پایان این نوشتار به پاسخ آن خواهید رسید.

هنگام بررسی نمونه کار طراحی وب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

نمونه کار طراحی وب را که به دقت و ظرافت مشاهده کنید یک نمای کلی از آنچه نیاز دارید به دست می آورید.اما این کافی نیست. شما نیاز به نکاتی دارید که تخصصی و حرفه ای به موضوع نگاه کنید. در اینجا ما به ذکر نکاتی می پردازیم که از دل سال ها تجربه و تحقیق برآمده. آگاهی از این نکات برای همه مدیران و طراحان سایت از مبتدی تا حرفه ای، از مشاغل خرد تا کسب و کارهای بزرگ مفید است. پس با ما همراه باشید.

  •  ساختار ظاهری سایت؛آنچه در بررسی نمونه کار طراحی وب اهمیت دارد

 نمونه کار طراحی وب را که بررسی می کنید دو مولفه ی مهم را همواره مد نظر داشته باشید؛ ظاهر سایت و محتوای آن.در بررسی ساختار ظاهری سایت به این نکات توجه کنید.

  •  سلسله مراتب دیداری در جذابیت سایت تاثیر مهمی دارد

نمونه کار طراحی وب را که مطالعه می کنید در گام اول به این نکته توجه کنید که سلسله مراتب بصری سایت چگونه است. منظور از سلسله مراتب بصری، اولویت بندی مولفه های دیداری در جهت  ایجاد جذابیت هر چه بیشتر برای کاربران سایت است. اینکه هر مولفه ای در کدام قسمت صفحه نمود بهتری دارد.

اندازه ی فونت و تصاویر چگونه باید باشد. چه تصاویر یا ویدیو هایی برای کاربر جذابیت و کارایی بیشتری دارد.کنتراست (رنگ ها و فضای سفید) چگونه باشد. علاوه بر نگاه تخصصی به این مقوله بهتر است خود را در جایگاه کاربر سایت قرار داده و از منظر او به سایت بنگرید. این کار باعث می شود عیوب و کاستی ها و البته نیاز کاربران را بهتر درک کنید و سایتی ایجاد کنید که نهایت جذابیت و کارایی را برای کاربران داشته باشد.

  •  در بررسی نمونه کار طراحی وب عنوان مطالب اهمیتی فوق العاده دارد

نمونه کار طراحی وب را که می نگرید به نحوه انتخاب و توصیف عناوین دقت کنید. آیا عناوین از توصیف متناسب و جذاب برخوردارند؟ توجه کنید که انتخاب عناوین راز آلود و زیرکانه ممکن است نتیجه منفی داشته باشد. پس هوشمندانه تر این است که یک توصیف واضح و گویا و جذاب برای عناوین خود درج کنید.

  • جانمایی مطالب بسیار مهمند؛ در بررسی نمونه کار طراحی وب به آن توجه کنید

نمونه کار طراحی وب به شما نشان می دهد که جانمایی هریک از مطالب در صفحه چقدر مهم است. حرفه ای ها می دانند اینکه هر مطلبی کجای صفحه قرار گیرد چه تاثیر مهمی بر ذهن مخاطب دارد. مثلا به هیچ عنوان تبلیغات و فراخوان خرید و یا اقدام  را در بالای سایت قرار ندهید. تحقیقات معتبر ثابت کرده  بهترین جا برای فراخوان خرید و یا  اقدام پایین صفحه است.

  • پاسخ دهی به سوالات کاربران را جدی بگیرید.

نمونه کار طراحی وب را که به دقت بررسی کنید؛خواهید دانست که پاسخگویی مناسب به سوالات کاربران چقدر مهم است.بنابراین فضای مناسب برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات و البته اعتراض های احتمالی کاربران در نظر بگیرید.

  • از طراحی های پیچیده و شلوغ بپرهیزید.

نمونه کار طراحی وب طراحان حرفه ای دنیا ثابت کرده است که به نظر اکثر کاربران زیبایی مترادف با سادگی است. البته سادگی به معنای سفید و خالی بودن صفحه سایت نیست. طراحی باید هوشمندانه و در عین حال ساده و به دور از آشفتگی باشد.سعی کنید طرح بندی بالای صفحه در عین بکر و خلاقانه بودن ، ساده و به دور از پیچیدگی بصری باشد. فراموش نکنید خاص بودن منافاتی با سادگی ندارد. خاص باشید اما ساده و صمیمی.

  • طرح های چرخان و یا کشویی چندان کارایی ندارند؛ از آنها پرهیز کنید.

نمونه کار طراحی وب طراحان طراز اول دنیا طی سالیان متمادی تجربه این پیام را دارند؛ طرح های کشویی، گردان و فانتزی فقط در مورد اسلاید اول موثر است. معمولا کاربران تمایلی به دیدن اسلایدهای بعدی نشان نمی دهند. استفاده از اینگونه طرح ها در افزایش نرخ بازدید کنندگان تاثیر مطلوبی ندارد.

  •  از زبانه و آکاردئون هایی که نیاز به کلیک دارند بپرهیزید

بهتر است تصاویر و مطالب، ساده نمایش داده شوند . بدون اینکه نیاز به کلیک کردن باشد.کاربر مایل است مطلب مورد نیاز خود را سریع و ساده ببیند. اگر قرار باشد برای رسیدن به مطلب مورد نظر خود چندین کلیک انجام دهد به احتمال قوی از ادامه ی کار منصرف شده و قید دیدن را می زند.

  • تصویر چهره افراد به ویژه کودکان  برای کاربران جذاب تر است؛ از آن ها استفاده کنید.

تصویر چهره افراد به ویژه تصاویر کودکان، مغناطیس قدرتمندی ایجاد می کند که برای اکثر کاربران جذاب است. استفاده از تصاویر چهره را در اولویت قرار دهید.سعی کنید تصاویری که در سایت قرار می دهید تلفیقی از چهره افراد و توصیفات جالب و روشن باشد.

رعایت این نکته در افزایش میزان فروش شما تاثیر بسزایی دارد.بهتر است از عکس های ذخیره شده استفاده نکنید. استفاده از این عکس ها موجب سلب اعتماد مخاطب می شود. هرچند عکس های ذخیره شده کیفیت بالاتری دارند اما یادتان باشد مخاطبان امروز به دنبال مطالب و تصاویر واقعی هستند.

کلام آخر

آنچه در این نوشتار ذکر کردیم تنها بخش اندکی از نکته های مهم در طراحی سایت بود. در هنگام بررسی نمونه کار طراحی وب به جزئیات دقت کنید. طرح و رنگ و نشان های به کار رفته در سایت باید زیبا ، ساده و هماهنگ باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.